• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT ZUS-odwołanie

Publikujemy komunikat dot. składek pobranych od nagrody rocznej z 2017r. wypłaconej w 2018r. awierający odwołanie od decyzji ZUS oraz tryb postępowania winnych sytuacjach

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy93-20-KOMUNIKAT ZUS.2.doc
    93 KB · Wyświetleń: 1 564
  • Odwołanie 13tka ZUS wzór.doc
    32 KB · Wyświetleń: 1 638
  • wyrok III AUa 84.19_składki nagroda roczna.pdf
    1,1 MB · Wyświetleń: 897
  • ZUS_właściwy płatnik.pdf
    1,5 MB · Wyświetleń: 1 290
ZUS po prostu wbija sobie do głowy "filmy" .
Ja doskonale wiem o co walczymy ! Dzięki Bolo za czujność .
W pismie mam napisane - " wynagrodzenie wypłacane przez
płatnika z opóźnieniem wykazane jest w raporcie za ten miesiąc ,
W którym zostało wypłacone i wówczas jego wysokość stanowi
podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie".
Niedługo nam wmówią , że to jest przychód i dochód za 2017rok.
trzeba będzie PIT w skarbowym korygować !!!!!!
W wyroku mają wszystko wyłożone na tacy > ....
Masz rację, w sytuacji gdy uznają nasze roszczenie, będziemy mieć obowiązek złożenia korekty PIT
 
Ja tam optymistycznie nie podchodzę, w poniedziałek mija mi i wielu osobom termin na odwołanie. Jak kolega - prawnik nie zdąży mi napisać odwołania, a ma swoją pilną robotę, wiec to prawdopodobne, to po temacie. Myślałam, że się pojawi wzór, ale dziś już piątek, wiec po zawodach...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ja tam optymistycznie nie podchodzę, w poniedziałek mija mi i wielu osobom termin na odwołanie. Jak kolega - prawnik nie zdąży mi napisać odwołania, a ma swoją pilną robotę, wiec to prawdopodobne, to po temacie. Myślałam, że się pojawi wzór, ale dziś już piątek, wiec po zawodach...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie obraź się ale napiszę ci coś w prostych żołnierskich słowach - jeśli nie potrafisz samodzielnie napisać najprostszego odwołania od decyzji to faktycznie pomyśl o zmianie profesji. W tej służbie w każdej chwili możesz się znaleźć w dowolnym dziale ( nie piszę tu o znajomych królika) i co też powiesz że następne pół roku albo i dłużej nic nie będziesz robić bo nie umiesz - toż przecież choćby poprzez wyszukiwarkę internetową można znaleźć setki wzorów i nie trzeba być prawnikiem. Nie martw się - sędzia Sądu Rejonowego nie będzie przydzielał punktów za styl i patos ale na pewno się nad odwołaniem pochyli i przeczyta wyrok Rejonowego i Apelacyjnego ze Szczecina - nie musisz sypać z rękawa paragrafami - odwołanie, które jest na pierwszej stronie trzeba jedynie nieznacznie zmodyfikować i w ciemno składać - z drugiej strony barykady tylko na to liczą, iż nas zniechęcą swoim bełkotem i własną wersją.
 
Mój drogi, gdyby to było takie proste, nie zawracałabym d... Odwołanie, które jest zamieszczone na stronie, w ogóle póki co nie dotyczy decyzji, którą otrzymałam. Do tego jeszcze daleka droga. Jak już wcześniej pisałam, ZUS odmówił wszczęcia postępowania, muszę wykazać tzw. faktyczny interes, a to nie pisanie poematów, a konkret poparty przepisami i sprawa raczej dla prawnika. To nie byle pisemko, a odwołanie do sądu, który nie będzie przychylał się do moich wypocin, tu potrzebne jest dobre uzasadnienie. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś ZUSy w całym kraju wydają różne decyzje, bądź nie wydają ich wcale. Nie oceniaj mojej przydatności do służby, bo powiem nieskromnie, że wiele mógłbyś się ode mnie nauczyć. Ale fakt, w swojej długiej karierze zawodowej nie pracowałam w PC i decyzji nie pisałam. Raczej mi to nie grozi, chociaż nigdy nie mów nigdy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Mój drogi, gdyby to było takie proste, nie zawracałabym d... Odwołanie, które jest zamieszczone na stronie, w ogóle póki co nie dotyczy decyzji, którą otrzymałam. Do tego jeszcze daleka droga. Jak już wcześniej pisałam, ZUS odmówił wszczęcia postępowania, muszę wykazać tzw. faktyczny interes, a to nie pisanie poematów, a konkret poparty przepisami i sprawa raczej dla prawnika. To nie byle pisemko, a odwołanie do sądu, który nie będzie przychylał się do moich wypocin, tu potrzebne jest dobre uzasadnienie. Jeśli jeszcze nie zauważyłeś ZUSy w całym kraju wydają różne decyzje, bądź nie wydają ich wcale. Nie oceniaj mojej przydatności do służby, bo powiem nieskromnie, że wiele mógłbyś się ode mnie nauczyć. Ale fakt, w swojej długiej karierze zawodowej nie pracowałam w PC i decyzji nie pisałam. Raczej mi to nie grozi, chociaż nigdy nie mów nigdy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie poddawaj się . Napisz najprostsze odwołanie jakie może być wyslane. W trakcie postępowania odwoławczego dostarczysz takie dowody, że im w buty pojdzie.
Osobiście proponuję złożyć drugi wniosek o zwrot nienależnie pobranych skladek. Nie wchodźmy w temat z zusem czy były w należytej wysokości , czy w ogóle były nalezne. Przecież ZUS odpisuje wprost , że od stycznia 2018r. Nie podlegaliśmy !!!!!!!!!!!
 
Czyli nie ma sensu mieszać DIAS w tą całą sprawę ?

Czy ma być wysłany wniosek US-14, czy na podstawie mojego wniosku co było na początku naszego tematu tzn:

(...)
W związku z powyższym żądam:

1. Wydania decyzji stwierdzającej nadpłatę składek w związku z brakiem podstawy prawnej przekazania ww. składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe od kwoty dodatkowej od nagrody rocznej za 2017 r. wypłaconej w dniu ..... lutego 2018 r. na rzecz funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej ....................................................

2. Ustalenie podstawy wymiaru składek społecznych od ww. wypłaty uposażeniana na kwotę 0 zł (słownie: zero złotych).

3. Zwrot nienależnie pobranych składek w wysokości ........... zł z odsetkami za zwłokę na moje konto.
Dokładnie tak, żądaj od ZUS decyzji, potem odwołaj się do sądu. W mojej ocenie jedyną drogą jest uzyskać w sądzie uchylenie decyzji ZUS i orzeczenie, że składki były nienależne. Dopiero z takim orzeczeniem do DIAS żeby się zwrócił do ZUS o zwrot składek (ewentualnie ciągnąć do końca z ZUS jeżeli się da).
 
Czy są jakieś dodatkowe nowe informację ? Jak wyglądają sprawy sądowe (wygrane lub przegrane), czy są jakieś nowe wyroki, lub jakieś dodatkowe wiadomości ?
 
Back
Do góry