Mundurowa superustawa przyjęta przez rząd. Wśród zmian m.in. specjalny dodatek przedemerytalny

Rząd przyjął "superustawę mundurową" zawierającą m.in. dodatki motywacyjne po 28,5 i 25 latach służby.
W załączeniu pismo Szefa KAS w tej sprawie, jakie dzisiaj wpłynęło na adres ZZ Celnicy PL.
 

Attachments

  • odpowiedź w sprawie świadczeń motywacyjnych (1).pdf
    195,6 KB · Wyświetleń: 2 694
Lata błędnej polityki kadrowej, lata odwlekania nieuniknionego. Niech robią dalej oszczędności na młodych. Starzy mają coraz bardziej wyrąbane. A można było nawet przy reorganizacji pomyśleć. Dać ludziom dosłużyć w mundurze, nie ucywilniać. Nabory skrócone na maxa, nie rozciągać w nieskończonoość, a tu ludzie mieli czas znaleźć inną pracę, bo w tej firmie udają, że przyjmują. I za jakie pieniądze? Młodzi też chcą żyć nie wegetować z perspektywą prokuratora za byle co i bez kasy. Starzy nawet przy możliwości odejścia widząc cywilizowane warunki i możliwość dorobienia do wypłaty np. 1500zł. by zostali. A teraz będzie baj, baj Służbo. Za brak szacunku dla ludzi.
 
I znów nas dyskryminują na tle innych służb. Naprawdę znów TK musi orzekać o niezgodności tej ustawy z konstytucją w zakresie w jakim nie obejmuje ona SCS?
 
''ewentualne rozwiązania w tym zakresie zostaną poddane procesowi legislacyjnemu w najbliższej nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej''

Tylko kiedy będzie najbliższa nowelizacja ustawy o KAS?
 
A jakie ma to znaczenie, pewnie wtedy gdy już nikt nie zostanie.
No chyba że metodą żaby gotowanej na wolnym ogniu. Jacyś "Wierzący" zawsze się znajdą.
 
A w nowelizacji ustawy o KAS będzie coś dla tych przeżutych i wyplutych, co nie łapią się na nic? Niektórzy mają 20-30 lat w mundurze, ale dobre zadania robili w złych czasach, a w dobrych czasach robili złe zadania. Bez munduru, bez prawa do emerytury mundurowej, bez szans na dodatki motywacyjne. Jak już się pochylają nad ustawą i wyrównują szanse, to może coś w tym temacie? Czy MF robi coś tylko wtedy kiedy zacznie MSW i nie ma siły przebicia, żeby się przeciwstawić?
 
Nie trzeba być wielkim strategiem, by przewidzieć że brak działań ze strony Szefa KAS, kierownictwa KAS i Departamentu Logistyki i Kadr KAS doprowadzi do i zapaści i likwidacji Służby Celno-Skarbowej. Ten brak działań wygląda wręcz na celowy sabotaż. Już teraz brak równego traktowania funkcjonariuszy z funkcjonariuszami innych formacji, brak jasnej identyfikacji Służby, celowe pomijanie wszystkiego co związane ze Służbą Celno-Skarbową (łącznie z jej nazwą ) w przekazach medialnych powoduje, że funkcjonariusze masowo odchodzą ze służby. W tej chwili głównie na emerytury, nawet na te niepełne. Jeżeli Służba Celno-Skarbowa nadal będzie traktowana w ten sposób, jeżeli nadal będzie zarządzana przez dyletantów, którzy kpią nawet z tradycji celnictwa polskiego, usuwają wszystkie elementy, które budują tę tradycję, o mundurze polskiego funkcjonariusza noszącego polski mundur (bez znaczenia jakiego koloru) wyrażają się - tfu .. . "mundurek", to nie ma co się łudzić, w następnej kolejności, a być może równolegle, zaczną odchodzić jeszcze młodzi (i wiekiem i/lub stażem) funkcjonariusze posiadający staż krótszy niz 15 lat. Będą odchodzić choćby dlatego, by przyjąć się do innych formacji, w których zostanie im uznany staż służby z Służby Celnej i Celno-Skarbowej bez żadnych warunków (bez wymogu wyimaginowanych lat czynności policyjnych). I co więcej służba ta będzie też wliczania do stażu uprawniającego do ewentualnego , w perspektywie kolejnych 5, 8, 10 lat, otrzymania pierwszego dodatku motywacyjnego w wys 1500 zł, również bez żadnych warunków. Gdzie wtedy będzie Służba Celno-Skarbowa. Wtedy Służba ta będzie w stanie zaniku, zasilana jedynie przez kadry z US i IAS w trybie art 150 ustawy o KAS, bo na rynku zewnętrznym nikt nie będzie się interesował tym tworem.
Chciałbym się mylić....
 
Chciałbym się mylić....
Nie mylisz się.
Obdarzeni nazbyt wysoką władzą DIAS a przy tym pałający wysoką niechęcią do podległych im funkcjonariuszy SCS bardzo szybko rozłożą na łopatki SCS. Widać to i czuć w każdej z IAS. Przypadek ? Nie sądzę.
Początek tego procesu rozpoaczął się w chwili utworzenia KAS. Nawet, gdyby w tej chwili wymienić wszystkich cywilnych DIAS na mudurowych (z dawnej SC) nic by to nie zmianiło. Balast związany z zarządzaniem dwoma odzielnymi formacjami (podatkową i celną) nie da się pogodzić. To jest tak, jakby powołać wspolnego dyrektora dla połączonego przedsiebiorstwa składającego się z kopalni i huty. Można to zrobić, ale po co ?
 
Ostatnia edycja:
Nie mylisz się.
Obdarzeni nazbyt wysoką władzą DIAS a przy tym pałający wysoką niechęcią do podległych im funkcjonariuszy SCS bardzo szybko rozłożą na łopatki SCS. Widać to i czuć w każdej z IAS. Przypadek ? Nie sądzę.
Początek tego procesu rozpoaczął się w chwili utworzenia KAS. Nawet gdyby w tej chwili wymienić wszystkich cywilnych DIAS na mudurowych (z dawnej SC) nic by to nie zmianiło. Balast związany z zarządzania dwoma odzielnymi formacjami (podatkową i celną) nie da się pogodzić. To jest tak jakby powołać wspolnego dyrektora dla połączonego przedsiebiorstwa skłądającego się z kopalni i huty. Można to zrobić ale po co ?
Jesteśmy niepotrzebnym, zbędnym komponentem KAS
 
5 czerwca 2020 r. ze spotkania z ZZ wynika że: cyt. "W sprawie dodatków motywacyjnych po 28,5 i 25 latach służby(z uwzględnieniem lat pracy w administracji celnej) Szef KAS zapewniła o swojej determinacji i już podjętych i zaawansowanych działaniach w tej sprawie."
9 czerwca 2020, 12:18 Mundurowa superustawa przyjęta przez rząd. Wśród zmian m.in. specjalny dodatek przedemerytalny.

Wobec powyższego mam pytanie do Pani Szefowo Kas-u.
Gdzie podziały się EFEKTY tejże determinacji o podjętych i zaawansowanych działaniach w wyżej wymienionej sprawie ????


 
Te działania podjęte przez Szefową to l i p a. Termin określony jako " przy najbliższej nowelizacji KAS" toż to śmiechu warte. Widzę tu tylko działania na zwłokę.
 
Może wszystkie ZZ w KAS wypracowałyby wspólne stanowisko choc w tej sprawie i wspólnie napisały pismo do SKAS w tej sprawie. Sytuacja ta wskazuje, że na braku porozumienia i wzajemnych antypatiach szefów związków traci środowisko, które reprezentują…
 
Czy ktoś się orientuje jakie prace nad nowelizacją ustawy KAS się teraz toczą i jakie są planowane terminy ich wprowadzenia? Może warto by ZZ wysłał pytanie do SKAS?
 
Do góry