• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pożegnanie ZZ Celnicy PL z Komitetem Protestacyjnym

Publikujemy informację o wystąpieniu ZZ Celnicy PL z Komitetu Protestacyjnego.
Mieliśmy nadzieję, że uda się zjednoczyć wszystkie ZZ w KAS w walce o wspólne cele.
Doprowadziliśmy do wniosku do KP w tej sprawie, który złożyły wspólnie wszystkie ZZ.
Byliśmy jako środowisko naprawdę blisko tego celu. To oznaczałoby wspólne działania i brak dwugłosu.
Wystarczyło zaakceptować ten wniosek i mielibyśmy jedność działania wszystkich ZZ.
Dosłownie na wyciągnięcie ręki było to czego oczekuje od ZZ ogół środowiska zawodowego.
Niestety nie udało się. Górę wzięły animozje niektórych liderów ZZ, którzy w imię zjednoczenia nie potrafią zakopać toporków wojennych. Szkoda.
Ale to nic, działamy dalej w realiach jakie były wcześniej. Przypominamy, że w 2018 roku udało się zagwarantować podwyżki na poziomie innych formacji, musi udać się i teraz. To wstyd, że musimy upominać się o elementarne zasady równego traktowania. Wstyd dla MF.
Utrudnieniem znaczącym obecnie jest zaangażowanie innych branż budżetówki we wspólny protest z KAS. KAS musi zawalczyć samodzielnie o swoją modernizację, tak jak stało się to w 2018 roku.
ZZ Celnicy PL nie ustąpi w walce o równe traktowanie w kwestii podwyżek na 2022 rok w stosunku do innych formacji oraz realizację pozostałych zgłoszonych postulatów.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy66-21-wyjście z KP.pdf
    156,1 KB · Wyświetleń: 843
Nie znam się na przepisach dotyczących ZZ.
Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tą reprezentatywnością?
Czy celnicy.pl ma status związku reprezentatywnego czy nie?
Czy jeśli 10_osobiwy związek podczepi się pod jakąś ogólnopolską centralę to automatycznie jest reprezentatywny?
 
Nie znam się na przepisach dotyczących ZZ.
Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tą reprezentatywnością?
Czy celnicy.pl ma status związku reprezentatywnego czy nie?
Czy jeśli 10_osobiwy związek podczepi się pod jakąś ogólnopolską centralę to automatycznie jest reprezentatywny?
A ilu liczy członków? Wydaje mi się ze chodzi o stosunek członków związku do ogółu zatrudnionych w danym zakładzie. Jeśli się nie mylę to ilość członków celnicy.pl do wszystkich w kas
 
Nie znam się na przepisach dotyczących ZZ.
Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tą reprezentatywnością?
Czy celnicy.pl ma status związku reprezentatywnego czy nie?
Czy jeśli 10_osobiwy związek podczepi się pod jakąś ogólnopolską centralę to automatycznie jest reprezentatywny?
Jeżeli ZZ jest międzyzakładowy jak CELNICY czy SOLIDARNOŚĆ, to wystarczy , że w jednej izbie jest reprezentatywny - ma 15% i wtedy jest reprezentatywny. A jeśli jest z jakieś centrali (opzz, solidarność czy forum) to wystarczy 8 %. W KP chyba tylko S jest reprezentatywna. Chociaż nie wiem , kto tam jest tak naprawdę, jakieś związki po 11 członków, w zrzeszeniach pogrupowane , takie co mają członków w jednym urzędzie skarbowym. Giganty w KAS są dwa CELNICY i S
 
Jeżeli ZZ jest międzyzakładowy jak CELNICY czy SOLIDARNOŚĆ, to wystarczy , że w jednej izbie jest reprezentatywny - ma 15% i wtedy jest reprezentatywny. A jeśli jest z jakieś centrali (opzz, solidarność czy forum) to wystarczy 8 %. W KP chyba tylko S jest reprezentatywna. Chociaż nie wiem , kto tam jest tak naprawdę, jakieś związki po 11 członków, w zrzeszeniach pogrupowane , takie co mają członków w jednym urzędzie skarbowym. Giganty w KAS są dwa CELNICY i S
Jeden z tych gigantów stoi ością w gardle wszedzie gdzie „ reprezentuje”. Trafił by go w końcu szlag
 
Ciekawe w jakiej izbie solidarniść ma 8% załogi w swoich szeregach.
Nie znam nikogo kto jest w solidarności.
Niestety w mojej izbie celnicy nie mają progu 15%, stąd moje pytanie o reprezentatywność. W całym kas nie mamy nawet 10%.
Co za chore przepisy, że można pominąć w rozmowach najliczniejszy związek.
 
Ciekawe w jakiej izbie solidarniść ma 8% załogi w swoich szeregach.
Nie znam nikogo kto jest w solidarności.
Niestety w mojej izbie celnicy nie mają progu 15%, stąd moje pytanie o reprezentatywność. W całym kas nie mamy nawet 10%.
Co za chore przepisy, że można pominąć w rozmowach najliczniejszy związek.
Nawet jeśli w Twojej izbie nie, to są izby w na wschodniej ścianie i na północy gdzie maja powyżej 8%.Wszędzie CELNICY PL są reprezentatywni, to jedyny w KAS ZZ który ma powyżej 5 tys. członków. Pytam tylko, gdzie jest pozostałe 5 tys. funkcjonariuszy ? W SOLIDARNOŚCI ?
 
S zawłaszczyła sobie nazwę legendarnego ruchu, o niekwestionowanych zasługach dla Polaków i dla Europy.
Sztandar kojarzony z odzyskaniem suwerenności może być wabikiem dla potencjalnych członków, którzy mają nadzieję że uczestniczą w czymś wielkim. Tymczasem obecne władze S to ......... (pominę niecenzuralne słowo), a związek jest przystawką partii politycznej, a ponieważ zarówno funkcjonariusze jak i KSC, nie mogą manifestować poglądów politycznych związek taki nie powinien u nas działać.

Chciałbym zobaczyć zestawienie ilości członków Solidarności i Celnicy.pl, ogółem i w rozbiciu na izby z podaniem jaki odsetek załogi zrzeszają.
Ktoś dysponuje takimi danymi?
 
Ciekawe w jakiej izbie solidarniść ma 8% załogi w swoich szeregach.
Nie znam nikogo kto jest w solidarności.
Niestety w mojej izbie celnicy nie mają progu 15%, stąd moje pytanie o reprezentatywność. W całym kas nie mamy nawet 10%.
Co za chore przepisy, że można pominąć w rozmowach najliczniejszy związek
Ale mają 50 % funków i są de best / Nie do kupienia
 
Byłam kilka lat w S to się wypowiem.

Solidarność ma ok 3200 członków w KAS. W sumie (we wszystkich województwach).
Oczywiście chwali się, że ma więcej.
Ale nie ma. Teraz już nawet mniej.

Reprezentatywność organizacji zakładowej i międzyzakładowej liczy się w danym zakładzie pracy, czyli w poszczególnych IAS.
Znaczenie ma czy organizacja jest zrzeszona w centrali działającej w RDS (Solidarność, Forum OPZZ).
Wtedy łatwiej, bo wystarczy mniej członkow do reprezentatywnosci.

Na przykład w IAS Katowice, w której pracuje, Solidarność jest reprezentatywna, a Celnicy.pl nie.

Solidarność jest też na pewno reprezentatywna w IAS Białystok i w tej IAS zrzesza najwiecej funkcjonariuszy.

S jest też reprezentatywna w Bydgoszczy.

W pozostałych województwacj nie jest (może jeszcze Rzeszów).

Celnicy.pl jest reprezentatywny w większej ilości województw niż Solidarność.

Generalnie Celnicy.pl jest związkiem, który jest reprezentatywny w największej ilości województw.

Co do pozostałych ZZ z Komitetu to może jeden czy dwa, może trzy są co najwyżej reprezentatywne w 1 województwie. Niektóre z nich mają bardzo mało członków.

Podsumowując, Celnicy.pl jest najbardziej reprezentatywnym ZZ w KAS czy komuś się to podoba czy nie, czy ktoś lubi Siwego czy nie.

I taka jest prawda. Takie są fakty.

ZZ CELKAS z Wrocławia ma 1000 członków i działa głównie we Wrocławiu.

Alternatywa ma prawie 500 (przy czym istniejemy 1,5 miesiąca).

To dużo więcej niż niektóre ZZ z Komitetu.
 
Byłam kilka lat w S to się wypowiem.

Solidarność ma ok 3200 członków w KAS. W sumie (we wszystkich województwach).
Oczywiście chwali się, że ma więcej.
Ale nie ma. Teraz już nawet mniej.

Reprezentatywność organizacji zakładowej i międzyzakładowej liczy się w danym zakładzie pracy, czyli w poszczególnych IAS.
Znaczenie ma czy organizacja jest zrzeszona w centrali działającej w RDS (Solidarność, Forum OPZZ).
Wtedy łatwiej, bo wystarczy mniej członkow do reprezentatywnosci.

Na przykład w IAS Katowice, w której pracuje, Solidarność jest reprezentatywna, a Celnicy.pl nie.

Solidarność jest też na pewno reprezentatywna w IAS Białystok i w tej IAS zrzesza najwiecej funkcjonariuszy.

S jest też reprezentatywna w Bydgoszczy.

W pozostałych województwacj nie jest (może jeszcze Rzeszów).

Celnicy.pl jest reprezentatywny w większej ilości województw niż Solidarność.

Generalnie Celnicy.pl jest związkiem, który jest reprezentatywny w największej ilości województw.

Co do pozostałych ZZ z Komitetu to może jeden czy dwa, może trzy są co najwyżej reprezentatywne w 1 województwie. Niektóre z nich mają bardzo mało członków.

Podsumowując, Celnicy.pl jest najbardziej reprezentatywnym ZZ w KAS czy komuś się to podoba czy nie, czy ktoś lubi Siwego czy nie.

I taka jest prawda. Takie są fakty.

ZZ CELKAS z Wrocławia ma 1000 członków i działa głównie we Wrocławiu.

Alternatywa ma prawie 500 (przy czym istniejemy 1,5 miesiąca).

To dużo więcej niż niektóre ZZ z Komitetu.
Pierwszy Twój post któremu daje PLUS.

ZZ CELNICY PL JEST DE BEST i nie tylko dla tego, że w większości ma 8 %. Dlatego , że jest NAJBARDZOIEJ WIARYGODNY. NIGDY NIE ZAWIÓDŁ SWOICH CZŁONKÓW. NIE ZAWIEDZIE CYWII. Spytajcie ucywilnionych. Masz szansę zrobić cos dobrego Agato. Pogoń PYCHĘ
 
Back
Do góry