• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo Komitetu Protestacyjnego do Ministra Finansów

Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA.

Ps. Informacyjnie pragnę jedynie przekazać, że ZZ Celnicy PL jest największym związkiem zawodowym w KAS, który zrzesza funkcjonariuszy SCS, pracowników KAS zatrudnionych w US, UCS i wąsko IAS. Liczebność ZZ Celnicy PL nie odbiega znacząco od łącznej/zsumowanej liczebności wszystkich ZZ wchodzących w skład Komitetu.
ZZ Celnicy PL na spotkaniach z Ministrem Finansów podejmuje szereg tematów, nie tylko kwestie związane z wysokością płac.
Nasz Związek, mimo licznych nieustannych wieloletnich ataków innych partnerów społecznych, po prostu nie odnosi się do nich, robi swoje w interesie ogółu środowiska i nie widzi problemu współpracy wszystkich ZZ dla dobra środowiska.
Dobro całego środowiska jest dla nas najważniejsze!
Do tego potrzebna jest jednak wola obu stron.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 12-stanowisko Komitetu Protestacyjnego.pdf
    292 KB · Wyświetleń: 4 273
Oj Pani Agato... złość piękności szkodzi... a taka żółć to z mundurem kolorystycznie się nie komponuje...
Pozdrawiam wszystkich kulturalnych funkcjonariuszy, których jak wiem z doświadczenia, nie brakuje.
Pani
Oj Pani Agato... złość piękności szkodzi... a taka żółć to z mundurem kolorystycznie się nie komponuje...
Pozdrawiam wszystkich kulturalnych funkcjonariuszy, których jak wiem z doświadczenia, nie brakuje.
Pani Agata w Czarnych pracuje, może? A te kolory dobrze wkomponowałyby się w festyn Pszczółek Maj i Guciów zorganizowanych przez Was (Skarbowców) w 2016 r. , gdy Celnicy walczyli o nieciągnięcie Ich w dół przez reformę KAS
 
Pani

Pani Agata w Czarnych pracuje, może? A te kolory dobrze wkomponowałyby się w festyn Pszczółek Maj i Guciów zorganizowanych przez Was (Skarbowców) w 2016 r. , gdy Celnicy walczyli o nieciągnięcie Ich w dół przez reformę KAS
Mam zacząć wypominać Ci w ilu imprezach sportowych w 2016r. uczestniczyli celnicy (oczywiście w ramach walki o nieciągnięcie ich w dół przez reformę KAS...)? Naprawdę chcesz takimi archiwalnymi argumentami walić po łbie? Powodzenia... Mamy 2020r. gdyby Ci to gdzieś umknęło i jesteśmy dzisiaj solidarnie ośmieszeni przez MF, który obiecał wszystkim Niderlandy ale cel pt. dalsze skłócanie i dzielenie środowiska KAS osiągnął w stylu mistrzowskim. I żeby była jasność: nie interesuje mnie czyja jest wina takiego stanu rzeczy...
 
Poczekajmy na oficjalną wiadomość od Sławka.
W każdym razie w moim US grobowe nastroje i czujemy się jakby nam władza w pysk dała. Chodź przecież mieliśmy mocno ograniczone zaufanie przed spotkaniem. Ale rozczarowanie i tak jest.
Na ten moment nie znamy jeszcze informacji co z resztą kwoty z uchwały i co w tym temat faktycznie mówione było, czy były jakieś uzgodnienia. Znamy jedynie zdawkową wypowiedź Ministra Fin. w tej kwestii.
Miałem sen......
Że Sławek przywórcił na portalu licznik członków. I że te lnicznik wskazał przynajmniej 45 000. Pomyślcie jaka by to była siła negocjacji. A gdyby ta siła jeszcze miała dość determinacji do wspólnego oddolneog dizałania.....
 
Dajcie już spokój mruwcezz. Każdy ma prawo do własnych opinii. Widać że ten Pan/Pani musi tak jak reszta na tym forum wylać całą złość na zaistniałą sytuację. Kto protestował i walczył wspólnie z kolegą Sławkiem o emerytury ten wie jakie On ma zasługi. I nie trzeba być członkiem zzcelnicy.pl żeby o tym wiedzieć
 
Mam zacząć wypominać Ci w ilu imprezach sportowych w 2016r. uczestniczyli celnicy (oczywiście w ramach walki o nieciągnięcie ich w dół przez reformę KAS...)? Naprawdę chcesz takimi archiwalnymi argumentami walić po łbie? Powodzenia... Mamy 2020r. gdyby Ci to gdzieś umknęło i jesteśmy dzisiaj solidarnie ośmieszeni przez MF, który obiecał wszystkim Niderlandy ale cel pt. dalsze skłócanie i dzielenie środowiska KAS osiągnął w stylu mistrzowskim. I żeby była jasność: nie interesuje mnie czyja jest wina takiego stanu rzeczy...

Nie drapmy sie już bo może pajśc jedno sławo za dużo, a to do niczego nie doprowadzi. Jeżeli myślisz tak jak napisałeś/aś Jesteśmy dzisiaj solidarnie ośmieszeni przez MF, który obiecał wszystkim Niderlandy ale cel pt. dalsze skłócanie i dzielenie środowiska KAS osiągnął w stylu mistrzowskim to jesteśmy jednomyślni. Pozdrawiam
 
W każdym razie, motywacja do pracy na ten moment, żadna. Jak dowiedzieliśmy się "zero" premii poza osobami, które wykonują dodatkowe zadania w związku z pandemią. Czyli w tym roku w ogóle możemy zapomnieć o premiach. Pozostaje więc walka konsekwentna o kasę z uchwały. Chodź tyle niech nam wypłacą, zwłaszcza, że jest to zagwarantowanie już wcześniej podpisanymi dokumentami.
Ja tu znajduje zasadniczą różnicę między cywilami i funkcjonariuszami. Nasze premie kwartalne (no oprócz Rzeszowa) były poprostu na poziomie zaniedbywanym. 350-450 pln to nie jest coś co może motywować do czego kol wiek.
 
Wcześniejsza informacja z 3+3% już zniknęła z intranetu.

Aktualnie oficjalne informacje są takie, że do końca maja max 10 czerwca dostaniemy podwyżki wynikające ze wzrostu kwoty bazowej 6%.

Minister Finansów zapewnił, że pozostała część podwyżki (ta z modernizacji) będzie wypłacona w późniejszym terminie (porozumienie obowiązuje).

Niestety brak konkretów odnośnie tego kiedy drugą część podwyżki dostaniemy, ale jeśli zapewniał, że porozumienie obowiązuje, to datą graniczną jest 30 czerwiec.
Oj weź z tymi ich zapewnieniami. Prawda jest taka ze gdyby chcieli to już dawno by wypłacili. Brak konkretów tylko daje do zrozumienia ze miało być i nie będzie. Odwlekają a czas tyka
Ja tu znajduje zasadniczą różnicę między cywilami i funkcjonariuszami. Nasze premie kwartalne (no oprócz Rzeszowa) były poprostu na poziomie zaniedbywanym. 350-450 pln to nie jest coś co może motywować do czego kol wiek.
ale w Us tez tak wyglada premia kwartalna, zwłaszcza pierwsza połowa roku. Ups przepraszam, wyglądała 😀
 
Oj weź z tymi ich zapewnieniami. Prawda jest taka ze gdyby chcieli to już dawno by wypłacili. Brak konkretów tylko daje do zrozumienia ze miało być i nie będzie. Odwlekają a czas tyka

ale w Us tez tak wyglada premia kwartalna, zwłaszcza pierwsza połowa roku. Ups przepraszam, wyglądała 😀
W takim razie mnie rozumiesz. Choć muszę przyznać że cywile z którymi pracuję (tj ja służę a oni pracują :) ) łykają podwójnie, przynajmniej. I nie mówię tego z zazdrością, bo ja miałem wybór, i dobrze wiedziałem jak będzie, wybierając / walcząc o służbę, dobrze wiedziałem jakie wynikają z tego ograniczenia i jakie ponoszę straty bezpośrednie.
 
Dajcie już spokój mruwcezz. Każdy ma prawo do własnych opinii. Widać że ten Pan/Pani musi tak jak reszta na tym forum wylać całą złość na zaistniałą sytuację. Kto protestował i walczył wspólnie z kolegą Sławkiem o emerytury ten wie jakie On ma zasługi. I nie trzeba być członkiem zzcelnicy.pl żeby o tym wiedzieć
Nie żebym się czepiał ale jestem zwolennikiem uczciwego i prawdziwego przedstawiania rzeczywistości, stąd moje dwa pytania do autora powyższego wpisu:
1. w którym miejscu wylałem swoją złość na tym forum? (jeśli mnie pamięć nie myli, to starałem się kulturalnie reagować na wpisy innych użytkowników, którzy w przeciwieństwie do mnie poziom adrenaliny mieli chyba na polu czerwonym)
2. w którym miejscu zanegowałem jakiekolwiek przeszłe zasługi Pana Siwego? (ośmieliłem się jedynie poddać w wątpliwość głoszone przez niektórych tutaj teorie o dzisiejszym sukcesie negocjacyjnym i farsie konkurencyjnego związku, w sytuacji kiedy w tej farsie miały okazję uczestniczyć wszystkie ZZ [ku uciesze MF] plus ośmieliłem się napisać o tym, że obu Panów obciąża to, że chociażby dzisiaj byli osobno na "audiencjach" u MF - rozumiem, że jest to wbrew wiernopoddańczemu uwielbieniu osoby (skądinąd bardzo szanowanego [nie za wszystko] przez mnie) Pana Siwego przez niektórych użytkowników tego forum ale to chyba w XXIw. nie jest jakąś zbrodnią?
 
Powiem wam moi szanowni koledzy że po tym co się stało w dzisiejszym dniu, mam dziką satysfakcję że odchodzę 30 czerwca na emeryturę, już po tym terminie nie będzie mnie denerwowało to że jakiś bufon z KP zgodził się bez walki przyjąć to co MF dał i jeszcze na dodatek wciska wszystkim kit że to jest sukces.
 
Nie żebym się czepiał ale jestem zwolennikiem uczciwego i prawdziwego przedstawiania rzeczywistości, stąd moje dwa pytania do autora powyższego wpisu:
1. w którym miejscu wylałem swoją złość na tym forum? (jeśli mnie pamięć nie myli, to starałem się kulturalnie reagować na wpisy innych użytkowników, którzy w przeciwieństwie do mnie poziom adrenaliny mieli chyba na polu czerwonym)
2. w którym miejscu zanegowałem jakiekolwiek przeszłe zasługi Pana Siwego? (ośmieliłem się jedynie poddać w wątpliwość głoszone przez niektórych tutaj teorie o dzisiejszym sukcesie negocjacyjnym i farsie konkurencyjnego związku, w sytuacji kiedy w tej farsie miały okazję uczestniczyć wszystkie ZZ [ku uciesze MF] plus ośmieliłem się napisać o tym, że obu Panów obciąża to, że chociażby dzisiaj byli osobno na "audiencjach" u MF - rozumiem, że jest to wbrew wiernopoddańczemu uwielbieniu osoby (skądinąd bardzo szanowanego [nie za wszystko] przez mnie) Pana Siwego przez niektórych użytkowników tego forum ale to chyba w XXIw. nie jest jakąś zbrodnią?
Odpowiem ci pytaniem ne to wszystko. Dlaczego na forum skarbowcy w XXI w. nie możemy się wypowiadać jak ty u nas ??? Dwa słowa krytyki i mamy bana!!!
 
Odpowiem ci pytaniem ne to wszystko. Dlaczego na forum skarbowcy w XXI w. nie możemy się wypowiadać jak ty u nas ??? Dwa słowa krytyki i mamy bana!!!
Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie bo sam ze zdziwieniem odnotowuję, że od jakiegoś czasu mnie tam nadal tolerują i że jeszcze nie dostałem bana… Oczywiście wiemy, że tak nie było kiedyś, więc może jakaś "odwilż związkowa"? A może w końcu u obu Panów zaświta jakaś iskierka porozumienia i obaj odłożą na bok utopijne aspiracje do wyłączności w zakresie reprezentowania środowiska KAS i zaczną współpracować w interesie nas wszystkich?
 
Powiem wam moi szanowni koledzy że po tym co się stało w dzisiejszym dniu, mam dziką satysfakcję że odchodzę 30 czerwca na emeryturę, już po tym terminie nie będzie mnie denerwowało to że jakiś bufon z KP zgodził się bez walki przyjąć to co MF dał i jeszcze na dodatek wciska wszystkim kit że to jest sukces.
Po tym, co czytam też chcę złożyć papiery. I mogę. Ale pewnie w próg podatkowy się wpieprzę. Więc pochoruję sobie. Wycisnęli ze mnie jak z cytryny i nie mam już skrupułów iść do specjalisty
 
Nie żebym się czepiał ale jestem zwolennikiem uczciwego i prawdziwego przedstawiania rzeczywistości, stąd moje dwa pytania do autora powyższego wpisu:
1. w którym miejscu wylałem swoją złość na tym forum? (jeśli mnie pamięć nie myli, to starałem się kulturalnie reagować na wpisy innych użytkowników, którzy w przeciwieństwie do mnie poziom adrenaliny mieli chyba na polu czerwonym)
2. w którym miejscu zanegowałem jakiekolwiek przeszłe zasługi Pana Siwego? (ośmieliłem się jedynie poddać w wątpliwość głoszone przez niektórych tutaj teorie o dzisiejszym sukcesie negocjacyjnym i farsie konkurencyjnego związku, w sytuacji kiedy w tej farsie miały okazję uczestniczyć wszystkie ZZ [ku uciesze MF] plus ośmieliłem się napisać o tym, że obu Panów obciąża to, że chociażby dzisiaj byli osobno na "audiencjach" u MF - rozumiem, że jest to wbrew wiernopoddańczemu uwielbieniu osoby (skądinąd bardzo szanowanego [nie za wszystko] przez mnie) Pana Siwego przez niektórych użytkowników tego forum ale to chyba w XXIw. nie jest jakąś zbrodnią?
Nie jestem zaslepionym fanatykiem kolegi S. Siwego i nie z wszystkimi Jego decyzjami zawsze się zgadzam, ale zapisałem się do zzcelnicy.pl bo dzięki Niemu kilka ważnych dla celników spraw udało się wywalczyć. Nie napisałem, że wylewasz złość w niekulturalny sposób. Chciałem tylko powstrzymać niepotrzebne kłótnie, bo widzę, że też nie jesteś zadowolony z przebiegu dzisiejszych "negocjacji".
 
JESTEŚMY ROZGRYWANI JAK ZA BONI -ego!!!!! Najpierw że nie dajemy więcej niż 3% + 3% ( czyli tyle co prezydent podpisał) a teraz że po uzgodnieniach z ludwiksem że odmrożą nagrodówkę 3% z naszych składek. Ale łaska. Nic nie chcą dać z ustawy modernizacyjnej - ROZGRYWAJĄ NAS !!!!!
 
@heisenberg - ok, może to i dobry pomysł założyć ten wątek i wstawić im na skarbowcy pl. link że tu mogą swobodnie się wypowiedzieć i nikt ich za byle co nie będzie banował. :unsure:;)


To zbyt niebezpieczne!
Przykro mi ale JEDEN złośliwy wpis w temacie "dla zaproszonych", może pogrzebać najlepsze chęci pozostałych
i jeszcze pogorszyć wzajemne, nadal chwiejne relacje ...
 
Back
Do góry