• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu z SKAS w dniu 06.09.22 r.

Podczas spotkania w dniu 06.09. MF w ramach konsensusu zaproponował podniesienie o 200 zł pierwotnie zaproponowane kwoty na wynagrodzenia w 2023 roku.

To oznacza, że w 2023 roku będzie na wynagrodzenia/uposażenia:

- 759,60 zł KSC

- 699,60 zł FSCS

- 500,00 zł pracownicy pozamnożnikowi.

W latach 2024 i 2025 bez zmian – 559,60 zł KSC i 499,60 zł i 300 zł.

Powyższe jest niezależne - jest ponad - wzrost dla sfery budżetowej(także dla KAS) wynikający z ustawy budżetowej, który rząd zaproponował na 7,8%.

Byłoby to porozumienie z Ministrem Finansów i SKAS.

Propozycja MF jest ostateczna.

Jeżeli dojdzie do porozumienia to zdaniem MF będzie to z korzyścią dla pracowników i funkcjonariuszy. Jeżeli nie to MF także wyjdzie z propozycją Uchwały modernizacyjnej, ale w wersji pierwotnej. Czyli w 2023 roku będzie tak jak była pierwotna propozycja - tak jak jest w propozycji na lata 2024 i 2025.

14.09. o godz. 10:30 będzie kolejne spotkanie, które będzie już ostatnie w tej sprawie.

MF przedstawił także projekt porozumienia, który jest do dyskusji i strona społeczna może zgłaszać uwagi co do jego finalnej treści.
1662459049468.png

1662459081530.png
 
Ostatnia edycja:
Ludzie, którzy zalecają podpisanie porozumienia są krótkowzroczni. Niewiadomą jest inflacja w kolejnych latach. § 3 ust. 1 jest zbyt groźny względem ew. ryzyk wynikających z inflacji do końca 2025 r. Być może rząd już wie, że te 200 zł ekstra to będą fistaszki.
Planowanie kwot modernizacji na lata 2024 i 2025 nie powinny byc kwotowe tylko procentowe np 5% lub 8% wyższa od rocznej inflacji ogłoszonej przez GUS i wtedy miałoby to jakiś sens i do wysokości inflacji w tej uchwale należałoby sie odnosić. Za chwile za te śmieszne kwoty zaplanowane na następne lata nie kupicie paczki fajek jak inflacja bedzie po kilkadziesiąt procent rocznie.
 
Wyruchaja was w dupe tym porozumieniem znowu. W ten obiecany wzrost wlicza wzrost z ustawy budżetowej te 7% z kawałkiem i dadzą tylko ok 100 ponad to co każdy dostanie jak pies miskę… to już było ale kto to Pamięta? Chyba tylko emeryci jak ja co wkurwieni tym oszukiwaniem odeszli…
Dlatego ja sie stad ewakuuje z Nowym Rokiem. Syf, kiła, mogiła i żadnych tu juz perspektyw…
 
Nie podoba mi się zapis o dowolności rozdziału pieniędzy tj. braku jasnych kryteriów podziału kasy z modernizacji. Jak pokazuje życie znowu będzie ochłap rzucony plebsowi w postaci 200 zł a reszta do dyspozycji dyrektorom z przeznaczeniem na swojaków i plecaków.
 
Wyruchaja was w dupe tym porozumieniem znowu. W ten obiecany wzrost wlicza wzrost z ustawy budżetowej te 7% z kawałkiem i dadzą tylko ok 100 ponad to co każdy dostanie jak pies miskę… to już było ale kto to Pamięta? Chyba tylko emeryci jak ja co wkurwieni tym oszukiwaniem odeszli…
Panie Sławku, a niech Pan przedstawi swoją koncepcję na te sprawę. Moim zdaniem gutek_pl przemówił zgodnie z wieloletnim doświadczeniem i to się zgadza z moimi doświadczeniami również ale z drugiej strony skoro większość mówi brać kasę, to trzeba brać kasę. W moim imieniu proszę jednak upomnieć się znów o ucywilnionych i o systemowe zaliczenie stażu dla przywróconych - kropla drąży skałę.
 
Panie Sławku, a niech Pan przedstawi swoją koncepcję na te sprawę. Moim zdaniem gutek_pl przemówił zgodnie z wieloletnim doświadczeniem i to się zgadza z moimi doświadczeniami również ale z drugiej strony skoro większość mówi brać kasę, to trzeba brać kasę. W moim imieniu proszę jednak upomnieć się znów o ucywilnionych i o systemowe zaliczenie stażu dla przywróconych - kropla drąży skałę.
Ale przecież obiecali że nas nie wyruchają🤣
 
Panie Sławku, a niech Pan przedstawi swoją koncepcję na te sprawę. Moim zdaniem gutek_pl przemówił zgodnie z wieloletnim doświadczeniem i to się zgadza z moimi doświadczeniami również ale z drugiej strony skoro większość mówi brać kasę, to trzeba brać kasę. W moim imieniu proszę jednak upomnieć się znów o ucywilnionych i o systemowe zaliczenie stażu dla przywróconych - kropla drąży skałę.
Nie sądze, żeby dla SCS robili wyjątek co do sposobu podziału podwyżek. Pytanie jak podział ma wyglądać w Policji, SG etc.
 
Planowanie kwot modernizacji na lata 2024 i 2025 nie powinny byc kwotowe tylko procentowe np 5% lub 8% wyższa od rocznej inflacji ogłoszonej przez GUS i wtedy miałoby to jakiś sens i do wysokości inflacji w tej uchwale należałoby sie odnosić. Za chwile za te śmieszne kwoty zaplanowane na następne lata nie kupicie paczki fajek jak inflacja bedzie po kilkadziesiąt procent rocznie.
ja bym sie nie zdziwił jak by po wyborach było mrożenie budżetówki ale co ja tam wiem.
 
ja bym sie nie zdziwił jak by po wyborach było mrożenie budżetówki ale co ja tam wiem.
Zapłacić mają do marca, jak w innych służbach - w innym przypadku spadówa. Wybory się odbędą i powiedzą: wicie, rozumicie - oszczędzamy ! ale tylko my !!!! w konia 3 raz nas nie zrobią !!! i tryby warunkowe z porozumienia wywalić, chyba że też warunkowo napiszemy o roszczeniach i protestach, jak oni !
 
Zapłacić mają do marca, jak w innych służbach - w innym przypadku spadówa. Wybory się odbędą i powiedzą: wicie, rozumicie - oszczędzamy ! ale tylko my !!!! w konia 3 raz nas nie zrobią !!! i tryby warunkowe z porozumienia wywalić, chyba że też warunkowo napiszemy o roszczeniach i protestach, jak oni !
Przez lata kiwała nas Madzia,
Nowemu skas -owi także zapowiedzieli, że ma się odpowiednio wykazać....
A może on tak na ochotnika....
 
Back
Do góry