• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania w MF 16.02.22 r.

Sprawa wielokrotności kwoty bazowej jest to bardzo skomplikowane zagadnienie. Rozporządzenie o WKB ma zwykle dwa zdania. W MF pewnie rozważają już powołanie zespołu który przeanalizuje zagadnienie, wyniki analizy musi zatwierdzić minister. Wtedy dopiero powstanie kolejny zespół do zredagowania tego dwuzdaniowego rozporządzenia. Zaskoczy ich wakacyjny sezon urlopowy. Wynikiem tych skomplikowanych analiz pewnie późną jesienią, będzie podpisanie nowego rozporządzenia, a członkowie zespołów dostaną awanse i nagrody.
 
Lepiej nic nie pisać na razie, bo inni już kiedyś jak pies ogrodnika zablokowali pozostałym mozliwość nabycia praw, bo sami nie mogli na razie ich mieć, a że Przewodniczący Siwy tłumaczył baranom, że to zagranie taktyczne, to ślepoty dalej brnęły w swoje i dla wszystkich g... wyszło !!! Takie miętowe Kargule !!!
Tłumaczył, że reforma banasia .
 
Ostatnia edycja:
Alternatywa zachęca do protestu. Jestem zażenowany tym, że jak zwykle koledzy Policjanci dostali wyższe podwyżki. Między mną i kolegą z niebieskich, o porównywalnym stażu, różnica w uposażeniu to 1500 zł netto. Tylko odpowiedzialność mam większą. To jest cyrk. Widzę trzy możliwości: albo weźmiemy się jako środowisko w garść i zawalczymy o naszą godność, albo złożę papiery do Policji, albo pójdę na kuriera. W trzeciej opcji zarobię tylko niewiele więcej, ale będę miał spokój i zerową odpowiedzialność. Koledzy z mojego naboru (3-4 lata stażu służby) zwalniają się albo przechodzą do innych służb. Nie chcemy służyć za trzy tysiące, kiedy Policja na analogicznych stanowiskach proponuje prawie dwa tysiące złotych więcej. Czas przemyśleć swoją karierę zawodową.
 
Ostatnia edycja:
Alternatywa zachęca do protestu. Jestem zażenowany tym, że jak zwykle koledzy Policjanci dostali wyższe podwyżki. Między mną i kolegą z niebieskich, o porównywalnym stażu, różnica w uposażeniu to 1500 zł netto. Tylko odpowiedzialność mam większą. To jest cyrk. Widzę trzy możliwości: albo weźmiemy się jako środowisko w garść i zawalczymy o naszą godność, albo złożę papiery do Policji, albo pójdę na kuriera. W trzeciej opcji zarobię tylko niewiele więcej, ale będę miał spokój i zerową odpowiedzialność. Koledzy z mojego naboru (3-4 lata stażu służby) zwalniają się albo przechodzą do innych służb. Nie chcemy służyć za trzy tysiące, kiedy Policja na analogicznych stanowiskach proponuje prawie dwa tysiące złotych więcej. Czas przemyśleć swoją karierę zawodową.
Licz tylko na siebie. Opcje zostają Ci dwie.
 
skoro zostało uzgodnione, że do stopnia czyli ma nastąpić zmiana rozporządzenia trzeba czekać na tę zmianę. Mimo wszystko trudno się spodziewać żeby tak szybko wydali rozporządzenie. Nie będzie juz rozmów na poziomie DIAS. Uważam, że do początku marca trzeba zachować cierpliwość.
 
Dlaczego wyrównanie do mnożnika 1,83 dotyczy tylko służby cywilnej? Co z funkcjonariuszami, którym sporo do takiego mnożnika brakuje?
Mamy od cywili odmienne zasady wynagradzania, mamy inne składniki uposażenia, więc porównywanie samych mnożników nie ma sensu. Nawet kwotę bazowa mamy inną. Nasza kwota bazowa jest tylko dla nas. Żołnierze i funkcjonariusze MSW też mają inną od naszej.

W Służbie Cywilnej mnożnik 1.83 da kwotę 3718 brutto czyli ok 2840 netto. Wstyd dla państwa, że płacą poniżej tej kwoty.
Funkcjonariusze w mojej izbie na dzień dobry dostają powyżej 3 tys. netto (Nie wiem jak w innych izbach), więc jest to kwota wyższa niż 2840.

Zresztą nie ma sensu porównywać wynagradzania cywili z naszymi.
Nie powinno warunkować się naszych (funków) podwyżek, podwyżkami dla całego KAS i odwrotnie. Jeśli cywile coś dostaną to nie musi to dotyczyć też funkcjonariuszy. Ja nie chcę zaglądać im do portfela i wkurza mnie kiedy cywile zaglądają w nasze.
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego wyrównanie do mnożnika 1,83 dotyczy tylko służby cywilnej? Co z funkcjonariuszami, którym sporo do takiego mnożnika brakuje?

Nie wiem, nie byłem na tym spotkaniu. To jest propozycja MF.
Musisz wiedzieć też, że wielu funkcjonariuszy z wieloletnim stażem ma mnożnik o 0,1 czy 0,2 wyższy od nowo przyjętych osób. To także jest demotywująca skrajnie sytuacja, którą trzeba wyeliminować.
Oczywiście nowi i z krótkim stażem muszą więcej zarabiać, ale nie może to być tak, że wielu z długim stażem jest niemal na tym samym poziomie.
Tak jak napisaliśmy do Premiera, KAS jest w rozsypce.
Młodzi odchodzą, starsi odchodzą, a MF śpi.
Podniesieni młodym do tej stawki nie zwiększy przecież konkurencyjności KAS na rynku. To utopia, w którą wierzy chyba tylko MF. Musi to być znacznie więcej, ale nie kosztem pozostałych pracowników KAS, czy jak się domagasz funkcjonariuszy.
Tutaj potrzebne są zupełnie inne rozwiązania.
SKAS mówi na spotkaniach, że chce wieloletnie zaniedbania awansowe - chociaż w stopniu - wyrównać.
Niestety nie idą, od dość długiego czasu, za tym żadne czyny.
Związek pomoże SKAS przygotowując prosty algorytm :)
Po 10 latach mł rachmistrz.
Po 15 latach mł. aspirant.

Przygotowujemy jak najprostszą ścieżkę kariery - na prośbę SKAS, z zastrzeżeniem jak myślę, że jej wdrażanie - ścieżki kariery - powinno nastąpić po wyrównaniu ww. zaniedbań awansowych.
O konieczności naprawienia tych zaniedbać na stopniach mówił już - że przeanalizowali i potwierdzili - minister T.Słaboszowski, były DIAS GDA. Też tylko mówił. Nie szły za tym żadne czyny.
Obecna SKAS też na razie tylko mówi. Czynem Pani Minister jedynym było powołanie zespołu w tej m.in. sprawie, na nasz wniosek, ale to już było bodajże ponad rok temu. Prace tego zespołu oczywiście ugrzęzły.
Prześlemy propozycje do MF i będziemy domagać się realizacji.
 
A ja coś czuję że zaraz i tak żadnych działań nie będzie można podjąć .... bo brać Ukraińska jest w potrzebie. A tak z drugiej strony ... jak przyjdą do nas to przynajmniej więcej zarobię za wynajem pokoi :D ... I to legalnie.
 
Nie wiem, nie byłem na tym spotkaniu. To jest propozycja MF.
Musisz wiedzieć też, że wielu funkcjonariuszy z wieloletnim stażem ma mnożnik o 0,1 czy 0,2 wyższy od nowo przyjętych osób. To także jest demotywująca skrajnie sytuacja, którą trzeba wyeliminować.
Oczywiście nowi i z krótkim stażem muszą więcej zarabiać, ale nie może to być tak, że wielu z długim stażem jest niemal na tym samym poziomie.
Tak jak napisaliśmy do Premiera, KAS jest w rozsypce.
Młodzi odchodzą, starsi odchodzą, a MF śpi.
Podniesieni młodym do tej stawki nie zwiększy przecież konkurencyjności KAS na rynku. To utopia, w którą wierzy chyba tylko MF. Musi to być znacznie więcej, ale nie kosztem pozostałych pracowników KAS, czy jak się domagasz funkcjonariuszy.
Tutaj potrzebne są zupełnie inne rozwiązania.
SKAS mówi na spotkaniach, że chce wieloletnie zaniedbania awansowe - chociaż w stopniu - wyrównać.
Niestety nie idą, od dość długiego czasu, za tym żadne czyny.
Związek pomoże SKAS przygotowując prosty algorytm :)
Po 10 latach mł rachmistrz.
Po 15 latach mł. aspirant.

Przygotowujemy jak najprostszą ścieżkę kariery - na prośbę SKAS, z zastrzeżeniem jak myślę, że jej wdrażanie - ścieżki kariery - powinno nastąpić po wyrównaniu ww. zaniedbań awansowych.
O konieczności naprawienia tych zaniedbać na stopniach mówił już - że przeanalizowali i potwierdzili - minister T.Słaboszowski, były DIAS GDA. Też tylko mówił. Nie szły za tym żadne czyny.
Obecna SKAS też na razie tylko mówi. Czynem Pani Minister jedynym było powołanie zespołu w tej m.in. sprawie, na nasz wniosek, ale to już było bodajże ponad rok temu. Prace tego zespołu oczywiście ugrzęzły.
Prześlemy propozycje do MF i będziemy domagać się realizacji.
"... Podniesieni młodym do tej stawki nie zwiększy przecież konkurencyjności KAS na rynku. To utopia, w którą wierzy chyba tylko MF. Musi to być znacznie więcej, ale nie kosztem pozostałych pracowników KAS, czy jak się domagasz ..."
konkurencyjność to nie tylko ile masz na starcie w porównaniu z innymi ale tez perspektywa nie tylko trwałości zatrudnienia ale tez ile będziesz miał w porównaniu z innymi za 10, 15,20,30 lat
a ile będziesz miał widać po tym ile mają obecnie takim stażem.

Oczywiście administracja nigdy nie zapłaci tyle co topowy rynek ale jeśli będzie płacić na poziomie grubo poniżej rynku lub wręcz w dolnych jego partiach to perspektywy na sprawną taka administrację nie ma. Bo na początek nie da się walczyć o kompetentnych i dobrze wykształconych a na koniec nie da się ich utrzymać/zatrzymać. No chyba że wprowadzi się zasadniczą obowiązkowa służbę w administracji publicznej.
 
Masz rację. Ścieżka kariery precyzyjna i rzeczywista to kluczowa sprawa.
Wspominam o tym w swoim ww. wpisie i Związek i my wszyscy to wiemy.
MF wciąż jednak tego nie rozumie, albo nie chce zrozumieć i ociąga się z tą kwestią.
 
Czy ktoś jeszcze nie rozumie, że na MF nie działa siła papieru, tylko argumenty siły? Podejrzewam, że gdyby wszystkie pisma do nich wysłane przerobić na papier toaletowy, to moglibyśmy wycierać tyłki do końca życia my i nasze rodziny. Może w końcu dotrze, że nie było, nie ma i nie będzie w MF woli do spełnienia naszych postulatów drogą tzw. papierową. Na szczęście mnie już to nie dotyczy. Oczywiście będę wspierał kolegów i koleżanki we wszelkich działaniach wyjazdowych 🙂
 
Czy ktoś jeszcze nie rozumie, że na MF nie działa siła papieru, tylko argumenty siły? Podejrzewam, że gdyby wszystkie pisma do nich wysłane przerobić na papier toaletowy, to moglibyśmy wycierać tyłki do końca życia my i nasze rodziny. Może w końcu dotrze, że nie było, nie ma i nie będzie w MF woli do spełnienia naszych postulatów drogą tzw. papierową. Na szczęście mnie już to nie dotyczy. Oczywiście będę wspierał kolegów i koleżanki we wszelkich działaniach wyjazdowych 🙂
W końcu ktoś napisał prawdę ..... Ale co z tego jak ZZ i tak będzie słał pisma. Obserwuję od dłuższego czasu to wszystko i zastanawiam się kto tu się kogo bardziej przestraszył ? Czy Związek MF czy na odwrót. Bo według mnie to ZZ się przestraszył MF. I dalej będę stał murem za tym że nie ma związek "jaj" żeby się przeciwstawić. Może to i głupie porównanie ... ale Agrounia ... wydupią w Warszawie protest - pół miasta zablokowane ciągnikami i coś czuję że jakieś pieniądze się dla nich znajdą. Nie wspomnę że jak by Górnicy ruszyli to pół sejmu miała by obsraną zbroję bo wiadomo na co stać górników. A my jak takie marionetki na sznurkach. Nie ma siły przebicia, nie ma zbyt wielu ludzi do akcji protestacyjnej .... NIE MA CHYBA NIC w ZZ Celnicy.pl co by mogło być mocnym - agresywnym punktem w rozmowach z Premierem (Szefem) i Madzią (Niby Szefowa). Związek nie ma żadnych argumentów, nie ma siły przebicia. Ja nie mam tutaj pretensji do Sławka. Gdyż Związek to nie tylko Sławek ale i inni..... Co z tego że chciał bym zadziałać jak NIE MA Z KIM ..... Jeśli się teraz nie obudzimy i nie zerwiemy do Walki to będziemy jak Ukraina - Jedzona kawałek po kawałku przez MF.
 
Back
Do góry