• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

List Szefa KAS

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłamy list Szefa KAS - z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród podległych pracowników i funkcjonariuszy.


Szanowni Państwo,

Krajowa Administracja Skarbowa funkcjonuje już od ponad 3 lat, jednak jest nadal organizacją młodą, która nieustannie się rozwija i dostosowuje do dynamicznie zmieniającego się otoczenia społecznego i gospodarczego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników i rynku pracy rozpoczęliśmy tworzenie programu, którego celem będzie z jednej strony usprawnienie procesów naboru i pozyskiwania oraz utrzymania w organizacji nowych kadr, a z drugiej zapewnienie rozwiązań pozwalających na wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia pracowników i funkcjonariuszy. Chcemy włączyć osoby posiadające wieloletni staż pracy lub służby w proces wdrażania nowych pracowników i funkcjonariuszy, następców w szeregach KAS. Program ma zakładać także odpowiednie elementy motywacyjne powiązane z procesem szkolenia nowych kadr.

Prace nad programem dotyczą również umożliwienia świadczenia pracy w jednostkach organizacyjnych KAS osobom, które podjęły decyzję o przejściu na emeryturę, w tym na emeryturę „mundurową”.

W zakresie działań związanych z pozyskaniem nowych członków społeczności KAS planujemy nawiązanie współpracy ze szkołami średnimi, uczelniami wyższymi, a także prezentowanie KAS np. na targach pracy. Zakładamy doskonalenie i zwiększenie elastyczności postępowania kwalifikacyjnego m.in. poprzez rezygnację z rekrutacji „papierowej” i zastąpienie jej elektronicznymi formularzami. Chcemy pozyskiwać najbardziej wartościowych kandydatów, w tym z najmłodszego pokolenia, którzy podejmą się nowych wyzwań w budowaniu nowoczesnych struktur KAS.

Tworzymy także nową strategię szkoleniową w ramach Krajowej Szkoły Skarbowości.

Po przygotowaniu wstępnych założeń Programu zaprosimy do współpracy przy opracowaniu szczegółowych rozwiązań ekspertów z izb administracji skarbowych oraz przedstawicieli związków zawodowych.

z poważaniem,
Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Magdalena Rzeczkowska
 
@cat, sorki ale czy Pani SKAS pracuje/służy w MF od wczoraj czy też jest długoletnim pracownikiem MF w pionie celnym?
Czy Pani SKAS nie wie np; co to "stary dobry ZKC" ? Mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Minęło już trochę czasu i co? I nic. Dla młodych nic, dla starych też. Ileż można obdarzać kierownictwo kredytem zaufania?
Nie ma sprawy Kolego. Nie mogę się "boczyć" na Twoje, prawdziwe słowa.

Może też "przemyciłem" myśl o krótkiej zwłoce w definitywnym odłączeniu zaufania, ale bez względu
na jakiekolwiek intencje SKAS, dosadniejszej propozycji, wyciągnięcia ręki i okazji na skorzystanie
z odpowiedzi (a nie oceny lub komentarza) na swój List, z pewnością już nie otrzyma.
@piracius doskonale "wyczuł" sprawę.

Uznałem, że odniesienie do tego Listu było niezbędne, by "piłka" nie pozostała po naszej stronie ...
 
Dla mnie jedyne na czym w tej chwili MF-owi zależy, to poprawa swojego PR. Nie widzę tu troski o służbę.
Mamy teraz pokazać na zewnątrz jak fajnie jest w KAS, w której już mało kto chcę dalej pracować.
Jakby nie analizować tego listu, tu potrzeba działań a nie dumania nad rozlanym mlekiem.
Przeczytanie forum od deski do deski wystarczy, żeby zauważyć jakie są bolączki SCS i gdzie trzeba natychmiast podać kroplówkę.

A tak to teraz będziemy czytać listy. Następny mam nadzieję, że będzie ostatnim listem tego SKAS.
 
Szefowa nam tu opowieści snuje jak to firmę zasilą młodzi ludzie, a tymczasem żołnierze atakują bardzo ambitnie. Ich reforma systemu rekrutacji przewiduje powstanie powiatowych punktów , w których w ciągu 24 godzin kandydat do służby zostanie poddany badaniom i uzyska skierowanie na szkolenie podstawowe(#ZostańŻołnierzem). A u nas proces rekrutacyjny ciągnie się miesiącami.
Jeżeli dodać do tego lepsze dochody już na starcie to trudno być optymistą że plan SKAS się powiedzie 😕
 
Żołnierze szykują się do wojny. Więc przyspieszają nabory. A wracając do postawy SKASki to wydaje się mi, że 99% w tych krzykaczy siedziała by cicho tak jak ona. Jedna osoba mogłaby protestować lub kreować działania MF na korzyść służby i Państwa. To Sławek Siwy. Jednak on ni zostanie ani Szefem ani nawet ponownie funkcjonariuszem, bo to drzazga w oku niektórych wiecznych prominentów z niektórych departamentów MF.
 
Szefowa nam tu opowieści snuje jak to firmę zasilą młodzi ludzie, a tymczasem żołnierze atakują bardzo ambitnie. Ich reforma systemu rekrutacji przewiduje powstanie powiatowych punktów , w których w ciągu 24 godzin kandydat do służby zostanie poddany badaniom i uzyska skierowanie na szkolenie podstawowe(#ZostańŻołnierzem). A u nas proces rekrutacyjny ciągnie się miesiącami.
Jeżeli dodać do tego lepsze dochody już na starcie to trudno być optymistą że plan SKAS się powiedzie 😕
Jaki plan??? A właściwie, który?
TEN o rekrutacji młodych, czy ten o powrotach starych,
strach się bać jak oba wypalą, skąd wtedy środki???:confused: Może z oszczędności?
 
Jak długo my funkcjonariusze i zz celnicy.pl klepiemy o polityce kadrowej, że mamy wiekową kadrę 50+, nikt w MF-ie się tym nie przejmował, dopiero teraz kiedy ręce MF-u wylądowały w nocniku ponieważ okazało się że nie ma kto pracować ( informuję panią, Pani Szefowo że będzie jeszcze gorzej, jeszcze więcej ludzi odejdzie choćby na niepełną emeryturę) z uwagi na fakt, że pomiatacie nami jako celnikami i jako ludźmi.
Przykład ? W lutym 2020 r. napisałem do diasa w Katowicach o wydanie świadectwa służby, do dziś tj 22-08-2020r nawet nie dostałem żadnej odpowiedzi (pomijam fakt że to jest niezgodne z prawem) ale tak nas celników traktujecie, nawet wam się nie chce odpisać na oficjalnie złożony wniosek co świadczy tylko o tym że wasza ignorancja, złośliwość sięga już apogeum. Etos służby o którym tak chętnie wspomina pan dyrektor Ias Katowice obowiązuje nas funkcjonariuszy ale jego k**wa TEŻ!!!!!!!!! Czy Pani uważa że my celnicy zasłużyliśmy na to żeby z każdym wnioskiem skierowanym do Dias-a w efekcie końcowym szukać sprawiedliwości w sądzie?????????
 
Ostatnia edycja:
Jak długo my funkcjonariusze i zz celnicy.pl klepiemy o polityce kadrowej, że mamy wiekową kadrę 50+, nikt w MF-ie się tym nie przejmował, dopiero teraz kiedy ręce MF-u wylądowały w nocniku ponieważ okazało się że nie ma kto pracować ( informuję panią, Pani Szefowo że będzie jeszcze gorzej, jeszcze więcej ludzi odejdzie choćby na niepełną emeryturę) z uwagi na fakt, że pomiatacie nami jako celnikami i jako ludźmi.
Przykład ? W lutym 2020 r. napisałem do diasa w Katowicach o wydanie świadectwa służby, do dziś tj 22-08-2020r nawet nie dostałem żadnej odpowiedzi (pomijam fakt że to jest niezgodne z prawem) ale tak nas celników traktujecie, nawet wam się nie chce odpisać na oficjalnie złożony wniosek co świadczy tylko o tym że wasza ignorancja, złośliwość sięga już apogeum. Etos służby o którym tak chętnie wspomina pan dyrektor Ias Katowice obowiązuje nas funkcjonariuszy ale jego k**wa TEŻ!!!!!!!!! Czy Pani uważa że my celnicy zasłużyliśmy na to żeby z każdym woskiem skierowanym do Dias-a w efekcie końcowym szukać sprawiedliwości w sądzie?????????
Może czekają, aż się zgłosisz po odbiór, tyle nowych problemów od tamtego czasu,
wirus, panika, POROZUMIENIE i narady, przyspieszona "druga?" fala wirusa, upomnij sięo_O
 
Jak długo my funkcjonariusze i zz celnicy.pl klepiemy o polityce kadrowej, że mamy wiekową kadrę 50+, nikt w MF-ie się tym nie przejmował, dopiero teraz kiedy ręce MF-u wylądowały w nocniku ponieważ okazało się że nie ma kto pracować ( informuję panią, Pani Szefowo że będzie jeszcze gorzej, jeszcze więcej ludzi odejdzie choćby na niepełną emeryturę) z uwagi na fakt, że pomiatacie nami jako celnikami i jako ludźmi.
Przykład ? W lutym 2020 r. napisałem do diasa w Katowicach o wydanie świadectwa służby, do dziś tj 22-08-2020r nawet nie dostałem żadnej odpowiedzi (pomijam fakt że to jest niezgodne z prawem) ale tak nas celników traktujecie, nawet wam się nie chce odpisać na oficjalnie złożony wniosek co świadczy tylko o tym że wasza ignorancja, złośliwość sięga już apogeum. Etos służby o którym tak chętnie wspomina pan dyrektor Ias Katowice obowiązuje nas funkcjonariuszy ale jego k**wa TEŻ!!!!!!!!! Czy Pani uważa że my celnicy zasłużyliśmy na to żeby z każdym woskiem skierowanym do Dias-a w efekcie końcowym szukać sprawiedliwości w sądzie?????????

List szefa KAS powinien być skierowany do dyrekt.IAS , to oni robią z funkcjonariuszami co chcą .
Brak kontroli szefostwa powoduje ogólny bałagan . Każda izba stworzyła swoje własne zasady.
Odpowiadają na wnioski jak chcą , kiedy chcą i w ogóle to wszystko mają gdzieś .............:mad:
 
Czy to Straż Graniczna ma obsługę RTG rengena ? O ile wiem to RTG obługują Celnicy a nie Straż Graniczna .... !!!! I TYLE W SPRAWIE SZACUNKU DO SŁUŻBY CELNEJ....!!!!
 
Czy to Straż Graniczna ma obsługę RTG rengena ? O ile wiem to RTG obługują Celnicy a nie Straż Graniczna .... !!!! I TYLE W SPRAWIE SZACUNKU DO SŁUŻBY CELNEJ....!!!!

A nasi rzecznicy są za wolni, sg już roztrąbi sukces, a potem rzecznicy boją się wychylić z prostowaniem...

A co z diasami?

Akceptują taką degrengoladę?
 
Wcale się nie dziwię że pan Wąsik ma o nas takie zdanie jakie wygłaszał na komisji - tylko Straż Graniczna tak ciężko pracuje. Celnicy nic nie robią na granicy, tylko się opier....... . Celnicy nie chodzą na akcję z Policja, CBŚP, nic nie wykrywają - poprostu nic nie robimy....!!!!! 😡
 
A nasi rzecznicy są za wolni, sg już roztrąbi sukces, a potem rzecznicy boją się wychylić z prostowaniem...

A co z diasami?

Akceptują taką degrengoladę?
Jak mnie pamięć nie myli, to jakoś w okresie od marca do czerwca ciągle były pozytywne infa o służbie celnej,
a co do SG toż to MILITARNE...;), więc nie ma się co dziwić, że w aktualnym stanie
jest zapotrzebowanie na sukces potwierdzający "słuszność" uchwalenia dodatków:mad:
 
Śmiechu warte ...następne kity się posypały ..KAS ? Istnieje o trzy lata za długo !!! To sztuczny twór , który zniszczył funkcjonariuszy Służby Celnej !!!! Społeczność ?? Nie wiem o czym mowa , bo mundurowy nigdy jej nie stworzy z leniwym cywilem ze skarbówki o urzędniczej PRLowskiej mentalności . Nie jesteśmy szanowani przez nikogo , straciliśmy wiarygodność przez to połączenie . A Pan Wąsik ?? raczej szkoda czasu nad pochyleniem się nad tą osobą o dość dużym upośledzeniu umysłowym .
Prawda jest taka że MF budzi się z ręką w nocniku bo nie ma kto pracować , zniszczyli mundurowych w całym KAS i tyle ...
Potrafią sobie tylko tyłek wycierać funkcjonariuszami trąbiąc o sukcesach w TVP INFO lub pokazują Kompanie Reprezentacyjne ubrane w mundurki na różnego rodzaju oficjalnych spędach rocznicowych , wtedy o nas pamiętają . Wtedy jesteśmy potrzebni żeby napędzić propagandę sukcesów PiS i wcisnąć te kity ogłupiałemu społeczeństwu .
 
Ostatnia edycja:
Śmiechu warte ...następne kity się posypały ..KAS ? Istnieje o trzy lata za długo !!! To sztuczny twór , który zniszczył funkcjonariuszy Służby Celnej !!!! Społeczność ?? Nie wiem o czym mowa , bo mundurowy nigdy jej nie stworzy z leniwym cywilem ze skarbówki o urzędniczej PRLowskiej mentalności . Nie jesteśmy szanowani przez nikogo , straciliśmy wiarygodność przez to połączenie . A Pan Wąsik ?? raczej szkoda czasu nad pochyleniem się nad tą osobą o dość dużym upośledzeniu umysłowym .
Prawda jest taka że MF budzi się z ręką w nocniku bo nie ma kto pracować , zniszczyli mundurowych w całym KAS i tyle ...
Potrafią sobie tylko tyłek wycierać funkcjonariuszami trąbiąc o sukcesach w TVP INFO lub pokazują Kompanie Reprezentacyjne ubrane w mundurki na różnego rodzaju oficjalnych spędach rocznicowych , wtedy o nas pamiętają . Wtedy jesteśmy potrzebni żeby napędzić propagandę sukcesów PiS i wcisnąć te kity ogłupiałemu społeczeństwu .

Jeżeli od razu nie założyć scenariusza , że mundurowi przeszkadzają w KAS . To , że Nas się cały czas marginalizuje w porównaniu do innych Służb podległych pod MSWiA to jest fakt . Sami nie wywalczymy nadziei na lepsze traktowanie od jutra . Nasi przełożeni (myślę tutaj o Z-cach i Dyrekt. IAS oraz w MF nie szanują munduru , w większości są to cywile . Przypomnijcie sobie , kto nosił mundur jak przyszedł Banaś na stołek w MF . Nikt nie odważył się pełnić służby w mundurze .
Tego nie wpoisz komuś zasadami , wytycznymi -szacunek albo się ma do munduru albo jest się przypadkowo w formacji mundurowej .

A my staramy się o normalność i niestety przegrywamy . Świadczą o tym przykłady awansów , podwyżek , aktów prawnych dających nam poczucie bezpieczeństwa finansowego ale też ochrony prawnej w Służbie .

Światełko w tunelu to tylko Sławek (ZZ Celnicy). Niepokornie z uporem maniaka próbujący odwrócić bieg rzeki kijem . Już nie raz mu się udało , więc nadzieja jest . Tylko czy nurt nie jest za szybki .
Ja osobiście widzę to w czarnych kolorach i sprawa wyjaśni się na wiosnę - ile ludzi odejdzie albo inaczej ucieknie z tego szamba .
 
Przypomnijcie sobie , kto nosił mundur jak przyszedł Banaś na stołek w MF . Nikt nie odważył się pełnić służby w mundurze .
Tego nie wpoisz komuś zasadami , wytycznymi -szacunek albo się ma do munduru albo jest się przypadkowo w formacji mundurowej .

A my staramy się o normalność i niestety przegrywamy . Świadczą o tym przykłady awansów , podwyżek , aktów prawnych dających nam poczucie bezpieczeństwa finansowego ale też ochrony prawnej w Służbie .
Sama prawda!
 
Back
Do góry