• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

JAK PAŃSTWU POLSKIEMU NIE JEST WSTYD?

1608107757903.jpeg
Pan Tadeusz Kościński

Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej


Szanowny Panie Ministrze


Ponownie zwracamy się z wnioskiem o wycofanie blokady nagród 3% funduszu płac. Przesyłam stanowisko/poparcie z innych formacji mundurowych, gdzie żadnej blokady nagród nie ma i to Pan wyraził na to zgodę, co jest jak najbardziej słuszną decyzją, ale


brak nagród w KAS, jest KOLEJNĄ dyskryminacją funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji.


Panie Ministrze, proszę by Pan z ręką na sercu odpowiedział nam wszystkim:


Jak Państwu Polskiemu nie jest wstyd, tak różnicować swoich funkcjonariuszy, którzy przecież ramię w ramię pełnią swoją służbę?


Dlaczego? W czym jesteśmy gorsi? Dlaczego Państwo tak nas traktuje?


Wymienię Panu kilka tylko przykładów DYSKRYMINACJI, z jaką mieliśmy do czynienia i co trwa nadal w ostatnim czasie:


1. 100% płatne L4 w związku z zakażeniem COVID-19 na służbie i w razie skierowania na kwarantannę


2. Dodatki motywacyjne po 28,5 i 25 latach służby


3. 5 lat wykonywania tzw. zadań policyjnych


4. Brak waloryzacji emerytur za lata od zwolnienia do przejścia na emeryturę - art. 5 ust. 3 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin


5. Pomijanie funkcjonariuszy SCS i brak dialogu przy procedowaniu nad zaliczeniem lat pracy do wysługi emerytury mundurowej


6. Cisza na temat szczepień w pierwszej kolejności przeciwko COVID-19, oczywiście dla zainteresowanych funkcjonariuszy, tak jak mają mieć tę możliwość funkcjonariusze innych formacji


7. Ucywilnienie, co nigdy w historii Polski nie miało miejsca, a proces naprawczy, wciąż jest opóźniany przez niektórych Dyrektorów Izb


8. Arbitralne wygaszanie stosunków służbowych i brak działań naprawczych w tym kierunku



To tylko przykłady, jest ich niestety więcej i teraz jeszcze kwestia nagród. To może być ta przysłowiowa kropla goryczy.



Panie Ministrze.


Pragnę Pana poinformować, że przedmiotowe traktowanie ludzi, ich dyskryminacja, kończyło się zawsze u nas w formacji wybuchem oddolnego niekontrolowanego niezadowolenia społecznego - rok 2008, rok 2016. W tym samym kierunku aktualnie zmierzamy. Cierpliwość ludzi jest już na wyczerpaniu. Związek postawiony jest w sytuacji, gdzie jedynym wyjściem, wobec braku dialogu społecznego na ww. tematy, mimo licznych obietnic Szef KAS, jest dialog na ulicy i protesty. Wnioskujemy, by Pan to powstrzymał i temu zapobiegł.


Apeluję do Pana Ministra o odblokowanie środków i zaprzestanie DYSKRYMINACJI!!!

Do wiadomości:
1. Pani Renata Oszast - Dyrektor Generalna MF
2. Pani Magdalena Rzeczkowska - Szef KAS



Z Poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Trudno stwierdzić kto ile dostał. Średnia była dwukrotnie wyższa dla SC niż dla SCS. Plus dodatek covid. Był on tylko i aż za jeden miesiąc. Nie mam pojęcia czy dostali go wszyscy w SC.

Do zmiany przekonała mnie chęć oderwania się od biurka.
Tak...za jeden miesiąc...COVID od marca. Raczej nie skomentuję....a jednak, po namyśle.
Pewnie usilnie "wybierano" miesiąc na utajnionych posiedzeniach i burzliwych naradacho_O
 
U mnie w IAS, US i UCS to samo i pytam znajomej z IAS jak to jest? A ona na to że nie wie ale ponoć "wy nie macie oszczędności", no to ja mówię "my czyli? Przecież w UCSie są i pracownicy i funkcjonariusze, no to jak?! Tylko funki nie mają oszczędności?" "A to już sama nie wiem".

Poza tym potwierdziła mi, że dostali covidowe w wysokości 1000zł (u nas nic), i dodatek za pracę zdalną z domu (300zł). Taka o to u nas sprawiedliwość.
W Wielkopolsce cywile dostali 1000 covidowego, niektórzy w grudniu dodatkowo 2000 a funkcjonariuszy ma się w dupie więc chuja dostali!
W tej sytuacji napisałem najpiękniej jak potrafię.

A szefowej i innym zaangażowanym w gnojenie funkcjonariuszy SCS dedykuję piosenkę Kazika: "Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?"
 
To działaj proszę. Nie widzę Was w Związku. Dlaczego Was nie ma?
Jestem w związku, działałbym z miłą chęcią, ale z powodu braków kadrowych zasuwam za 3 osoby i jak patrzę na ten burdel w postaci KAS, oglądam Harrego pottera i Chałupę to mam wrażenie, że od jakiegoś czasu żyje w matrixie. Co pół roku zmiana naczelników. Co jeden ogarnie temat to go odsuwają. I każdy ma swoje pomysły racjonalizatorskie
 
Jestem w związku, działałbym z miłą chęcią, ale z powodu braków kadrowych zasuwam za 3 osoby i jak patrzę na ten burdel w postaci KAS, oglądam Harrego pottera i Chałupę to mam wrażenie, że od jakiegoś czasu żyje w matrixie. Co pół roku zmiana naczelników. Co jeden ogarnie temat to go odsuwają. I każdy ma swoje pomysły racjonalizatorskie
Może warto przychamować na chwilę i zastanowić się w którą stronę zmierzam zasuwając za trzech i ile tak jeszcze dam radę, zanim padnę i do tego, żeby ktoś wycierał mną podłogę i zbierał z tego profity.
Zadbaj o swoje zdrowie, później może być za późno.
 
Jako były funkcjonariusz SCS przypominam obecnym tutaj funkcjonariuszom SCS, że pomysł ujednolicenia dodatków, emerytur, uposażeń, podwyżek był w dużej mierze istota tego związku w celu zwiększenia liczby potencjalnych osób które na 10 minut wyłączą komputer z myślą, że odniesie to skutek. Powtarzam kolejny raz, odrębność, odłączenie od MF, cywile w służbie wyłącznie w jednostkach pomocniczych typu finanse, księgowość, część kadr. Niech MF sam bawi się ze swoimi cywilami i robi z nimi co zechce, nawet mogą zarabiać więcej niż funkcjonariusze jeśli ich robota jest tak skuteczna w walce z szarą strefą, mafią vatowską i co tam jeszcze istnieje, ale przy założeniu, że jest to wszystko w jednej familiadzie, jest po prostu niesprawiedliwe aby funkcjonariusze uliczni zarabiali i dostawali bardzo często mniej od cywili zarówno w uposażeniu podstawowym, dodatkach i nagrodach i niestety tyczy się to też tych ,,pseudocelników" którzy mają 5 lat zadań policyjnych w komórkach co sobie wpisały jakieś zwalczanie terroryzmu finansowego czy inne bzdury.
 
Panie Sławku,
owszem Policjanci poszli na psią grypę bo u nich wrzało od dołu gdyż ich protest faktycznie trwał już od lipca. Oni aktywnie protestowali już 4 miesiące i nadal nie byli słuchani. Dopiero tupnięcie nogą przed 11 listopada coś dało.
Czy nie można by przeprowadzić czegoś takiego u nas?
Czy nie można zrobić również mapy drogowej, tak jak to mieli policjanci?
U nich to były od początku zaplanowane konkretne działania. Masowe wysyłanie listów do Premiera. Strajk włoski itd. Wszystko rozpisane na daty.

My też tak możemy, czemu nie? Tj. po kolei zaostrzać prostet i dawać Kościńskiemu kolejne terminy zaostrzania protestu. Przykładowo: przedstawiamy żądania, jeśli nie zostaną spełnione to od tego a tego dnia oflagowujemy radiowozy, biurka, budynki. Potem kolejny termin, jeśli nadal nie spełnione to wspólne oddawanie krwi, następny termin. Brak spełnienia żądań? Pikieta przed MF i marsz w kierunku KPRM. Brak efektu? Rozpoczynamy strajk włoski itd. Wezwanie do absencji byłoby tym ostatecznym działaniem. W dodatku też można to zrobić w taki sposób jak w Policji.
 
W Wielkopolsce cywile dostali 1000 covidowego, niektórzy w grudniu dodatkowo 2000 a funkcjonariuszy ma się w dupie więc chuja dostali!
W tej sytuacji napisałem najpiękniej jak potrafię.

A szefowej i innym zaangażowanym w gnojenie funkcjonariuszy SCS dedykuję piosenkę Kazika: "Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?"
No niestety cały problem z funkcjonariuszami w Służbie Celno Skarbowej jest taki ze jeszcze tam są.
 

Panie @slawomir.siwy proszę się zapoznać i jeszcze raz sobie wszystko poukładać.
W szczególności polecam ETAP II.
 
"Wygląda na to, że Mundurowi (I etap), to nie my!!! to kim jesteśmy? mieścimy w się II etapie, jakoś tak mniej więcej za inkasentami ..."

Może oficjalnie trzeba zadać im takie pytanie -kim dla nich jesteśmy...
 
Back
Do góry