• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja po spotkaniu 30.09

Koleżanki i Koledzy!


Po dzisiejszym spotkaniu z Panią Minister nie ma wciąż informacji o podwyżkach na poziomie innych formacji, a jedynie tyle co wynika ze wzrostu 4,4% funduszu wynagrodzeń i uposażeń z ustawy budżetowej plus tyle co wynika z Uchwały modernizacyjnej na 2022 rok, czyli 448zł dla funkcjonariuszy SCS i 541zł w KSC z DWR i 500zł dla pracowników niemnożnikowych.

Jest to dyskryminacja w stosunku do innych formacji i to przedstawiłem na spotkaniu oraz informację o tym, że nikt nie będzie przecież akceptował dyskryminacji i dojdzie do permanentnych protestów w KAS.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że w tej sprawie Pani Minister będzie jeszcze rozmawiać z Ministrem Finansów i ma być jeszcze spotkanie z udziałem Pana Ministra w tej sprawie. Zaproszenie będzie wystosowane do wszystkich ZZ.



Ponadto na spotkaniu informowano o nowej kwocie w ustawie budżetowej na inwestycje w wysokości 46 mln 875 tys. zł.

W sprawie dodatków motywacyjnych będzie wdrażany program, który obejmie osoby mające pod opieką funkcjonariuszy i pracowników rozpoczynających służbę/pracę, osoby które dzielą się wiedzą, mentorów. Nie będzie to program powszechny. Zawnioskowaliśmy, w tej sprawie o inicjatywę Ministra Finansów.

Zwiększenie wielokrotności kwoty bazowej w rozporządzeniu. Wniosek by powinna nastąpić. MF nie ma rozpoznanej tej kwestii i przystąpi do analizy.

W 2021 roku były podwyżki i awanse, chociażby z okazji święta KAS 10319 funkcjonariuszy i pracowników otrzymało awanse i podwyżki.

Wyjaśniliśmy także kwestię regulaminów nagradzania. Nie jest tak, że regulaminy dot. wydatków z 3% funduszu nagród nie muszą być przestrzegane, bo DIAS mają uznaniowość.

O dalszych działaniach będziemy informować.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 
Wiem ile zarabiają cywile ucs i wiem ile zarabiają cywile w innych urzędach (200 zł więcej niż najniższa) wiem też ile zarabiają funki unas i w innych służbach
Jest jeszcze jedna ważna kwestia której chyba nie bierzesz pod uwagę, mf na pewno ją weźmie. Chodzi o ilość. Skoro wszystkich jest ok 70 tysięcy a wyjdziecie tylko Wy przy czym tez na pewno nie wszyscy jest taka możliwość ze sobie policzą i stwierdzą „ phi”. Dopóki nas nie rozdzielą....
 
Nie jesteście również policjantami ani strażnikami więziennymi, a mimo to domagacie się takich pensji jak oni. Wykonujecie zupełnie inne zadanie więc nie widzę uzasadnienia czemu mielibyście zarabiac tyle samo. Pracujecie tak jak i cywile na rzecz budżetu państwa. Od kiedy to Dostaje się kasę za strój w którym wykonywana jest praca?
Mrówka przestan juz robic dym.przenies sie do sc i po kľopocie.wiadomo ze wylonijemy inne zadania no idac Twoim tokie. Myslenia jak bysmy robili robote WRD to po co oni w Policji.Skoro jestesmy formacja mundurowa to nalezalo by nas traktowac tak jak i inne sluzby mundurowe.
 
Nie jesteście również policjantami ani strażnikami więziennymi, a mimo to domagacie się takich pensji jak oni. Wykonujecie zupełnie inne zadanie więc nie widzę uzasadnienia czemu mielibyście zarabiac tyle samo. Pracujecie tak jak i cywile na rzecz budżetu państwa. Od kiedy to Dostaje się kasę za strój w którym wykonywana jest praca?
Mam nadzieję że to jest ironia? Nie myślisz tego?
 
SCS to służba mundurowa, której nie pozwala się w pełni rozwinąć skrzydeł.
To powinna być służba doceniana i wyróżniana jak CBŚP, CBA czy ABW, a porównując do innych krajów poza Polską jak Guardia di Finanza czy CBP. Do tego dąży nasz ZZ.
Wizję taką miał Szef KAS Pan Piotr Walczak, chciał wyoderębnienia faktycznego i chciał Komendy Głównej, ale poprosił o dymisję. Może to był jeden z powodów dymisji, a może główny, to że nie pozwolono Mu na realizację tej wizji.
Czy brak pełnej możliwości działania tej formacji to jest działanie celowe czy tylko nieudolność decydentów, to jest osobne pytanie?
 
Nie zgodzę się z Tobą .... Skoro jesteśmy wszyscy razem zatrudnieni w tym czymś co nazywa się KAS-em to Razem powinniśmy protestować ! Co innego było by jak by nas rozłączono. Więc nie wprowadzaj zamieszania to po pierwsze a po drugie wcale nie musisz strajkować ..... Ja pracuję razem z ludźmi z cywila i nie zamierzam mieć takiego podejścia do protestu jak Ty,.
Ja nie jestem zatrudniony. Zostałem mianowany do służby. Przygotowawczej, później stałej. A to że warto współpracować z cywilami, innym środowiskiem o innych zadaniach, ale jednak w ramach jednego cholera wie czego, nie wiem, instytucji, parodii, to fakt. Ale oni nie są funkcjonariuszami a my nie jesteśmy cywilami i nie wolno o tym zapominać.
 
Nie jesteście również policjantami ani strażnikami więziennymi, a mimo to domagacie się takich pensji jak oni. Wykonujecie zupełnie inne zadanie więc nie widzę uzasadnienia czemu mielibyście zarabiac tyle samo. Pracujecie tak jak i cywile na rzecz budżetu państwa. Od kiedy to Dostaje się kasę za strój w którym wykonywana jest praca?
Nie? Mamy inne zadania? Ja tylko jeżdżę z CBŚp na zatrzymania osób i przeszukania. Jakie mam inne zadania? Mam broń i śpb, odpowiadam za bezpieczeństwo i doprowadzenia do prokuratury, sądu i aresztu. Który cywil w KAS to robi? Kasa za strój? Działam w ubraniach prywatnych, żeby figurant do końca nie wiedział, że przyjechałem po niego. Praca urzędników jest ważna, tego nie kwestionuję. Ale nie przyrównujcie się do funkcjonariuszy, bo to dokładnie tak, jakbyście się porównywali do policjantów.
 
Są ludzie, którzy byli zatrudnieni i mianowani do służby.
I pewnego dnia stali się cywilami, nadal wykonując te same zadania. wraz z kolegami w mundurach, siedząc w tym samym pomieszczeniu.
"Ale oni nie są funkcjonariuszami a my nie jesteśmy cywilami i nie wolno o tym zapominać", poważnie?.
Tutaj masz rację. Dlatego już widzę jak osoby pokroju Ducha pojadą na protest który organizuje Pani Agata ... dowiedziałem sie że dojazd jest we własnym zakresie a tylko jest bus z Katowic. Nie ujmując tutaj Panu Sławkowi ale teraz powinno się działać zdecydowanie - powinna być informacja - kiedy "protest" czy związek będzie organizował jakiś transport czy jak to ma wyglądać. Zaraz ktoś mi napisze że to musi potrwać bo nie wiadomą było same spotkanie. BZDURA już wcześniej powinno się mieć jakąś strukturę działania w sytuacji takiej jak ta. Teraz trzeba wyprowadzać szybkie ciosy prosto na twarz a nie czekać na kolejne uderzenie przez rywala.
 
Nie jesteście również policjantami ani strażnikami więziennymi, a mimo to domagacie się takich pensji jak oni. Wykonujecie zupełnie inne zadanie więc nie widzę uzasadnienia czemu mielibyście zarabiac tyle samo. Pracujecie tak jak i cywile na rzecz budżetu państwa. Od kiedy to Dostaje się kasę za strój w którym wykonywana jest praca?
Po tym wpisie widać, że nie wiesz na czym polega służba, tak jak i ja mam słabe pojęcie o pracy w US. Ale dopóki jesteśmy razem w KAS - podwyżki muszą być dla wszystkich.
 
Są ludzie, którzy byli zatrudnieni i mianowani do służby przez wiele lat.
I pewnego dnia stali się cywilami, nadal wykonując te same zadania. wraz z kolegami w mundurach, siedząc w tym samym pomieszczeniu.
"Ale oni nie są funkcjonariuszami a my nie jesteśmy cywilami i nie wolno o tym zapominać", poważnie?.
Tych ludzi skrzywdzono. Przykro mi, naprawdę. To wiele mówi o górze. Szkoda, że wykonywali takie same zadania, jakie mogli wykonywać cywile. To było marnowanie ich potencjału. Pracownik jest tańszy w ostatecznym rozrachunku dla państwa. Jesli chodzi o oburzonych urzedników: jeśli uważacie że funkcjonariusze są lepiej traktowani, zapraszam do SCS. Serio. Są nabory wewnętrzne, wielu takich do nas przychodzi na uproszczonych zasadach ze stopniami i stanowiskami z kosmosu. I następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością. Bo ci w sumie biedacy, myśleli że będą robić to samo co robili, tylko w mundurze. A tu broń, kibole, zorganizowane grupy przestępcze. Działania z cbśp. Inny świat. I wcale nie lepsze pieniądze. Cywilny dochodzeniowiec to taka świnka morska. Ani świnka, ani morska ( ograniczone uprawnienia). Albo jesteśmy służbą, albo urzędnikami.
 
Tutaj masz rację. Dlatego już widzę jak osoby pokroju Ducha pojadą na protest który organizuje Pani Agata ... dowiedziałem sie że dojazd jest we własnym zakresie a tylko jest bus z Katowic. Nie ujmując tutaj Panu Sławkowi ale teraz powinno się działać zdecydowanie - powinna być informacja - kiedy "protest" czy związek będzie organizował jakiś transport czy jak to ma wyglądać. Zaraz ktoś mi napisze że to musi potrwać bo nie wiadomą było same spotkanie. BZDURA już wcześniej powinno się mieć jakąś strukturę działania w sytuacji takiej jak ta. Teraz trzeba wyprowadzać szybkie ciosy prosto na twarz a nie czekać na kolejne uderzenie przez rywala.
Takie osoby "pokroju Ducha" zorganizowały połowę ochotników na manifestację w swoim województwie. Ale nie żywię urazy, skąd mogłeś wiedzieć☺ Jeśli nie potrafimy sami się zjednoczyć ( ukłon do Zolli i UKSowców) to chwała Pani Agacie. Skarbonka i kobieta, a ma większe jaja niż większość funkcjonariuszy. Przykre i dające do myślenia. Spróbujcie się śmiać ze sweterków... Jednak nie mam pojęcia o pracy urzędników i choć ich szanuję i wesprę jeśli będzie trzeba, dostrzegam naszą odrębność. To dwa różne światy. To co do zasady nie jest "taka sama praca tylko w innym stroju".
 
Tych ludzi skrzywdzono. Przykro mi, naprawdę. To wiele mówi o górze. Szkoda, że wykonywali takie same zadania, jakie mogli wykonywać cywile. To było marnowanie ich potencjału. Pracownik jest tańszy w ostatecznym rozrachunku dla państwa. Jesli chodzi o oburzonych urzedników: jeśli uważacie że funkcjonariusze są lepiej traktowani, zapraszam do SCS. Serio. Są nabory wewnętrzne, wielu takich do nas przychodzi na uproszczonych zasadach ze stopniami i stanowiskami z kosmosu. I następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością. Bo ci w sumie biedacy, myśleli że będą robić to samo co robili, tylko w mundurze. A tu broń, kibole, zorganizowane grupy przestępcze. Działania z cbśp. Inny świat. I wcale nie lepsze pieniądze. Cywilny dochodzeniowiec to taka świnka morska. Ani świnka, ani morska ( ograniczone uprawnienia). Albo jesteśmy służbą, albo urzędnikami.
Mój znajomy się do was przeniósł. Nie robi niczego z rzeczy, które wymieniłeś
 
Mój znajomy się do was przeniósł. Nie robi niczego z rzeczy, które wymieniłeś
Możliwe. Ja robię. Dlatego ciśnienie mi się podnosi kiedy to czytam. Jeśli faktycznie dochodzi do sytuacji w których robi się to samo, to powinno dojść do reformy i albo zmilitaryzowania albo ucywilnienia. Dualizm jest krzywdzący dla wszystkich. Sama rozumiesz, że kiedy wchodzę o 6 rano do lokalu i nie wiem czy figurant nie czeka na mnie z bronią, a ktoś mi mówi, że nie różnię się od urzędnika to mnie...irytuje?
 
Back
Do góry