• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Krytyczna sytuacja na granicy - APEL do Ministra Finansów

Pan Tadeusz Kościński
Minister Finansów, Rozwoju i Polityki Regionalnej

Związek Zawodowy Celnicy PL otrzymuje sygnały i apele od funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z deklaracjami pomocy w obliczu trwającego kryzysu na granicy wschodniej.
Mając na uwadze realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Obywateli RP i UE zwracamy się z apelem do Pana Ministra o rozważenie wsparcia stacjonujących poza obrębem przejść granicznych innych formacji mundurowych przez funkcjonariuszy Służby Ceno-Skarbowej.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są formacją uzbrojoną, są przeszkoleni i przygotowani do działań w obliczu różnych zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń.

Niezależnie od powyższego, ze względu na obowiązujące procedury i wytyczne, otrzymujemy informacje od funkcjonariuszy o niewystarczającej ochronie Obywateli pod kątem kontroli środków transportu przekraczających granicę zewnętrzną oraz wewnętrzną i przemyt migrantów w samochodach, w tym samochodach TIR.
Wciąż tysiące TIR-ów, samochodów dostawczych i osobowych jest przepuszczanych na terytorium naszego kraju bez jakiejkolwiek kontroli. W naszej ocenie jest to niedopuszczalne w obecnej sytuacji. Dobrze wiemy, że system analizy ryzyka jest wykorzystywany do przemytu przez przestępczość zorganizowaną.
Chodzi tutaj o kontrolę na granicy zewnętrznej, ale także ochronie powinna podlegać granica wewnętrzna. ...

Czytaj całość w załączonym pliku
 

Attachments

  • celnicy69-21-APEL DO MINISTRA FINANSÓW.pdf
    675,9 KB · Wyświetleń: 593
Prosze zapytac szefa kas jakim prawem wysyla sie niektorych funkow na akcje bez broni i spb. Ludzie!! bywaja przypadki na akcjach ze operacyjni nie majac broni pilnuja osoby zatrzymane przez policje. Na gorze nic nie wiedza co sie dzieje a dzieje sie tak bo kazdy kierowniczek za wszelka cene chce byc kierownikiem i po co ma wysylac na szkolenia ludzi i nie miec ich jednoczesnie.
 
Ale, że co? Gorzkie żale? Dziady Mickiewicza, czy może jeszcze taniec chocholi z Wesela, to może cytat "miałeś chamie złoty róg, został ci się ino..."
idź na emeryturę jeżeli jeszcze nie jesteś bo.... szkoda gadać...
Odgrzewane kotlety z przeszłości czesto są przyczyną ciężkich zatruć, tak przynajmniej mówią lekarze...
nadajesz się do TK jako odkrycie Prezesa z tym kulinarnym zadęciem
 
Skończcie już biadolić bo wstyd czytać. Chcecie być traktowani na równi z innymi służbami, chcecie tyle samo zarabiać a jak Przewodniczący związku deklaruje pomoc dla innych służb to zaczyna się płacz że ten nie ma tego, ten tamtego, ten be a tamten cacy. Ludzie nie wstyd Wam? Nikt Wam nie każe stać na pierwszej linii, zapewne i tak by nikt was tam nie wysłał, są inni od tego, poza tym w naszej służbie są ludzie też wyszkoleni i z głową na kątku którzy ramię w ramię mogli by działać na pierwszej linii z innymi służbami. Policja, Wojsko, Straż Graniczna z całego kraju zajeżdża się na wschodnią granicę służyć dla kraju, a tu urzędnicy w mundurach płaczą i biadolą, i wy chcecie żeby był szacunek do naszego munduru? Z tych 11 tys funkcjonariuszy SCS powinno zostać może z 2 tys, może wtedy byśmy coś znaczyli.
Brawo Sławek za pismo.
 
Obawiam się, że mój sarkazm został niewłaściwie zrozumiany. Wielki szacun dla Sławka za podejmowanie wysiłków zwrócenia uwagi na naszą służbę i nierówne jej traktowanie w stosunku do pozostałych służb mundurowych. Obserwując jednak brak zrozumienia dla tych intencji , tracę wiarę w ich powodzenie.
 
Obawiam się, że mój sarkazm został niewłaściwie zrozumiany. Wielki szacun dla Sławka za podejmowanie wysiłków zwrócenia uwagi na naszą służbę i nierówne jej traktowanie w stosunku do pozostałych służb mundurowych. Obserwując jednak brak zrozumienia dla tych intencji , tracę wiarę w ich powodzenie.
Szacun dla Przewodniczącego, tak. Tylko jeden mały kamyczek do ogródka pochwał- takim posunięciem odbiera możliwość wykazania się zarówno MF jak i Szefowej - :sleep:
 
Przeczytajcie najpierw dokładnie pismo przewodniczącego i dopiero po zastanowieniu piszcie komentaże.
W drugiej części Sławek napisał jak możemy wesprzeć inne służby, np przez zintensyfikowanie kontroli środków transportu, nie ma nic o pilnowaniu koncentriny w lesie.
Oddelegowanie na wschodnią granicę dobrze by niektórym zrobiło.
 
Moim zdaniem głównym celem tego pisma jest wskazanie że MY Celnicy też jesteśmy służbą mundurową i jesteśmy również na granicy, też bronimy społeczeństwa przed innymi zagrożeniami i jesteśmy w obliczu takiej sytuacji gotowi dodatkowo pomóc w obronie Polaków. To poprawia nasz wizerunek jako Służby. Brawo Sławek to pismo było potrzebne.
 
Ostatnia edycja:
A ja bym pojechał. Bić się nie umiem. W lewym oku mam -6, więc strzelać nie mogę, ale kiedyś pracowałem w hotelu Sheraton na kuchni. Mógłbym pomóc. Sprzątania też się nie boje, mam 2 dzieci😁. Pamiętajcie, że żołnierz, jak głodny, to zły. Wszystkie ręce na pokład😈
 
Czołem Funkcjonariusze-to do tych którzy popierają i rozumieją pismo Sławka-i dzień dobry Panie i Panowie urzędnicy w mundurach-to do tych którzy tego pisma nie rozumieją i je krytykują. Ci drudzy niech oddadzą mundury i przestaną przynosić WSTYD naszej Służbie. W końcu niech się oddzieli ziarno od plew a Funkcjonariuszy od płaczków i ciamajdowatych miernot którzy są tak naprawdę mundurowymi przebierańcami.
Może by tak Straż Marszałkowska zaoferowała wsparcie. W końcu ich rządzący traktują jak pełnoprawną SM, latka wcześniejsze zaliczyli itp. Masz rację Falcon, nas traktują jak, trafnie to ująłeś, mundurowych przebierańców. Jak Kuba Bogu......
 
Back
Do góry