• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu z Ministrem Finansów

Niestety MF proponuje wciąż dyskryminację, czyli nie mamy nic nowego niż było to przedstawione 30.09.
W skład tych 16,1%, które rozpowszechniają Naczelnicy UCS i IAS wchodzi 6% motywacyjnego, które jest po pierwsze okresowe i nie podwyższa funduszu wynagrodzeń, nie wchodzi do pensji zasadniczej i jest dla całej budżetówki, jak również jest w tych 16,1% także 3% fundusz nagrodowy.
Wzrost zasadniczej proponuje MF tak samo jak już przekazywaliśmy 30.09., czyli tylko 4,4% z ustawy budżetowej plus Uchwała modernizacyjna zaplanowana na 2022r.
Przypominam, że w innych formacjach mundurowych rośnie płaca zasadnicza z DWR o 677zł brutto i taką propozycję strony społecznej usłyszał Minister Finansów. Brakuje 229zł/mies. Wstyd, że trzeba się o upominać o taką kwotę, aby zachować równe traktowanie.
To nie koniec dialogu i kolejne spotkanie ma być dopiero w granicach 15.11. Jest to bardzo odległy termin i mając na uwadze, że jest to powtórka z 30.09., czas zacząć wdrażać konkretne działania.
Związek przedstawi niebawem inicjatywy protestacyjne na najbliższy okres, które powinniśmy wdrożyć solidarnie.
Ja osobiście jestem w szpitalu, gdyż zacząłem dbać o zdrowie, ale jestem w kontakcie z Zarządem i działamy na mailach.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Dodatki covidowe były dodatkami specjalnymi i były dzielone jak zawszemiej lub bardziej sprawiedliwie. Raczej nie o nie chodzi.
Czy dodatki motywacyjne o których w komunikacie wspomnuał Sławek to jest to obiecane własne rozwiązanie dla SCS (tzw dodatek mentorski), zamiast dołączenie do systemu dodatków motywacyjnych jak np w Policji? Wliczanie takich dodatków do puli podwyżek dla wszystkich byłoby niepoważne, bo z założenia są przeznaczone dla ograniczonej grupy. W Policji te dodatki finansuje (lub współfinansuje) ZER i nikt nie nazywa tego podwyżką i nie wlicza tych pieniędzy do kwot proponowanych podwyżek.
 
Dodatki covidowe były dodatkami specjalnymi i były dzielone jak zawszemiej lub bardziej sprawiedliwie. Raczej nie o nie chodzi.
Czy dodatki motywacyjne o których w komunikacie wspomnuał Sławek to jest to obiecane własne rozwiązanie dla SCS (tzw dodatek mentorski), zamiast dołączenie do systemu dodatków motywacyjnych jak np w Policji? Wliczanie takich dodatków do puli podwyżek dla wszystkich byłoby niepoważne, bo z założenia są przeznaczone dla ograniczonej grupy. W Policji te dodatki finansuje (lub współfinansuje) ZER i nikt nie nazywa tego podwyżką i nie wlicza tych pieniędzy do kwot proponowanych podwyżek.
Dodatkiem można sobie ... podetrzeć. Zobaczysz albo i nie zobaczysz. Raczej zresztą nie. Mydlenie oczu szarakom
 
no to byli wybrani, niech ZZ wystąpią o info publiczne ile osób dostawało w poszczególnych lokalizacjach covidowe !!! przecież to była tajemnica poliszynela !
U mnie było to dość przejrzyście określone. Cividiwe dostali ludzie z tzw komórek kontrolnych którzy nie byli na zwolnieniach.
Nie wiem czy po cichu nie podzielono czegoś biurowcom, ale najgłośniej upominały się osoby co przez 8 godz nie muszą wychodzić z biura i nie mają kontaktu z osobami z zewnątrz, albo przez pół roku były na zdalnej.
 
Najpierw niech wyplacą zaległą transze poprzedniej modernizacyjnej co ktoś przytulił (czyt. zajeb...).
Tę modernizacyjną też pewnie potną na kawałki i ktoś środek zeżre. Duży środek. Na pocieszenie w modernizacji 2025-2030 zaprojektują duże pieniądze.... i znowu MF kreatywnie uzasadni obcięcie transzy. Takie oscylator...
 
U mnie było to dość przejrzyście określone. Cividiwe dostali ludzie z tzw komórek kontrolnych którzy nie byli na zwolnieniach.
Nie wiem czy po cichu nie podzielono czegoś biurowcom, ale najgłośniej upominały się osoby co przez 8 godz nie muszą wychodzić z biura i nie mają kontaktu z osobami z zewnątrz, albo przez pół roku były na zdalnej.
U nas mówiono ze covidowe dostali funkcjonariusze z granicy. Ok, najbardziej narażali się, nikt nie polemizował. Po czym okazało się ze to byli funkcjonariusze ale nie z granicy ale z ias i wcale nie nosili munduru ale żakiety. Ktoś cholera pomylił 😜
 
Dodatkiem można sobie ... podetrzeć. Zobaczysz albo i nie zobaczysz. Raczej zresztą nie. Mydlenie oczu szarakom
Masz rację, dla wszystkich jest jasne, że tylko podwyższenie uposażenie zasadniczego jest pewną podwyżką. Dodatki uzależnione od czyjejś łaski są niepewne i mogą być elementem szantażu i są źródłem konfliktu pomiędzy tymi którzy je dostają i resztą.
Jestem po prostu ciekaw o czym konkretnie była mowa. Liczę, że pojawi się obszerniejszy komunikat
 
Masz rację, dla wszystkich jest jasne, że tylko podwyższenie uposażenie zasadniczego jest pewną podwyżką. Dodatki uzależnione od czyjejś łaski są niepewne i mogą być elementem szantażu i są źródłem konfliktu pomiędzy tymi którzy je dostają i resztą.
Jestem po prostu ciekaw o czym konkretnie była mowa. Liczę, że pojawi się obszerniejszy komunikat
sama jestem ciekawa jak dias doliczył 16,1. Może niechcący zsumował wszystkich z jednego piętra😀 Komedia kur....
 
Przestanmy filozofowac. Trzeba podjac stanowcze kroki. Mamy dostac kase taka jaka dostaly inne sluzby i koniec. Mowie tu o Służbie Celno -Skarbowej a czy podciagna cala kas to juz inny temat.
 
Nie ma o czym debatować. To jest dodatek jednorazowy w wysokości dodatkowych 6% planowanych na rok 2021 wynagrodzeń osobowych i uposażeń. Dodawanie tego do wzrostu wynagrodzeń to jest manipulacja.
Rozdadzą i koniec. Znika.

Przepis mówi, że specjalne dodatki motywacyjne, o których mowa w ust. 1, mają charakter uznaniowy i są przyznawane w szczególności za duże zaangażowanie w pracę, efektywną realizację zadań oraz wysoką jakość wykonywanej pracy.

Podmiot dysponujący funduszem, czyli DIAS, przedstawiają propozycję sposobu i kryteriów przyznawania specjalnych dodatków motywacyjnych, o których mowa w ust. 1, zakładowej organizacji związkowej, celem wyrażenia opinii. Termin na przedstawienie opinii jest nie dłuższy niż 10 dni. Nieprzedstawienie opinii w tym terminie uważa się za rezygnację z prawa jej wyrażenia.

Specjalne dodatki motywacyjne, o których mowa w ust. 1, nie stanowią podstawy naliczania świadczeń, odszkodowań i innych wypłat wynikających z odrębnych przepisów, w tym dodatkowego wynagrodzenia rocznego, nagród rocznych i dodatkowego uposażenia rocznego.
 
Cześć działań i to tych mocnych to zdaje się tylko działania oddolne do których związek nawoływać zdaje się nie może choć pewne sugestie to już zdaje się byly
Wysąduj jakie mają nastroje Twoi koledzy i co chcą z nimi zrobić.
 
Jeżeli dalej będziemy się pieprzyć z mf-em tak jak unia z pisem to o podwyżkach możemy zapomnieć. Tylko stanowcze działania ( koniec przeciągających się "negocjacji") mogą nam coś zagwarantować.
 
Bawią mnie te ciamajdy na stronie skarbowców. Podpisali porozumienie z MF po ostatnich protestach, zostali wydymani i teraz się obrazili nie uczestnicząc aktywnie w spotkaniu. No to ja się pytam chłopcze L. jak tam twoje niezrealizowane porozumienie z MF? Ograli cie i z żalu czepiasz się innych związków. Blokujesz dostęp do swojego forum bo tak ci słabeuszu wygodniej! Płacz dalej w rękaw.

Czy ktoś liczył na coś więcej ze strony naszego ministerstwa?
 
Back
Do góry