• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundurowa superustawa przyjęta przez rząd. Wśród zmian m.in. specjalny dodatek przedemerytalny

Rząd przyjął "superustawę mundurową" zawierającą m.in. dodatki motywacyjne po 28,5 i 25 latach służby.
W załączeniu pismo Szefa KAS w tej sprawie, jakie dzisiaj wpłynęło na adres ZZ Celnicy PL.
 

Attachments

  • odpowiedź w sprawie świadczeń motywacyjnych (1).pdf
    195,6 KB · Wyświetleń: 2 958
Czy dopisanie funk. SCS do ustawy byłoby martwym przepisem. ?
Pierwszy emeryt dostałby dodatek 16.09.2024roku ?
Naprawdę czas podjąć poprawę skopanej ust.KAS pod kątem zaliczania
lat pracy /służby / . Przecież Sądy nie wiedzą jak mają orzekać w naszych
sprawach :unsure:
 
Już pisałam, czas na emeryturę, niech się sami bawią....., o przepraszam, zapomniałam, ze swoimi........, bo zwykli funkcjonariusze ich zdaniem nadają się tylko na złom....
 
Nie mylisz się.
Obdarzeni nazbyt wysoką władzą DIAS a przy tym pałający wysoką niechęcią do podległych im funkcjonariuszy SCS bardzo szybko rozłożą na łopatki SCS. Widać to i czuć w każdej z IAS. Przypadek ? Nie sądzę.
Początek tego procesu rozpoaczął się w chwili utworzenia KAS. Nawet gdyby w tej chwili wymienić wszystkich cywilnych DIAS na mudurowych (z dawnej SC) nic by to nie zmianiło. Balast związany z zarządzania dwoma odzielnymi formacjami (podatkową i celną) nie da się pogodzić. To jest tak jakby powołać wspolnego dyrektora dla połączonego przedsiebiorstwa skłądającego się z kopalni i huty. Można to zrobić ale po co ?
kopalni węgla, kopalni rudy, huty oraz dystrybucji hurtowej. (Krajowy Operator Przemysłu Stalowego - KOPS) :)
 
kopalni węgla, kopalni rudy, huty oraz dystrybucji hurtowej. (Krajowy Operator Przemysłu Stalowego - KOPS) :)
Ja to już ktoś kiedyś napisał można też połączyć pogotowie ratunkowe że strażą pożarną i policją. Po co na miejsce wypadku mają przyjeżdżać 3 służby ? Włączamy w to jeszcze straż graniczną służbę celną (celowo nie dodaję skarbową ) oraz inspekcję transportu drogowego .. I jest super. Bo jeśli wypadek z udziałem obcokrajowca to sg (tu możemy kolegów wyręczyć) do tego jeżeli będzie to transport towaru to my oraz inspekcja transportu drogowego od razu zbada czy pojazd był sprawny. A wszyscy razem radośnie sprawdzimy kierowcy tachograf. Po co tyle oddzielnych służb. Tylko jak to coś nazwać ???? Proszę o pomysły nazwy tego tworu. Sam pomysł należy przedstawić Panu Marianowi który ma wprawę w przepychaniu debilizmów. Koniecznie jako projekt poselski-posłowie i tak nie wiedzą o co chodzi to już sprawdzona metoda chociażby przy ustawie o kas...Proponuję nazwę-Durny Urząd Paranoi Anormalnej. W skrócie DUPA. Proszę o mądrzejsze propozycje nazwy.
 
Ostatnia edycja:
Prawo jest jak matematyka, więc Sądy doskonale wiedzą, jak należy liczyć!
Inna sprawa, gdy polityka zmienia reguły podczas liczenia ...

Czy 28 . 06. 2020r. może się coś odmienić . ? Trzeba zastanowić się w swoim gronie i ............
Przecież sędzia nie powinien bać się wydać wyrok zgodnie z przepisami . A teraz dyscyplinarki ?
Bo wbrew woli zbigniewa czy innego polityka. Szok !!!
 
„4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
17.000.000 na testy które "uległy? zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża ?naszej Beatki?, prywatna szkoła
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku ?za złotówkę?
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego ?Srebrna? na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa
1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020

50.000 koperty Kaczyńskiego dla księdza to już drobne nie warte splunięcia?

Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach. „ ;-)

Tu macie utopione pieniądze na podwyżki i docenienie naszej pracy i nas wszystkich.
komentarz zbyteczny chyba... Dobra Q... zmiana
 
Czy dopisanie funk. SCS do ustawy byłoby martwym przepisem. ?
Pierwszy emeryt dostałby dodatek 16.09.2024roku ?
Naprawdę czas podjąć poprawę skopanej ust.KAS pod kątem zaliczania
lat pracy /służby / . Przecież Sądy nie wiedzą jak mają orzekać w naszych
sprawach :unsure:
Niekoniecznie dodatek dla funków byłby liczony od 16.09.2024 roku. W projekcie rzeczonej ustawy mowa jest o wysłudze (odpowiednio 25 lat i 28,5 roku), a nie o latach służby. To zasadnicza różnica.
Jeżeli do tej ustawy dopisano by celników, niektórym dodatek należałaby się od dnia wejścia w życie tej ustawy. Jeżeli doczekałbym, mi także przysługiwałby. Polityka MF zmierza jednak do tego, aby tego nie czynić, mydląc jednocześnie wszystkim oczy, że dla celników przy okazji nowelizacji ustawy o KAS, nie wspominając przy tym, że wymyśli się taką hybrydę, aby faktycznie nikt go nie otrzymał lub przyznanie dodatku w odległej perspektywie (np. od 16.09.2024 roku). Ot, taka polityka MF-u, bardzo czytelna.
 
„4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
17.000.000 na testy które "uległy? zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża ?naszej Beatki?, prywatna szkoła
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku ?za złotówkę?
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego ?Srebrna? na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa
1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020

50.000 koperty Kaczyńskiego dla księdza to już drobne nie warte splunięcia?

Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach. „ ;-)

Tu macie utopione pieniądze na podwyżki i docenienie naszej pracy i nas wszystkich.
komentarz zbyteczny chyba... Dobra Q... zmiana

Jesteś idolem , wielbi Cię tłum . Przecież ta wiadomość bedzie
Kiedyś w podręcznikach ekonomii Rzeczpospolitej Polski .
Bardzo dziękuję za konkrety .
 
Można by rzec, że stało się nieuniknione - czyli ustawa została prawie "klepnięta", ale nas tam nie ma, pomimo tego, że dość spora grupa funkcjonariuszy aktualnej SCS, ma przecież "wymagany" staż pracy. Cóż jednak z tego, gdy "sztuczna data", tj. 15-ty września 1999 roku, "odcina" nas od możliwości ewentualnego skorzystania z takich dodatków. Na to wszystko, nakłada się jeszcze dodatkowo wysoka "skuteczność" negocjacyjna Magdaleny Rz., która jest wciąż i "usilnie zaangażowana", we wszystkich możliwych procesach legislacyjnych i ustaleniach z innymi resortami, mającymi prowadzić do ostatecznego zrównania "notowań" naszej służby z innymi służbami mundurowymi. Dywagacje o tym, czy ważniejszy jest staż służby, czy też wysługa lat, radzę sobie po prostu podarować, gdyż naszej służby w tej ustawie nie ma i wiele wskazuje na to, że jej tam nie będzie. Jeśli kogokolwiek stać, na szersze spojrzenie na całokształt związany z naszą służbą, to nie sposób nie zauważyć, że duch Mariana B. w KAS-ie jest wciąż żywy, gdyż wszystkie jego "pomysły" są wciąż realizowane, a bywa też, że są nawet "pogłębiane" przez co bardziej "ambitnych" Dyrektorów poszczególnych IAS-ów. Cel takich "działań" jest dla mnie oczywisty, a tym celem jest "zaoranie" naszej służby, jako służby niepokornej i usilnie dobijającej się o należne jej uprawnienia, które będą tożsame z innymi tego "typu" służbami. Każdy z Was, postąpi tak, jak sam uzna za stosowne, a ja mam już przygotowany "zestaw" dokumentów do przejścia na emeryturę mundurową, w których to dokumentach trzeba tylko wpisać dwie daty. Niestety, pomimo ponad 27-go stażu służby, nie będzie to "maks", ale moim zdaniem lepiej dostać to co dadzą i spokojnie sobie nieco dorobić, niż czekać na "efekty" starań i działań szefostwa KAS-u i MF-u !!
 

Wiosna ludów się zbliża nieuchronnie , nim zmieni MF przepisy na niekorzyść zielonych .
2021 będzie rekordowy w zakresie kolejki i frekwencji chętnych do emerytury .

Dywagacje o tym, czy ważniejszy jest staż służby, czy też wysługa lat, radzę sobie po prostu podarować, gdyż naszej służby w tej ustawie nie ma i wiele wskazuje na to, że jej tam nie będzie. Jeśli kogokolwiek stać, na szersze spojrzenie na całokształt związany z naszą służbą, to nie sposób nie zauważyć, że duch Mariana B. w KAS-ie jest wciąż żywy, gdyż wszystkie jego "pomysły" są wciąż realizowane, a bywa też, że są nawet "pogłębiane" przez co bardziej "ambitnych" Dyrektorów poszczególnych IAS-ów.

Ta ekipa rządząca gra z każdym kto jest u sterów władzy . Są lojalni i nieusuwalni . W MF u sterów są te same osoby od lat , niezależnie czy był Kapica czy przedsiębiorczy Banaś . Ci co zostali na moment pozbawieni funkcji za Banasia ( podobno stary układ ) wrócili przecież na stołki .Przykłady można w MF mnożyć ale po co i tak robią co chcą .
Można jeszcze poczekać ale na co , to już musi sobie każdy sam odpowiedzieć .
 
Można by rzec, że stało się nieuniknione - czyli ustawa została prawie "klepnięta", ale nas tam nie ma, pomimo tego, że dość spora grupa funkcjonariuszy aktualnej SCS, ma przecież "wymagany" staż pracy. Cóż jednak z tego, gdy "sztuczna data", tj. 15-ty września 1999 roku, "odcina" nas od możliwości ewentualnego skorzystania z takich dodatków. Na to wszystko, nakłada się jeszcze dodatkowo wysoka "skuteczność" negocjacyjna Magdaleny Rz., która jest wciąż i "usilnie zaangażowana", we wszystkich możliwych procesach legislacyjnych i ustaleniach z innymi resortami, mającymi prowadzić do ostatecznego zrównania "notowań" naszej służby z innymi służbami mundurowymi. Dywagacje o tym, czy ważniejszy jest staż służby, czy też wysługa lat, radzę sobie po prostu podarować, gdyż naszej służby w tej ustawie nie ma i wiele wskazuje na to, że jej tam nie będzie. Jeśli kogokolwiek stać, na szersze spojrzenie na całokształt związany z naszą służbą, to nie sposób nie zauważyć, że duch Mariana B. w KAS-ie jest wciąż żywy, gdyż wszystkie jego "pomysły" są wciąż realizowane, a bywa też, że są nawet "pogłębiane" przez co bardziej "ambitnych" Dyrektorów poszczególnych IAS-ów. Cel takich "działań" jest dla mnie oczywisty, a tym celem jest "zaoranie" naszej służby, jako służby niepokornej i usilnie dobijającej się o należne jej uprawnienia, które będą tożsame z innymi tego "typu" służbami. Każdy z Was, postąpi tak, jak sam uzna za stosowne, a ja mam już przygotowany "zestaw" dokumentów do przejścia na emeryturę mundurową, w których to dokumentach trzeba tylko wpisać dwie daty. Niestety, pomimo ponad 27-go stażu służby, nie będzie to "maks", ale moim zdaniem lepiej dostać to co dadzą i spokojnie sobie nieco dorobić, niż czekać na "efekty" starań i działań szefostwa KAS-u i MF-u !!
Nie chodziło mi o dywagacje, tylko o precyzję odnośnie użytych terminów: staż służby/wysługa lat.
Od pewnego czasu miałem przygotowany "zestaw" dokumentów, w którym wpisałem dwie daty i na początku miesiąca złożyłem we właściwym miejscu. Plan był, aby jeszcze służyć ok. 1,5 roku do "maksa". Na ten krok złożyło się wiele czynników, o których nie będę się rozpisywał. W końcu zdrowie jest tylko jedno. No i ten żenujący spektakl władzy ws. obiecanych wyrównań...
Ze spokojem czekam teraz na decyzję zwalniającą.
 
ibris napisał:
Nie chodziło mi o dywagacje, tylko o precyzję odnośnie użytych terminów: staż służby/wysługa lat.
Od pewnego czasu miałem przygotowany "zestaw" dokumentów, w którym wpisałem dwie daty i na początku miesiąca złożyłem we właściwym miejscu. Plan był, aby jeszcze służyć ok. 1,5 roku do "maksa". Na ten krok złożyło się wiele czynników, o których nie będę się rozpisywał. W końcu zdrowie jest tylko jedno. No i ten żenujący spektakl władzy ws. obiecanych wyrównań...
Ze spokojem czekam teraz na decyzję zwalniającą.

Podhalanin pisze:
Szacun za podjętą decyzję, ale nie opowiadaj, że według Twojego planu za 1,5 roku dostałbyś "maksa", bo
tak mogłoby być, gdyby nie było pewnej "regulacji" w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym...….., a tak to żeby dostać tzw. "maksa" trzeba posłużyć jeszcze co najmniej 7,5 roku licząc od 15 września 1999r., no chyba, że Magdalena Rz. się w sobie "zepnie" i tak ostro ponegocjuje, iż ta nieszczęsna "regulacja" odejdzie w niebyt. Nie wiem jak inni, ale ja w to jakoś nie mogę uwierzyć, patrząc na "zaangażowanie" strony rządowej. Życzę powodzenia na nowej drodze życia !!
 
ibris napisał:

Podhalanin pisze:

tak mogłoby być, gdyby nie było pewnej "regulacji" w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym...….., a tak to żeby dostać tzw. "maksa" trzeba posłużyć jeszcze co najmniej 7,5 roku licząc od 15 września 1999r., no chyba, że Magdalena Rz. się w sobie "zepnie" i tak ostro ponegocjuje, iż ta nieszczęsna "regulacja" odejdzie w niebyt. Nie wiem jak inni, ale ja w to jakoś nie mogę uwierzyć, patrząc na "zaangażowanie" strony rządowej. Życzę powodzenia na nowej drodze życia !!
Jeżeli ktoś kurczowo trzyma się zasad ustalania emerytury w oparciu o art. 15a, to faktycznie braknie mu lat służby do "maxa". Ustalenie emerytury natomiast w oparciu o art. 15 powoduje szybsze osiągnięcie 75% wskaźnika. Dalej nie rozwijam tego wątku, gdyż był już poruszany na tym forum wiele razy.
 
Może rozum przywróciło , może otrzeźwieli , może się przestraszyli , może dojrzeli .

A może to tylko moje niespełnione pragnienie by było normalnie , sprawiedliwie .
A może to z mojej strony za dużo .

Czas szybko to zweryfikuje . Może jak kiedyś walcząc o emki , uda się . Poczekamy, poczekajcie .
 
Back
Do góry