• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

JAK PAŃSTWU POLSKIEMU NIE JEST WSTYD?

1608107757903.jpeg
Pan Tadeusz Kościński

Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej


Szanowny Panie Ministrze


Ponownie zwracamy się z wnioskiem o wycofanie blokady nagród 3% funduszu płac. Przesyłam stanowisko/poparcie z innych formacji mundurowych, gdzie żadnej blokady nagród nie ma i to Pan wyraził na to zgodę, co jest jak najbardziej słuszną decyzją, ale


brak nagród w KAS, jest KOLEJNĄ dyskryminacją funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji.


Panie Ministrze, proszę by Pan z ręką na sercu odpowiedział nam wszystkim:


Jak Państwu Polskiemu nie jest wstyd, tak różnicować swoich funkcjonariuszy, którzy przecież ramię w ramię pełnią swoją służbę?


Dlaczego? W czym jesteśmy gorsi? Dlaczego Państwo tak nas traktuje?


Wymienię Panu kilka tylko przykładów DYSKRYMINACJI, z jaką mieliśmy do czynienia i co trwa nadal w ostatnim czasie:


1. 100% płatne L4 w związku z zakażeniem COVID-19 na służbie i w razie skierowania na kwarantannę


2. Dodatki motywacyjne po 28,5 i 25 latach służby


3. 5 lat wykonywania tzw. zadań policyjnych


4. Brak waloryzacji emerytur za lata od zwolnienia do przejścia na emeryturę - art. 5 ust. 3 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin


5. Pomijanie funkcjonariuszy SCS i brak dialogu przy procedowaniu nad zaliczeniem lat pracy do wysługi emerytury mundurowej


6. Cisza na temat szczepień w pierwszej kolejności przeciwko COVID-19, oczywiście dla zainteresowanych funkcjonariuszy, tak jak mają mieć tę możliwość funkcjonariusze innych formacji


7. Ucywilnienie, co nigdy w historii Polski nie miało miejsca, a proces naprawczy, wciąż jest opóźniany przez niektórych Dyrektorów Izb


8. Arbitralne wygaszanie stosunków służbowych i brak działań naprawczych w tym kierunku



To tylko przykłady, jest ich niestety więcej i teraz jeszcze kwestia nagród. To może być ta przysłowiowa kropla goryczy.



Panie Ministrze.


Pragnę Pana poinformować, że przedmiotowe traktowanie ludzi, ich dyskryminacja, kończyło się zawsze u nas w formacji wybuchem oddolnego niekontrolowanego niezadowolenia społecznego - rok 2008, rok 2016. W tym samym kierunku aktualnie zmierzamy. Cierpliwość ludzi jest już na wyczerpaniu. Związek postawiony jest w sytuacji, gdzie jedynym wyjściem, wobec braku dialogu społecznego na ww. tematy, mimo licznych obietnic Szef KAS, jest dialog na ulicy i protesty. Wnioskujemy, by Pan to powstrzymał i temu zapobiegł.


Apeluję do Pana Ministra o odblokowanie środków i zaprzestanie DYSKRYMINACJI!!!

Do wiadomości:
1. Pani Renata Oszast - Dyrektor Generalna MF
2. Pani Magdalena Rzeczkowska - Szef KAS



Z Poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Nie zostanie, przecież związek to członkowie i od nich wszystko zależy,a nie ciągłe wymagania, bo przecież płacę składki (lub gorzej nie angażuje się, ale wymagam od innych, że zalatwią to za mnie).
Młodzi nie płaczemy po kątach na różnych forach, pora wziąć swój los we własne ręce np. angażując się w działalność związkową, powiew świeżości jest wskazany. Starzy odchodzą na emki, nadchodzi wymuszona zmiana pokoleniowa. Macie szanse zaistnieć we władzach lokalnych związku i kreować swoją wizję przyszłości służby, ruch należy do was. Nikt z nas nie jest zniewolony i ubezwłasnowolniony.
 
Pisałem o "administracji skarbowej". Cały czas uważam (pewnie jest niewielu takich jak ja), że KAS
stanowi jedną całość, powinienem użyć "celno-skarbowej".
Nie odnosiłem się "wyłącznie" do dyskryminacji funkcjonariuszy...
Przez myśl by mi nie przeszło to co Pan napisał ....zniesienie dyskryminacji w stosunku do części KASu.
Widać faktycznie jestem "starej daty".
Z wypowiedzi Pana wnioskuję dodatkowo, że dyskryminacją będzie dopiero wypłacenie środków cywilom.:unsure:
Podział na "celników" i "skarbowców" zgodnie z celem MF się dokonał...oby nie na trwale:(
CO do "wyborów" MF to dodam ....inne służby mundurowe.
U nas pracownicy cywilni mają każdą podwyżkę większą, każdą premię większą (i to znacznie), która nie różni się o te 12% z kawałkiem składki zusowskiej, tylko od 20 do 100% różnicy, nie mówiąc o dodatkach covidowych płatnych miesiącami, których funkcjonariusze na oczy nie widzieli. Jakoś nikt nie żądał z cywili równego podziału środków, mówiliście że to wasze oszczędności, wasze paragrafy, a my to nasze? To nie była dyskryminacja. Szacuję różnicę na 1 osobę rocznie na waszą korzyść w okolicach od 3000 zł 5000 zł Jeżeli uważasz, że to nieprawda, to niech zz wystąpią do IAS-ów o kwoty premii, dodatków i podwyżek na etat u cywili i u funkcjonariuszy do listopada 2020 włącznie i opublikują !!!!

ps. Faktem jest, że gdyby nie żądania nasze aby równo traktować funkcjonariuszy różnych służb przy podwyżkach, to cywile g... by zrobili. Widzę u Nas jak jest pod US-ami - pełne parkingi, mróweczki ryją ile wlezie.
 
Ostatnia edycja:
U nas pracownicy cywilni mają każdą podwyżkę większą, każdą premię większą (i to znacznie), która nie różni się o te 12% z kawałkiem składki zusowskiej, tylko od 20 do 100% różnicy, nie mówiąc o dodatkach covidowych płatnych miesiącami, których funkcjonariusze na oczy nie widzieli. Jakoś nikt nie żądał z cywili równego podziału środków, mówiliście że to wasze oszczędności, wasze paragrafy, a my to nasze? To nie była dyskryminacja. Szacuję różnicę na 1 osobę rocznie na waszą korzyść w okolicach od 3000 zł 5000 zł Jeżeli uważasz, że to nieprawda, to niech zz wystąpią do IAS-ów o kwoty premii, dodatków i podwyżek na etat u cywili i u funkcjonariuszy do listopada 2020 włącznie i opublikują !!!!

ps. Faktem jest, że gdyby nie żądania nas aby równo traktować funkcjonariuszy różnych służb przy podwyżkach, to cywile g... by zrobili. Widzę u Nas jak jest pod US-ami - pełne parkingi, mróweczki ryją ile wlezie.
No, ciekawe co na to związki >>>zgadzam się w zupełności co do ostatnich "działań" związków skarbowych
(dobrze nie jest),. Co do szacunków...SKAS i MF używają magicznego słowa "średnio".😤
W mojej ocenie to wyjaśnia wszystko, dyskusja w tym zakresie to kwadratura koła.
Każdy ma swoją rację, każda sroczka swój ogonek chwali....
Prośba o sprawdzenie i porównanie "korzyści" to już ewentualnie do Pana Sławomira ?
Zapytam tylko, czy to SKARBOWCY decydują o podwyżkach:unsure: (odpowiedzi nie oczekuję), ale chętnie
poczytam. Coś dla podratowania zdrowia mile widziane.o_O
 
Ostatnia edycja:
U nas pracownicy cywilni mają każdą podwyżkę większą, każdą premię większą (i to znacznie), która nie różni się o te 12% z kawałkiem składki zusowskiej, tylko od 20 do 100% różnicy, nie mówiąc o dodatkach covidowych płatnych miesiącami, których funkcjonariusze na oczy nie widzieli. Jakoś nikt nie żądał z cywili równego podziału środków, mówiliście że to wasze oszczędności, wasze paragrafy, a my to nasze? To nie była dyskryminacja. Szacuję różnicę na 1 osobę rocznie na waszą korzyść w okolicach od 3000 zł 5000 zł Jeżeli uważasz, że to nieprawda, to niech zz wystąpią do IAS-ów o kwoty premii, dodatków i podwyżek na etat u cywili i u funkcjonariuszy do listopada 2020 włącznie i opublikują !!!!

ps. Faktem jest, że gdyby nie żądania nasze aby równo traktować funkcjonariuszy różnych służb przy podwyżkach, to cywile g... by zrobili. Widzę u Nas jak jest pod US-ami - pełne parkingi, mróweczki ryją ile wlezie.
Co masz na myśli pisząc " U nas pracownicy cywilni" ???
W "skarbówce" też są "nie skarbowcy" (cywilni) i też mają wyższe podwyżki.
Doprecyzuj proszę jeżeli oczywiście Uznasz to za stosowne...:geek:
 
U nas pracownicy cywilni mają każdą podwyżkę większą, każdą premię większą (i to znacznie), która nie różni się o te 12% z kawałkiem składki zusowskiej, tylko od 20 do 100% różnicy, nie mówiąc o dodatkach covidowych płatnych miesiącami, których funkcjonariusze na oczy nie widzieli. Jakoś nikt nie żądał z cywili równego podziału środków, mówiliście że to wasze oszczędności, wasze paragrafy, a my to nasze? To nie była dyskryminacja. Szacuję różnicę na 1 osobę rocznie na waszą korzyść w okolicach od 3000 zł 5000 zł Jeżeli uważasz, że to nieprawda, to niech zz wystąpią do IAS-ów o kwoty premii, dodatków i podwyżek na etat u cywili i u funkcjonariuszy do listopada 2020 włącznie i opublikują !!!!

ps. Faktem jest, że gdyby nie żądania nasze aby równo traktować funkcjonariuszy różnych służb przy podwyżkach, to cywile g... by zrobili. Widzę u Nas jak jest pod US-ami - pełne parkingi, mróweczki ryją ile wlezie.

U mnie w IAS, US i UCS to samo i pytam znajomej z IAS jak to jest? A ona na to że nie wie ale ponoć "wy nie macie oszczędności", no to ja mówię "my czyli? Przecież w UCSie są i pracownicy i funkcjonariusze, no to jak?! Tylko funki nie mają oszczędności?" "A to już sama nie wiem".

Poza tym potwierdziła mi, że dostali covidowe w wysokości 1000zł (u nas nic), i dodatek za pracę zdalną z domu (300zł). Taka o to u nas sprawiedliwość.
 
Ostatnia edycja:
Co masz na myśli pisząc " U nas pracownicy cywilni" ???
W "skarbówce" też są "nie skarbowcy" (cywilni) i też mają wyższe podwyżki.
Doprecyzuj proszę jeżeli oczywiście Uznasz to za stosowne...:geek:
Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi !!! Dymani są funkcjonariusze na każdym kroku !!! Jak pisałam, wystarczy umieścić przez zz dane, o które mogą wystąpić (nie średnią, ale medianę) !!!! Jeszcze do listopada braliście covidowe, a cisza była taka aby czasami się nie rozniosło wśród funkcjonariuszy Na szczęście mamy przyjaciół wśród cywili i nam mówią o tym.
 
@Agata Flis nie wiem jak jest w innych izbach, ale wiem jak jest w mojej. Zasady podziału tegorocznej podwyżki był jednakowy dla cywili i funkcjonariuszy, każdy mógł sobie wyliczyć ile dostanie. Jedyną niewiadomą była tylko pula kierownika. Tu zależało tylko od niego ile kto dostanie. A premię, ponieważ mamy półroczene to np. w grudniu na koniec II półrocza, i dwa lata temu, i rok temu funkcjonariusze mieli 100% wyższe niż cywile - cywile 3.500 a funkcjonariusze 7.000. I jest to do sprawdzenia. Teraz zostały oddane pieniądze 4.000.0000 z konta funkcjonariusze i 4.000.000 z konta pracownicy cywilni. Funkcjonariuszy jest około 1100, a cywili 2200. Łatwo policzyć ile kto stracił na osobę.
 
@Agata Flis nie wiem jak jest w innych izbach, ale wiem jak jest w mojej. Zasady podziału tegorocznej podwyżki był jednakowy dla cywili i funkcjonariuszy, każdy mógł sobie wyliczyć ile dostanie. Jedyną niewiadomą była tylko pula kierownika. Tu zależało tylko od niego ile kto dostanie. A premię, ponieważ mamy półroczene to np. w grudniu na koniec II półrocza, i dwa lata temu, i rok temu funkcjonariusze mieli 100% wyższe niż cywile - cywile 3.500 a funkcjonariusze 7.000. I jest to do sprawdzenia. Teraz zostały oddane pieniądze 4.000.0000 z konta funkcjonariusze i 4.000.000 z konta pracownicy cywilni. Funkcjonariuszy jest około 1100, a cywili 2200. Łatwo policzyć ile kto stracił na osobę.
domyślam się, że to chyba ten słynny wschodni IAS, gdzie nagrody były dwa razy w roku. Ale to jest wyjątek na tle pozostałych 15, więc nie jest przykładem. Cywile dobrze wiedzą o co chodzi, tylko udają "głupa", no ale my wiemy, niestety.
 
Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi !!! Dymani są funkcjonariusze na każdym kroku !!! Jak pisałam, wystarczy umieścić przez zz dane, o które mogą wystąpić (nie średnią, ale medianę) !!!! Jeszcze do listopada braliście covidowe, a cisza była taka aby czasami się nie rozniosło wśród funkcjonariuszy Na szczęście mamy przyjaciół wśród cywili i nam mówią o tym.
Wypraszam sobie insynuacje i sformułowania "braliście"- piszę jednoosobowo...
Pewnie byś się zdziwiła, że niektórzy "skarbowcy" też dużo "wiedzą o celnikach....Ale takie "rozmowy"
z reguły nic dobrego nie przynoszą....ktoś komuś coś...I ponawiam ... pytanie cytując "Dymani są ....
uważasz, że jakiś "cywil" jak piszesz zabiera koledze kasę...Coś tu nie ten tegO.
Jak będziesz dysponować konkretami, chętnie się z nimi zapoznam.(y)
 
Już wyjaśniałem @piracius. Niestety nie rozumiemy się wciąż, ale powtórzę. Pokazanie jednego czy dwóch przykładów nie jest wykazaniem dyskryminacji, gdy dziewięćdziesiąt kilka procent administracji nie otrzymuje nagród. Jest to oczywiście nie w porządku, ale nie jest to dyskryminacja, jak w przypadku funkcjonariuszy. Powtórzę też, że tak jak wywalczyliśmy dla pracowników podwyżki na bazie walki o dyskryminację fszy, tak samo i jedynie w ten sposób możemy wywalczyć nagrody, tzn. walcząc o zniesienie dyskryminacji funkcjonariuszy. Nie da się walczyć o zniesienie dyskryminacji pracowników, gdy taka nie występuje wdanej sprawie.
Całkowicie się mylisz. Administracja to szersze pojęcie w skład wchodzi np. Policja. organem administracji rządowej jest Komendant Główny Policji a nie wyłącznie cywile. Odblokowanie nagród nie dotyczyło wyłącznie funkcjonariuszy, ale pracowników i funkcjonariuszy MSWiA i Ministerstwa Sprawiedliwości. Ogólnie pracownicy i funkcjonariusze podlegli pod MF są dziećmi do bicia w porównaniu do MS i MSWiA.

"Mając świadomość konieczności poszukiwania oszczędności w budżecie, dążymy do tego, aby pracownicy i funkcjonariusze formacji podległych MSWiA zaangażowanych w walkę z epidemią COVID-19 otrzymali również nagrody" - czytamy w komunikacie ministerstwa.
 
domyślam się, że to chyba ten słynny wschodni IAS, gdzie nagrody były dwa razy w roku. Ale to jest wyjątek na tle pozostałych 15, więc nie jest przykładem. Cywile dobrze wiedzą o co chodzi, tylko udają "głupa", no ale my wiemy, niestety.
....Z taką wiedzą trudno polemizować, poddaję się. Moja niewiedza poraża:cool:.
Jak się wykuruję, to podpytam u obydwu zainteresowanych stron, u S i u C ( a może jednak ZZ będą szybsze).
 
Wypraszam sobie insynuacje i sformułowania "braliście"- piszę jednoosobowo...
Pewnie byś się zdziwiła, że niektórzy "skarbowcy" też dużo "wiedzą o celnikach....Ale takie "rozmowy"
z reguły nic dobrego nie przynoszą....ktoś komuś coś...I ponawiam ... pytanie cytując "Dymani są ....
uważasz, że jakiś "cywil" jak piszesz zabiera koledze kasę...Coś tu nie ten tegO.
Jak będziesz dysponować konkretami, chętnie się z nimi zapoznam.(y)
Stanąłeś w obronie biednych cywili, więc ogólnie napisałam braliście. Jak nie dostałeś covidowego i większej premi, to sorry, ale u nas od 2 lat jest odwrotnie, a covidowe do października włącznie prawie wszyscy cywile brali, bez wyjątku włącznie z kierowcami, konserwatorami. Ci siedzący na zdalnej tez. Nie moim zadaniem jest pokazanie gdzie, tylko zz. Do dzisiaj na papierosku cywile z US czy IAS nawet nie pisnęli o czymś takim jak covidowe. Trzeba było prywatnie po południu się dowiadywać. Dlatego głupio im protestować jak przytulali kilka setek więcej od funkcjonariuszy co miesiąc.
 
Ostatnia edycja:
@Agata Flis prosiłbym aby pani nie generalizowała. W IAS Katowicach wedle mojej wiedzy tzw dodatek covidowy w większej wysokości otrzymali funkcjonariusze. Pomimo tego, ze obecnie jestem cywilem uważam, że funkcjonariusze pełniący służbę w terenie czy na granicy powinni dostać wyższe dodatki. Niezrozumiałym dla mnie jest natomiast sytuacja w której funkcjonariusze pełniący służbę w komórkach mieszanych otrzymali wyższe dodatki od swoich kolegów/koleżanek często ucywilnionych.
 
Stanąłeś w obroni biednych cywili, więc ogólnie napisałam braliście. Jak nie dostałeś covidowego i większej premi, to sorry, ale u nas od 2 lat jest odwrotnie, a covidowe do października włącznie prawie wszyscy cywile brali, bez wyjątku włącznie z kierowcami, konserwatorami. Ci siedzący na zdalnej tez Nie moim zadaniem jest pokazanie gdzie tylko zz. Do dzisiaj na papierosku cywile z US czy IAS nawet nie pisnęli o czymś takim jak covidowe. Trzeba było prywatnie po południu się dowiadywać. Dlatego głupio im protestować jak przytulali kilka setek więcej od funkcjonariuszy co miesiąc.
....no i można, kierowcy, konserwatorzy...ogólnie "nie merytoryczni"...pełna zgoda.
Z papieroskiem w sumie też. Czyli TY jako celnik i ja jako "skarbowiec" mamy poczucie niesprawiedliwości.
Tylko może "podpytaj" wśród swoich o przypadkach wypłat środków dla funkcjonariuszy z pominięciem reszty,
może Wrocław??? Co do "podziału" premii, rozumiem Twoje rozgoryczenie w 100 %, zasadą jest podział
wśród swoich...na odczepne "żeby nie gadali" czasem inni też dostają.
Kiedyś mnie to w..ło, teraz jaka płaca taka praca i czasem zwykłe L4 ( polecam dla zdrowia (y),
psychika też wraca do normy:coffee:
 
Piracius to ja Ci pozwolę przedstawić swoją wiedzę.
Od 1 listopada zostałem funkcjonariuszem, wcześniej byłem skarbowcem. Otrzymałem nagrodę za IIIkw 2,5 razy wyższą niż funkcjanriusze mieli średnią. Nagrodę otrzymałem będąc już w UCS, ale przydzielał mi ją jeszcze kierownik z US. A teraz smaczek. Do tej nagrody dostałem jeszcze bonus w postaci tzw covidowego. W UCS nikt tego nie zobaczył.
Po ludzku zrobiło mi się żal funkcjonariuszy.
W głowie tłumaczyłem sobie to tym, że pewnie DIAS wyrówna w IV kwartale ....
 
Piracius to ja Ci pozwolę przedstawić swoją wiedzę.
Od 1 listopada zostałem funkcjonariuszem, wcześniej byłem skarbowcem. Otrzymałem nagrodę za IIIkw 2,5 razy wyższą niż funkcjanriusze mieli średnią. Nagrodę otrzymałem będąc już w UCS, ale przydzielał mi ją jeszcze kierownik z US. A teraz smaczek. Do tej nagrody dostałem jeszcze bonus w postaci tzw covidowego. W UCS nikt tego nie zobaczył.
Po ludzku zrobiło mi się żal funkcjonariuszy.
W głowie tłumaczyłem sobie to tym, że pewnie DIAS wyrówna w IV kwartale ....
Gratuluję kierownika, obyś nie trafił do gorszego...Zrozumiałe, że czujesz empatię do aktualnych kolegów.
Ale, czy to Twoja "wina", że Ty dostałeś, a oni nie.
Czy Twoi "byli" koledzy dostali tak jak Ty ???, czy może niektórzy Ci (po cichu, w kuluarach) zazdroszczą ???
No i oświeć "forumowiczów, jeżeli chcesz, która IAS (o były US nie pytam, wiadomo...).
I na koniec, większość narzeka na los SCS, to co Cię przekonało do zmiany...:unsure:
(odpowiedź mile widziana, może być na priva).
 
@robertbrojecki Protest ZZ Policji ogłosili bodajże w lipcu, a L4 było dopiero w listopadzie. referendum było jeszcze wcześniej, więc ma się nijak do absencji. Koordynacja to coś innego niż ogłoszenie L4. Przerabialiśmy to w czerwcu 2016r. Niczym nie różniły się działania ZZ Policjantów od naszych działań w czerwcu 2016r., z tą różnicą, że Ich Minister usiadł z Nimi do stołu, nasz zadbał, bym nie otrzymał propozycji. Wręcz Oni się na nas w wielu kwestiach wzorowali.Tak samo wielu funkcjonariuszy u nas mówiło, że to Związku pomysł to L4. Identyczna sytuacja, ale niestety nieprawdziwa.
Byłem na pikiecie służb w październiku i wszyscy tam mówili, że jak nas nie posłuchają to pójdziemy na L4. Było to oddolne, rozmawiałem z wieloma funkcjonariuszami na tej pikiecie i nikt nie powołał się na to, że do tego wzywa w jakikolwiek sposób Związek, że to w jakikolwiek sposób sugeruje. Dobrze to wszyscy wiedzieli co należy zrobić w następnym kroku od 1 listopada, tak jak u nas w czerwcu 2016, wszyscy wiedzieli. Mimo tego, było to w Policji rozłożone w czasie na co najmniej dwa tygodnie(stopniowe przechodzenia na L4), może właśnie dlatego, że nie było ogłoszenia w jakikolwiek sposób. Skala tego, licząc proporcjonalnie, wcale nie była większa od tej co u nas, nawet mniejsza, bo u nas MB nie podawał absencji innych niż L4, które także były spore. Nikt tego tam nie ogłaszał, tak jak i u nas nikt tego nie ogłaszał. Po prostu, u Nas znaleźli liczną grupę funkcjonariuszy, którzy zaczęli puszczać zgłoszenia bez weryfikacji i zaczęli opanowywać protest. Na granicy także podnieśli szlabany i naczelnicy i ich zastępcy(oczywiście tylko część) machała by jechać. Nawet dyrektorzy stali nad funkcjonariuszami na niektórych przejściach. W Policji nie dało się zastąpić funkcjonariuszy w patrolu interwencyjnym i innych akcjach nagłych. Próbowali przez jakiś czas jeździć nawet komendanci na interwencje, ale wymiękli. Wystarczyło, że w wielu Komendach, nie miał kto jechać na interwencje i sprawa była załatwiona. Różnica też polega na tym, że tam w ZZ, są często komendanci, ich zastępcy inni przełożeni, a u nas to rzadkość, stąd mogło być tego rodzaju wzywanie, aprobata części przełożonych i mogło być odbierane jako działania ZZ.
Ma pan rację panie Sławku. Protest w Policji zaczął się na początku lipca i zakończył początkiem listopada. W tym czasie policjanci nie wystawiali mandatów, potem był strajk włoski, a na koniec wszystkim znana "psia grypa". Czyli załatwili sprawę w cztery miesiące. Mam pytanie, jak długo już wysyłamy pisma i ile jeszcze to potrwa? Ministerstwo Finansów to duży budynek, przyjmie papier liczony w tonach. Tylko czy mamy na to czas?
Jak ktoś wspomniał pracownicy cywilni w Policji nie zostali pozbawieni nagród, podobnie w Sądach. Domyślam się, że podobnie może być jeżeli chodzi o pracowników cywilnych w wojsku, SW, PSP. Czytamy, że w Kancelarii Sejmu wypłaty nagród, w Ministerstwie takim i takim podobnie. Panie Przewodniczący, jeszcze chwila i w KAS cywile (wśród nich spora grupa z nieboszczki Służby Celnej) oraz funkcjonariusze SCS zostaną jedynymi, którym nagrody nie zostaną wypłacone. Już nawet teraz trudno mówić o braku dyskryminacji.
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję kierownika, obyś nie trafił do gorszego...Zrozumiałe, że czujesz empatię do aktualnych kolegów.
Ale, czy to Twoja "wina", że Ty dostałeś, a oni nie.
Czy Twoi "byli" koledzy dostali tak jak Ty ???, czy może niektórzy Ci (po cichu, w kuluarach) zazdroszczą ???
No i oświeć "forumowiczów, jeżeli chcesz, która IAS (o były US nie pytam, wiadomo...).
I na koniec, większość narzeka na los SCS, to co Cię przekonało do zmiany...:unsure:
(odpowiedź mile widziana, może być na priva).
Trudno stwierdzić kto ile dostał. Średnia była dwukrotnie wyższa dla SC niż dla SCS. Plus dodatek covid. Był on tylko i aż za jeden miesiąc. Nie mam pojęcia czy dostali go wszyscy w SC.

Do zmiany przekonała mnie chęć oderwania się od biurka.
 
Back
Do góry