• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pozew w sprawie składek od nagrody rocznej

Publikujemy komunikat wraz z wzorem pozwu w sprawie składek pobranych niesłusznie od nagrody rocznej z prośbą o rozpowszechnienie.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pozew ZUS 13stka wzór.doc
    49,5 KB · Wyświetleń: 2 430
  • celnicy9-21-komunikat w sprawie pozwu o zapłatę przeciwko DIAS.docx
    55,6 KB · Wyświetleń: 1 514
A właśnie, że potrzebuję :)
Nigdy nie miałem takiej sytuacji. Z tego co wiem to innych Sąd o to nie wzywał, chociaż wszyscy pisali pozew na tym samym wzorze. Zawsze Sąd sam miał taką formułkę - wraz z odsetkami od dnia wymagalności do dnia zapłaty. Dlatego pytałem, czy ktoś już miał coś takiego, bo jestem w kropce i boję się, że jak nie podam konkretnej daty, jak napiszę - do dnia zapłaty - nie podając konkretnej daty, to Sąd mi odrzuci pozew.
Muszę przyznać, że bardzo dziwnie brzmi żądanie podania w rzeczywistości DATY (odsetki od zwłoki w zapłacie są przynależnym prawem - opisanym w przepisach) odstąpienia od obowiązujących zasad!
Wyglądałoby to na "sprytne zagranie", które w takim razie trzeba przechytrzyć, a można to zrobić na kilka sposobów.
Wprawdzie wspomniana prośba o orzeczenie natychmiastowej wykonalności jest w takiej sytuacji dobrym zabezpieczeniem, lecz jeśli obawiasz się, że musisz podać datę (w co jakiś czas temu, nie potrafiłbym uwierzyć) - podaj datę np. 7 dni po przypuszczalnym terminie rozprawy - z zastrzeżeniem, iż w wypadku braku zapłaty do tego dnia, żądasz naliczania odsetek lombardowych, ewentualnie zadośćuczynienia, odszkodowania bądź innej formy, uniemożliwiającej premedytację w unikaniu spłaty należnych ci wartości.
Wielu prawników może stwierdzić, że takich rozwiązań nigdy nie stosowano w podobnych sprawach, lecz ja już niejednokrotnie się przekonałem, że pomimo prawa nie precedensowego, często dążą oni do wykazania przykładów co wielu sędziów wręcz "wkurza".
Dlatego odwracam sytuację twierdząc, iż skoro w polskim ustroju prawnym nie można, to nie należy szukać precedensów. Jednak można - więc trzeba je tworzyć!
 
Muszę przyznać, że bardzo dziwnie brzmi żądanie podania w rzeczywistości DATY (odsetki od zwłoki w zapłacie są przynależnym prawem - opisanym w przepisach) odstąpienia od obowiązujących zasad!
Wyglądałoby to na "sprytne zagranie", które w takim razie trzeba przechytrzyć, a można to zrobić na kilka sposobów.
Wprawdzie wspomniana prośba o orzeczenie natychmiastowej wykonalności jest w takiej sytuacji dobrym zabezpieczeniem, lecz jeśli obawiasz się, że musisz podać datę (w co jakiś czas temu, nie potrafiłbym uwierzyć) - podaj datę np. 7 dni po przypuszczalnym terminie rozprawy - z zastrzeżeniem, iż w wypadku braku zapłaty do tego dnia, żądasz naliczania odsetek lombardowych, ewentualnie zadośćuczynienia, odszkodowania bądź innej formy, uniemożliwiającej premedytację w unikaniu spłaty należnych ci wartości.
Wielu prawników może stwierdzić, że takich rozwiązań nigdy nie stosowano w podobnych sprawach, lecz ja już niejednokrotnie się przekonałem, że pomimo prawa nie precedensowego, często dążą oni do wykazania przykładów co wielu sędziów wręcz "wkurza".
Dlatego odwracam sytuację twierdząc, iż skoro w polskim ustroju prawnym nie można, to nie należy szukać precedensów. Jednak można - więc trzeba je tworzyć!
Można dodać...solidarnie od ....;)
 
Dostałem z IAS ostateczne przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty kwoty 202,50 PLN tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego pozwanego /Dyrektora IAS/ zasądzonych wyrokiem SR w sprawie zwrotu nienależnie pobranych składek od nagrody rocznej. Termin 14 dni. Pewnie jeszcze sąd upomni się o koszta rozprawy sądowej . Wyszedłem na tym pozwie jak Zabłocki na mydle.
 
Back
Do góry