• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżek nie będzie do 10.04.

Informacja z IAS Lublin:
  • za nadgodziny nie będzie płacone,
  • coś będzie kombinowane z dodatkami kontrolerskimi bo były telefony z zapytaniami o wysokość dodatków. Podejrzewam, że dodatki zostaną zabrane, może dadzą 6% i powiedzą, żeby się cieszyć bo nas nie zwolnili.
MF wali nas w d...... bez wazeliny. Policja ma wypłacone za nadgodziny za ubiegły rok i dostała podwyżki.
 
Coś mi się obiło o uszy, oczywiście w TV że może być oprócz zwolnień zastosowany dodatkowy warunek pracy - 1 dzień dodatkowy wolny w tygodniu. Hura.... ale jako urlop bezpłatny!!!!
 
Coś mi się obiło o uszy, oczywiście w TV że może być oprócz zwolnień zastosowany dodatkowy warunek pracy - 1 dzień dodatkowy wolny w tygodniu. Hura.... ale jako urlop bezpłatny!!!!
Czyli do wszystkich wyliczeń zależnych od stażu to prawdopodobnie nie będzie się liczyło...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Posiadamy dostęp do wielu baz danych z wrażliwymi informacjami - ewidencyjnymi, finansowymi, gospodarczymi. Pobieramy od podmiotów pliki z najpilniej strzeżonymi przez nich informacjami dotyczącymi ich działalności gospodarczej, kontaktów, transakcji, umów. Robimy zaawansowane analizy za pomocą skomplikowanych aplikacji i algorytmów. Prowadzimy wielowątkowe kontrole i postępowania, w których wielomilionowe kwoty to codzienność. Stykamy się z policjantami operacyjnymi i dochodzeniowcami oraz prokuratorami. Znamy ich techniki operacyjne, sposoby postępowania, taktykę i strategię, nierzadko posiadamy ich prywatne numery telefonów. Mamy kontakt z druga stroną - podatnikami, "słupami", zwykłymi bandytami, doradcami podatkowymi (często to nasi byli koledzy z UKS-UCS, IS-IAS lub US), palestrą (zwykłe "papugi", doktorzy praw, a i Profesor też się przewinie).
I tak nas za czapkę śliwek sprzedać?
 
@fajer smutne to co napisałeś ale niestety prawdziwe:(:(:( muszę kończy, jakiś czas mnie nie będzie więc życzę wszystkim z okazji zbliżających się świąt Zdrowia i zdrowia i zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Gigi29 ale to pewne info z ias Lublin? Dotyczy to nadgodzin za ostatni kwartal 2019? Wiecie co mam trochę już tego dość. Traktują nas jak śmieci. Popieram dalszą korespondencję z szefowa ale w oparciu o konkrety, może być coś w formie petycji. Noe mozemy siedzieć bezczynnie
 
Takie dziś przyszło pismo odnośnie nadgodzin, później z tego co słyszałem dzwonił NUSC i pytał się o dodatki kontrolerskie w konkretnych działach. A z uwagi na to, że przeważnie dodatki były u nas pisane na rok od stycznia do grudnia, w tym roku są one do 30 czerwca, więc trochę to dziwne nagłe zainteresowanie dodatkami zważywszy ostatnie działania rządu odnośnie KAS (części cywilnej). Nie chcę być czarnowidzem, ale skoro Policja już dostała kasę, a my nie to czuję, że nas tak wych....ą koncertowo, że o podwyżkach możemy zapomnieć.
 
A rozwój sytuacji może być taki:
  • przyjdzie pismo, że z uwagi na trudną sytuację od lipca dodatki kontrolerskie wynosić będą min (2% ??),
  • granica dostanie zwiększony max dodatek - co uważam, że im się jak najbardziej należy
  • co do 6% może dostaniemy części z nas zrekompensuje to utratę dodatków kontrolerskich, część z nas może wyjdzie na 0. A MF powie przecież dostaliście podwyżkę więc co chcecie :), a dodatki kontrolerskie nie są na zawsze i wtedy mamy pozamiatane.
  • A protestów nie będzie z następujących przyczyn: sytuacja finansowa państwa, nastroje społeczne w tym wysokie bezrobocie, granica nie będzie miała podstaw do protestu bo dostała defacto podwyżkę (nie tą planowaną co miałą być) i pewnie w MFie kalkulują, na rozbicie nas i spolaryzowanie. Swetry protestować nie będą bo już na ich forach można wyczytać czemu te zwolnienia dotyczą tylko korpusu służby cywilnej a nie funkcjonariuszy.
Oby to co piszę się nie sprawdziło.
Zauważcie jeszcze jedno, w mediach czy to TVP, Polsat czy TVN nic o nas nie ma. Ciągle piszą o Policji, Strażakach, SG, Straży Miejskiej, WOT, Wojsku. Nie ma nas, jesteśmy pomijani czy to jest działanie celowe?
Kończąc temat jest na za mało co z tego, że Sławek walczy jak może jak nasz związek ogółem do ilości funkcjonariuszy jest mały. Środowisko jest podzielone, nie wspominając już o skarbowcach.
Wesołych Świąt życzę
 
Nie możemy dopuścić do takiego scenariusza. Wszystkie sluzby dostają, emeryci 13 dostaja. Dla nas też są pieniądze. Niestety przez nieudolnosc mf znow musimy się o nie upominać. Jesli odpuscimy to dostaniemy te z kwoty bazowej i koniec. Nie dajmy sobie wmówić że to zle, że się upominamy, nie dajmy sobie wmówić, że pieniędzy dla nas nie ma. One sa
 
A rozwój sytuacji może być taki:
  • przyjdzie pismo, że z uwagi na trudną sytuację od lipca dodatki kontrolerskie wynosić będą min (2% ??),
  • granica dostanie zwiększony max dodatek - co uważam, że im się jak najbardziej należy
  • co do 6% może dostaniemy części z nas zrekompensuje to utratę dodatków kontrolerskich, część z nas może wyjdzie na 0. A MF powie przecież dostaliście podwyżkę więc co chcecie :), a dodatki kontrolerskie nie są na zawsze i wtedy mamy pozamiatane.
  • A protestów nie będzie z następujących przyczyn: sytuacja finansowa państwa, nastroje społeczne w tym wysokie bezrobocie, granica nie będzie miała podstaw do protestu bo dostała defacto podwyżkę (nie tą planowaną co miałą być) i pewnie w MFie kalkulują, na rozbicie nas i spolaryzowanie. Swetry protestować nie będą bo już na ich forach można wyczytać czemu te zwolnienia dotyczą tylko korpusu służby cywilnej a nie funkcjonariuszy.
Oby to co piszę się nie sprawdziło.
Zauważcie jeszcze jedno, w mediach czy to TVP, Polsat czy TVN nic o nas nie ma. Ciągle piszą o Policji, Strażakach, SG, Straży Miejskiej, WOT, Wojsku. Nie ma nas, jesteśmy pomijani czy to jest działanie celowe?
Kończąc temat jest na za mało co z tego, że Sławek walczy jak może jak nasz związek ogółem do ilości funkcjonariuszy jest mały. Środowisko jest podzielone, nie wspominając już o skarbowcach.
Wesołych Świąt życzę

Masz jeszcze jakieś genialne propozycje dla mf?

Podpowiedzi?

Zdajesz sobie sprawę że z uwagą śledzą forum?
 

Ktoś się mnie pytał, o jakich to "stratach" piszę ?!
Proszę:


Tarcza, łącznie z poprzednim programem, sięgnie swoim rozmiarem poziomu ponad 300 mld zł, 320-330 mld.Program pomocowy składa się z trzech komponentów:
  • do mikrofirm trafi 25 mld zł
  • do małych i średnich firm 50 mld zł,
  • do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł.
Ile "pomocy" trafi do zwalnianych urzędników ??
Gdzie pozostałe 200 mld zł ???
 
matrix-morawiecki-jesli-wybierzesz-niebieska-pigulke-zycie-w-polsce-pozostanie-rownie-kijowe-c...jpg
 
Back
Do góry