• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dyskryminacji ciąg dalszy?

Otrzymaliśmy informacje, na razie nieoficjalne, że w innych formacjach mundurowych nie będzie oszczędności kosztem funduszy nagrodowych i nagród rocznych, ani nie będą zamrażane żadne oszczędności na funduszach płac zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. Premier i Minister SWiA dostrzegają zaangażowanie funkcjonariuszy w walce z COVID-19 i przy wykonywaniu obowiązków służbowych sensu largo.
My wczoraj usłyszeliśmy od Dyrektorów Departamentów Ministerstwa Finansów, że w KAS uruchomiono procedury, które mają zamrozić środki i tak:
  • nagród ma nie być za IV kwartał,
  • także zablokowane są oszczędności na DWR i wszelkie oszczędności na funduszu płac, które od lat zwiększały nasze nagrody na Święta.
Było wprawdzie zastrzeżenie, że ta procedura została uruchomiona i nie jest to przesądzone, ale jeżeli wczorajsze słowa Dyrektorów Departamentów MF się utrzymają, to będzie oznaczało, że przeciwnie do innych formacji, Pan Premier i Minister Finansów i Szef KAS, nie doceniają naszego zaangażowania w walce z COVID-19 i przy realizacji zadań.
Będziemy w tej sprawie interweniować. Będziemy domagać się równego traktowania.
 
Ostatnia edycja:
Pisanie nic nie da. Jeśli się nie sprzeciwimi nic nie osiągniemy. Ale każdy bunt musi mieć przywódcę, tylko kto zechce zostać jego twarzą. Jak dla mnie od 7.12 mogę być na L4, mam przynajmniej 2 choroby na które z marszu dostaję długie L4.
 
To nie Sławek to funkcionariusze scs powinni zrozumieć, że MF ma ich za coś gorszego, za nic, pomimo, że tak jak i inne slłużby, a może i bardziej narażają się na zarażenie cowidem: przejścia graniczne, SENT: rewizje towarów, środków przewozowych, kontakt z ludzmi z różnych stron świata, ja osobiście jak jeszcze nie byłem na emce, po 16 godzin jeździłem po firmach w całej Wlkp. uniemożliwialiśmy nielegalny wywóz, środków dezynfekujących, środków ochrony osobistej, respiratorów. Niestety MF udaje, że tego nie widzi. Ktoś mało nasze zadania reklamuje myślę, że MF to blokuje, zatem związki powinny reklamować waszą służbę.
 
Pisanie nic nie da. Jeśli się nie sprzeciwimi nic nie osiągniemy. Ale każdy bunt musi mieć przywódcę, tylko kto zechce zostać jego twarzą. Jak dla mnie od 7.12 mogę być na L4, mam przynajmniej 2 choroby na które z marszu dostaję długie L4.
A na geanicy oraz na drogach e SENT można sumiennie i szczegółowo wykonywać swoje zadania, panowie typujący do kontroli i rewizji też.
 
Już wystarczy tego domagania się pismami, ile można? Jak teraz nie będzie radykalnych kroków to będą już zawsze robić z Nami co chcą. Trzeba poinformować MF wprost, albo wycofują się z blokady jak w innych służbach, albo OFICJALNIE zaczyna się protest dotkliwy w skutkach.
Popieram.To skandal jednym się daje, a drugim zabiera !!!! Dokąd będą nas poniżać???
 
Czy ktoś broni protestować? Zacząć trzeba od siebie. Każdy, kto się czuje chory, wypalony zawodowo, czuje, że coś go bierze (np wk...nie) powinien udać się na zwolnienie. I przypominajmy kolegom i koleżankom, że jesli czują się źle, to niech chronią też innych i nie przychodzą do pracy.
To pokazuje, zaangażowanie Służby Celnej w funkcjonowanie Państwa dobrobytu.
Ja wsiowy głupek od TYGODNIA na L4...pozdrawiam mądrali i życzę "dobrych pomysłów"
wspierających "dobrą zmianę":coffee:
 
Z całym szacunkiem Panie Sławku, podziwiam za ten anielski spokój w interwencjach przez cały czas.
Papier jest cierpliwy, wszystko przyjmie. Ale leżąc na czyimś biurku/w szufladzie z czasem zżółknie.
I tyle z tego pisania.
Podzielam wypowiedź powyższą w całości i myślę, że jest już za późno na pisanie w tej sprawie. Odtrąbiono zablokowanie środków w budżetówce, ale zakulisowo już słyszymy że do nie obejmuje wszystkich. My jak zawsze jesteśmy do "bicia". Więc nie ma czasu już na pisanie, należy określić niezwłocznie konkrety dotyczące odczuwalnej akcji jako ostrzeżenie przed ewentualnym protestem. Sławku nie marnujmy czasu jak to było końcem lata. Wszyscy widzimy dokąd nas to zaprowadziło. W wielu kwestiach nasza walka jest bezskuteczna tylko dlatego, że się certolimy a nie walniemy pięścią w stół.
 
Podzielam wypowiedź powyższą w całości i myślę, że jest już za późno na pisanie w tej sprawie. Odtrąbiono zablokowanie środków w budżetówce, ale zakulisowo już słyszymy że do nie obejmuje wszystkich. My jak zawsze jesteśmy do "bicia". Więc nie ma czasu już na pisanie, należy określić niezwłocznie konkrety dotyczące odczuwalnej akcji jako ostrzeżenie przed ewentualnym protestem. Sławku nie marnujmy czasu jak to było końcem lata. Wszyscy widzimy dokąd nas to zaprowadziło. W wielu kwestiach nasza walka jest bezskuteczna tylko dlatego, że się certolimy a nie walniemy pięścią w stół.
Lekarze są naszymi sprzymierzeńcami, jeden telefon i L4 na tydzień-dwa...
 
Back
Do góry