• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu 30.09

Koleżanki i Koledzy!


Po dzisiejszym spotkaniu z Panią Minister nie ma wciąż informacji o podwyżkach na poziomie innych formacji, a jedynie tyle co wynika ze wzrostu 4,4% funduszu wynagrodzeń i uposażeń z ustawy budżetowej plus tyle co wynika z Uchwały modernizacyjnej na 2022 rok, czyli 448zł dla funkcjonariuszy SCS i 541zł w KSC z DWR i 500zł dla pracowników niemnożnikowych.

Jest to dyskryminacja w stosunku do innych formacji i to przedstawiłem na spotkaniu oraz informację o tym, że nikt nie będzie przecież akceptował dyskryminacji i dojdzie do permanentnych protestów w KAS.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w tej sprawie Pani Minister będzie jeszcze rozmawiać z Ministrem Finansów i ma być jeszcze spotkanie z udziałem Pana Ministra w tej sprawie. Zaproszenie będzie wystosowane do wszystkich ZZ.



Ponadto na spotkaniu informowano o nowej kwocie w ustawie budżetowej na inwestycje w wysokości 46 mln 875 tys. zł.

W sprawie dodatków motywacyjnych będzie wdrażany program, który obejmie osoby mające pod opieką funkcjonariuszy i pracowników rozpoczynających służbę/pracę, osoby które dzielą się wiedzą, mentorów. Nie będzie to program powszechny. Zawnioskowaliśmy, w tej sprawie o inicjatywę Ministra Finansów.

Zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej w rozporządzeniu. Wniosek by powinna nastąpić. MF nie ma rozpoznanej tej kwestii i przystąpi do analizy.

W 2021 roku były podwyżki i awanse, chociażby z okazji święta KAS 10319 funkcjonariuszy i pracowników otrzymało awanse i podwyżki.

Wyjaśniliśmy także kwestię regulaminów nagradzania. Nie jest tak, że regulaminy dot. wydatków z 3% funduszu nagród nie muszą być przestrzegane, bo DIAS mają uznaniowość.

O dalszych działaniach będziemy informować.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 
Mój znajomy się do was przeniósł. Nie robi niczego z rzeczy, które wymieniłeś
Ale to jest takie pitolenie.,, Mój znajomy się przeniósł,,. Ale fakty. Do jakiej komórki? Co wcześniej robił? Może był naczelnikiem w US i dalej jest naczelnikiem ale w UCS. A może był dyrektorem IAS a teraz został dyrektorem IAS ale w mundurze? Fakty. Ja złego słowa nigdy na cywilnych skarbowców nie napisałem ale po twojej wypowiedzi to nóż się w kieszeni otwiera.
 
Może się zdarzyć, że z granicy, oddziału po kilkunastu latach służby trafisz do postępowania lub dochodzeniowo-śledczego. Powiesisz z godnością mundur na wieszak i staniesz się cywilem? Skoro to praca urzędnika.
W obu referatach pracują zarówno funkcjonariusze i cywile.
Wniosek o przeniesienie, czy nabory wewnętrzne nie są dla wszystkich. Możesz zadowolić się odpowiedzią, że dla dobra KAS w danej komórce jesteś niezbędny. Jako cywil.
DS występuje u nas, w Policji i w SG. I tylko u nas dopuszcza się tam cywili. Gdybym jutro dostał propozycję pracy, poszedłbym na dlugotrwałe L4 i złożył wniosek o przeniesienie, a także dokumenty rekrutacyjne z poziomu ulicy, do innej służby.
 
Ale to jest takie pitolenie.,, Mój znajomy się przeniósł,,. Ale fakty. Do jakiej komórki? Co wcześniej robił? Może był naczelnikiem w US i dalej jest naczelnikiem ale w UCS. A może był dyrektorem IAS a teraz został dyrektorem IAS ale w mundurze? Fakty. Ja złego słowa nigdy na cywilnych skarbowców nie napisałem ale po twojej wypowiedzi to nóż się w kieszeni otwiera.
Mówię jak jest, był zwykłym pracownikiem, nie naczelnikiem, nie dyrektorem i Bogiem też nie. Po prostu nie jest tak, że każdy u was robi jakieś niestworzone rzeczy, są jak widać zwykle stanowiska ze spokojna robota i tyle
 
Mój znajomy się do was przeniósł. Nie robi niczego z rzeczy, które wymieniłeś
Ogarnijcie się i przestańcie utyskiwać jak w maglu. Macie świadomość, że podpowiadacie MF i dyrektorom jak grać na poróżnienie. Na studiach jak piliście na imprezie, to robiliście ranking, które studia są bardziej , a które mniej trudne. Albo było ok, albo wychodziłeś z imprezy. Każdy niech patrzy na siebie. Cywil zazdrości funkcjonariuszowi - to nabór wew. i na art. 150 do służby. Funkcjonariuszowi jest ciężko - to art. 174 o do cywila. Skończmy dyskusje na różnice, mówmy o części wspólnej. Wspólna jest walka o wyższe zarobki i uposażenie.
 
Kończąc polemikę proponuję przenieść się do sc. Może trafisz w cieplutkie biureczko a może na wschodnią granicę. Mimo ze jestem z Us trzymam kciuki za ich uposażenia. Mundur w końcu ktoś im dał. Niech więc o ten mundur dba! Życzę miłego dnia
Szkoda, że oni nie trzymają kciukow za Twoje uposażenie. Więcej, mają je tam gdzie światło nie dochodzi, a że ci to nie przeszkadza to już nie mój problem.
 
Szkoda, że oni nie trzymają kciukow za Twoje uposażenie. Więcej, mają je tam gdzie światło nie dochodzi, a że ci to nie przeszkadza to już nie mój problem.
Ale czemu tak piszesz? Jeśli kogokolwiek wpisy cię urazaja pisz mu to bezpośrednio. Nie uogólniaj. Niewiele mam wspólnego z pracą skarbówek. Nie zazdroszczę im i ich nie krytykuję. A myślę że forum związku o nazwie Celnicy nie jest miejscem na sianie fermentu. A tak twoje wypowiedzi odczytuję. Pewnie na skarbowcy pl twoje wpisy spotkałyby się z akceptacją.
 
SCS to służba mundurowa, której nie pozwala się w pełni rozwinąć skrzydeł.
To powinna być służba doceniana i wyróżniana jak CBŚP, CBA czy ABW, a porównując do innych krajów poza Polską jak Guardia di Finanza czy CBP. Do tego dąży nasz ZZ.
Wizję taką miał Szef KAS Pan Piotr Walczak, chciał wyoderębnienia faktycznego i chciał Komendy Głównej, ale poprosił o dymisję. Może to był jeden z powodów dymisji, a może główny, to że nie pozwolono Mu na realizację tej wizji.
Czy brak pełnej możliwości działania tej formacji to jest działanie celowe czy tylko nieudolność decydentów, to jest osobne pytanie?
Jak w 2015r. Szefem SC został Marian Banaś i wróciły jego dawne pomysły z KAS, powiedziałem kolegom, że nie ma szans aby tego nie przeprowadził i że na pewno będzie to wielki "sukces", bo taki jest PIS-owi potrzebny, a dla Pana Banasia będzie to trampolina do stanowiska prezesa NIK, bo na tym mu naprawdę zależy. Niestety się nie myliłem. Zupełnie rozumiem twoje oczekiwania, co do równego traktowania służb, ale jesteśmy w formacji z 60 tys. "cywili" i podwyżka dla nas oznacza też podwyżkę dla nich, bo niby dlaczego nie? A to rodzi, w pewnym sensie uzasadniony, opór rządzących.
 
Sami tego dokonali. Co, nie spodziewali się konsekwencji?
Jak w 2015r. Szefem SC został Marian Banaś i wróciły jego dawne pomysły z KAS, powiedziałem kolegom, że nie ma szans aby tego nie przeprowadził i że na pewno będzie to wielki "sukces", bo taki jest PIS-owi potrzebny, a dla Pana Banasia będzie to trampolina do stanowiska prezesa NIK, bo na tym mu naprawdę zależy. Niestety się nie myliłem. Zupełnie rozumiem twoje oczekiwania, co do równego traktowania służb, ale jesteśmy w formacji z 60 tys. "cywili" i podwyżka dla nas oznacza też podwyżkę dla nich, bo niby dlaczego nie? A to rodzi, w pewnym sensie uzasadniony, opór rządzących.
 
Sami tego dokonali. Co, nie spodziewali się konsekwencji?
Jakich konsekwencji? Miał być sukces i jest! Nie słyszałaś z ust premiera o wygranej walce z mafiami vat-owskimi? Jestem prostym człowiekiem i nie rozumiem dlaczego tym mafiosom pozwala się być na wolności, bo z tego co wiem to jeszcze ich nie złapali. Najważniejsze, że wygrali i mają na swoje "programy" socjalne. Ktoś naprawdę mądry pilnuje aby środowisko KAS było skonfliktowane, bo wtedy nim łatwo kierować. Gdyby było inaczej, to każde żądanie, jak u policjantów, musiałoby zostać spełnione, bo to KAS zbiera od ludzi wszystkie pieniądze i co by było jakby raptem przestał?
 
Jakich konsekwencji? Miał być sukces i jest! Nie słyszałaś z ust premiera o wygranej walce z mafiami vat-owskimi? Jestem prostym człowiekiem i nie rozumiem dlaczego tym mafiosom pozwala się być na wolności, bo z tego co wiem to jeszcze ich nie złapali. Najważniejsze, że wygrali i mają na swoje "programy" socjalne. Ktoś naprawdę mądry pilnuje aby środowisko KAS było skonfliktowane, bo wtedy nim łatwo kierować. Gdyby było inaczej, to każde żądanie, jak u policjantów, musiałoby zostać spełnione, bo to KAS zbiera od ludzi wszystkie pieniądze i co by było jakby raptem przestał?
Z ust premiera słyszałam wiele słów. Bez komentarza. Odnieść się mogę tylko do tego na co mamy realny wpływ. Chodzi o konflikt. Nie sądzę by był on nie do przeskoczenia. Wystarczy chcieć ...
 
Back
Do góry