• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komitet Uległościowy

Dzisiejsze spotkanie z Ministrem Finansów odbywało się w osobnych gabinetach. Ten żenujący spektakl odbywa się na wniosek Komitetu, który mimo woli MF, nie wyraża zgody na wspólne spotkania. Tak samo było już w grudniu 19r. jeszcze przed porozumieniem.
Przestrzegano mnie przed spotkaniem, że Komitet może podpisać 6%, bo Solidarność pisała w ostatnich pismach tylko o 6%. Odpowiadałem, że to byłoby tak jakby popełnili seppuku, że środowisko im tego nie wybaczy i chyba to rozumieją, więc nie mogą tego zrobić. A jednak stało się. Tekiej "ustawki" się nie spodziewałem. Przyznam, że jestem zszokowany taką postawą, zresztą jak zapewne większość z Was.
Gdyby nie zachowanie Komitetu mielibyśmy na dzień dzisiejszy co najmniej równe traktowanie służb mundurowych zatwierdzone z wypłatą w maju(oczywiście wszyscy, pracownicy KAS i funkcjonariusze SCS) i otwartą walkę o to co zależy od Premiera, w związku z wnioskiem o zmianę Uchwały modernizacyjnej.
Gdy powiedziałem, że ta propozycja to jest nierówne traktowanie Koleżanek i Kolegów, którzy są w takiej samej sytuacji na pierwszej linii w walce z pandemią i że środowisko tego nie uzna za satysfakcjonującą propozycję, kierownictwo KAS zaczęło wprowadzać w błąd Ministra Finansów mówiąc, że w innych formacjach otrzymali 6% podwyżki. Zapewniali ze strony kierownictwa KAS Ministra, że nie ma nierówności, bo tam dostali także 6% w innych formacjach. Po prostu dramat!
Rozmowy były utrudnione, bo wcześniej zostało klepnięte 6% przez Komitet i właściwie to nie było już woli na żaden kompromis ze strony MF.
Mamy niezbite argumenty. Powiedziałem MF, że jeszcze nigdy nie czułem, że mamy tak silne argumenty i dlatego tej sprawy nigdy nie odpuścimy. ZZ Celnicy PL nie spocznie, bo mamy do czynienia z pogłębianiem dyskryminacji. Trzymamy się słów Premiera. Sprawa nie jest przegrana, gdyż usłyszałem także w kuluarach, że jeszcze jest potrzebny jakiś kompromis, jakieś salomonowe rozwiązanie. Niemniej dzisiaj było to już niemożliwe, ze względu na postawę KP(niektórzy nazwali już ich KU - Komitet Uległościowy).
Musimy zdecydowanie wszyscy odpowiedzieć na to co się dzisiaj wydarzyło.
Nie słuchajcie trolli, którzy próbują łagodzić nastroje. To wysłannicy MF i KU.
Trzeba odpowiedzieć ostro, wtedy będzie podwyżka, a nie jałmużna i nie będzie mowy o żadnych redukcjach. Obiecuję Wam to.
Bądźmy razem, a zwyciężymy!
Pozwólcie proszę uzgodnić jutro, najpóźniej pojutrze stanowisko Zarządu.

Ps. Przepraszam za być może zbyt lakoniczną informację, ale piszę na szybko, późno w nocy, po podróży z Warszawy ok. 400 km w jedną stronę i jeszcze dzisiaj z przygodami z holowaniem auta ponad 30 km. Wybaczcie proszę :)

Pozdrawiam Was serdecznie
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
nigdy nie byłem skarbowcem i nie będę.
służę ojczyźnie, jako funkcjonariusz służby celnej.
dlatego protest w formie "strajku włoskiego" rozpocznę oddolnie już w poniedziałek na "towarówce".
protest w imieniu i dla dobra funkcjonariuszy służby celnej, a nie tych "ułożonych" z mf pań i panów w szetlandach.
skarbówka nie jest formacją mundurową.
walczmy o swoje i dla nas.
A skąd wiesz że nigdy nie będziesz? Jakoś szlachetniej urodzony jesteś? Ojczyźnie to można służyć w każdy możliwy sposób. Również będąc skarbowcem. Także trochę lodu na łeb by się przydało, bo nie jesteś ani lepszy ani gorszy tylko dlatego że jesteś celnikiem.
 
Witam... może się powtórzę, ale znamy już to przewlekanie od lat. Wyłączenia komputerów na kilkanaście ,kilkadziesiąt minut? To nie jest zły pomysł. Lecz nie w tej chwili.
Teraz TRZEBA DZIAŁAĆ RADYKALNIE! Czyli szybko i ostro, aby nie dać czasu MF-owi na przygotowania do pacyfikacji. Przerabialiśmy to wielokrotnie. Inaczej nas rozwiozą.
Grajmy szybko i ostro! Później nie będzie o co,
 
A skąd wiesz że nigdy nie będziesz? Jakoś szlachetniej urodzony jesteś? Ojczyźnie to można służyć w każdy możliwy sposób. Również będąc skarbowcem. Także trochę lodu na łeb by się przydało, bo nie jesteś ani lepszy ani gorszy tylko dlatego że jesteś celnikiem.
Widzę, że kolega z kumaniem tak nie do końca sobie radzi, to pozwolę sobie sparafrazować. jk... (podobnie jak ja i wielu innych) zatrudnił się swojego czasu w Służbie Celnej. Po pewnym czasie, ktoś (kto również nie do końca radził sobie z kumaniem) postanowił zrobić z niego tzw. "Skarbowca", którym jk... (ani ja ani wielu innych) się nie czuje (gdybyśmy się czuli to od razu zatrudnilibyśmy się w tzw. "Skarbówce"). Nie napisał, że czuje się lepszy ani, że Ojczyźnie nie można służyć w inny sposób. Trochę lodu to przydałoby się tym, których nie boli dupsko po solidnym wydymaniu przez inne związki, które nie wiedzieć czemu uważają, że mają prawo popisywać cokolwiek w imieniu jk... (a także moim i wielu innych)
 
Witam... może się powtórzę, ale znamy już to przewlekanie od lat. Wyłączenia komputerów na kilkanaście ,kilkadziesiąt minut? To nie jest zły pomysł. Lecz nie w tej chwili.
Teraz TRZEBA DZIAŁAĆ RADYKALNIE! Czyli szybko i ostro, aby nie dać czasu MF-owi na przygotowania do pacyfikacji. Przerabialiśmy to wielokrotnie. Inaczej nas rozwiozą.
Grajmy szybko i ostro! Później nie będzie o co,
Przypominam... Jest pandemia... Ja osobiście już mam normalną, rzetelną, nie udawaną depresję... Wchodząc do sklepu mam napady paniki i duszności...
Nikt nie zakwestionuje mojego zlego samopoczucia...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
A ja jestem bardzo zadowolony. Otrzymam podwyżkę. W porównaniu do moich znajomych którzy na razie otrzymują obniżki to nie narzekam. Szczególnie ściskam jednego z sygnatariuszy porozumienia pana Platona Wysoczańskiego. Niby 77 lat a lotność umysłu godna wybitnego męża stanu.
I takich ludzi potrzeba Ojczyźnie - nieroszczeniowych, gotowych zap.. za miskę ryżu i ślepo wierzących w autorytet tych, którzy ich dymają. Podaj numer konta - przeleję Ci na flaszkę
 
Przypominam... Jest pandemia... Ja osobiście już mam normalną, rzetelną, nie udawaną depresję... Wchodząc do sklepu mam napady paniki i duszności...
Nikt nie zakwestionuje mojego zlego samopoczucia...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jestem tego samego zdania, należy zrobic to samo co w 2016r. w szerokim gronie,
 
Ostatnia edycja:
I takich ludzi potrzeba Ojczyźnie - nieroszczeniowych, gotowych zap.. za miskę ryżu i ślepo wierzących w autorytet tych, którzy ich dymają. Podaj numer konta - przeleję Ci na flaszkę
Podam nr konta mojego koleżeństwa z roboty, która się zastanawia się czy w wieku 50+ przechodzić już na emeryturę z czwórką z przodu, czy może jeszcze poczekać bo może jeszcze coś dosypją. Dyskusje od pierwszej porannej kawy do popołudniowego papieroska.
Przecież firemka transportowa prowadzona przez żonkę składająca się z kilku tirów nie zapewni godnego życia na emeryturze.
Tak też wygląda miska ryżu. Panie kolego.
 
Największy według mnie "hit" to to, że Minister Finansów został "wprowadzony w błąd", tak jakby miał nie wiedzieć ile i komu wcześniej przelewał żeby zrealizować podwyżki w Policji, Straży Granicznej, itd. W takim razie kierownictwo KAS, wystrychnęło jego i nas na przysłowiowego dudka, co niestety potwierdza wysoką umiejętność "lawirowania" przez Magdalenę RZ. i jej współpracowników. Zachowanie "komitetu", nie pozostawia żadnych wątpliwości, w temacie "reprezentowania" interesu strony rządowej i swoich własnych, które zostały przedłożone ponad sprawy funkcjonariuszy i pracowników KAS. Medialny wydźwięk ich porozumienia ze stroną rządową, będzie taki, że to właśnie oni "załatwili" podwyżki, które są przecież realnymi biorąc pod uwagą sytuację w naszym kraju. Ponadto nietrudno zauważyć, że jakimś dziwnym trafem po raz kolejny Ministerstwo Finansów, wykazuje wolę do spotkania ze wszystkimi organizacjami związkowymi jednocześnie, a następnie po raz kolejny pokazuje słabą wolę, ulegając naciskom pewnego "komitetu". Jeśli chcą się kreować na poważnych partnerów do rozmów, to przynajmniej nie musieli od razu podpisywać jakichkolwiek ustaleń, gdyż powinni jeszcze wysłuchać innych partnerów (m.in. ZZ Celnicy.pl), ale oni skwapliwie skorzystali z okazji i 'klepnęli" ten "dokument", bo zawarte w nim ustalenia są im na rękę. Nie będę pisał, że mi ręce opadają, bo w moim odczuciu musiałbym po prostu "rzucić mięsem", czego jednak nie zrobię, ale mocno zacisnąłem zęby z wściekłości. Bardzo jest mi żal Sławka, który na spotkanie i z powrotem zrobił 800km, a zanim zdołał się z kimkolwiek spotkać, to "komitet" zdążył już ochoczo podpisać porozumienie.
no bez paniki ,,,, przecież w TARCZY ,,, związkowcy są siłą /opiniodawczą/ więc porozumień było...x....
a pieniążków ni ma... BO POZOSTAŁYM W BUDŻETÓWCE , wypłacono z p o l e c e n i a
CZYLI pełna mobilizacja na dzień MATKI i św. MATEUSZU módl się za nami i daj nam siłę KAS
 
Jestem tego samego zdania, należy zrobic to samo co w 2016r. w szerokim gronie, razem ze skarbowcami, bezwzglednie do samego końca bez odpuszczania. Wówczas okaże się, czy trzymamy razem czy to tylko czcze deklaracje kolegów ze skarbowości. My w 2016 już pokazaliśmy, że możemy sie zmobilizować jak górnicy.
Otwórzmy oczy, czas krótkich przerw w pracy już się zdezaktualizował, teraz niestety kolejny raz trzeba przejść do czynów. Liczą się argumenty siły, tylko w ten sposób wywołamy zamierzony efekt, że nie jesteśmy jakimiś tam popierdółkami z którymi każdy może dowolnie pogrywać, tylko urzędnikami i funkcjonariuszami z krwi i kości którzy dbają o krwioobieg państwa jakim są interesy fiskalne państwa. Miejmy więcej szacunku do samych siebie i swoich rodzin i nie dajmy się robić metodą na wnuczka.
 
Podam nr konta mojego koleżeństwa z roboty, która się zastanawia się czy w wieku 50+ przechodzić już na emeryturę z czwórką z przodu, czy może jeszcze poczekać bo może jeszcze coś dosypją. Dyskusje od pierwszej porannej kawy do popołudniowego papieroska.
Przecież firemka transportowa prowadzona przez żonkę składająca się z kilku tirów nie zapewni godnego życia na emeryturze.
Tak też wygląda miska ryżu. Panie kolego.
Drogi Panie. To koleżeństwo na tę wysokość emerytury sobie zapracowało bo wynika to wprost z ich poborow. Tylko dlatego że protestowaliśmy w 2008 roku to koleżeństwo tak sobie może dywagować. Z gównianych pensji będzie gówniana emerytura... I dlatego na tym forum tak mocno była analizowana zapowiadana podwyżka, żeby niwelując złe wartościowanie umożliwić większej grupie dobre pobory i lepszą emeryturę. Tak że sorry Winetou, ale to co klepnął ten miszcz intelektu pozostawi skarbowców i dużą grupę celników na poziomie gównianej emerytury.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Podam nr konta mojego koleżeństwa z roboty, która się zastanawia się czy w wieku 50+ przechodzić już na emeryturę z czwórką z przodu, czy może jeszcze poczekać bo może jeszcze coś dosypją. Dyskusje od pierwszej porannej kawy do popołudniowego papieroska.
Przecież firemka transportowa prowadzona przez żonkę składająca się z kilku tirów nie zapewni godnego życia na emeryturze.
Tak też wygląda miska ryżu. Panie kolego.
Ten wpis to tak w kontekście satysfakcji z podwyżki czy szacunku do dymaczy? A może w ramach obowiązków służbowych?
 
Przypominam... Jest pandemia... Ja osobiście już mam normalną, rzetelną, nie udawaną depresję... Wchodząc do sklepu mam napady paniki i duszności...
Nikt nie zakwestionuje mojego zlego samopoczucia...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Tak w kwestii paniki //// przewlekłą i tak nie choroba, niestety,
co innego depresja.
Panicznie boję się dnia ?wypłaty? - czy wystarczy do 1 go, miecha, w którym wypłata.
Wcześniej to grosiki z premi trochę reperowały budżet,
teraz niewypłacone też podreperują budżet, ale nie bardzo kumam >urzędas< czyj,, RP padł🦴
 
Back
Do góry