• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka - spotkanie z Szefem KAS dnia 18.11.

W dniu 18.11.2019r. w Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie kierownictwa KAS ze związkami zawodowymi. W spotkaniu uczestniczył Szef KAS oraz jego zastępcy oraz pracownicy MF.

Cała notatka dostępna pod załącznikiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ludkom którzy mieli dłuższą nieobecność w służbie niż 6 miesięcy z powodu niesłusznego zwolnienia ze służby i zostali przywróceni przez sąd np. po 3 latach do służby zer też liczy ten okres jako zero wynagrodzenia.
Pytanie dlaczego, już przez ciebie Sławku było zadane - czy jest jakaś odpowiedź w tym temacie?
 
...
Emeryt99. Pytałem o publikację rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Umknęło mi w notatce. Odpowiedź uzyskałem taką, że to jest poza kierownictwem KAS. Ktoś ze strony MF dopowiedział, że Dep. Prawny ma to w swoich obowiązkach. Na tym przerwano ten wątek.
to oczywiście nie do Pana Przewodniczącego...
ta sprawa jest poza kierownictwem KAS ?! Chyba poza zainteresowaniami kierownictwa KAS. Z takim stwierdzeniem się zgodzę, z pierwotnym zdecydowanie nie.
Zgodnie z obowiązującymi w RCL zasadami określenia planowanego terminu ogłoszenia aktu prawnego - data ogłoszenia nadesłanego aktu wynika w pierwszej kolejności z daty wejścia w życie lub z innych okoliczności, znanych Rządowemu Centrum Legislacji lub przekazanych przez podmiot właściwy ze względu na zakres przedmiotowy aktu .
Jeżeli się nie mylę to Szef KAS jest tym właściwym podmiotem i to on, w naszym interesie ma prawo i obowiązek
wskazać na konieczność niezwłocznego opublikowania tego rozporządzenia.
Te słowa i brak działań dla publikacji to dla mnie skandal i dowód zainteresowania naszą służbą i oczekiwaniami funkcjonariuszy (napisałem to najłagodniej jak potrafię)
 
In spe. Po tym spotkaniu mam mieszane odczucia, gdyż mam porównanie do MB i jest niewątpliwie lepiej, gdyż jest Szef, który rozumie problemy ucywilnionych, rozumie problemy związane z tymi 5 latami, itd. MB nic z tym nie robił. Była po prostu ściana. Nawet zablokował nam kompromis w Senacie w 2017r. Obecnie wraca nadzieja. Tak samo w kwestii podwyżek. Po MB odziedziczyliśmy 455zł na etat i uważam, że ważne jest, iż obecny Szef działa by to zmienić w kierunku rzeczywiście równego potraktowania funkcjonariuszy SCS i pracowników z funkcjonariuszami innych formacji, czyli 500zł na etat. Mam nadzieję, że to jest szczere podejście Szefa KAS.
Z drugiej strony nie ma wciąż konkretów, jak również nie widać działań w wielu innych ważnych dla środowiska sprawach.
Podsumowując, różnica w podejściu MF do kilku ważnych tematów jest ogromna. Na korzyść środowiska. To wciąż daleko od tego jak być powinno i czego byśmy najbardziej oczekiwali, ale bez wątpliwości jest poprawa kierunku działań. Co z tego finalnie wyniknie, wciąż niestety nie wiemy. Będziemy robić swoje, pilnować tematów, z naciskiem na te najważniejsze.
 
Sławku, skoro nawiązujesz do Banasia, to jedynie przypomnę jego ZOBOWIĄZANIE,
że osobom przywracanym do munduru, okres "cywilny" pracy będzie zaliczony jako ciągłość służby ...

 
cat To była wypowiedź czy jakieś pismo ? Jakoś nie pamiętam tego. Poratuj jak możesz linkiem lub wstaw zał. Mam przeczucie że może mi się za jakiś czas przydać.
 
Wolny. Mówimy o "luce" jaką mają ucywilnieni po powrocie do munduru. Mają przerwaną ciągłość 10 lat. To może być ważne dla wielu do wysokości emerytury.
Emeryt99. Pytałem o publikację rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Umknęło mi w notatce. Odpowiedź uzyskałem taką, że to jest poza kierownictwem KAS. Ktoś ze strony MF dopowiedział, że Dep. Prawny ma to w swoich obowiązkach. Na tym przerwano ten wątek.
W takim razie jakie zostana podjete dalsze dzialania w sprawie publikacji rozporzadzenia? Czy zostanie skierowane jak najszybciej zapytanie do Departamentu Prawnego?
 
cat To była wypowiedź czy jakieś pismo ? Jakoś nie pamiętam tego. Poratuj jak możesz linkiem lub wstaw zał. Mam przeczucie że może mi się za jakiś czas przydać.

To nie takie łatwe, bo straciłem znaczną część swoich zbiorów.

Na pewno takie zobowiązanie było i na pewno nie była to tylko zwykła
"wypowiedź-obiecanka", bo inaczej bym tego nie zakonotował!

Jestem "uczulony" na wypowiadane "obietnice" i zazwyczaj pytam czy gdzieś to zapisano - będę szukał.
 
To jest w ustawie - art.150 ust.8. Nie chodziło o to?
8. Członkowi korpusu służby cywilnej, który stał się funkcjonariuszem, okres
stażu pracy w służbie cywilnej lub jednostkach organizacyjnych KAS wlicza się do okresu służby w Służbie Celno-Skarbowej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy z dnia
18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym...
Dalej jest ust. 8a. Jest ciągłość ale w emeryturach dziura.
 
Odnośnie alokacji funkcjonariuszy, która została przeprowadzona w latach 2003-2004 Szef
KAS ma świadomość, że są jeszcze osoby pragnące powrócić do miejsca zamieszkania i takie
działania będą podejmowane przez MF. Szef KAS podsumował ten punkt, że kierownictwo
KAS będzie starało się cofnąć do miejsca zamieszkania chętne osoby alokowane. Nadmienił,
że musi w tym procesie być brane pod uwagę zapewnienie sprawnej realizacji zadań KAS.

Przypominam, iż funkcjonariusze byli alokowani również w 2005r - czy będzie ich dotyczyła możliwość powrotu do domu?
Co z dodatkami za alokację? (rozłąkowe, brak kwatery). Kwota tych dodatków od 2008r. pozostaje bez zmian!!!
 
Emeryt99. Pytałem o publikację rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Umknęło mi w notatce. Odpowiedź uzyskałem taką, że to jest poza kierownictwem KAS. Ktoś ze strony MF dopowiedział, że Dep. Prawny ma to w swoich obowiązkach. Na tym przerwano ten wątek.
Uważam, że w tej sytuacji pozostają tylko pisemne zapytania kierowane do Szefa KAS i Dep. Prawnego o podanie daty publikacji. Mam nadzieję, że ZZ szybko zwrócą się z takim pismem do osób odpowiedzialnych za publikację.
 
Bwch - każda alokacja.
ANIA12345 - skrócenie okresu 5 lat powinno najpóźniej nastąpić przy pierwszej nowelizacji ustawy emerytalnej. Do ilu lat? Nie wiem, ale PiS chciał w 2017r. skrócić do jednego roku w Senacie, ale MB to zablokował.
 
.
Chodzi o to, że funkcjonariusze SCS są znacznie wolniej awansowani w stopniu niż ma to
miejsce w innych formacjach. Są w tym zakresie olbrzymie zaniedbania. Kierownictwo KAS
jest tego świadome i rok 2020 ma być rokiem, w którym ten problem będzie poprawiany. Wg
kierownictwa MF ostatnio było dużo awansów, więc widać, że już MF działa w tym kierunku.
Dużo awansów gdzie ?! U mnie w referacie od czasu konsolidacji awanse dostają tylko Ci którym mija 5 lat. Może dużo jest wśród byłych prac. UKS i US którzy dostali mundur bo na pewnie nie wśród zwykłych zoli.
 
Wolny. Mówimy o "luce" jaką mają ucywilnieni po powrocie do munduru. Mają przerwaną ciągłość 10 lat. To może być ważne dla wielu do wysokości emerytury.
Emeryt99. Pytałem o publikację rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Umknęło mi w notatce. Odpowiedź uzyskałem taką, że to jest poza kierownictwem KAS. Ktoś ze strony MF dopowiedział, że Dep. Prawny ma to w swoich obowiązkach. Na tym przerwano ten wątek.
Panie Slawku
Wolny. Mówimy o "luce" jaką mają ucywilnieni po powrocie do munduru. Mają przerwaną ciągłość 10 lat. To może być ważne dla wielu do wysokości emerytury.
Emeryt99. Pytałem o publikację rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej. Umknęło mi w notatce. Odpowiedź uzyskałem taką, że to jest poza kierownictwem KAS. Ktoś ze strony MF dopowiedział, że Dep. Prawny ma to w swoich obowiązkach. Na tym przerwano ten wątek.
Panie Sławku ponawiam pytanie. Czy zostaną podjęte dalsze działania w sprawie publikacji rozporządzenia i czy zostanie w tej sprawie skierowane pilne zapytanie do Departamentu Prawnego?
 
A może tak nie czekać tylko na związki i ich działania a samemu coś zrobić. Proponuję by każdy zainteresowany wysłał maila do kancelarii Premiera z zapytaniem o termin publikacji rozporządzenia i przyczynę zwłoki, na adres: kontakt@kprm.gov.pl . W treści proponuję napisać, o tym jak długo trwa procedowanie i wskazać ile czasu potrzebowali na uchwalenie i ogłoszenie identycznych rozp. dla innych służb (u nas trwa to już pół roku, ich załatwili w miesiąc). Zaznaczyłbym że Premier 31.10. podpisał rozporządzenie a RM 6.11. przyjęła je w trybie obiegowym. Nie zapomnijcie o podaniu nazwy i nr projektu, żeby nie pomylili z innym. Ja wczoraj napisałem ale nie mam potwierdzenia nadania, więc chyba poszło w powietrze. Dzisiaj ponowię.
To do klawiatur kokeżanki i koledzy. Kto pyta nie błądzi a jak dostaną sporo maili to może ruszą z publikacją. No i powinni nam odpowiedzieć.
pozdrawiam
 
A może tak nie czekać tylko na związki i ich działania a samemu coś zrobić. Proponuję by każdy zainteresowany wysłał maila do kancelarii Premiera z zapytaniem o termin publikacji rozporządzenia i przyczynę zwłoki, na adres: kontakt@kprm.gov.pl . W treści proponuję napisać, o tym jak długo trwa procedowanie i wskazać ile czasu potrzebowali na uchwalenie i ogłoszenie identycznych rozp. dla innych służb (u nas trwa to już pół roku, ich załatwili w miesiąc). Zaznaczyłbym że Premier 31.10. podpisał rozporządzenie a RM 6.11. przyjęła je w trybie obiegowym. Nie zapomnijcie o podaniu nazwy i nr projektu, żeby nie pomylili z innym. Ja wczoraj napisałem ale nie mam potwierdzenia nadania, więc chyba poszło w powietrze. Dzisiaj ponowię.
To do klawiatur kokeżanki i koledzy. Kto pyta nie błądzi a jak dostaną sporo maili to może ruszą z publikacją. No i powinni nam odpowiedzieć.
pozdrawiam
pójdzie w spam
 
A może tak nie czekać tylko na związki i ich działania a samemu coś zrobić. Proponuję by każdy zainteresowany wysłał maila do kancelarii Premiera z zapytaniem o termin publikacji rozporządzenia i przyczynę zwłoki, na adres: kontakt@kprm.gov.pl . W treści proponuję napisać, o tym jak długo trwa procedowanie i wskazać ile czasu potrzebowali na uchwalenie i ogłoszenie identycznych rozp. dla innych służb (u nas trwa to już pół roku, ich załatwili w miesiąc). Zaznaczyłbym że Premier 31.10. podpisał rozporządzenie a RM 6.11. przyjęła je w trybie obiegowym. Nie zapomnijcie o podaniu nazwy i nr projektu, żeby nie pomylili z innym. Ja wczoraj napisałem ale nie mam potwierdzenia nadania, więc chyba poszło w powietrze. Dzisiaj ponowię.
To do klawiatur kokeżanki i koledzy. Kto pyta nie błądzi a jak dostaną sporo maili to może ruszą z publikacją. No i powinni nam odpowiedzieć.
pozdrawiam
Jak odpowiedzą to daj znać.
 
Back
Do góry