List Szefa KAS

Szanowni Państwo,

poniżej przesyłamy list Szefa KAS - z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród podległych pracowników i funkcjonariuszy.


Szanowni Państwo,

Krajowa Administracja Skarbowa funkcjonuje już od ponad 3 lat, jednak jest nadal organizacją młodą, która nieustannie się rozwija i dostosowuje do dynamicznie zmieniającego się otoczenia społecznego i gospodarczego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników i rynku pracy rozpoczęliśmy tworzenie programu, którego celem będzie z jednej strony usprawnienie procesów naboru i pozyskiwania oraz utrzymania w organizacji nowych kadr, a z drugiej zapewnienie rozwiązań pozwalających na wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia pracowników i funkcjonariuszy. Chcemy włączyć osoby posiadające wieloletni staż pracy lub służby w proces wdrażania nowych pracowników i funkcjonariuszy, następców w szeregach KAS. Program ma zakładać także odpowiednie elementy motywacyjne powiązane z procesem szkolenia nowych kadr.

Prace nad programem dotyczą również umożliwienia świadczenia pracy w jednostkach organizacyjnych KAS osobom, które podjęły decyzję o przejściu na emeryturę, w tym na emeryturę „mundurową”.

W zakresie działań związanych z pozyskaniem nowych członków społeczności KAS planujemy nawiązanie współpracy ze szkołami średnimi, uczelniami wyższymi, a także prezentowanie KAS np. na targach pracy. Zakładamy doskonalenie i zwiększenie elastyczności postępowania kwalifikacyjnego m.in. poprzez rezygnację z rekrutacji „papierowej” i zastąpienie jej elektronicznymi formularzami. Chcemy pozyskiwać najbardziej wartościowych kandydatów, w tym z najmłodszego pokolenia, którzy podejmą się nowych wyzwań w budowaniu nowoczesnych struktur KAS.

Tworzymy także nową strategię szkoleniową w ramach Krajowej Szkoły Skarbowości.

Po przygotowaniu wstępnych założeń Programu zaprosimy do współpracy przy opracowaniu szczegółowych rozwiązań ekspertów z izb administracji skarbowych oraz przedstawicieli związków zawodowych.

z poważaniem,
Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Magdalena Rzeczkowska
 

Komentarze

TROCHĘ się pogubiłem, jest nas za mało???
I ta "decyzja" o przejściu na emeryturę>>> teraz powrót, bo może nie była przemyślana?
A w związku z koronawirusem planuje się
ograniczenie czasu pracy lub obniżkę pensji ???
 
Tytuł szkolenia : Déjà vu

Pani Rzeczkowska ,

ktoś Panią nieźle manipuluje . Przecież to już wszystko było . Powiem więcej , szkoleniowcy jedyni dobrzy w większości w MF oraz układnej kadry kierowniczej pozagarniali szkolenia za niezłą kasę ;
-to jest skok na kasę !!!

Część z nich była na tyle niekumata z tematów , które mieli przypisane , że posyłali innych funkcjonariuszy z uwagi , iż są bardzo zajęci projektami. Jeżeli jutro Pani ktoś podpowie , że trzeba utworzyć taką listę szkoleniowców przy MF , to proszę wcześniej dać znać , bo mogę ze śmiechu zalać monitor w pracy .

Nie udało się kasy przypisać w ramach podwyżek dla swoich , będą szkoleniowcami w PowerPoint -cie .
Brawo :):):)
 
A szkolenia będą prowadzili najmądrzejsi, czyli starsi eksperci celni tzn. spadochroniarze z dawnych Dyrektorów, Naczelników, ich zastępców którzy obecnie siedzą na szlabanach itp stanowiskach, bo nie ma ich gdzie posadzić. A żeby nie było,że marudzę to niech mi ktoś wskaże OC graniczny, gdzie na towarówce, czyli tam gdzie są i karnety TIR i ATA siedzi były Dyrektor/Zastępca, Naczelnik/Zastępca czyli najwybitniejsi fachowcy...
 
Pani Rzeczkowska ,
SZANOWNA PAN
WSZYSTKO SIĘ ZGADZA, ALE.....

GDYBY BYŁY ODPOWIEDNIO DAWANE AWANSE, ODPOWIEDNIE WYNAGRODZENIA, PROGRAMY MOTYWACYJNE, SZKOLENIA, SZACUNEK DO F S-C I ICH SŁUŻBY, JAKAŚ PRZYSZŁOŚĆ I W PERSPEKTYWIE GODNA EMERYTURA - TO DRZWI BY SIĘ NIE ZAMYKAŁY OD CHĘTNYCH.....

JESTEŚMY POŚMIEWISKIEM WŚRÓD MUNDUROWYCH ( PAN WĄSIK - PRZYKŁAD JAKI NAS WIDZĄ INNI), NIE MÓWIĄC O WŁASNEJ SZEFOWEJ PANI RZECZKOWSKIEJ.
 
Ostatnia edycja:
Z listu wynika, że Szefowa zaczyna kumać że KAS za chwilę może się kadrowo posypać.
Intencje może dobre tylko jak zrealizować taki cel. Jeśli MF nie potrafi dopilnować tak prostych rzeczy jak rozporządzenie w sprawie wielokrotności......, czy uwzględnienia nas w ustawie o ochronie prawnej i dodatkach motywacyjnych, to czy możemy ufać takim zapowiedziom?
Szefowa do tej pory bardzo pracowała nad tym żeby nas zrazić do tej instytucji. Miała u mnie na początku kredyt zaufania, jak się okazało był to kredyt bez pokrycia
 
Ona nie zaczyna kumać, ona wie co robi,
gasi pożar bo jej kazali lub chce zabłysnąć MF-ie i pokazać jaka jest świetna,
a obłudę ma widać opanowaną na maxa...
Nie ma co, SKAS spostrzegawcza jest, choć raz ocenia rzeczywistość zgodnie z rzeczywistością;)
ALE spoko, to tylko blef, w policji 8000 wakatów, w KAS "nadmiar" urzędasów:mad:
 
Ile można biadolić nad tym, że organizacja jest młoda? To jest tłumaczenie tej Pani na wszystkie bolączki?
Policja ma 100 lat i nigdy nie będziemy mieli po równo lat, a i w Policje jest dalej betonowo. Po to była ta cała "reforma"? Chyba miał ktoś koncepcję jak to ma wyglądać?
Wszystkich w tym MF-ie bym na zbity ..... wywalił. Po co oni tam siedzą? Teraz będzie akcja broszurki i chodzenie po uczelniach? Już nie wnikam ile pójdzie na to pieniędzy, ile ich zmarnują...

Jakim to trzeba być ograniczonym, żeby nie rozumieć tego, że tu są potrzebne realne pieniądze na uposażenia. Żadne dodatki i świecidełka. Konkurencyjna pensja, ot tyle i aż tyle.
Specjaliści sami będą pytać o nabory i będzie z czego wybierać! Żadne pierdolety jak to jest w "społeczności" kas fajnie nikogo nie zachęcą.
Niech się Pani pochyli i zobaczy ile zarabiają szeregowi funkcjonariusze, jak to wygląda na tle innych zarobków. Jak przebiega kariera funkcjonariusza, ile funkcjonariusze czekają na awans, ile wyniosły podwyżki.
Tak trudno pokojarzyć fakty?
 
A żeby nie było,że marudzę to niech mi ktoś wskaże OC graniczny, gdzie na towarówce, czyli tam gdzie są i karnety TIR i ATA siedzi były Dyrektor/Zastępca, Naczelnik/Zastępca czyli najwybitniejsi fachowcy...
Ja znam, jest jeszcze była główna księgowa, była naczelnik finansów ale czmychneła jak tylko się dało w lepsze miejsce i był dawniejszy dyro już emeryt, jednak wszystkie te osoby nie splamiły sobie rąk przy odprawach towarów bezpiecznie posadki aby 5 lat odklepać albo doczekać do jubileuszówki i odejść - takie combo w 2017r. zmontowano.
W innym oc była główna kadrówka (chyba używała nawet tłuczka :D) jakiś czas ale tez uciekła, niegdysiejsza z-ca NUCA nadal jest.
Ich wypłat lepiej sobie nie wyobrażać - będzie bolało.

Możnaby powiedzieć że jeden zespół ale tak nie do końca wszyscy zadowoleni.....

1597850000443.gif
 
Ma super przemyślany plan.... chciałaby coś zrobić.

Szacun za takie konkrety:D

Dla mnie to brzmi jak zarys szkicu.....
Zero koncepcji i zero konkretnych pomysłów. Wstyd taki "list" pisać.
 
Ostatnia edycja:
Takie słowa pisze się zaraz po objęciu posady Szefa KAS. Żadne mechanizmy do tej pory nie zostały wdrożone a zaufanie do tej instytucji oscylujace wokół zera jeszcze spadło niżej niż dno. Mgliste plany i brak jakichkolwiek transparentnych i sprawiedliwych działań w aspektach modernizacji, podwyżek, równoprawności SCS z innymi służbami budzą jak widać tylko żenujący uśmiech wśród czytających takie puste frazesy
 
Ja znam, jest jeszcze była główna księgowa, była naczelnik finansów ale czmychneła jak tylko się dało w lepsze miejsce i był dawniejszy dyro już emeryt, jednak wszystkie te osoby nie splamiły sobie rąk przy odprawach towarów bezpiecznie posadki aby 5 lat odklepać albo doczekać do jubileuszówki i odejść - takie combo w 2017r. zmontowano.
W innym oc była główna kadrówka (chyba używała nawet tłuczka :D) jakiś czas ale tez uciekła, niegdysiejsza z-ca NUCA nadal jest.
Ich wypłat lepiej sobie nie wyobrażać - będzie bolało.

Możnaby powiedzieć że jeden zespół ale tak nie do końca wszyscy zadowoleni.....

Pokaż załącznik: 7804
Ok. Sam znam wiele osób z dawnej "generalicji" co teraz robią Taxy i prostą osobówkę tzn. bez rewizji, bo nie mają pojęcia o skrytkach, ale ja mówiłem o towarówce, na której to starszy specjalista musi się znać a starszy ekspert to już niekoniecznie!:cool:
 
Droga Pani.
Jeżeli chce Pani cokolwiek zrobić dla tej instructor, to dość farmazonów. KONKRETY dość mglistych overcame. Działanie I to już. Za chwilę nie będzie Pani miała (albo następca) komu obiecywać. To już koniec.Starzy pełną. Młodzi nie przyjdą. To staje się faktem. I nie gruszki na wierzbie ale konkrety turn I teraz. Ja Panią żegnam w trybie przyspieszonym. Nie potrafi Pani nic zrobić dla tej firmy I dla nas. To co się stanie już niedługo albo Panią obudzi I Pani szefów (chyba, że tego chcecie). W innym wypadku czeka nas armagedon
 
Do góry