• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dyskryminacji ciąg dalszy?

Otrzymaliśmy informacje, na razie nieoficjalne, że w innych formacjach mundurowych nie będzie oszczędności kosztem funduszy nagrodowych i nagród rocznych, ani nie będą zamrażane żadne oszczędności na funduszach płac zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. Premier i Minister SWiA dostrzegają zaangażowanie funkcjonariuszy w walce z COVID-19 i przy wykonywaniu obowiązków służbowych sensu largo.
My wczoraj usłyszeliśmy od Dyrektorów Departamentów Ministerstwa Finansów, że w KAS uruchomiono procedury, które mają zamrozić środki i tak:
  • nagród ma nie być za IV kwartał,
  • także zablokowane są oszczędności na DWR i wszelkie oszczędności na funduszu płac, które od lat zwiększały nasze nagrody na Święta.
Było wprawdzie zastrzeżenie, że ta procedura została uruchomiona i nie jest to przesądzone, ale jeżeli wczorajsze słowa Dyrektorów Departamentów MF się utrzymają, to będzie oznaczało, że przeciwnie do innych formacji, Pan Premier i Minister Finansów i Szef KAS, nie doceniają naszego zaangażowania w walce z COVID-19 i przy realizacji zadań.
Będziemy w tej sprawie interweniować. Będziemy domagać się równego traktowania.
 
Ostatnia edycja:
Ja z zupełnie innej strony. Jak przyszedłem do cła to nie mogłem zrozumieć jak to jest, że w pewnych okresach przychodzą dodatkowe pieniądze na tzw. nagrody i dostają je .... wszyscy! Oczywiście znajomi królika więcej inni mniej, ale wszyscy! Najbardziej przesrane mają wtedy kierownicy średniego szczebla, bo oni wiedzą, że niektórzy do roboty się nie palą albo wykonują ją niechlujnie. Wypadałoby takiemu jednemu z drugim nie dać nagrody. No to weź mu i nie daj!:D Jak to? Dlaczego? Przecież przychodzi do pracy! Jest w niej trzeźwy i wcale mniej nie robi od Kowalskiego! Jak się taki kierownik jednak nie ugnie to ma zdeklarowanego wroga do końca życia! :D Co było dodatkowo chore to na te nagrody pieniądze pochodziły (bo nie wiem jak to jest teraz) z odpisu ...na fundusz płac! (sic!)! Czyli sami sobie, z własnych pieniędzy płaciliśmy nagrody! Ja wiem, że w całej budżetówce pensje są jakie są i każdemu dodatkowy grosz się przyda, ale to powinno być na stałe włączone do pensji, a nagroda powinna być czymś co ktoś z pracowników lub funkcjonariuszy (nie z kierownictwa) dostaje za zrobienie czegoś wyjątkowego i pożytecznego dla instytucji bądź kraju. Młodsi funkcjonariusze pewnie nie uwierzą, że w latach 90-tych połowa naszego wynagrodzenia to była tzw. "premia" czyli właściwie coś w rodzaju miesięcznej nagrody! :D
 
Ja nie znam procedur obowiązujących związki zawodowe przed akcjami protestacyjnymi. Tym bardziej było nie było w służbie mundurowej. Ale jak czytam że związki zawodowe pielęgniarek wchodzą w spory z pracodawcą to się zastanawiam czemu nasz związek nie wszedł jeszcze w taki spór zbiorowy. Panie Sławku proszę wybaczyć jeśli się mylę ale czy przed akcją protestacyjną nie powinno się wejść w spór zbiorowy? Do ugrania mamy wiele. Do stracenia nic. Jeszcze raz zaznaczam że nie znam przepisów o związkach zawodowych. Więc jeśli piszę coś głupiego wyjaśnicijcie mi to.
 
Ja nie znam procedur obowiązujących związki zawodowe przed akcjami protestacyjnymi. Tym bardziej było nie było w służbie mundurowej. Ale jak czytam że związki zawodowe pielęgniarek wchodzą w spory z pracodawcą to się zastanawiam czemu nasz związek nie wszedł jeszcze w taki spór zbiorowy. Panie Sławku proszę wybaczyć jeśli się mylę ale czy przed akcją protestacyjną nie powinno się wejść w spór zbiorowy? Do ugrania mamy wiele. Do stracenia nic. Jeszcze raz zaznaczam że nie znam przepisów o związkach zawodowych. Więc jeśli piszę coś głupiego wyjaśnicijcie mi to.
Znając życie i ostatnie podejście związku będzie odpowiedź taka że sądzi że strajk się nie uda bo mają głosy stąd i stąd itp. I że mają opracowaną inną drogę ale potrzebują wsparcia w członkach. AMEN
Ps niestety taki jest klimat ostatnimi czasy. Więc trzeba liczyć na samego siebie choć każdy wie że z liderem jest łatwiej podnieść tłum.
 
Jak już kiedyś wspomniałem związek nie reprezentuje tylko emerytów lub przyszłych emerytów !!!! Jestem oburzony tym co się dzieje po raz kolejny. Jak wspominałem, że młodzi dostaną figę nie podwyżki tak się stało dostałem 300 zł z 6 letnim stażem pracy w SCS. Teraz kolejny kop w d....
 
Ja z zupełnie innej strony. Jak przyszedłem do cła to nie mogłem zrozumieć jak to jest, że w pewnych okresach przychodzą dodatkowe pieniądze na tzw. nagrody i dostają je .... wszyscy! Oczywiście znajomi królika więcej inni mniej, ale wszyscy! Najbardziej przesrane mają wtedy kierownicy średniego szczebla, bo oni wiedzą, że niektórzy do roboty się nie palą albo wykonują ją niechlujnie. Wypadałoby takiemu jednemu z drugim nie dać nagrody. No to weź mu i nie daj!:D Jak to? Dlaczego? Przecież przychodzi do pracy! Jest w niej trzeźwy i wcale mniej nie robi od Kowalskiego! Jak się taki kierownik jednak nie ugnie to ma zdeklarowanego wroga do końca życia! :D Co było dodatkowo chore to na te nagrody pieniądze pochodziły (bo nie wiem jak to jest teraz) z odpisu ...na fundusz płac! (sic!)! Czyli sami sobie, z własnych pieniędzy płaciliśmy nagrody! Ja wiem, że w całej budżetówce pensje są jakie są i każdemu dodatkowy grosz się przyda, ale to powinno być na stałe włączone do pensji, a nagroda powinna być czymś co ktoś z pracowników lub funkcjonariuszy (nie z kierownictwa) dostaje za zrobienie czegoś wyjątkowego i pożytecznego dla instytucji bądź kraju. Młodsi funkcjonariusze pewnie nie uwierzą, że w latach 90-tych połowa naszego wynagrodzenia to była tzw. "premia" czyli właściwie coś w rodzaju miesięcznej nagrody! :D
W tamtych latach pobieraliśmy na granicy podatek obrotowy w imieniu skarbówki i to było wynagrodzenie za tzw. czynności zlecone... Zapomniałeś tylko napisać, że to były pieniądze nieozusowane. Czyli za cały ten czas celnikom nie potrącano składek emerytalnych od połowy wynagrodzenia, co ma wymierny negatywny skutek w wysokości emki. Zostało to uregulowane chyba w 98 roku. Oczywiście po naszych protestach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz związku będzie nie pasuje wam zróbcie protest oddolny poderwijcie się sami my wyślemy pismo, że jesteśmy źli ;P
Jesteśmy wszyscy wściekli na zaistniałą sytuację i też zgodni, że należy natychmiast zadziałać, lecz odnoszę wrażenie że nie bardzo to interesuje nasz zarząd związków ZZ Celnicy PL, bo nie przedstawiają stanowiska w tej sprawie/ brak odzewu na nasze wypowiedzi. O co chodzi? Czy może jakąś strategię analizują i o wszystkim lada moment się dowiemy, czy może jednak nie i musimy liczyć tylko na siebie. Jeśli tak, to po co przynależność do związków ? Właśnie w takich trudnych chwilach, gdy jednostka niewiele może zdziałać, związek powinien dawać nam nadzieję, wsparcie i przewodniczyć w działaniu. Po to wszyscy zapisywaliśmy się do nich!
 
Ja nie znam procedur obowiązujących związki zawodowe przed akcjami protestacyjnymi. Tym bardziej było nie było w służbie mundurowej. Ale jak czytam że związki zawodowe pielęgniarek wchodzą w spory z pracodawcą to się zastanawiam czemu nasz związek nie wszedł jeszcze w taki spór zbiorowy. Panie Sławku proszę wybaczyć jeśli się mylę ale czy przed akcją protestacyjną nie powinno się wejść w spór zbiorowy? Do ugrania mamy wiele. Do stracenia nic. Jeszcze raz zaznaczam że nie znam przepisów o związkach zawodowych. Więc jeśli piszę coś głupiego wyjaśnicijcie mi to.

ZZ Celnicy.pl wg mojej wiedzy jest nadal w sporze z DIAS u mnie, więc może najpierw sprawdź jak jest u Ciebie a potem się wypowiadaj.


Zawiedziony Celny Dzisiaj o 15:46
Jak już kiedyś wspomniałem związek nie reprezentuje tylko emerytów lub przyszłych emerytów !!!! Jestem oburzony
tym co się dzieje po raz kolejny. Jak wspominałem, że młodzi dostaną figę nie podwyżki tak się stało dostałem 300 zł z 6 letnim stażem pracy w SCS. Teraz kolejny kop w d....

A co powiesz staż 24 lata i podwyżka parę złotówek wyższa od Twojej (netto) - nie trzeźwieje ze szczęścia.

1607107380601.jpeg
 
A moze związek czeka na odpowiedź na swój list i na odpowiedź dla zrzeszenia związków mundurowych. Może nie oceniajcie od razu. Nie mamy jasnego przekazu co stracimy A czego nie. Będzie odpowiedź będą działania. Oczywiście dzialania oddolne już teraz mile widziane. Mysle ze wszystko się rozstrzygnie w nastepnym tygodniu
 
Uważam że:
niezwykle istotne jest istnienie takich portali jak celnicy.pl i skaaarggh.pl
Portale te realizują misję informowania zainteresowanych jak głęboko w rectum aktualnie się znajdują.
Jeśli poczujesz, że coś Cię uwiera, możesz wpaść na portal, dowiedzieć się co tak wadzi po czym wrócić do pełnienia swoich obowiązków ku chwale Covida.
No to tyle co mam do powiedzenia na temat naszej odwagi.
 
Jak już kiedyś wspomniałem związek nie reprezentuje tylko emerytów lub przyszłych emerytów !!!! Jestem oburzony tym co się dzieje po raz kolejny. Jak wspominałem, że młodzi dostaną figę nie podwyżki tak się stało dostałem 300 zł z 6 letnim stażem pracy w SCS. Teraz kolejny kop w d....
Ja już to dawno pisałem. Ja dostałem dokładnie 250 zł na rękę, przy prawie 4 letnim stażu służby. Dlatego generalnie odradzam młodym wstępowanie do związków bo po co płacić na kogoś kto działa w gruncie rzeczy na naszą niekorzyść. Całe szczęście wypisałem się z tego burdelu zwanym KAS, nie chce mieć nic wspólnego zarówno z KAS jak i działającymi związkami.

W tamtym roku mimo że kwota średnia podwyżki była mniejsza, to dostałem więcej bo związki nie zdążyły przedstawić swoich idiotycznych propozycji pt. "podwyżki zależne od stażu w skarbowości".

To że te leśne dziadki w skarbówce dawali takie propozycje to się w cale nie dziwię, ale związek służby mundurowej ? WSTYD ! Gdzie solidarność, gdzie braterstwo ?! Między innymi dlatego SCS, nikt nie traktuje jak służbę mundurową nawet MF !

Generalnie wszyscy sobie zdają sprawę że ta służba jest w agoni, więc starszym zależy tylko na tym żeby jak najwięcej się nachapać i spierdzielić na emeryturę. DIASom jest to na rękę bo wiedzą że jak starsi odejdą na emkę to ich pieniądze będą do KASowej dyspozycji i będą mogli dawać sowite podwyżki dla swoich (skarbowych) ludzi.
 
@Der Już tłumaczyłem, że proponowałem w Opolu podział taki jak w Policji i DIAS i inne ZZ nie chciały nawet słuchać. Natomiast rok temu były podwyżki po równo i średnia była wyższa, stąd dostałeś więcej.
 
A swoją drogą szkoda że szefostwo nie chce ich zrealizować. Jeden z tych postulatów mówi o naszych kolegach którzy stracili mundur. Przecież nic by ich nie kosztowało oddanie tego co zabrali.
 
Zdaje si
A swoją drogą szkoda że szefostwo nie chce ich zrealizować. Jeden z tych postulatów mówi o naszych kolegach którzy stracili mundur. Przecież nic by ich nie kosztowało oddanie tego co zabrali.
Wiesz z jednej strony zbierali informacje "kto by chciał wrócić do służy" z drugiej strony moi znajomi którzy złożyli takowe deklaracje już dawno temu są ciągle cywilami a z trzeciej strony na bieżąco wystawiają oferty zewnętrzne zarówno pracy jak i służby. Wygląda na to że NIE CHCE.
 
Back
Do góry