• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pisma MF w sprawie podwyżek

ZZ Celnicy PL otrzymał dwa pisma MF w sprawie podwyżek w KAS. Jedno wpłynęło wczoraj i drugie w dniu dzisiejszym.
Oba pisma już po interwencji do Ministra Finansów informującej o ogłoszeniu akcji protestacyjnej, gdy nie będzie należnych regulacji płac wraz z wypłatą majową.
 

Attachments

  • Odpowiedź na ZZ Celnicy 44.20.doc.pdf
    205,1 KB · Wyświetleń: 8 648
  • podpisana odpowiedz dla ZZ Celnicy - podwyżki uposażeń.pdf
    313,4 KB · Wyświetleń: 7 655
A skąd ta nagła zmiana tonu? Nie wiem ale nie ufam tej pani szczególnie jak użyje sformułowania " dołożymy starań " potrafią w jedną noc klepnac co zechcą wiec nie widzę żadnego problemu, żeby w maju zobaczyć na swoim koncie wyrównanie podwyzki od stycznia
 
powtórzę się niestety - ale "pisane w mf-e" opanowali w stopniu dobrym.
zaczynają grać na dwa fronty bo z kwestią nierówności mundurówki nie mają argumentów.
obiektywnie stanowisko naszych "mocarzy" jest formalnie nie do obrony.
".... i tak rozumieć trzeba Jałtę" jak śpiewał poeta.
Sławek napisał konkretnie i dosadnie więc nożyce w mf-ie się rozegrały :)
inflacja słów i deklaracji postępuje jednak z dnia na dzień.
pomyśleć, że mamy do czynienia z resortem w rządzie który może wszystko.
może np. wyrzucić na bruk za krytykę, może wyrzucić na bruk za pomoc we własnej wieloletniej niemocy.
właściwie może wszystko i zarazem jak wynika z piśmiennictwa, gra na czas aby nie móc nic.
a propo - gdzie są nasi dyrektorzy, naczelnicy, kierownicy i szare eminencje "struktury kadrowej", znowu czekają tak jak z emeryturami, że frukty spadną od "Siwych" w prezencie.
może szanowna pani szef poprosi ich aby zrezygnowali z własnych podwyżek dla idei !
trzymamy linię, dość pustych deklaracji !
trzeba wspierać jedyny liczący się realnie związek zawodowy w kas, z nikim się na nic nie umawialiśmy !
komitet protestacyjny i jego ustalenia nie istnieją, nigdy nie był reprezentatywny dla naszego środowiska więc powoływanie się na te ustalenia ze strony mf-u to po prostu czysta groteska.
umieją liczyć, niech po prostu policzą głosy i nie robią sobie żartów z myślących ludzi !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
AD / jeśli ten "nietakt" do mnie to odpowiem tak, środowisko to nie wyimaginowana masa tylko konkretni ludzie.
za takich uważam Celników PL i tylko tyle.
nikt nikomu nie zabraniał nas wspierać i zawsze nawet niezrzeszeni mogli na nas liczyć.
jeśli w tej chwili możemy coś temu "niezorganizowanemu środowisku" zaproponować to właśnie poczucie, że można być podmiotem.
natomiast żadne fałszywe zapewnienia o jedności w stylu federacji czy zrzeszenia / z naszego podwórka/ tego od dawna nie gwarantują. to taka żałosna "pieśń o potędze".
łączyć się można na bazie czynów, a nie deklaracji.
dbamy o siebie i w ten sposób dbamy o wszystkich, chyba że coś mnie przez ostatnie kilkanaście lat ominęło !
trzymajmy linię - wszyscy, to będzie z korzyścią dla wszystkich .... także podatników.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
AD / jeśli ten "nietakt" do mnie to odpowiem tak, środowisko to nie wyimaginowana masa tylko konkretni ludzie.
za takich uważam Celników PL i tylko tyle.
nikt nikomu nie zabraniał nas wspierać i zawsze nawet niezrzeszeni mogli na nas liczyć.
jeśli w tej chwili możemy coś temu "niezorganizowanemu środowisku" zaproponować to właśnie poczucie, że można być podmiotem.
natomiast żadne fałszywe zapewnienia o jedności w stylu federacji czy zrzeszenia / z naszego podwórka/ tego od dawna nie gwarantują. to taka żałosna "pieśń o potędze".
łączyć się można na bazie czynów, a nie deklaracji.
dbamy o siebie i w ten sposób dbamy o wszystkich, chyba że coś mnie przez ostatnie kilkanaście lat ominęło !
trzymajmy linię - wszyscy, to będzie z korzyścią dla wszystkich .... także podatników.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Czy czytałeś co napisał Sławek do nas i do skarbowców? Musisz jątrzyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Dołożymy starań, złożyliśmy, bla, bla, bla

Mf to jest prawdziwe ministerstwo czy przytułek dla osób specjalnej troski?

Mswia wyrobiło się z WYPŁATĄ 10 kwietnia dla funków i cywili a tu co?

Ściema...
Wypraszam sobie :) o "... dołożeniu wszelkich starań ..." to pisałem parę dni temu, to zdaje się że jest naruszenie praw autorskich. No chyba że te staranie nie okażą się nie wystarczające to wtedy co innego.
 
jątrzyć ?
raczej namawiać aby zdefiniować się, zadeklarować, opowiedzieć, zająć stanowisko.
podejmuję kwestię odwagi cywilnej i wagi realnych czynów.
nie zamierzam polemizować ze Sławkiem tylko z "didaskaliami".
wyrażam swoją prywatną opinię, bo jestem podmiotem !
namawiam do trzymania linii.
zachęcam do wsparcia celników.pl

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Reasumując, w marcu dwa miesiące temu zostały złożone wnioski zwiazane ze stosownymi rozporzadzeniami. Przez miesiąc nie zmieniło się nic, po miesiącu szefowa odpisała, że nie może nam wypłacić podwyżek do 10 kwietnia ale dolozy starań aby je wypłacić. Czyli przez dwa miesiące nic się z tym nie stalo. Wszystko stoi w miejscu. Wiec mamy czekać jeszcze kolejne miesiące?
 
Ostatnia edycja:
Reasumując, w marcu dwa miesiące temu zostały złożone wnioski związane ze stosownymi rozporządzeniami. Przez miesiąc nie zmieniło się nic, po miesiącu szefowa odpisała, że nie może nam wypłacić podwyżek do 10 maja ale dolozy starań aby je wypłacić. Czyli przez dwa miesiące nic się z tym nie stało. Wszystko stoi w miejscu. Wiec mamy czekać jeszcze kolejne miesiące?
Nie będziemy czekać jeszcze kolejne miesiące, teraz była akcja protestacyjna ostrzegawcza (włączenie komputera), wobec braku podwyżek nie będziemy czekać tylko podejmiemy następne kroki (y)myślę że zgodzicie się ze mną?:unsure:
 
Też mi się wydaje że nie ma na czekać. Pod koniec czerwca nam powie, że nie wie nic o braku podwyżek ale nie moze wyplacic bo nie ma tego czy tamtego. Ciekawa jestem czy Sławek tez dostanie zaproszenie na rozmowę.

Jeżeli nie zostaną zmuszeni to nigdy nie zmienią tych rozporządzeń. Nie jest to w ich interesie
 
Też mi się wydaje że nie ma na czekać. Pod koniec czerwca nam powie, że nie wie nic o braku podwyżek ale nie moze wyplacic bo nie ma tego czy tamtego. Ciekawa jestem czy Sławek tez dostanie zaproszenie na rozmowę.

Jeżeli nie zostaną zmuszeni to nigdy nie zmienią tych rozporządzeń. Nie jest to w ich interesie

Dokładnie

I argument że in służby dostały przed nowelizacją budżetu, bo gdyby nie dostały przed, to po by nie dostały, tak jak my nie dostaniemy po noweli
 
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby np. mimo wzrostu kwoty bazowej, zamrozili wypłatę podwyżek, np. do czasu końca epidemii plus 3 miesiące - z liczeniem wyrównania - od stycznia do np. kwietnia czy maja. W sytuacji kiedy politycy uprzedzają werdykt SN, albo prawo łaski stosuje się wobec osób nie skazanych prawomocnie, wszystkiego można się spodziewać.
Dlatego uważam że należy trzymać rękę na pulsie
 
Też mi się wydaje że nie ma na czekać. Pod koniec czerwca nam powie, że nie wie nic o braku podwyżek ale nie moze wyplacic bo nie ma tego czy tamtego. Ciekawa jestem czy Sławek tez dostanie zaproszenie na rozmowę.

Jeżeli nie zostaną zmuszeni to nigdy nie zmienią tych rozporządzeń. Nie jest to w ich interesie
Kolega słusznie zauważył : Ciekawa jestem czy Sławek tez dostanie zaproszenie na rozmowę.

Sławku daj znać czy raczyli cię zaprosić na spotkanie :)
 
Boje się, że będzie to kolejne spotkanie gdzie ZZ Celnicy będzie brakował No właśnie, o co chodzi, że inne ZZ w KAS nie chcą siadać w ostatnich latach z nami do stołu rokowań z MF. Czy może ktoś odpowie na to pytanie? Wiem jedno, że nieobecni nie mają głosu i musimy odbudować relacje z innymi ZZ w KAS jeśli nawet winna jest po ich stronie w imię wspólnego dobra...
 
Boje się, że będzie to kolejne spotkanie gdzie ZZ Celnicy będzie brakował No właśnie, o co chodzi, że inne ZZ w KAS nie chcą siadać w ostatnich latach z nami do stołu rokowań z MF. Czy może ktoś odpowie na to pytanie? Wiem jedno, że nieobecni nie mają głosu i musimy odbudować relacje z innymi ZZ w KAS jeśli nawet winna jest po ich stronie w imię wspólnego dobra...
biorąc pod uwagę że dużo mniej liczne to może przejąć.
 
Back
Do góry