• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo Komitetu Protestacyjnego do Ministra Finansów

Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA.

Ps. Informacyjnie pragnę jedynie przekazać, że ZZ Celnicy PL jest największym związkiem zawodowym w KAS, który zrzesza funkcjonariuszy SCS, pracowników KAS zatrudnionych w US, UCS i wąsko IAS. Liczebność ZZ Celnicy PL nie odbiega znacząco od łącznej/zsumowanej liczebności wszystkich ZZ wchodzących w skład Komitetu.
ZZ Celnicy PL na spotkaniach z Ministrem Finansów podejmuje szereg tematów, nie tylko kwestie związane z wysokością płac.
Nasz Związek, mimo licznych nieustannych wieloletnich ataków innych partnerów społecznych, po prostu nie odnosi się do nich, robi swoje w interesie ogółu środowiska i nie widzi problemu współpracy wszystkich ZZ dla dobra środowiska.
Dobro całego środowiska jest dla nas najważniejsze!
Do tego potrzebna jest jednak wola obu stron.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 12-stanowisko Komitetu Protestacyjnego.pdf
    292 KB · Wyświetleń: 4 273
Chyba każdy myślący (także z MFu) wie, że w rozmowach nie można pominąć największego związku zawodowego w KAS.
Poszczególne związki zawodowe mogą tylko pomarzyć o takiej liczbie członków, jaką cechuje się ZZ Celnicy PL - wypracowane przez lata niezależnością, charyzmą lidera i zdrowym, koncyliacyjnym (nieagresywnym) podejściem do innych partnerów społecznych. To ludzi przyciąga.
Komuś widocznie żal d*** ściska i zaczyna typową dla niektórych tanią prowokację, podpartą jadem i kolejną próbą antagonizowania środowisk - ale wiemy, że to korzyści z tej strategii są krótkoterminowe. Mam nadzieję, że tym razem ludzie nie dadzą się naciągnąć na tę przykrą narrację :)
 
jacy oni są żałośni i przewidywalni w tej swojej megalomani ....
uważają ustawkę byłego szefa z drobnicą związkową i przystawkami rządowymi za reprezentatywną dla całego środowiska.
nie czas dzisiaj na dosadny komentarz ale to dziecinada.
trzymajmy linię zrzeszeni i niezrzeszeni, może szukają alibi ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Boją się o utratę wpływów - swoje ciepłe posadki. Krótka piłka - pytanie czy jest to głos całego środowiska czy tylko kilku "wybrańców" - no ale ten wątek to już pracownicy cywilni muszą pozamiatać sami.
Sorry, ale w tej sytuacji - mi to wygląda na "kto nie z nami, ten przeciwko nam"...
 
Czyżby ktoś się bał siły przebicia Pana Sławomira ???? Bo wygląda na to że tak ..... po prostu żal.pl .... Panie Sławku Jechać jutro tam i powiem brzydko ... lać te pseudo związki !!!!! NAS jest więcej i jak jutro nie będzie Konkretnego porozumienia i wiadomości to wtedy Zadziałamy Mocno i Dosadnie !
 
ZZ CELNICY.PL MAJĄ PRAWO I OBOWIĄZEK BRAĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU JAK RESZTA ZWIĄZKÓW NA RÓWNYCH PRAWACH , NAWET JEŻELI WCZEŚNIEJ NIE PODPISALI POROZUMIENIA.!!!!! (ARGUMENTY TYPU BRAK PODPISU POD POROZUMIENIEM -TO JEST ŚMIESZNY ARGUMENT I NIE DO PRZYJĘCIA!!!!!!!!!!).
 
Ostatnia edycja:
Boi się że Siwy się dogada albo nie pozwoli podpisać jakiejs lipy, która oni by podpisali. Nic ogólnie do skarbowcow nie mam oprócz tego, że wciąż wierzą i płacą dla tego pana...
 
Kanapowi związkowcy i przybudówka rządu, boją się o swoje stołki i że odejdzie od nich reszta członków, których można policzyć na palcach dwóch rąk.
Nie życzę sobie, aby wypowiadał się w moim imieniu jakiś Ludwiński czy Staniszewski.
Wstyd i żenada Panowie pseudozwiązkowcy, szczytem waszych możliwości są właśnie wytworzone w pocie czoła takie wystąpienia i nic więcej. Kiedy do was dotrze, że nie macie oparcia w braci celnej.
 
Słuchajcie, tacy pożyteczni idioci zawsze byli w cenie kierujących, ich rękami mogą załatwić temat oszczędności.

Moim zdaniem, jeśli przez tych kanapowców temat się rozmyje, celnicy.pl powinni walczyć wyłącznie o swoich!
Jeśli szeregowi pracownicy skarbowi pozwalają takim organizacjom istnieć - uważam że działanie "dla wszystkich" było by błędem - Łatwiej wywalczyć podwyżki dla mniejszej grupy...

Sorry za gorzkie słowa, ale w tej sytuacji to pismo jest po prostu podłe.

ps. czy mógłby ktoś enumeratywnie wskazać jego sygnatariauszy? Bo ja tych gryzmołów nie czytam, a chciałbym wiedzieć "who is who".
 
Słuchajcie, tacy pożyteczni idioci zawsze byli w cenie kierujących, ich rękami mogą załatwić temat oszczędności.

Moim zdaniem, jeśli przez tych kanapowców temat się rozmyje, celnicy.pl powinni walczyć wyłącznie o swoich!
Jeśli szeregowi pracownicy skarbowi pozwalają takim organizacjom istnieć - uważam że działanie "dla wszystkich" było by błędem - Łatwiej wywalczyć podwyżki dla mniejszej grupy...

Sorry za gorzkie słowa, ale w tej sytuacji to pismo jest po prostu podłe.

ps. czy mógłby ktoś enumeratywnie wskazać jego sygnatariauszy? Bo ja tych gryzmołów nie czytam, a chciałbym wiedzieć "who is who".
W pełni się zgadzam. Dla mnie brak sprzeciwu członków tych związków, to jednocześnie popieranie takich działań. W lewo albo w prawo.

Brakuje, żeby jutro ten pan odstawiał cyrki i umyślnie przesuwal termin wypłaty podwyżek.

Edit. Nie widzę żadnego poruszenia na sąsiednim forum :)

@Trunks tak my to robimy. Nie osłabiaj mnie... Przeczytaj dobrze to co @dale napisał.
 
Ostatnia edycja:
Ehhh już nawet nie chce mi się czytać tego typu wpisów, dalej zaczynacie dzielić środowisko na lepszych i gorszych tj. funkcjonariuszy i cywili...
 
Nie dajmy się podzielić. Jestem cywilem i nie podpisuje się pod tym pismem. Pamietajcie ze większość ludzi chce po prostu więcej zarabiać a takie pismo to chyba celowe robienie wylomu. To że ktoś nie nosi munduru nie znaczy że zaraz utożsamia się z polityką decydentów zasiadajacych w komitecie protestacyjnym. Mam ogromny szacunek do Was ze szczególnym ukłonem w stronę Pana Sławomira. Walczmy razem bo cel jest wspólny.
 
Słuchajcie, tacy pożyteczni idioci zawsze byli w cenie kierujących, ich rękami mogą załatwić temat oszczędności.

Moim zdaniem, jeśli przez tych kanapowców temat się rozmyje, celnicy.pl powinni walczyć wyłącznie o swoich!
Jeśli szeregowi pracownicy skarbowi pozwalają takim organizacjom istnieć - uważam że działanie "dla wszystkich" było by błędem - Łatwiej wywalczyć podwyżki dla mniejszej grupy...

Sorry za gorzkie słowa, ale w tej sytuacji to pismo jest po prostu podłe.

ps. czy mógłby ktoś enumeratywnie wskazać jego sygnatariauszy? Bo ja tych gryzmołów nie czytam, a chciałbym wiedzieć "who is who".
1589388051206.png
 
Back
Do góry