• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo Komitetu Protestacyjnego do Ministra Finansów

Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA.

Ps. Informacyjnie pragnę jedynie przekazać, że ZZ Celnicy PL jest największym związkiem zawodowym w KAS, który zrzesza funkcjonariuszy SCS, pracowników KAS zatrudnionych w US, UCS i wąsko IAS. Liczebność ZZ Celnicy PL nie odbiega znacząco od łącznej/zsumowanej liczebności wszystkich ZZ wchodzących w skład Komitetu.
ZZ Celnicy PL na spotkaniach z Ministrem Finansów podejmuje szereg tematów, nie tylko kwestie związane z wysokością płac.
Nasz Związek, mimo licznych nieustannych wieloletnich ataków innych partnerów społecznych, po prostu nie odnosi się do nich, robi swoje w interesie ogółu środowiska i nie widzi problemu współpracy wszystkich ZZ dla dobra środowiska.
Dobro całego środowiska jest dla nas najważniejsze!
Do tego potrzebna jest jednak wola obu stron.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 12-stanowisko Komitetu Protestacyjnego.pdf
    292 KB · Wyświetleń: 4 273
"Minister Finansów stwierdził ponownie, że nic się nie zmieniło, a KP robi kłopot nagłaśnianie sprawy. Zarzucił także, że otrzymuje miliony e-maili tej samej treści, a więc to nie była akcja oddolna. Stwierdził, że jak będzie recesja, to nie będzie żadnych podwyżek i będą zwolnienia (...) Podkreślił jednak jeszcze raz, że może być różnie."

Ja to widzę tak: Porozumienie obowiązuje, MF podwyżkę z modernizacji może da, może nie, sam jeszcze nie wie, czekajmy do czerwca, na razie siedźmy cicho, bo jak będziemy podskakiwać to nie da...

To jest rzucenie nam rękawicy...:devilish:
 
Mnie rozwalił ten fragment:

"Minister Finansów stwierdził po raz kolejny, że nic się nie zmieniło. Podkreślił jednak jeszcze raz, że może być różnie.


KP zaproponował, żeby już teraz wypłacono podwyżki wynikające z podniesienia kwot bazowych.


Minister zapytał, co w zamian,(...)

kot-ile-lat-temu-skonczyl-sie-u-was-w-polsce-komunizm-jakies-30-teraz-musi-sie-wam-dobrze-zyc-...jpg
 
Nie wiem jak inni, ale ja raczej uważałem Was za osoby zmanipulowane i zastraszone. Tak, jak my kiedyś. Ale świadomość wzrasta :)
Zatem walczymy, póki jest determinacja. Trzeba wysłać info do pracowników US z przebiegu spotkania, zacząć się organizować na poważnie i cisnąć. W MF zorganizowano ustawkę by pokazać jak to związki troszczą się o pracowników, a z góry było wiadomo, czym to pachnie, a raczej śmierdzi.
 

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Sukces, prawdziwy sukces Pana Ludwinskiego.
To może dla odmiany i równowagi emocjonalnej zaprezentuj prawdziwy sukces Pana Siwego?
Bo jak na razie to oba ZZ "wynegocjowały" Niderlandy w postaci czegoś co wynika wprost z ustawy... Ale za to co się nanegocjowali to ich... Wszyscy odnieśli sukces. Tylko, że póki co zamiast podwyżek z uchwały, zarówno funki jak i cywile zobaczą na kontach jedynie gest Lichockiej.
 
To może dla odmiany i równowagi emocjonalnej zaprezentuj prawdziwy sukces Pana Siwego?
Bo jak na razie to oba ZZ "wynegocjowały" Niderlandy w postaci czegoś co wynika wprost z ustawy... Ale za to co się nanegocjowali to ich... Wszyscy odnieśli sukces. Tylko, że póki co zamiast podwyżek z uchwały, zarówno funki jak i cywile zobaczą na kontach jedynie gest Lichockiej.
NIE bierze udzialu w tej farsie. Mysle, ze to wystarczy.
 
Póki co obiektywnie prawda jest taka, że żaden ZZ nic nie osiągnął w związku z podwyżkami 2020.

Ciekawi mnie tylko czy gdyby 2 największe związki się tak nie żarły, to czy sami pracownicy w tym momencie już nie mieliby o kilka stówek wyższą wypłatę.

Myślę, że jeśli w 2020 nie otrzymamy obiecanych podwyżek, to KAŻDY związek w moich oczach przegrał tę wojnę.
 
@Lama
Zakończyło się spotkanie ZZ Celnicy PL z Ministrem Finansów. Wynik to 6proc podwyżki, najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca z wyrównaniem od stycznia i odblokowanie 3proc odpisu funduszu nagrodowego.
Ja nie jestem usatysfakcjonowany, bo to oznacza wciąż nierówne traktowanie w stosunku do innych formacji.
Pozostała część z uchwały modernizacyjnej może w przyszłym roku w zależności od sytuacji budżetowej.
Niestety Minister nie może też zagwarantować, że nie będzie zwolnień ani obniżania wynagrodzeń na podstawie tzw. tarczy antykryzysowej.
wpis na innym wątku...
Co ma do rzeczy (do meritum) to że zarejestrowałem się 15 minut temu? to mnie już dyskwalifikuje jako kandydata do napisania czegokolwiek mądrego?
Daj mi chociaż szansę...
 
Poczekajmy na oficjalną wiadomość od Sławka.
W każdym razie w moim US grobowe nastroje i czujemy się jakby nam władza w pysk dała. Chodź przecież mieliśmy mocno ograniczone zaufanie przed spotkaniem. Ale rozczarowanie i tak jest.
Na ten moment nie znamy jeszcze informacji co z resztą kwoty z uchwały i co w tym temat faktycznie mówione było, czy były jakieś uzgodnienia. Znamy jedynie zdawkową wypowiedź Ministra Fin. w tej kwestii.
 
W każdym razie, motywacja do pracy na ten moment, żadna. Jak dowiedzieliśmy się "zero" premii poza osobami, które wykonują dodatkowe zadania w związku z pandemią. Czyli w tym roku w ogóle możemy zapomnieć o premiach. Pozostaje więc walka konsekwentna o kasę z uchwały. Chodź tyle niech nam wypłacą, zwłaszcza, że jest to zagwarantowanie już wcześniej podpisanymi dokumentami.
 
dostrzegam progres - wcześniej twierdziłeś, że "nie brał udziału w tej farsie"
Rozumiem, że drugie spotkanie w przeciwieństwie do pierwszego nie było farsą i zakończyło się pełnym sukcesem? Czekam z niecierpliwością zatem na konkrety...
Konkrety, proszę bardzo 6% podwyżki z ustawy budżetowej, modernizacyjna MOŻE w przyszłym roku a morze jest szerokie i głębokie więc nie liczyłbym na podwyżkę z uchwały modernizacyjnej. Komitet Protestacyjny dał się ograć, o przepraszam przy długich i napiętych negocjacjach przy gorącej kawce złożyli podpisy;
1589471303658.png


Teraz czas na nas, zadbajmy w najbliższym czasie kompleksowo o swoje zdrowie bo ono jest bezcenne.
Czas pokazać nasze ''uznanie'' Komitetowi Kastracyjnemu. Pokażmy, że nas nie reprezentują i nie pozwolimy na takie przedmiotowe traktowanie nas. Oddolnie odbierzemy im poparcie środowiska KAS i wrócimy do gry o podwyżki.
Już wiecie jaki ZZ nie uczestniczy w zaprezentowanej farsie.
Skarbowcu weź swój los w swoje ręce i przyłącz się do ZZ Celnicy PL, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry