• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo Komitetu Protestacyjnego do Ministra Finansów

Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA.

Ps. Informacyjnie pragnę jedynie przekazać, że ZZ Celnicy PL jest największym związkiem zawodowym w KAS, który zrzesza funkcjonariuszy SCS, pracowników KAS zatrudnionych w US, UCS i wąsko IAS. Liczebność ZZ Celnicy PL nie odbiega znacząco od łącznej/zsumowanej liczebności wszystkich ZZ wchodzących w skład Komitetu.
ZZ Celnicy PL na spotkaniach z Ministrem Finansów podejmuje szereg tematów, nie tylko kwestie związane z wysokością płac.
Nasz Związek, mimo licznych nieustannych wieloletnich ataków innych partnerów społecznych, po prostu nie odnosi się do nich, robi swoje w interesie ogółu środowiska i nie widzi problemu współpracy wszystkich ZZ dla dobra środowiska.
Dobro całego środowiska jest dla nas najważniejsze!
Do tego potrzebna jest jednak wola obu stron.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 12-stanowisko Komitetu Protestacyjnego.pdf
    292 KB · Wyświetleń: 4 276
Boją się o utratę wpływów - swoje ciepłe posadki. Krótka piłka - pytanie czy jest to głos całego środowiska czy tylko kilku "wybrańców" - no ale ten wątek to już pracownicy cywilni muszą pozamiatać sami.
Sorry, ale w tej sytuacji - mi to wygląda na "kto nie z nami, ten przeciwko nam"...
Wierz mi ze większość środowiska ma gdzieś kto jest „liderem”. Związek jest powoływany dla ludzi nie odwrotnie. Tutaj ewidentnie spór toczy się między związkami co na pewno nie leży to w interesie nas, zwykłych ludzi. Ja osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko żeby nawet sam diabeł uczestniczył w spotkaniach byleby skutecznie zadziałał w tym bajzlu. Przykre jest ze znowu powstaną niepotrzebne zgrzyty.
 
Wierz mi ze większość środowiska ma gdzieś kto jest „liderem”. Związek jest powoływany dla ludzi nie odwrotnie. Tutaj ewidentnie spór toczy się między związkami co na pewno nie leży to w interesie nas, zwykłych ludzi. Ja osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko żeby nawet sam diabeł uczestniczył w spotkaniach byleby skutecznie zadziałał w tym bajzlu. Przykre jest ze znowu powstaną niepotrzebne zgrzyty.
Szkoda, bo nie powinna mieć gdzieś. Ten gość decyduje o Waszym losie i Was reprezentuje.
 
Wierz mi ze większość środowiska ma gdzieś kto jest „liderem”. Związek jest powoływany dla ludzi nie odwrotnie. Tutaj ewidentnie spór toczy się między związkami co na pewno nie leży to w interesie nas, zwykłych ludzi. Ja osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko żeby nawet sam diabeł uczestniczył w spotkaniach byleby skutecznie zadziałał w tym bajzlu. Przykre jest ze znowu powstaną niepotrzebne zgrzyty.

To nie spór między zz jak twierdzisz...

To olanie 5000 członków zz i uzurpowanie sobie prawa do ich reprezentowania, gdy oni mają już swojego przedstawiciela, szefa najliczniejszego zz w kas, Sławomira Siwego
 
Jestem cywilem i nie podpisuje się absolutnie pod tym pismem. Myślę ze kto ma mózg również tego nie robi. Zostało mało czasu. Nie dajmy się wciągać w te chore gierki. Celowe zagrywki ot co!
 
To nie spór między zz jak twierdzisz...

To olanie 5000 członków zz i uzurpowanie sobie prawa do ich reprezentowania, gdy oni mają już swojego przedstawiciela, szefa najliczniejszego zz w kas, Sławomira Siwego
Posłuchaj, ludzie są już naprawdę źli. Bardzo źli. Chodzi mi o nas. Trzymajmy się razem i zawalczmy o siebie wzajemnie. Bez podziału tym razem. Związki związkami ale jeszcze jesteśmy My
 
Jestem cywilem i nie podpisuje się absolutnie pod tym pismem. Myślę ze kto ma mózg również tego nie robi. Zostało mało czasu. Nie dajmy się wciągać w te chore gierki. Celowe zagrywki ot co!
"Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA."
Mądrzejszej i bardziej odpowiedzialnej reakcji ZZ Celnicy PL już chyba nie możesz oczekiwać?

@Rozalija również mam taką nadzieję.
 
Ostatnia edycja:
Uważam, że jeśli odwalą jutro jakąś kaszanę, to w oczach środowiska cały komitet będzie spalony przez to wykluczenie i każdy się na nich pozna.

Z drugiej strony, jaki był powód nie przystąpienia ZZ Celnicy do Komitetu Protestacyjnego?
 
"Ktoś mówił o konieczności współdziałania i jedności dla dobra środowiska?
Publikujemy stanowisko Komitetu Protestacyjnego - BEZ KOMENTARZA."
Mądrzejszej i bardziej odpowiedzialnej reakcji ZZ Celnicy PL już chyba nie możesz oczekiwać?
Oczywiście, zgadzam się z Tobą w zupełności. Cóż mam powiedzieć? Nie liczą się ze zdaniem ludzi których reprezentują. Pamiętaj tylko ze tam podpisy złożyło kilka osób i uważam ze baaardzo odbiega od zdania cywilnych pracowników. Mam tylko nadzieję ze w tym całym ambarasie nie ucierpią ci co zawsze...
 
Ktoś musi być przywódcą...

Komitet protestacyjny właśnie rozwiał wszelkie nadzieje jak się zachowa wobec rzeszy członków celnicy.pl..

Pozostał Sławek...

Jak zawsze...
Nie chce się wypowiadać za wszystkich ale jeśli o mnie chodzi to po równo dla wszystkich. Tak ustaliliśmy i tego się trzymajmy. Jest nas na prawdę dużo i nie mogą tego nie zauważyć jeśli trzeba będzie 🙂
 
zrzeszenie.png


Już raz nas "to coś" załatwiło, jak była walka o nasze emerytury i zniesienie tych zaje....ch 5 lat zadań.
Komitet protestacyjny w skład którego mn. wchodzi Zrzeszenie ZZSC - czy można im zaufać ??????
Jak przypomnę sobie co zrobiła nam pani BS to jestem pelen obaw co do przyszłosci podwyżek i wszystkiego innego, nie dziękuję postoję, dla mnie Slawek i ZZ Celnicy. pl to wiarygodny partner, i tu zadajcie sobie pytanie dlaczego nie zaproszono jednego z największych związków SCS do tego komitetu.
 
Kanapowi związkowcy i przybudówka rządu, boją się o swoje stołki i że odejdzie od nich reszta członków, których można policzyć na palcach dwóch rąk.
Nie życzę sobie, aby wypowiadał się w moim imieniu jakiś Ludwiński czy Staniszewski.
Wstyd i żenada Panowie pseudozwiązkowcy, szczytem waszych możliwości są właśnie wytworzone w pocie czoła takie wystąpienia i nic więcej. Kiedy do was dotrze, że nie macie oparcia w braci celnej.
Chcielibyśmy usłyszeć, co panowie zrobli w sprawie zwolnionych funkcjonariuszy
Czekamy....:unsure:
 
Ostatnia edycja:
Dzięki...

Piszecie żeby nie dzielić - Trunks i Wstajezkolan - nikt nie dzieli, po prostu - jak związek ma walczyć o całe środowisko, skoro środowisko nie chce by związek walczył? Dlatego, jeśli taka będzie postawa środowiska, to związek powinien walczyć wyłącznie o tych ludzi, którzy udzielili mu legitymacji do tego...
Jak sobie to wyobrażacie - "Kowalski" wstaje i mówi że chce dobrze dla siebie i "Nowaka" - a "Nowak" na to - że on nie chce by "Kowalski" się za niego wypowiadał i w ogóle to jakim prawem...?
Już jaśniej się nie da.

ZZ Celnicy.pl mogą działać w ramach powierzonego im mandatu - a ten mają - jak się okazuje, tylko od swoich członków... Czy się mylę? Czy mogą wypowiadać się jeszcze w imieniu kogoś innego?
 
Jestem cywilem i nie podpisuje się absolutnie pod tym pismem. Myślę ze kto ma mózg również tego nie robi. Zostało mało czasu. Nie dajmy się wciągać w te chore gierki. Celowe zagrywki ot co!
Brawo.
No właśnie o to chodzi, że chcą znowu się wykazać, kosztem ludzi. Tylko że im większe poparcie ma Sławek, tym więcej jego głos znaczy - a tym bardziej muszą się z Nami liczyć.
Zróbmy to razem, a ja, nie znam innego sposobu jak tylko poparcie Sławka poprzez przyłączenie się do niego - sam osobiście mam wiele uwag do lokalnych związkowców i Ich aktywności, dlatego deklerację wysłałem bezpośrednio Sławkowi Siwemu. Inaczej nie potrafiłem wyrazić swojego wsparcia dla jego działań.
 
Dzięki...

Piszecie żeby nie dzielić - Trunks i Wstajezkolan - nikt nie dzieli, po prostu - jak związek ma walczyć o całe środowisko, skoro środowisko nie chce by związek walczył? Dlatego, jeśli taka będzie postawa środowiska, to związek powinien walczyć wyłącznie o tych ludzi, którzy udzielili mu legitymacji do tego...
Jak sobie to wyobrażacie - "Kowalski" wstaje i mówi że chce dobrze dla siebie i "Nowaka" - a "Nowak" na to - że on nie chce by "Kowalski" się za niego wypowiadał i w ogóle to jakim prawem...?
Już jaśniej się nie da.

ZZ Celnicy.pl mogą działać w ramach powierzonego im mandatu - a ten mają - jak się okazuje, tylko od swoich członków... Czy się mylę? Czy mogą wypowiadać się jeszcze w imieniu kogoś innego?
Ja myśle ze mogą i nawet powinni. Tak jak i reszta powinna. Tu chodzi o nasze dobro. O podwyżki dla wszystkich bo się nam kurna nalezą jak psu buda!!! Wszystkim bez wyjątku i bez względu na to do jakiego związku należy
 
Brawo.
No właśnie o to chodzi, że chcą znowu się wykazać, kosztem ludzi. Tylko że im większe poparcie ma Sławek, tym więcej jego głos znaczy - a tym bardziej muszą się z Nami liczyć.
Zróbmy to razem, a ja, nie znam innego sposobu jak tylko poparcie Sławka poprzez przyłączenie się do niego - sam osobiście mam wiele uwag do lokalnych związkowców i Ich aktywności, dlatego deklerację wysłałem bezpośrednio Sławkowi Siwemu. Inaczej nie potrafiłem wyrazić swojego wsparcia dla jego działań.
Ja pamiętam dzięki komu skarbowcy dostali ostatnie podwyżki. Jeśli jutro się okaże ze wywiną jakąś manianę i zechcą obejść funkcjonariuszy to są spaleni. Po prostu. Myśle ze ludzi tez nie trzeba będzie specjalnie namawiać ze jak po równo to k... po równo
 
Postawa jednego z członków KP (komitetu protestacyjnego - nie mylić z komitetami: parafialnym, partyjnym, powitalnym, politycznym, poparcia, pojednania, pamięci, pożytku publicznego, pokoju) wprawdzie bardzo mnie smuci, ale właściwie jakoś nie dziwi.

Zastanawia mnie jednak postawa pozostałych członków KP, szczególnie zaś - zapewne genialny -czynnik etiologiczny, zastosowany przez tego jednego wobec nich.

Pomimo ewidentnego upokorzenia, orżnięcia i wyszydzenia przed społecznością KAS, gdy odebrano im "sukces", przypisując go wyłącznie jednej organizacji; pomimo coraz głośniejszych, a jednoznacznych głosów oddolnych, żądających wręcz utworzenia jednolitego frontu całego środowiska bez względu na przynależność; owi "przedstawiciele" bez wahania i wbrew ludzkim oczekiwaniom, składają swoje podpisy, forując jedyny możliwy tego efekt - "trzeci rozbiór administracji", o którego przygotowaniu świadczy choćby treść wiadomej "tarczy" ...





 
Back
Do góry