• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

INFORMACJA I APEL PO SPOTKANIU Z MINISTREM FINANSÓW

FUNKCJONARIUSZE SŁUŻBY CELNO-SKARBOWEJ

PRACOWNICY KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że rozmowy w dniu dzisiejszym z Ministrem Finansów nie przyniosły żadnych efektów. Minister Finansów, na wniosek kierownictwa KAS, zaakceptował dyskryminację funkcjonariuszy SCS.

Wobec powyższego protest w KAS jest nieunikniony.

Aktualnie jednak, z uwagi na rosnące zagrożenie na zewnętrznej granicy UE, odpowiadając na liczne wnioski funkcjonariuszy, którzy wyrazili zaangażowanie do wzięcia udziału w pikiecie, niezbędna jest maksymalna mobilizacja wszystkich służb mundurowych, a nie eskalowanie protestu.

W tym stanie rzeczy pikieta zaplanowana na 24.11. i ogłoszenie protestu zostają przełożone.

Jednocześnie związek apeluje i przestrzega przed nadmiernym pośpiechem w realizowaniu zadań, który wymusza na nas część kierownictwa, dostosowując wszystkie czynności do określonych limitów, mierników i statystyk i zaniedbując jakość realizowanych zadań.

Doradzamy stanowczo wykonywanie zadań z dokładnością, skrupulatnością i przede wszystkim – w zgodzie z obowiązującymi przepisami (wytycznymi, regulaminami, poleceniami etc.). Radzimy te wszystkie wytyczne, polecenia, regulaminy dokładnie sobie "odświeżyć" i być z nimi na bieżąco i przede wszystkim w pełni je realizować.

Czytaj całość w załączonym pliku
 

Attachments

  • celnicy70-21-zawieszenie i skrupulatne wykonywanie obowiązków-informacja po rozmowach z MF.doc
    85,5 KB · Wyświetleń: 1 328
Nikt niczego nie musiał zaakceptowac. Tak zwany kas nie jest żadną służbą mundurową. Nawet jeśli jest tam kilkanaście procent funkcjonariuszy to niczego to nie zmienia bo ponad 80 procent to cywile. Mówienie o dyskryminacji w stosunku do prawdziwych służb mundurowych jest bardzo dużą przesadą. Trzeba się z tym pogodzić, że dopóki będzie istniał ten kas to tak będziemy traktowani.
 
Dokładnie, skrupulatnie podchodzić do służby.Rzeczywiście Służby Celnej w KAS to mały procent.Ale trzymajmy się,pojawili się też "młodzi", którzy mogą nam pomóc..tylko nie stękajmy.....może.Ten protest,który był 08.06. 2016 roku pewnie się nie powtórzy,przeżyłam to bardzo.Teraz w tym molochlu z biurokratami , marne szanse.Pomimo tego baaardzo dziękuję Sławkowi, że dalej walczy .Jestem z Tobą i z Celnikami.pl.Trzymajmy się👍
 
Ja nie wiem czy wy naprawdę nie potraficie czytać ze zrozumieniem - między wierszami?! DRAMAT🙄
Zamiast czytać między wierszami, lepiej zejść na ziemię. Siedź na chorobowym, pracuj w żółwim tempie, zawalaj terminy. Efektem będą zaległości, z których będziesz wychodzić miesiącami, a dodatkowo pozbawisz się premii grudniowej czyli jedynej realnej kasy, która jest do wzięcia. Właśnie straciliście ostatnia szanse na osiągnięcie czegokolwiek. Więc przestań mydlić ludziom oczy.
 
Wymówka zawsze się znajdzie, obudzicie się w przyszłym roku, znowu będzie wysyłanie listów mfu jak związek jest oburzony sytuacją braku podwyżek, proponuje przestać pajacować i albo zacząć działać, albo zaprzestać pobierania składek.
Przewodniczący będzie 3 rok z rzędu pisał o oburzeniu, dyskryminacji itd. Może jak się kiedyś zmienia władze związkowe to może będzie mniej pism a więcej działania ze strony naszego związku. Teraz to pozostaje nam oszczędzać by mieć na opłaty i życie bo podwyżki wszędzie tylko nie na naszych kontach :)
 
Przewodniczący będzie 3 rok z rzędu pisał o oburzeniu, dyskryminacji itd. Może jak się kiedyś zmienia władze związkowe to może będzie mniej pism a więcej działania ze strony naszego związku. Teraz to pozostaje nam oszczędzać by mieć na opłaty i życie bo podwyżki wszędzie tylko nie na naszych kontach :)
Przecież o to Was, tych przede wszystkim, którzy uważają, że można i należy inaczej, mocniej, lepiej, usilnie właśnie o to proszę od dawna. Zachęcałem już wielokrotnie młodych i średnich stażem do zaangażowania. Pisałem już nie raz, że to Wam powinno najbardziej zależeć na przyszłości formacji. Ja sygnalizowałem już na Zjeździe dwa lata temu, że nie będę kandydował na kolejną kadencję. Odejdę chętnie i z radością. Wciąż usilnie o to apeluję. To Wy jesteście przyszłością związku i formacji.
 
Przecież o to Was, tych przede wszystkim, którzy uważają, że można i należy inaczej, mocniej, lepiej, usilnie właśnie o to proszę od dawna. Zachęcałem już wielokrotnie młodych i średnich stażem do zaangażowania. Pisałem już nie raz, że to Wam powinno najbardziej zależeć na przyszłości formacji. Ja sygnalizowałem już na Zjeździe dwa lata temu, że nie będę kandydował na kolejną kadencję. Odejdę chętnie i z radością. Wciąż usilnie o to apeluję. To Wy jesteście przyszłością związku i formacji.
To proszę napisać kto przekonał najbardziej do tego aby odwołać demonstrację, przypomnę, że policjanci i SW starali się o podwyżki już w momencie kiedy był kryzys graniczny, fakt, że jest teraz spotęgowany nie oznacza, że trzeba odpuścić, bo medycy nadal protestują mimo zwiększonej liczby zachorowalności na covida, przypomnę, że policjanci rozpoczęli ,,psią grypę" krótko przed marszem niepodległości, to oznacza, że my nie możemy nic zrobić, bo od nas zależą wpływy do budżetu państwa i de facto to kto dostanie podwyżkę o ile nie idzie ona ze sfery pozabudżetowej? Ta decyzja oznacza wyłącznie podpisanie aktu bezwarunkowej kapitulacji, nikt już poważnie tego związku nie będzie traktował, a pisma wysyłane przez związek są rzucane do ostatniej kupki na którą trzeba odpisać, był cały rok aby zainicjować działania, to było tylko wysyłanie pism i niechęć do działania lokalnych przewodniczących, w dodatku usilne próby połączenia się z ze związkami cywilnymi, kto poważnie na to patrzy? Proszę mieć na względzie, że w 2022 r. będziemy najgorzej opłacaną służbą nie biorąc pod uwagę służb mswia, wojska i służby więziennej, ale wszystkie służby i straże, a oprócz tego nie ma inicjatywy do innych zmian, to dotyczy kwestii mundurów, łączności, szkoleń, dewastacji sprzętu i infrastruktury.
 
To proszę napisać kto przekonał najbardziej do tego aby odwołać demonstrację, przypomnę, że policjanci i SW starali się o podwyżki już w momencie kiedy był kryzys graniczny, fakt, że jest teraz spotęgowany nie oznacza, że trzeba odpuścić, bo medycy nadal protestują mimo zwiększonej liczby zachorowalności na covida, przypomnę, że policjanci rozpoczęli ,,psią grypę" krótko przed marszem niepodległości, to oznacza, że my nie możemy nic zrobić, bo od nas zależą wpływy do budżetu państwa i de facto to kto dostanie podwyżkę o ile nie idzie ona ze sfery pozabudżetowej? Ta decyzja oznacza wyłącznie podpisanie aktu bezwarunkowej kapitulacji, nikt już poważnie tego związku nie będzie traktował, a pisma wysyłane przez związek są rzucane do ostatniej kupki na którą trzeba odpisać, był cały rok aby zainicjować działania, to było tylko wysyłanie pism i niechęć do działania lokalnych przewodniczących, w dodatku usilne próby połączenia się z ze związkami cywilnymi, kto poważnie na to patrzy? Proszę mieć na względzie, że w 2022 r. będziemy najgorzej opłacaną służbą nie biorąc pod uwagę służb mswia, wojska i służby więziennej, ale wszystkie służby i straże, a oprócz tego nie ma inicjatywy do innych zmian, to dotyczy kwestii mundurów, łączności, szkoleń, dewastacji sprzętu i infrastruktury.
Gigard.
Przestań wreszcie pieprzyć.

Sytuacja na granicy jest groźna, nieprzewidywalna i to jest najgorszy moment na protest.
Jak zaczną do siebie strzelać to dalej będziesz mówił o proteście?

Cała uwaga mediów i tzw. opinii publicznej jest skierowana na Kuźnicę, a ty pójdziesz za tydzień pod M.F.?

U mnie wiele osób mówi to samo co powyżej: to nie jest ten moment.

A protest i tak się odbędzie w co głęboko wierzę...

Hawk
 
Najbardziej przekonywali funkcjonariusze, by odwołać.
Spośród tych, którzy wyrazili gotowość do uczestnictwa w pikiecie, za co Wam bardzo dziękuję, po eskalacji w Kuźnicy, wielu apelowało, by zawiesić z uwagi na zagrożenie zewnętrzne. Apele takie były zresztą także tutaj na forum, co można sobie odświeżyć. W planach nie była też sama pikieta, a po niej eskalacja działań i zgadzam się z Wami, że to fatalny moment.
Jeżeli chcemy demonstracji to musimy się licznie zaangażować, musimy jej chcieć, chcieć wziąć w niej udział przede wszystkim.
Dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy wyrażali chęć uczestniczenia.
 
Bardzo dobrze Sławek zrobił odwołując pikietę, teraz to nie jest czas na robienie takich imprez. Policjanci mają co robić w Kuźnicy, gdzie razem z SG bronią nas przed napływem agresywnych emigrantów. A celnicy będący jednak jakby nie patrzeć w służbie granicznej są wysyłani do sprawdzania jakichś pieprzonych paragonów lub zajmowania automatów. Nie wiem jak innym ale mi jest głupio w stosunku do zatrzymujących mnie do kontroli na drodze, oni nic nie mówią ale jeszcze trochę i będzie wstyd przyznawać się gdzie się pracuje. Ci wszyscy co tak narzekają na nierówne traktowanie niech się zastanowią czy rzeczywiście mamy podstawy żądać równego traktowania.
 
Back
Do góry