• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu z Ministrem Finansów

Niestety MF proponuje wciąż dyskryminację, czyli nie mamy nic nowego niż było to przedstawione 30.09.
W skład tych 16,1%, które rozpowszechniają Naczelnicy UCS i IAS wchodzi 6% motywacyjnego, które jest po pierwsze okresowe i nie podwyższa funduszu wynagrodzeń, nie wchodzi do pensji zasadniczej i jest dla całej budżetówki, jak również jest w tych 16,1% także 3% fundusz nagrodowy.
Wzrost zasadniczej proponuje MF tak samo jak już przekazywaliśmy 30.09., czyli tylko 4,4% z ustawy budżetowej plus Uchwała modernizacyjna zaplanowana na 2022r.
Przypominam, że w innych formacjach mundurowych rośnie płaca zasadnicza z DWR o 677zł brutto i taką propozycję strony społecznej usłyszał Minister Finansów. Brakuje 229zł/mies. Wstyd, że trzeba się o upominać o taką kwotę, aby zachować równe traktowanie.
To nie koniec dialogu i kolejne spotkanie ma być dopiero w granicach 15.11. Jest to bardzo odległy termin i mając na uwadze, że jest to powtórka z 30.09., czas zacząć wdrażać konkretne działania.
Związek przedstawi niebawem inicjatywy protestacyjne na najbliższy okres, które powinniśmy wdrożyć solidarnie.
Ja osobiście jestem w szpitalu, gdyż zacząłem dbać o zdrowie, ale jestem w kontakcie z Zarządem i działamy na mailach.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Sławku, czy mógłbyś przytoczyć odpowiedź ministra na pytanie : "Dlaczego SCS jest dyskryminowana i nie jestesmy rowno traktowani i dlaczego jest z tym taki zajebisty problem? Bo jestem ciekawy, co odpowiedział, bo to sie w głowie nie mieści.
 
A czy ta kwota 484 to dla każdego funkcjonariusza? Czy ten temat byl podejmowany? W innych formacjach wssystko po rowno. Nie spodziewalam się niczego po tym spotkaniu więc wielkiego rozczarowania nie ma
 
Na skarbowcach jest jakaś wstawka tego typa radnego że ponoć nasza przedstawicielka chwaliła DIAS za oszczędności? Możliwe to jest by na takim spotkaniu padły od nas takie pochwały? Czy znów kłamstwa i manipulacje radnego mające obrzydzić nasz związek?
 
W Korpusie Sł. Cywilnej w stosunku do spotkania 30.09. skubnęli 44zł miesięcznie na etat. ŻAŁOSNE!
Widać. Ze dają sygnał. Jeśli będziecie dalej fikać to kasa będzie znikać. Ale zniknęli i jednym i drugim. Może też trzeba dać jakiś sygnał i to bardziej stanowczy niż wyłączenie kompów. A jak by nie miał kto ich wlączyc? Ja już się czuje jakoś niewyraźnie. Zawsze odkładałem choroby na potem bo przecież.... Bo coś tam. Może nie było warto. Może. Czas zadbać o zdrowie.
 
Ostatnia edycja:
U nas też obcieli 50 zł. Pamiętam, że po ostatnim spotkaniu mialo być 484 na funka a teraz jest 432.. To jest jakaś farsa . Co do innych sluzb to może nie mówią tego wprost ale dostaną po rowno albo zbliżone baaardzo . U nich nie ma z tym problemu
 
Tutaj link do info ile było proponowane 30.09.
 
Chciałbym być obecny podczas tych " negocjacji. Jak to jest Sławek, mf mówi nie damy bo nie ???? gdzie argumenty??? chwalą się nadwyżką "cudem gospodarczym" a nas rucha.... w dupę. Jak tak może być odpowiedz proszę. Może jest ktoś kto nas sabotuje ????.
 
Czyli z dzisiejszego spotkania wynikła propozycja.... zmniejszenia kwot podwyżek.
A Minister Fajansu właśnie powiedział: Sprawdzam, frajerzy.

Właśnie tak: Sprawdzam, frajerzy.

Po raz kolejny piłka jest po naszej stronie.
I żeby była jasność: ten tekst jest do każdego z nas. Starych i młodych, związkowców i cywili, etc.
To my musimy ruszyć dupy i zacząć się leczyć...

Sławek. Ty nam wreszcie powiedz kiedy.

Ten ton bierze się z kolejnego wkurwu. I nikogo nie będę przepraszał.

Pozdrawiam
 
Czyli z dzisiejszego spotkania wynikła propozycja.... zmniejszenia kwot podwyżek.
A Minister Fajansu właśnie powiedział: Sprawdzam, frajerzy.

Właśnie tak: Sprawdzam, frajerzy.

Po raz kolejny piłka jest po naszej stronie.
I żeby była jasność: ten tekst jest do każdego z nas. Starych i młodych, związkowców i cywili, etc.
To my musimy ruszyć dupy i zacząć się leczyć...

Sławek. Ty nam wreszcie powiedz kiedy.

Ten ton bierze się z kolejnego wkurwu. I nikogo nie będę przepraszał.

Pozdrawiam
Po co pytasz kiedy? Gdy napluli Ci w twarz dzisiaj.
 
Mam pytanie dotyczące przebiegu spotkania.
Czy była mowa o nowej uchwałe/ustawie modernizacyjnej? Musimy mieć jakąś perspektywę, żeby planować czy warto pozostać w służbie.
Czy sprecyzowano zasady przyznawania dodatku motywacyjnego (nie ma takiego dodatku w ustawie)? Czy ma to być dodatek specjalny czy w ustawie o kas wprowadzi się nowy dodatek?
Dlaczego ma nie wchodzić do funduszu płac i co to oznacza dla nas?
Najważniejsza jest modernizacja na kolejne lata, bez tego co roku będzie szarpanina o jakiekolwiek podwyżki
 
Podwyżka 173 zł 3% nagrody nie oznacza, że do wynagrodzenia mi doliczą i nie każdy musi nagrodę dostać. Jak zachoruję, to bye, bye nagrodo. Natomiast 6 % fundusz motywacyjny, to kolejny pic na wodę, bowiem do tej pory te kwoty przytulali w US-ach, a u Nas na zmianę otrzymywali kwartalnie funki z komórki dochodzeniowej pod ukrytymi nazwami (np. dodatki zadaniowe, covidowe, których inni przez rok nie widzieli).
 
Ostatnia edycja:
Podwyżka 173 zł 3 nagrody nie oznacza, że do wynagrodzenia mi doliczą i nie każdy musi nagrodę dostać. Jak zachoruję, to bye, bye nagrodo. Natomiast 6 % fundusz motywacyjny, to kolejny pic na wodę, bowiem do tej pory te kwoty przytulali w US-ach, a u Nas na zmianę otrzymywali kwartalnie funki z komórki dochodzeniowej pod ukrytymi nazwami (np. dodatki zadaniowe, covidowe, których inni przez rok nie widzieli).
Ciekawe czy przytulacze "nagród" robią COKOLWIEK za tych co chorują...ja jakoś takich działań nie dostrzegam - jak zachorujesz, to potem wypocisz się nadrabiając zaległości, taki klimat :alien:
 
Podwyżka 173 zł 3 nagrody nie oznacza, że do wynagrodzenia mi doliczą i nie każdy musi nagrodę dostać. Jak zachoruję, to bye, bye nagrodo. Natomiast 6 % fundusz motywacyjny, to kolejny pic na wodę, bowiem do tej pory te kwoty przytulali w US-ach, a u Nas na zmianę otrzymywali kwartalnie funki z komórki dochodzeniowej pod ukrytymi nazwami (np. dodatki zadaniowe, covidowe, których inni przez rok nie widzieli).
W Us-ach? Nie wiem, nie dostałam nic. Cały mój dział nie dostał w tym roku nic. Także tego.....
 
Back
Do góry