• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania w MF 16.02.22 r.

Kto był autorem pomysłu z pkt 6: wypłata środków z rezerwy celowej w marcu? Wtedy też ma być płacona 13-tka co oznacza, że jeszcze więcej osób załapie się na padaczkę z PŁ o braku ulgi dla klasy średniej? Taka kumulacja w marcu spowoduje, że na koniec miesiąca potrącenie podatku będzie zimnym prysznicem!
 
W marcu będzie trzynastka, podwyżka+ wyrównanie i pensja. Oj, będą potrącać, oj będą.
Pytanie tylko, czy w przyszłym roku nam oddadzą przy rozliczeniu PIT?
 
Wow...... jak to moje konto wytrzyma ..... przy takiej podwyżce to kredyt sam się spłaci ... ja nawet palcem nie będę musiał kliknąć ... zrób przelew. Te nasze podwyżki to jak te huragany, która przechodzą nam Polską ... dużo szumu przez chwilę i spokój.
 
Dzień dobry,
Proszę o informacje czy na naradzie była rozmowa o zmianie rozp. R.M. w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Obecnie jest 3,65 a jaka będzie od 01.01.2022r.???????
Pozdrawiam
 
Dzień dobry,
Proszę o informacje czy na naradzie była rozmowa o zmianie rozp. R.M. w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Obecnie jest 3,65 a jaka będzie od 01.01.2022r.???????
Pozdrawiam
Przyłączam się i jak to się ma do naszej podwyżki. Czy przez taką zmianę zwiększyła by się też kwota bazowa jak w 2020 roku z 1701,09 zł do 1803,16 zł. Czy podwyżki do stopnia wykluczają już wzrost kwoty bazowej. Bardzo proszę Pana Przewodniczącego o potwierdzenie lub zaprzeczenie. Pozdrawiam
 
Przyłączam się i jak to się ma do naszej podwyżki. Czy przez taką zmianę zwiększyła by się też kwota bazowa jak w 2020 roku z 1701,09 zł do 1803,16 zł. Czy podwyżki do stopnia wykluczają już wzrost kwoty bazowej. Bardzo proszę Pana Przewodniczącego o potwierdzenie lub zaprzeczenie. Pozdrawiam
Kwota bazowa czyli 1803,09 wynika z ustawy budżetowej więc się nie zmieni.
 
Czego dokładnie dotyczy pkt 12 ?
"Do Sejmu złożony został projekt zmiany zapisów ustawy dot. zniesienia 5 lat w ustawie emerytalnej."
Może ktoś doprecyzować ?
 
Czego dokładnie dotyczy pkt 12 ?
"Do Sejmu złożony został projekt zmiany zapisów ustawy dot. zniesienia 5 lat w ustawie emerytalnej."
Może ktoś doprecyzować ?
Związek drąży wiele spraw, o których nie należy głosić w trakcie działań. Zobaczymy jak będzie, na razie nie będę pisał szczegółów. Oby się udało, bo to wciąż ważny temat dla wielu naszych Koleżanek i Kolegów, ale przede wszystkim chodzi o to, aby w ustawie nie było tego chochlika, który nas wszystkich kompromituje.
 
Dzień dobry,
Proszę o informacje czy na naradzie była rozmowa o zmianie rozp. R.M. w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Obecnie jest 3,65 a jaka będzie od 01.01.2022r.???????
Pozdrawiam
Na tym spotkaniu chyba nie, bo byłby punkt wyszczególniony. Niedawno na innym spotkaniu MF informował, że w dniu spotkania miał zostać złożony wniosek do KPRM o podwyższenie mnożnika. Nie sprawdzałem czy został złożony, ale minęło już trochę czasu i oczywiście należy zapytać,czy przedstawiciele MF mówili prawdę.
 
Niby co mają oddać ??? Przecież NIC nie dali....
Nic nie dali, ale coś np. z mojej pensji zabiorą !!! Specjalnie dadzą w marcu wszystko, gdy wszystkie wypłaty skumulują się i przekroczą przedział wolny dla ulgi dla tych, co mogli mieć, wówczas kilkaset złotych mniej dostaniemy bowiem potrącą składkę 9% !!! Tak wygląda piękny ład - sobie wypłacą w lutym aby nie stracić za dużo.
 
Związek drąży wiele spraw, o których nie należy głosić w trakcie działań. Zobaczymy jak będzie, na razie nie będę pisał szczegółów. Oby się udało, bo to wciąż ważny temat dla wielu naszych Koleżanek i Kolegów, ale przede wszystkim chodzi o to, aby w ustawie nie było tego chochlika, który nas wszystkich kompromituje.
Lepiej nic nie pisać na razie, bo inni już kiedyś jak pies ogrodnika zablokowali pozostałym mozliwość nabycia praw, bo sami nie mogli na razie ich mieć, a że Przewodniczący Siwy tłumaczył baranom, że to zagranie taktyczne, to ślepoty dalej brnęły w swoje i dla wszystkich g... wyszło !!! Takie miętowe Kargule !!!
 
Na tym spotkaniu chyba nie, bo byłby punkt wyszczególniony. Niedawno na innym spotkaniu MF informował, że w dniu spotkania miał zostać złożony wniosek do KPRM o podwyższenie mnożnika. Nie sprawdzałem czy został złożony, ale minęło już trochę czasu i oczywiście należy zapytać,czy przedstawiciele MF mówili prawdę.
nowy oksymoron - "przedstawiciele MF mówili prawdę"
 
Sorry, ale się pogubiłem...mówili, powiedzieli czy może nie chcieli powiedzieć a powiedzieli :unsure: Tak z ciekawości podpytam, co właściwie robili na spotkaniu ( co wnieśli do dyskusji) przedstawiciele strony społecznej ;)w osobach DIAS...kolejni ambasadorzy do awansów ?
w sumie, to nie wiadomo, bowiem z informacji po spotkaniu ze strony MF słychać ciszę - może byli niemi ?!
 
Ostatnia edycja:
Związek drąży wiele spraw, o których nie należy głosić w trakcie działań. Zobaczymy jak będzie, na razie nie będę pisał szczegółów. Oby się udało, bo to wciąż ważny temat dla wielu naszych Koleżanek i Kolegów, ale przede wszystkim chodzi o to, aby w ustawie nie było tego chochlika, który nas wszystkich kompromituje.
Proszę sie nie dziwić Panie Przewodniczący, ze zainteresowani chcieli by wiedzieć coś więcej o pkt. 12 chociażby dlatego, że zgodnie z notatką brzmi on w następujacy sposób:" Do Sejmu złożony został projekt zmiany zapisów ustawy dot. zniesienia 5 lat w ustawie emerytalnej."
Sprawdziłem i nie znalazłem żadnego takiego projektu to jak to jest? Został złożony czy też może zostanie złożony.
 
Proszę sie nie dziwić Panie Przewodniczący, ze zainteresowani chcieli by wiedzieć coś więcej o pkt. 12 chociażby dlatego, że zgodnie z notatką brzmi on w następujacy sposób:" Do Sejmu złożony został projekt zmiany zapisów ustawy dot. zniesienia 5 lat w ustawie emerytalnej."
Sprawdziłem i nie znalazłem żadnego takiego projektu to jak to jest? Został złożony czy też może zostanie złożony.
Takie parlamentarne SZD ( się zaraz dowiecie):cool:
 
Back
Do góry