• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

KOMUNIKAT DOT. ZANIŻONEJ EMERYTURY - tzw. "spraw z art. 41”

KOMUNIKAT W SPRAWIE FUNKCJONARIUSZY O ZANIŻONEJ EMERYTURZE - „sprawy z art. 41”

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zarząd pragnie poinformować, że w związku z wyznaczeniem przez Sąd Apelacyjny w Warszawie kilku pierwszych terminów rozpraw dotyczących bezprawnego zaniżenia wartości emerytury – tzw. „spraw z art 41”, podtrzymuje swoje wcześniejsze deklaracje dotyczące udzielania pomocy prawnej i wsparcia osobom, które zdecydowały się na podjęcie drogi sądowej w tym zakresie.

Zgodnie ze stanowiskiem i deklaracją zawartą w poprzednich Komunikatach Zarząd podjął decyzję, że zapewni pomoc prawną w zakresie przyznania adwokata do prowadzenia w przedmiotowej sprawie pierwszym dziesięciu osobom, którym zostaną wyznaczone rozprawy apelacyjne.

Podejmując taką decyzję liczymy, że w sądzie drugiej instancji przy rozpoznaniu pierwszych apelacji zostanie ukształtowana linia orzecznicza, która w przypadku uzyskania pozytywnych rozstrzygnięć, nie będzie wymagała dalszego angażowania pełnomocnika.

W przypadku zaistnienia negatywnych rozstrzygnięć, Zarząd po konsultacjach z prawnikami podejmie decyzję odnośnie dalszych form wsparcia w toczących się postępowaniach sądowych prowadzących tzw. „spraw z art. 41”.

Z poziomu Zarządu sprawy pilotować będzie Mariusz Pajnowski - marian259@wp.pl IAS Lublin.

Serdecznie pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
 

Attachments

Ostatnia edycja:
Można wiedzieć czy Zarząd po konsultacjach z prawnikami podjął decyzję odnośnie dalszych form wsparcia w przypadku zaistnienia negatywnych rozstrzygnięć w toczących się postępowaniach sądowych prowadzonych w tzw. „sprawach z art. 41” ?
 
Zgodnie z komunikatem za

Widocznie zadając to pytanie nie czytałem komunikatu ze zrozumieniem. Może mnie ktoś oświeci jak należy rozumieć ten komunikat jeśli chodzi o sprawy zakończone niekorzystnym wyrokiem
był taki komunikat by pisać do rpo o kasację nadzwyczajną. mam co do tego zdanie wyrażające głębokie wątpliwości biorąc pod uwagę osiągnięcia dotychczasowe przedmiotowego. Ale Cezarze proszę napisz już teraz mimo że masz na to 5 lat. obnażmy ten pomysł jak tylko się da to chyba akurat nic cie kosztuje. inne drogi to indywidualne do tk lub tsue ale wniosek zdaje się trzeba złożyć do 3 miesięcy od uprawomocnienia i jest wymagane profesjonalne przedstawicielstwo prawne na koszt zainteresowanego. No i starry byleś tym z którym rozmawiałem w czerwcu o pewnych pomysłach. I nie wyśmiewając się z Ciebie stałeś się przykładem wiary w zz i zaangażowania zz.
 
W przypadku zaistnienia negatywnych ... zarząd po konsultacji z prawnikami podejmie ...

Mamy jedno negatywne rozstrzygnięcie. Druga sprawa to początek września, trzecia koniec września.

Kolego Cesarok ustal, czy ETPCz w Twojej sprawie jest zasadny .
 
(sorki ale mi sie wysłało, wiec jest to dokonczenie powyższej wiadomości)ETPCz dopiero będzie brany pod uwagę po wyczerpaniu wszystkich możliwości przed organami krajowymi.
 
był taki komunikat by pisać do rpo o kasację nadzwyczajną. mam co do tego zdanie wyrażające głębokie wątpliwości biorąc pod uwagę osiągnięcia dotychczasowe przedmiotowego. Ale Cezarze proszę napisz już teraz mimo że masz na to 5 lat. obnażmy ten pomysł jak tylko się da to chyba akurat nic cie kosztuje. inne drogi to indywidualne do tk lub tsue ale wniosek zdaje się trzeba złożyć do 3 miesięcy od uprawomocnienia i jest wymagane profesjonalne przedstawicielstwo prawne na koszt zainteresowanego. No i starry byleś tym z którym rozmawiałem w czerwcu o pewnych pomysłach. I nie wyśmiewając się z Ciebie stałeś się przykładem wiary w zz i zaangażowania zz.

Daj spokój z tą miłością. Wierzę, że sobie poradzisz.
 
Screenshot_20240810_154201_Facebook.jpg
 
Otrzymalem zawiadomienie o terminie rozprawy w formie zdalnej ale chce byc w sadzie . Z kim mam sie skontaktowac w sprawie pelnomocnivtwa prawnego w sadzie apelacyjnym ?sprawa z art 41 zanizona emerytura pozdrawiam
 
Back
Do góry