Krytyczna sytuacja na granicy - APEL do Ministra Finansów

Pan Tadeusz Kościński
Minister Finansów, Rozwoju i Polityki Regionalnej

Związek Zawodowy Celnicy PL otrzymuje sygnały i apele od funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z deklaracjami pomocy w obliczu trwającego kryzysu na granicy wschodniej.
Mając na uwadze realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Obywateli RP i UE zwracamy się z apelem do Pana Ministra o rozważenie wsparcia stacjonujących poza obrębem przejść granicznych innych formacji mundurowych przez funkcjonariuszy Służby Ceno-Skarbowej.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są formacją uzbrojoną, są przeszkoleni i przygotowani do działań w obliczu różnych zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń.

Niezależnie od powyższego, ze względu na obowiązujące procedury i wytyczne, otrzymujemy informacje od funkcjonariuszy o niewystarczającej ochronie Obywateli pod kątem kontroli środków transportu przekraczających granicę zewnętrzną oraz wewnętrzną i przemyt migrantów w samochodach, w tym samochodach TIR.
Wciąż tysiące TIR-ów, samochodów dostawczych i osobowych jest przepuszczanych na terytorium naszego kraju bez jakiejkolwiek kontroli. W naszej ocenie jest to niedopuszczalne w obecnej sytuacji. Dobrze wiemy, że system analizy ryzyka jest wykorzystywany do przemytu przez przestępczość zorganizowaną.
Chodzi tutaj o kontrolę na granicy zewnętrznej, ale także ochronie powinna podlegać granica wewnętrzna. ...

Czytaj całość w załączonym pliku
 

Attachments

  • celnicy69-21-APEL DO MINISTRA FINANSÓW.pdf
    675,9 KB · Wyświetleń: 421
Może data manifestacji została wyznaczona w cichym porozumieniu akolitów, na zasadzie:
- przejdą się po Warszawie, pokrzyczą - i cóż z Tego?
 
"układy" pomiędzy reprezentantami pracodawcy, a reprezentantami związkowymi, to zwykła codzienność, a obsadzanie stanowisk posłusznymi wykonawcami, to zasada
 
Niewątpliwie dostanę bana. Jakoś się tym nie przejmuję a jeżeli już to upewni mnie to w przekonaniu o słuszności do mojego toku rozumowania
 
Służba uzbrojona i przygotowana na sytuacje kryzysowe ?! Panie Przewodniczący..........w 2011 byłem na szkoleniu w Lubaniu w Ośrodku Szkolenia S.G Tam uczono nas jak posługiwać się bronią a nie jak reagować w sytuacjach kryzysowych a to zasadnicza różnica. Celnicy owszem mają broń ale generalnie pilnują, żeby im jej nie odebrano. Podobnie jak SG a zatem nie podbijajmy bębenka.
 
Nie jesteśmy uzbrojeni, przeszkoleni itp. Nijak mamy się do służb mundurowych. Daremne żale, próżny trud. Kończ Panie Przewodniczący, wstydu oszczędź, nie ma się czego domagać. Tutaj jest nasze miejsce.
 
Reasumując "zostaliśmy sprzedani przez nieudolność". Pikieta po spotkaniu w MF ? A niby o czym albo w jakim celu mamy manifestować ?!
 
Zakładając, że większość postulatów zostanie zaakceptowana to niby te 1000 funkcjonariuszy w jakim celu ma się zjawić pod MF ?! Po to, żeby być ?
 
Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, Przewodniczący, naszego klubu "Celnicy". Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam Przewodniczący sto lat!
 
Pięknie wyeliminowano Ludzi zaangażowanych. Jestem tu od 2009 i szczerze mówiąc ubolewam nad taką sytuacją. Młodym nic to nie mówi ale "starym" wiele.
 
Ale, że co? Gorzkie żale? Dziady Mickiewicza, czy może jeszcze taniec chocholi z Wesela, to może cytat "miałeś chamie złoty róg, został ci się ino..."
idź na emeryturę jeżeli jeszcze nie jesteś bo.... szkoda gadać...
Odgrzewane kotlety z przeszłości czesto są przyczyną ciężkich zatruć, tak przynajmniej mówią lekarze...
 
"Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są formacją uzbrojoną, są przeszkoleni i przygotowani do działań w obliczu różnych zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń."

Służba Celno-Skarbowa byłaby może formacją uzbrojoną, gdyby nie fakt, że jednym podpisem rozbraja się (odbiera broń) kilkudziesięciu wyszkolonych przez wiele lat funkcjonariuszy i przenosi się ich z byłych WZP granicznych do oddziałów bo jest takie widzimisię!
Powiedźcie, czy znacie druga służbę mundurową, w której przeszkolonym już funkcjonariuszom w służbie czynnej odbiera się broń?
Policjant nawet jak idzie do biura czy archiwum i tak zachowuje broń. Oczywiście nie pobiera jej do służby ale zawsze może, gdyby zaszła taka potrzeba...
 
Do góry