• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu 30.09

Koleżanki i Koledzy!


Po dzisiejszym spotkaniu z Panią Minister nie ma wciąż informacji o podwyżkach na poziomie innych formacji, a jedynie tyle co wynika ze wzrostu 4,4% funduszu wynagrodzeń i uposażeń z ustawy budżetowej plus tyle co wynika z Uchwały modernizacyjnej na 2022 rok, czyli 448zł dla funkcjonariuszy SCS i 541zł w KSC z DWR i 500zł dla pracowników niemnożnikowych.

Jest to dyskryminacja w stosunku do innych formacji i to przedstawiłem na spotkaniu oraz informację o tym, że nikt nie będzie przecież akceptował dyskryminacji i dojdzie do permanentnych protestów w KAS.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w tej sprawie Pani Minister będzie jeszcze rozmawiać z Ministrem Finansów i ma być jeszcze spotkanie z udziałem Pana Ministra w tej sprawie. Zaproszenie będzie wystosowane do wszystkich ZZ.



Ponadto na spotkaniu informowano o nowej kwocie w ustawie budżetowej na inwestycje w wysokości 46 mln 875 tys. zł.

W sprawie dodatków motywacyjnych będzie wdrażany program, który obejmie osoby mające pod opieką funkcjonariuszy i pracowników rozpoczynających służbę/pracę, osoby które dzielą się wiedzą, mentorów. Nie będzie to program powszechny. Zawnioskowaliśmy, w tej sprawie o inicjatywę Ministra Finansów.

Zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej w rozporządzeniu. Wniosek by powinna nastąpić. MF nie ma rozpoznanej tej kwestii i przystąpi do analizy.

W 2021 roku były podwyżki i awanse, chociażby z okazji święta KAS 10319 funkcjonariuszy i pracowników otrzymało awanse i podwyżki.

Wyjaśniliśmy także kwestię regulaminów nagradzania. Nie jest tak, że regulaminy dot. wydatków z 3% funduszu nagród nie muszą być przestrzegane, bo DIAS mają uznaniowość.

O dalszych działaniach będziemy informować.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 
Czyli rozumiem ze pracując w Us mam znać się na wszystkim tak? Kij ze nie mam żadnego związku z podatkami. Muszę się znać i już. Nie dziękuję.
Nikt nie pisze, że masz znać całe prawo podatkowe i celne bo służysz/pracujesz w SCS ale to jest elementarna wiedza w temacie, jaki masz przychód, jaka jest kwota wolna od podatku co możesz odliczyć od przychodu a co od podatku. W moim przekonaniu jeżeli to wiem to wiem, że mnie nikt nie orżnie, ani pracodawca przy zaliczkach ani fiskus.
 
Nie jesteście również policjantami ani strażnikami więziennymi, a mimo to domagacie się takich pensji jak oni. Wykonujecie zupełnie inne zadanie więc nie widzę uzasadnienia czemu mielibyście zarabiac tyle samo. Pracujecie tak jak i cywile na rzecz budżetu państwa. Od kiedy to Dostaje się kasę za strój w którym wykonywana jest praca?
na granicy wszyscy jak jeden uważają ze cywile to balast i tu pare innych epitetów. Mrówka tylko utwierdza wszystkich. Precz ze sprawami cywili. Związek powinen jasno i tylko o funkcjonariuszy walczyć. Cywili jest więcej, maja swoją solidarność i niech sami o siebie walczą.
 
na granicy wszyscy jak jeden uważają ze cywile to balast i tu pare innych epitetów. Mrówka tylko utwierdza wszystkich. Precz ze sprawami cywili. Związek powinen jasno i tylko o funkcjonariuszy walczyć. Cywili jest więcej, maja swoją solidarność i niech sami o siebie walczą.
Potwierdzasz to co napisałam. Zresztą, uważajcie sobie co chcecie na tej swojej granicy
 
Nikt nie pisze, że masz znać całe prawo podatkowe i celne bo służysz/pracujesz w SCS ale to jest elementarna wiedza w temacie, jaki masz przychód, jaka jest kwota wolna od podatku co możesz odliczyć od przychodu a co od podatku. W moim przekonaniu jeżeli to wiem to wiem, że mnie nikt nie orżnie, ani pracodawca przy zaliczkach ani fiskus.
Eee no takie rzeczy to ja wiem. Bez przesady😀
 
Z ust premiera słyszałam wiele słów. Bez komentarza. Odnieść się mogę tylko do tego na co mamy realny wpływ. Chodzi o konflikt. Nie sądzę by był on nie do przeskoczenia. Wystarczy chcieć ...
No i jest problem...czy wystarczy i czy chcieć to móc? Z obserwacji aktualnych wpisów to ostatnie to WIELKA
niewiadoma, a raczej wiadoma, że wspólnego wystąpienia przeciw dyskryminacji i pauperyzacji nie będzie (za
silne głosy sprzeciwu wobec wspólnej walki)
 
No i jest problem...czy wystarczy i czy chcieć to móc? Z obserwacji aktualnych wpisów to ostatnie to WIELKA
niewiadoma, a raczej wiadoma, że wspólnego wystąpienia przeciw dyskryminacji i pauperyzacji nie będzie (za
silne głosy sprzeciwu wobec wspólnej walki)
No i jest problem...czy wystarczy i czy chcieć to móc? Z obserwacji aktualnych wpisów to ostatnie to WIELKA
niewiadoma, a raczej wiadoma, że wspólnego wystąpienia przeciw dyskryminacji i pauperyzacji nie będzie (za
silne głosy sprzeciwu wobec wspólnej walki)
Cóż, jak to mówią pożyjemy zobaczymy. Co będzie? Tego chyba nie wie nikt.... Mam tylko nadzieję ze razem czy osobno nie będziemy godzić się na to co obecnie się wyprawia
 
Mamy uważać sobie co chcemy na jak napisałaś "swojej granicy " ? To jest granica RP. Poza tym po wielu miesiącach przemyśleń i rozważeniu wielu ZA i PRZECIW uważam iż w końcu powinniśmy wstąpić do FZZSM i tam z FZZSM współpracować - co nigdy nie budziło u mnie wątpliwości.. Moje wątpliwości budziła chęć reprezentowania przez Nasz związek szeroko pojętych Skarbowców. Jak pisałem długo nad tym myślałem i niestety uważam iż skarbówka powoduje iż w opinii MF jesteśmy skarbówką rozumianą jako urząd skarbowy-z całym SŁUSZNIE NALEŻNYM SZACUNKIEM dla Pracowników i Urzędników Skarbówki którym niniejszym kłaniam się W PAS . Myślę iż jednak walczmy o SCS a jej ramach o byłych pracowników UKS którzy byli pracownikami a de facto wykonywali zadania funkcjonariuszy i wcale ale to wcale nie mieli lekko a nie o cały kas ( oj pomyliłem się miało być KAS ) chociaż w tej chwil wydaje się to karkołomne- Ale kto wie co się kiedyś wydarzy i to nasze CIĄGŁE I NIEUSTAJĄCE podkreślanie iż jesteśmy odrębni może być BARDZO OJ BARDZO POMOCNE. Plany i wizerunek kreśli się tworzy i buduje na lata a nie na miesiące :) przecież za jakiś czas sytuacja się zmieni będzie nowa ekipa być może ta czy inna partia tu w politykę nie wchodzę chodzi mi o to iż będą inni ludzie z innym pomysłem niż zemsta i trampolina do NIK Pana Banasia i będą nowe pomysły na Służbę Celną dlatego teraz TAK WAŻNE JEST ABYŚMY SIĘ O TO UPOMINALI. Gratulę i dziękuję tym którzy przeczyali mój wywód do końca i ze zrozumieniem :)
Tylko FZZSM
 
Z podatków, które zbieram masz płacona pensję ignorancie
Na pewno? Jesteś tego pewna? Zbierasz podatki jak kościelny podczas mszy? To po pierwsze.

Po wtóre, wyobraź sobie, ignorantko, że tak samo jak 99,99% ludzi płacę podatki: dochodowy, vat, akcyzę i pewnie jeszcze kilka innych, których nazw teraz nie pomnę, bo są poukrywane tak jak np. "cukrowy" lub... cło.

po trzecie, nie ty mi pensję wypłacasz, więc wara mi od wycieczek w stylu, że zbierasz coś dla mnie. Bo nie zbierasz, nigdy nie zbierałaś ani zapewne nigdy zbierać nie będziesz.

po czwarte, jak tak podobno usilnie zbierasz podatki na moją pensję to oświadczam, że służąc na granicy jestem płatnikiem netto do budżetu (więcej "wnoszę" niż "wynoszę") więc możesz sobie wziąć parę godzin urlopu od zbiorów i spokojnie zająć się czymś pożytecznym, np myciem własnych czułek lub czółenek. Do wyboru.

Na koniec: nie interesuje mnie jakie tam ważne papiery przekładasz z kupki na kupkę w swoim US. Jesteś dla mnie przedstawicielką innej, obcej grupy zawodowej. Masz swoje i swoje robisz, chwała i pensja ci za to.To twoja praca i zapewne jest dla ciebie bardzo ważna. Osobiście mam ją w zusie, tak samo głęboko jak ty masz moją. Niemniej jednak wkurza mnie jak ty i inne osoby twojego pokroju z twojej grupy zawodowej wypowiadają się w tematach roboty celników, w ogóle nie rozumiejąc tej roboty i w ogóle mając bardzo mgliste pojęcie o tej robocie. Na marginesie, dla przypomnienia, wspomnę tylko że to forum nazywa się "celnicy.pl" a nie "skarbowcy.pl".

I właśnie dlatego jesteś dla mnie ignorantką.
 
Back
Do góry