• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pożegnanie ZZ Celnicy PL z Komitetem Protestacyjnym

Publikujemy informację o wystąpieniu ZZ Celnicy PL z Komitetu Protestacyjnego.
Mieliśmy nadzieję, że uda się zjednoczyć wszystkie ZZ w KAS w walce o wspólne cele.
Doprowadziliśmy do wniosku do KP w tej sprawie, który złożyły wspólnie wszystkie ZZ.
Byliśmy jako środowisko naprawdę blisko tego celu. To oznaczałoby wspólne działania i brak dwugłosu.
Wystarczyło zaakceptować ten wniosek i mielibyśmy jedność działania wszystkich ZZ.
Dosłownie na wyciągnięcie ręki było to czego oczekuje od ZZ ogół środowiska zawodowego.
Niestety nie udało się. Górę wzięły animozje niektórych liderów ZZ, którzy w imię zjednoczenia nie potrafią zakopać toporków wojennych. Szkoda.
Ale to nic, działamy dalej w realiach jakie były wcześniej. Przypominamy, że w 2018 roku udało się zagwarantować podwyżki na poziomie innych formacji, musi udać się i teraz. To wstyd, że musimy upominać się o elementarne zasady równego traktowania. Wstyd dla MF.
Utrudnieniem znaczącym obecnie jest zaangażowanie innych branż budżetówki we wspólny protest z KAS. KAS musi zawalczyć samodzielnie o swoją modernizację, tak jak stało się to w 2018 roku.
ZZ Celnicy PL nie ustąpi w walce o równe traktowanie w kwestii podwyżek na 2022 rok w stosunku do innych formacji oraz realizację pozostałych zgłoszonych postulatów.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy66-21-wyjście z KP.pdf
    156,1 KB · Wyświetleń: 843
Jedynym związkiem do jakiego kiedykolwiek się zapisałem to był ZZ Celnicy.pl. i byłem w nim prawie od początku aż do chwili kiedy otworzył się na skarbowców. Otwarcie na skarbowców to była wg mnie zła decyzja i dla mnie nie do przyjęcia. Niestety patrząc na to co dzieje się obecnie wiem, że dobrze zrobiłem wypisując się nie tylko z tego powodu. To co dzieje się obecnie to jest tylko walka między związkami i jedna wielka kłótnia, który jest lepszy i który więcej zrobił. Te komunikaty, które piszą na swoich stronach to jest dopiero piaskownica. ZZ Celnicy oskarża tamte związki a tamte związki oskarżają Celników.pl. Ambicje są najważniejsze czego książkowym przykładem jest dla mnie p. Jagodzińska, która robi wszystko żeby zaistnieć. Ja już pogubiłem się w tych oskarżeniach między nimi. Zastanawia mnie tylko jedno, jak my na forum kłócimy się ze skarbowcami to jesteśmy be, ale związki jak kłócą się między sobą to jest o.k. Ja już nikomu nie zaufam, nie wierzę, że dla związków najważniejsi są ludzie. I wiem jedno jeśli coś dostaniemy to każdy związek powie, że to dzięki niemu, jak będzie porażka to tamten związek winny oni nie my.
Stefan nie p ------l . Każdy wie , co jest najważniejsze, jak nie wiesz weź zimny prysznic
 
MF tego nie ma, tylko poszczególni dyrektorzy IAS to mają.

Ja się niedługo zwrócę z takim zapytaniem do każdej IAS.
Nawet DIASi nie mają pełnych danych. Część związkowców opłaca składki bez pośrednictwa izby (nie wiem jaki to może być odsetek) i o tych osobach dyrektorzy chyba nie mają wiedzy, ale i tak ich dane mogą być najpełniejsze i chętnie się z nimi zapoznam.
 
Nawet DIASi nie mają pełnych danych. Część związkowców opłaca składki bez pośrednictwa izby (nie wiem jaki to może być odsetek) i o tych osobach dyrektorzy chyba nie mają wiedzy, ale i tak ich dane mogą być najpełniejsze i chętnie się z nimi zapoznam.
Związek ma obowiązek informowac o wszystkich członkach. Takich też.
Podaje liczbę bez danych osobowych.
 
Ostatnia edycja:
Nie zgadzam się z Tobą p. Jagodzińska, błąd logiczny. Wkładasz do jednego worka dwie grupy zawodowe i dla tego wychodzą Ci głupoty. Jak możesz napisać, że Celnicy.pl nie są reprezentatywni w jakimś województwie. A właśnie, że są i to w każdym. Jaki jest stosunek ilości funkcjonariuszy do ilości członków w każdym województwie. Jeżeli do Celników.pl należy 5 tyś. osób to znaczy, że w związku jest ponad 40% wszystkich funkcjonariuszy, to jak jest możliwe, że w jakimś województwie i całym kraju nie są reprezentatywni?
 
Nie zgadzam się z Tobą p. Jagodzińska, błąd logiczny. Wkładasz do jednego worka dwie grupy zawodowe i dla tego wychodzą Ci głupoty. Jak możesz napisać, że Celnicy.pl nie są reprezentatywni w jakimś województwie. A właśnie, że są i to w każdym. Jaki jest stosunek ilości funkcjonariuszy do ilości członków w każdym województwie. Jeżeli do Celników.pl należy 5 tyś. osób to znaczy, że w związku jest ponad 40% wszystkich funkcjonariuszy, to jak jest możliwe, że w jakimś województwie i całym kraju nie są reprezentatywni?
Reprezentatywny w rozumieniu ustawy o związkach zawodowych. Jest to ściśle określone w ustawie.
 
A teraz prosimy połączyć siły z Związkową Alternatywą i CELKAS, zablokować transgraniczny obrót towarowy w dniu rozmów z MF i do boju! 20% wzrost zasadniczych uposażeń/wynagrodzeń, to minimum, które nam się należy, jak stopień generalski Pani Magdalenie!
 
Reprezentatywny w rozumieniu ustawy o związkach zawodowych. Jest to ściśle określone w ustawie.



Ustawa z dnia 23.05.1991 r.


o związkach zawodowych


Art. 253. związki zawod.


Reprezentatywna zakładowa organizacja związkowa

1.Reprezentatywną zakładową organizacją związkową jest zakładowa organizacja związkowa:

1)będąca jednostką organizacyjną albo organizacją członkowską ponadzakładowej organizacji związkowej uznanej za reprezentatywną w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, zrzeszająca co najmniej 8% osób wykonujących pracę zarobkową zatrudnionych u pracodawcy lub
2)zrzeszająca co najmniej 15% osób wykonujących pracę zarobkową zatrudnionych u pracodawcy.




Dz. U. 2016 poz. 1947
U S T AWA
z dnia 16 listopada 2016 r.

o Krajowej Administracji Skarbowej


DZIAŁ I
Przepisy ogólne
Art. 1

3. W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową, będącą jednolitą i umundurowaną formacją, którą tworzą funkcjonariusze.


 
Pierwszy Twój post któremu daje PLUS.

ZZ CELNICY PL JEST DE BEST i nie tylko dla tego, że w większości ma 8 %. Dlatego , że jest NAJBARDZOIEJ WIARYGODNY. NIGDY NIE ZAWIÓDŁ SWOICH CZŁONKÓW. NIE ZAWIEDZIE CYWII. Spytajcie ucywilnionych. Masz szansę zrobić cos dobrego Agato. Pogoń PYCHĘ

Porozmawiaj z tymi, którzy odchodzą z celnicy.pl po wielu latach, po wielu akcjach

Dowiesz się

Ciężko ci będzie uwierzyć

Ludzie, którzy byli najgorętszymi aktywistami w celnicy.pl stają się wrogami, forum ktòre było wolne od cenzury i banów za poglądy, zbliża się charakterem do wielokrotnie krytykowanego forum s, wielokrotnie krytykowany komitet uległościowy nagle staje się protestacyjnym z celnikami.pl jako jego członkiem

Itp., itp
 
S zawłaszczyła sobie nazwę legendarnego ruchu, o niekwestionowanych zasługach dla Polaków i dla Europy.
Sztandar kojarzony z odzyskaniem suwerenności może być wabikiem dla potencjalnych członków, którzy mają nadzieję że uczestniczą w czymś wielkim. Tymczasem obecne władze S to ......... (pominę niecenzuralne słowo), a związek jest przystawką partii politycznej, a ponieważ zarówno funkcjonariusze jak i KSC, nie mogą manifestować poglądów politycznych związek taki nie powinien u nas działać.

Chciałbym zobaczyć zestawienie ilości członków Solidarności i Celnicy.pl, ogółem i w rozbiciu na izby z podaniem jaki odsetek załogi zrzeszają.
Ktoś dysponuje takimi danymi?

A nie zapytasz czemu ze strony znikł licznik członków celnicy.pl?

Pomyśl
 
A teraz prosimy połączyć siły z Związkową Alternatywą i CELKAS, zablokować transgraniczny obrót towarowy w dniu rozmów z MF i do boju! 20% wzrost zasadniczych uposażeń/wynagrodzeń, to minimum, które nam się należy, jak stopień generalski Pani Magdalenie!
Stefan, co Ty tam jarasz, że ciągle taki rozchichany jesteś? Pokaż, że masz jaja i zablokuj obrót towarowy razem z kolegami w dniu rozmów z MF!?
 
Liczebność ZZ Celnicy PL w ostatnich okresach wszyscy zainteresowani mogą prześledzić otwierając załączony plik. Jak widać przybywa członków ZZ CELNICY PL i na koniec ostatniego półrocza było 5039 z emerytami. DZIĘKUJĘ WAM ZA ZAUFANIE I WSPARCIE!

Nie wiem dokładnie ile liczą wszystkie inne ZZ, ale możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jest to 10 tys. No może max 12 tys., ale to raczej zawyżona liczba.
Łącznie zatem w KAS w ZZ zrzesza się około 15 tys. max. 17 tys.
A KAS liczy 60 tys.

Musimy też zrozumieć wszyscy, że żaden ZZ nie zrobi skutecznego protestu bez zrywu oddolnego!!! Nawet wszystkie zjednoczone tego nie zrobią, choć zjednoczenie, które było tuż, tuż, bardzo zwiększa szanse na jednolity zryw oddolny. Musimy to wszyscy przyjąć do wiadomości, a nie patrzeć na to który ZZ większy, który mniejszy i kontynuować rywalizację, podkopywać i mówić stale o interpersonalnych animozjach.

I jeszcze jedno co do zrzeszania się.
Funkcjonariuszy SCS w ZZ jest około połowa, nawet trochę więcej. Może nawet 60% licząc wszystkie ZZ? To na podobnym poziomie jak w innych formacjach mundurowych, a nawet więcej. Np. w SG jest 7 tys. z emerytami. W Policji nie wiem czy jest aktualnie połowa zrzeszonych.
Ilu jest pracowników w ZZ w stosunku do ogółu zatrudnionych pracowników? 15% czy nawet mniej?
 

Attachments

  • Wykaz_Izby do 30.06.2021.xlsx
    15,9 KB · Wyświetleń: 241
Zastanawiam się, jaki ubaw musi mieć MF przeglądając to forum...
Wszyscy piszą, co trzeba zrobić: czemu wstąpiliśmy do KP, czemu wystąpiliśmy z KP, czemu to, a czemu tamto. A MF śmieje się widząc walkę między ZZ, nie mówiąc już nawet o próbie skonstruowania wspólnego frontu. Skoro jesteśmy największym i najbardziej reprezentatywnym ZZ, to czemu właśnie nie MY i tylko MY nie rozmawiamy z MF ? Czemu to nie MY ustalamy warunki rozmów/decyzji, etc. ? Skoro to MY największą liczebność, to czemu musimy o wszystko się prosić ? Nie kieruję zarzutów względem Przewodniczącego, ale nie rozumiem tego. Znowu piszemy pisma ostatniej szansy, ustalamy terminy, po który jednak ustalamy kolejne terminy, itd...
Wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że młody na forum, że się nie udziela, etc.
Ale tak jak już kiedyś pisałem (co wywołało wzburzenie), tak i teraz napiszę - zamiast pisania pism i ustalania terminów, działajmy! Uprzedzę pytania i jednocześnie się powtórzę - nie tylko inicjatywa oddolna, ale przede wszystkim sygnał do działania od wodza zainicjuje działania !
I nie dziwię się, że kilku - niegdyś aktywnych - użytkowników forum odpuściło, bo patrząc na to co się dzieje (a raczej nie dzieje), to człowiek zaczyna zastanawiać się na sensem uczestnictwa w Związku...
 
Też tego nie rozumiem, dlaczego jakiś jeden związek uzurpuje sobie prawo do dyktowania ministrowi kogo ma zaprosić na spotkanie. To kto jest gospodarzem na Świętokrzyskiej.
Jeśli jesteśmy związkiem reprezentatywnym to chyba MF ma obowiązek ustalać z nami sprawy pracownicze.
Szkoda, że w najważniejszych sprawach związki nie potrafią mówić jednym głosem.
Powinien być jeden branżowy związek jak do niedawna w Policji (zanim uchwalili ustawę o "pluraliźmie związkowym", żeby policjantom wcisnąć konia trojańskiego w postaci S).

@haku sygnał od wodza był i jest, trzeba tylko umieć czytać.
 
Dno.
Zastanawiam się czemu pozostałe związki tkwią w tym Komitecie i chowają się za spódnicą Solidarności.
Wyjdźcie stamtąd. Lepiej późno niż wcale. Odwagi.
 

Attachments

  • Screenshot_20211022_141543_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211022_141543_com.android.chrome.jpg
    256,9 KB · Wyświetleń: 291
Dno.
Zastanawiam się czemu pozostałe związki tkwią w tym Komitecie i chowają się za spódnicą Solidarności.
Wyjdźcie stamtąd. Lepiej późno niż wcale. Odwagi.
A propos pisma w poście Agaty. Ale chłopaków z KP zabolało. Plują po tej gorzkiej pigułce :) Panie Tomku , ja tam Pana lubię, sprzedał Pan celników w 2016 r. , marzyła się Panu emerytura mundurowa, a tu przyszła sprawiedliwość z samej góry. Tak to jest jak się gubi wartości i gada o pierdołach.
 
Szkoda, że w najważniejszych sprawach związki nie potrafią mówić jednym głosem.
Ale jak mówić jednym głosem skoro Solidarności nawet protest "organizuje" MF - PROSZĘ SIĘ CIEPŁO UBRAĆ, ZACHOWAC REŻIM SANITARNY I PROSZĘ PAMIĘTAĆ , ŻE W SOBOTĘ NAS NIE MA NA SWIĘTOKRZYSKIEJ BO JEST DZIEŃ WOLNY OD PRACY. Ubaw mam po pachy MONTY PYTHON
 
Porozmawiaj z tymi, którzy odchodzą z celnicy.pl po wielu latach, po wielu akcjach

Dowiesz się

Ciężko ci będzie uwierzyć

Ludzie, którzy byli najgorętszymi aktywistami w celnicy.pl stają się wrogami, forum ktòre było wolne od cenzury i banów za poglądy, zbliża się charakterem do wielokrotnie krytykowanego forum s, wielokrotnie krytykowany komitet uległościowy nagle staje się protestacyjnym z celnikami.pl jako jego członkiem

Itp., itp
Twoje posty były zawsze cool. Ale nie mogę patrzeć, jak Ty, Cat i Lama zachowujecie się od pamiętnej wymiany postów jak "baby" (kobietki to nie o Was) . Trzeba dać sobie po ryju i z powrotem wrócić do stołu. A tu żale jak na kozetce u psycho. Bolo otrząśnij się , pokaż klasę, bo czuję że ją masz
 
Dno.
Zastanawiam się czemu pozostałe związki tkwią w tym Komitecie i chowają się za spódnicą Solidarności.
Wyjdźcie stamtąd. Lepiej późno niż wcale. Odwagi.
To co pisze radny TL to straszne. Tragedia ogarnia jego umysł lub samouwielbienie. Bo pisząc o Sławku myśli o sobie... On już zna wynik rozmów. Ma wszystko dogadane i czuje już wielki triumf KU! Zenada
 
Back
Do góry