• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu z Ministrem Finansów

Niestety MF proponuje wciąż dyskryminację, czyli nie mamy nic nowego niż było to przedstawione 30.09.
W skład tych 16,1%, które rozpowszechniają Naczelnicy UCS i IAS wchodzi 6% motywacyjnego, które jest po pierwsze okresowe i nie podwyższa funduszu wynagrodzeń, nie wchodzi do pensji zasadniczej i jest dla całej budżetówki, jak również jest w tych 16,1% także 3% fundusz nagrodowy.
Wzrost zasadniczej proponuje MF tak samo jak już przekazywaliśmy 30.09., czyli tylko 4,4% z ustawy budżetowej plus Uchwała modernizacyjna zaplanowana na 2022r.
Przypominam, że w innych formacjach mundurowych rośnie płaca zasadnicza z DWR o 677zł brutto i taką propozycję strony społecznej usłyszał Minister Finansów. Brakuje 229zł/mies. Wstyd, że trzeba się o upominać o taką kwotę, aby zachować równe traktowanie.
To nie koniec dialogu i kolejne spotkanie ma być dopiero w granicach 15.11. Jest to bardzo odległy termin i mając na uwadze, że jest to powtórka z 30.09., czas zacząć wdrażać konkretne działania.
Związek przedstawi niebawem inicjatywy protestacyjne na najbliższy okres, które powinniśmy wdrożyć solidarnie.
Ja osobiście jestem w szpitalu, gdyż zacząłem dbać o zdrowie, ale jestem w kontakcie z Zarządem i działamy na mailach.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
Ostatnia edycja:
Na skarbowcach jest jakaś wstawka tego typa radnego że ponoć nasza przedstawicielka chwaliła DIAS za oszczędności? Możliwe to jest by na takim spotkaniu padły od nas takie pochwały? Czy znów kłamstwa i manipulacje radnego mające obrzydzić nasz związek?


Odniosę się, gdyż byłam obecna na spotkaniu, a na skarbowcy.pl uprawiane jest mistrzostwo manipulacji.

Otóż tak, padło takie zdanie, ale zostało wyrwane z kontekstu.
Przedstawicielka celnicy.pl bardzo ładnie i rzeczowo argumentowała konieczność podwyżek dla nas w wysokości 677 jak dla innych formacji.
Ponadto podnosiła inne, ważne sprawy.
Podobnie zresztą jak przedstawicielka CELKAS.

Żaden z ZZ biorącyh udział w dyskusji nie zgodził się na podwyżki wynagrodzeń w wysokości 4,4 i wyraźnie to wybrzmiało.

Ja osobiście oznajmiłam Panu Ministrowi, że podwyżki w takiej formie będą skutkować protestami w KAS.

Panowie obserwatorzy z Komitetu (Ludwinski i Kołodko) wygłosili na początku postulaty, po czym nie brali udziału w dyskusji.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego Komitet sam się wyklucza z rozmów.
Minister wyraźnie powiedział, że będzie się spotykał ze wszystkimi ZZ, które tego chcą.
Zatem nie będzie osobnych rozmów z Komitetem.
Sugerowałabym, aby Komitet na następnym spotkaniu wziął jednak udział w dyskusji, gdyż razem możemy więcej.
 
Odniosę się, gdyż byłam obecna na spotkaniu, a na skarbowcy.pl uprawiane jest mistrzostwo manipulacji.

Otóż tak, padło takie zdanie, ale zostało wyrwane z kontekstu.
Przedstawicielka celnicy.pl bardzo ładnie i rzeczowo argumentowała konieczność podwyżek dla nas w wysokości 677 jak dla innych formacji.
Ponadto podnosiła inne, ważne sprawy.
Podobnie zresztą jak przedstawicielka CELKAS.

Żaden z ZZ biorącyh udział w dyskusji nie zgodził się na podwyżki wynagrodzeń w wysokości 4,4 i wyraźnie to wybrzmiało.

Ja osobiście oznajmiłam Panu Ministrowi, że podwyżki w takiej formie będą skutkować protestami w KAS.

Panowie obserwatorzy z Komitetu (Ludwinski i Kołodko) wygłosili na początku postulaty, po czym nie brali udziału w dyskusji.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego Komitet sam się wyklucza z rozmów.
Minister wyraźnie powiedział, że będzie się spotykał ze wszystkimi ZZ, które tego chcą.
Zatem nie będzie osobnych rozmów z Komitetem.
Sugerowałabym, aby Komitet na następnym spotkaniu wziął jednak udział w dyskusji, gdyż razem możemy więcej.
Agato czy ze strony Ministra padła jasna i konkretna odpowiedź na pytanie czemu podwyżki należą się wszystkim służbom oprócz naszej?
 

(...) - Wprowadzamy nowe świadczenia motywacyjne dla żołnierzy: 1500 zł dla tych, którzy zdecydują się zostać w służbie po 25 latach, oraz 2500 zł - po 28 latach - poinformował Mariusz Błaszczak. Szef MON zaznaczył, że jest to analogiczne rozwiązanie, jak w przypadku funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej. W ubiegłym roku wprowadzono dla tych służb taki dodatek motywacyjny w wysokości 1,5 tys. zł brutto po 25 latach służby i 2,5 tys. zł po 28,5 latach. (...)

 
Agato czy ze strony Ministra padła jasna i konkretna odpowiedź na pytanie czemu podwyżki należą się wszystkim służbom oprócz naszej?

Wielokrotnie zadawałam pytanie dlaczego dostają wszyscy tylko nie my i zaznaczyłam, że będą protesty jeśli nie dostaniemy.
Jakaś bardzo konkretna odpowiedź nie padła.
 
Ostatnia edycja:

(...) - Wprowadzamy nowe świadczenia motywacyjne dla żołnierzy: 1500 zł dla tych, którzy zdecydują się zostać w służbie po 25 latach, oraz 2500 zł - po 28 latach - poinformował Mariusz Błaszczak. Szef MON zaznaczył, że jest to analogiczne rozwiązanie, jak w przypadku funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej. W ubiegłym roku wprowadzono dla tych służb taki dodatek motywacyjny w wysokości 1,5 tys. zł brutto po 25 latach służby i 2,5 tys. zł po 28,5 latach. (...)

Czyli co okres testowania rozwiązania minol. Czs znów atakować mf
 
To prawda, KAS postrzegany jest przez polityków i społeczeństwo jako jaką cywilbanda.
Pora na reformę w rodzaju wyłączenia, wzorem CBŚP, pionu twardej kontroli i zwalczania przestępczości, podlegającego tylko pod MF.

Z kas nie ma potrzeby wyłączać żadnej nowej grupy

Jest scs i dość

Nie ma potrzeby i sensu artykułować podziału na lepszych i gorszych funków

Jest służba i należy ją i jej podwyżki porównywać z in służbami

Komu mają służyć nowe podziały na lepszych i gorszych funków
 
Ostatnia edycja:
Agato czy ze strony Ministra padła jasna i konkretna odpowiedź na pytanie czemu podwyżki należą się wszystkim służbom oprócz naszej?
Ale po Tobie ta wiedza? Co mam Minister powiedzieć ? Nie interesuje nas nic innego jak podwyżka. Dlaczego nie jesteśmy traktowani jak funkcjonariusze innych służb? Bo na spotkaniu dyrektorów z Ministrem czy SKAS nikt nie ma munduru!!!!! W MF zapomnieli, że w KAS są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. Ale niebawem przypomną sobie o tym. Boleśnie.
 
Back
Do góry