• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

KOMUNIKAT W SPRAWIE FUNKCJONARIUSZY O ZANIŻONEJ EMERYTURZE - prowadzących tzw. „sprawy z art. 41"

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Związku pragnie wskazać, że na sercu leżą Nam wszystkie rodzaje spraw funkcjonariuszy i pracowników, w tym sprawy o bezprawne zaniżenie wartości emerytury – tzw. „sprawy z art 41”.

W związku z powyższym Zarząd podjął naturalną decyzję o dalszej pomocy prawnej i wsparciu dla osób pokrzywdzonych w/w przepisem.

Zarząd podkreśla, że pomoc dotyczy tak spraw będących w toku, jak i tych które zakończą się niekorzystnym prawomocnym orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

W załączeniu treść KOMUNIKATU W SPRAWIE FUNKCJONARIUSZY O ZANIŻONEJ EMERYTURZE - prowadzących tzw. „sprawy z art. 41”.

Zarząd
ZZ CELNICY PL
 

Attachments

Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiam
Dzień dobry.
Jestem założycielem grupy FB - Operacja MSWiA zrzeszającej poszkodowanych emerytów z rocznika 23.
Proszę o potwierdzenie tego wpisu oraz podanie danych do kontaktu.
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiamy
Jak kolega wyżej, proponuję umieścić w nowym wątku oficjalny komunikat Zarządu w tej sprawie. Wreszcie wyszlibyśmy na właściwą ścieżkę procedowania.
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiamy
Ja wpłacę, rozmawiałem z kolegami którzy mają sprawy w sądzie, też chętnie to zrobią.
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważamy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o powiadomienie, czy osoba dotyczy tego typu incicjatywą, jeśli nie ma wpływu na nasze ZZ, są wysyłane powiadomienia o wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie wniosków do TK mija w, a złożenie jej, w tej sprawie, która umożliwia zastosowanie rozszerzenia w SO i SA.Pozdrawiamy
Ja + 1 wchodzimy i z pewoscia wiele os z operacji mswia
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiamy

Yes, yes, yes 👍 ...
 
... Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. Wytrwałość ...
Łk. 11.8
 
Pozwolicie, że jeszcze podniosę wyrok SA, pozbawiający Kolegę Cesarka na resztę dni wysłużonej emerytury w należnej wysokości.

Wydany prawem kaduka, najdelikatniej rzecz ujmując wydanie wyroku bez rozprawy w obydwu instancjach.

Mam nadzieję, że sprawa wniosku do TK współgra z ewentualną skargą do ETPCZ w tej sprawie .
 
Pozwolicie, że jeszcze podniosę wyrok SA, pozbawiający Kolegę Cesarka na resztę dni wysłużonej emerytury w należnej wysokości.

Wydany prawem kaduka, najdelikatniej rzecz ujmując wydanie wyroku bez rozprawy w obydwu instancjach.

Mam nadzieję, że sprawa wniosku do TK współgra z ewentualną skargą do ETPCZ w tej sprawie .
Jestem w ciągłym kontakcie z kol. Mariuszem, który poinformował mnie, że Zarząd po konsultacjach z prawnikiem związkowym uznał, że brak jest podstaw do składania skargi do ETPCz. Natomiast zostanie przygotowana skarga do TK.(ale o tym już tutaj jest mowa). Nie jestem przekonany do wcześniej podanej na tym forum informacji, że termin na złożenie skargi mija w październiku, ale może się mylę.
 
1723697717161.png
 
Jestem w ciągłym kontakcie z kol. Mariuszem, który poinformował mnie, że Zarząd po konsultacjach z prawnikiem związkowym uznał, że brak jest podstaw do składania skargi do ETPCz. Natomiast zostanie przygotowana skarga do TK.(ale o tym już tutaj jest mowa). Nie jestem przekonany do wcześniej podanej na tym forum informacji, że termin na złożenie skargi mija w październiku, ale może się mylę.

No cóż, zatem rewizja nadzwyczajna.

Przynajmniej masz świadomość, że nie byłeś i nie jesteś sam.

Pozdrawiam wszystkich przy dzisiejszym święcie 🙏.
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiamy
w parę nocnych godzin 27 ale wieść się musi roznieść więc będę aktualizował
1723701011430.png
 
Dzień dobry, w związku z tym, że rozważmy złożenie skargi konstytucyjnej do TK w sprawie art. 41, prosimy o informację, czy osoby zainteresowane taką incicjatywą, również nie będący członkami naszego ZZ są skłonni dokonać wpłaty darowizny wysokości 200 zł na rzecz ZZ. Prosimy o informacje. Termin na złożenie skargi do TK mija w październiku, a złożenie jej, w tej jednej sprawie pozwoli na zawieszenie pozostałych spraw w SO i SA.Pozdrawiamy
Tak oczywiście.
 
Back
Do góry