• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki z tytułu wysługi będą tożsame z innymi służbami

W dialogu z MF udało nam się na ten moment wywalczyć dodatki z tytułu wysługi jak w innych służbach.
Wciąż drążymy temat innych kwestii, które będą wdrażane dla funkcjonariuszy w innych formacjach.
Komunikat SKAS w załączeniu.
 

Attachments

  • 1671010952632.png
    1671010952632.png
    2,3 MB · Wyświetleń: 2 206
A co to są świadczenia motywacyjne. Może słyszałem o tym pod inną nazwą ale świadczenia motywacyjne zupełnie mi się nie kojarzą albo coraz słabsza pamięć - związana z wiekiem :) ?
 
Dodatki z tytułu wysługi od 15 lat będą teraz. W 2024 dopiero wg MF, mają być świadczenia motywacyjne.
Najlepsze jest to że w art. 120 a Ustawy o Policji do stażu 25 lat, wymaganego do uzyskania dodatku motywacyjnego w kw. 1500 pln doliczana jest jako równorzędna: służba w Służbie Celnej, Służbie Celno Skarbowej , zasadnicza służba wojskowa.
A u nas nic nie chcą zaliczyć, chociażby wojsko, tylko od 15.09.1999 i koniec, jeżeli w ogóle taki dodatek będzie.
 
Ostatnia edycja:
Poczekajcie na konkrety, a nie dzielicie skórę na niedźwiedziu. Ponoć dodatek będzie naliczany od uposażenia zasadniczego. Poniżej artykuł o dodatkach, ale najciekawsze są komentarze samych policjantów pod artykułem:

 
A co to są świadczenia motywacyjne. Może słyszałem o tym pod inną nazwą ale świadczenia motywacyjne zupełnie mi się nie kojarzą albo coraz słabsza pamięć - związana z wiekiem :) ?
To jest dodatek który policjanci już dostają.
1500 zł Po 25 latach służby
2500 zł Po 28,5 latach służby.
(Liczy się tylko służba)
Nasze władze w MF twierdzą, że u nas nie ma jeszcze osób co mają 25 lat służby, co jest nieprawdą, bo wystarczy przecież doliczyć np 2 lata służby wojskowej, a takie osoby są
 
Ostatnia edycja:
MF zawnioskował o te świadczenia w pierwotnym procesie legislacyjnym, gdy MF był Pan T.Kościński i SKAS Pani M.Rzeczkowska. Trafiło to do Komitetu Stałego RM i tam wymyślono, że liczy się tylko służba i dlatego to upadło.
Nawet jeśli by zastosować tą interpretację z Komitetu Stałego RM to służba wojskowa 2 letnia powoduje, że już są funkcjonariusze, którzy mają wymagane 25 lat. Ponadto Rząd będzie projektował te dodatki po 15 latach służby. Zwracamy na to uwagę w MF, ale odpowiedzią jest wciąż rok 2024.
 
MF zawnioskował o te świadczenia w pierwotnym procesie legislacyjnym, gdy MF był Pan T.Kościński i SKAS Pani M.Rzeczkowska. Trafiło to do Komitetu Stałego RM i tam wymyślono, że liczy się tylko służba i dlatego to upadło.
Nawet jeśli by zastosować tą interpretację z Komitetu Stałego RM to służba wojskowa 2 letnia powoduje, że już są funkcjonariusze, którzy mają wymagane 25 lat. Ponadto Rząd będzie projektował te dodatki po 15 latach służby. Zwracamy na to uwagę w MF, ale odpowiedzią jest wciąż rok 2024.
Właśnie o to chodzi, zaliczając zasadniczą służbę wojskową, już spełniamy warunek 25 lat służby.
 
Właśnie o to chodzi, zaliczając zasadniczą służbę wojskową, już spełniamy warunek 25 lat służby.
Ciekaw jestem ilu ludzi odeszło ze służby będąc w podobnej sytuacji. Odpowiednio wczesne uruchomienie tych dodatków mogłoby zatrzymać wielu doświadczonych funkcjonariuszy. Odbycie służby wojskowej jest na plus dla urzędnika państwowego i powinno być w takich sytuacjach premiowane. Szczególnie w obecnej sytuacji.
 
Ciekaw jestem ilu ludzi odeszło ze służby będąc w podobnej sytuacji. Odpowiednio wczesne uruchomienie tych dodatków mogłoby zatrzymać wielu doświadczonych funkcjonariuszy. Odbycie służby wojskowej jest na plus dla urzędnika państwowego i powinno być w takich sytuacjach premiowane. Szczególnie w obecnej sytuacji.
Dokładnie tak to przedstawiamy.
Serce mi się kraje gdy obserwuję jak wartościowi funkcjonariusze odchodzą w sile wieku.
 
Back
Do góry