• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do Pani Marszałek-poprawka Senatu

Szanowna Pani Marszałek

Przesyłam pismo zawierające prośbę wraz z uzasadnieniem szczegółowym w sprawie przyjęcia poprawki nr 74 SENATU RP w sprawie tzw. TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ.

Jest to poprawka, która umożliwi stawiennictwo do służby wyszkolonych i doświadczonych funkcjonariuszy już na początku kwietnia br.

Zagrożony jest obrót towarowy z zagranicą w związku z pandemią, a co za tym idzie sprawne dostarczenie wszystkim Polakom towarów pierwszej potrzeby.
Ministerstwo Finansów nie zaproponowało realnych zmian, które to zabezpieczą, mimo iż widzi ten problem. Szczegółowe uzasadnienie załączamy w korespondencji.

Na skutek braków kadrowych i "luzowania" kontroli ułatwiony jest aktualnie przemyt i rozwój przestępczości gospodarczej.

Przykładowo, jedna cysterna lewego spirytusu to 1 mln zł strat Skarbu Państwa. Takich cystern obecnie jeździ bardzo dużo.

Proszę o przyjęcie przez Sejm tej poprawki Senatu.

Z Poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Ps. Proszę wszystkich o wysyłanie e-maili z tym pismem do Parlamentarzystów wszystkich opcji.
SEJM RUSZA O 13:00
 

Attachments

  • celnicy42-3-20-ustawa COVID-19-SEJM.pdf
    245 KB · Wyświetleń: 793
Dzień dobry, Koleżankom i Kolegom.
Sławku, właśnie przeczytałem tę propozycję legislacyjną i nasuwają mi się niestety pewne uwagi.
Trochę zbyt nieprecyzyjnie został moim zdaniem zredagowany projekt tego przepisu - ogólnie, nie wchodząc w szczegóły poprawnej redakcji legislacyjnej.
Chodzi mi o to, że zakres (katalog) osób, które byłyby nim objęte jest zbyt szeroki.
W zaproponowanym wariancie wszyscy b. funkcjonariusze SC zostaliby potraktowani jednakowo - jako zasługujący na ponowną służbę. Nie oszukujmy się jednak - nie wszyscy spośród naszych b. funkcjonariuszy zasługują na powrót do Służby. Inaczej - nie wszyscy niesprawiedliwie nie otrzymali propozycji służby.
To może trochę niepoprawny pogląd na tym Forum, ale tak osobiście uważam. Myślę, że znaczna część Koleżanek i Kolegów uczciwie może mi przyznać rację.
Ponadto w tej propozycji zawarty jest pewnego rodzaju obowiązek złożenia propozycji, a przecież nie wobec wszystkich byłoby to równie zasadne i pożądane - przyjmując na poważnie przedstawione do propozycji uzasadnienie.
Nie jestem przeciwnikiem przyjęcia z powrotem do Służby wszystkich zasługujących na to Koleżanek i Kolegów, ale chciałbym by nie odbyło się to niejako "hurtowo" i bezkrytycznie.
Pozdrawiam i deklaruję ewentualną pomoc - gdyby była uznana za potrzebną.

A ty chciałbyś być w komisji, która będzie decydować kto zasługuje a kto nie?

Komu podać dłoń a kogo do pieca?

Odarcie z munduru było barbarzyństwem, i dlatego wszystkim należy się rehabilitacja i przywrócenie

A dla tych, co mają coś za uszami są postępowania dyscyplinarne i sądowe, w których trzeba to udowodnić

To, że uważasz że ktoś nie zasługuje na przywrócenie, to za mało, nawet gdybyś miał rację

Domniemanie niewinności, mówi to tobie coś?
 
Witam wszystkich. Nie bierzecie pod uwagę osób takich jak ja. Nie chcę wracać do tego bagna. Po 2017 urządziłem sobie życie na nowo i nie tęsknię za służbą. Po pierwsze: nie opłaca mi się finansowo, po drugie: komfort psychiczny w nowej pracy (to jest chyba najważniejsze). Pozdrawiam b. podkomisarz SC, mł. ekspert
 
A co z ucywilnionymi, tymi , którzy nadal czekają w cywilu na swoją szansę? Większość tych , którzy zostali brutalnie wyrzuceni, jak Andrzej1967 ułożyli sobie życie i wcale wracać nie mają zamiaru. A my w skarbówkach czy ucs-ach nadal tu tkwimy zdani na samowolę i widzimisię naszych dyrektorów. Czy naprawdę nie można tego załatwić odgórnie na fali tego co się teraz dzieje? Jesteśmy wciąż na wyciągnięcie ręki. A są takie komórki , gdzie gdzie spośród funkcjonariuszy został już tylko szef.Co będzie za chwilę? Strach pomyśleć. Niestety w niektórych izbach nienawiść do celników , i nie boję się tego powiedzieć, jest tak mocna że wprost słyszymy, całkiem oficjalnie, że jesteśmy "do zaorania". Więc tylko odgórne działanie może coś wskurać. Czy jeszcze ktoś myśli o UCYWILNIONYCH?????????
 
A ty chciałbyś być w komisji, która będzie decydować kto zasługuje a kto nie?

Komu podać dłoń a kogo do pieca?

Odarcie z munduru było barbarzyństwem, i dlatego wszystkim należy się rehabilitacja i przywrócenie

A dla tych, co mają coś za uszami są postępowania dyscyplinarne i sądowe, w których trzeba to udowodnić

To, że uważasz że ktoś nie zasługuje na przywrócenie, to za mało, nawet gdybyś miał rację

Domniemanie niewinności, mówi to tobie coś?

Ależ Drogi Przyjacielu!
Czyżbyś zapomniał niegdysiejsze "rozmówki" z tym użytkownikiem ?!
Daj spokój - nie warto ...
 
A ty chciałbyś być w komisji, która będzie decydować kto zasługuje a kto nie?

Komu podać dłoń a kogo do pieca?

Odarcie z munduru było barbarzyństwem, i dlatego wszystkim należy się rehabilitacja i przywrócenie

A dla tych, co mają coś za uszami są postępowania dyscyplinarne i sądowe, w których trzeba to udowodnić

To, że uważasz że ktoś nie zasługuje na przywrócenie, to za mało, nawet gdybyś miał rację

Domniemanie niewinności, mówi to tobie coś?
Bolo i dodam jeszcze że merytoryczna część wypowiedzi tego gościa Pandzior8 posiada identyczne relacje i podobieństwa jak w decyzji o zwolnieniu którą dziś Sławek zacytował. A może to ten sam gość co Sławkowi pisał decyzję o zwolnieniu.????:whistle::whistle::whistle:
 
A co z ucywilnionymi, tymi , którzy nadal czekają w cywilu na swoją szansę? Większość tych , którzy zostali brutalnie wyrzuceni, jak Andrzej1967 ułożyli sobie życie i wcale wracać nie mają zamiaru. A my w skarbówkach czy ucs-ach nadal tu tkwimy zdani na samowolę i widzimisię naszych dyrektorów. Czy naprawdę nie można tego załatwić odgórnie na fali tego co się teraz dzieje? Jesteśmy wciąż na wyciągnięcie ręki. A są takie komórki , gdzie gdzie spośród funkcjonariuszy został już tylko szef.Co będzie za chwilę? Strach pomyśleć. Niestety w niektórych izbach nienawiść do celników , i nie boję się tego powiedzieć, jest tak mocna że wprost słyszymy, całkiem oficjalnie, że jesteśmy "do zaorania". Więc tylko odgórne działanie może coś wskurać. Czy jeszcze ktoś myśli o UCYWILNIONYCH?????????
Przykro mi to czytać, bo sprawom ucywilnionych poświęcamy najwięcej czasu i środków. Rozumiem rozgoryczenie. Protest związku, by wykorzystać potencjał ucywilnionych został wysłany już w pocz marca. Chyba do MF lub do Premiera samego. Proszę sprawdzić na głównej. Teraz też w Senacie i Sejmie pisaliśmy o tym. Obiecuję, że będziemy wciąż ponaglać decydentów.
 
Już to ci kiedyś wytłumaczyłem

Skrócenie dystansu przez używanie formy ty na branżowym, związkowym forum jest naturalne

Nie jest przejawem sztucznej fraternizacji ale uproszczenia form towarzyskich przy pisaniu postów

Nie jest obrazą, ale pezejawem poczucia bycia członkami tej samej wspólnoty

Ty oczywiście masz prawo się z tym nie zgadzać

A ja mam prawo pisać do ciebie i innych per ty

Tak jak ty piszesz do sławka per ty

Jak do kalego mówić ty to dobrze, jak kali mówić ty do ciebie to źle?


Bolo, dla ciebie chętnie zrobię wyjątek od reguły i przejdę na formę bezpośrednią naszej forumowej relacji.
Co jest przejawem poczucia członkostwa wspólnoty mogłoby być przedmiotem poważniejszej analizy socjologicznej, mnie wystarczy treść i sens przekazu kogoś, kto w ramach tej wspólnoty się wypowiada i działa.
Nie forma relacji i sposób ich utrzymywania decydują o faktycznej przynależności do tej wspólnoty.
To bardzo proste - skoro ktoś ma coś do przekazania, to słuchamy, co przekazuje, a nie skupiamy się na tym, jak wygląda, mówi, w co jest ubrany itp.

W licznych "odniesieniach", również w twoim wykonaniu, do moich wypowiedzi można zauważyć wiele elementów, przede wszystkim brak szacunku i różnie przejawianą agresję, natomiast niedostrzegalne są jakiekolwiek przekazy merytorycznej polemiki.

Oczywiście wiem, że niektórzy z uczestników forum ścigają się w byciu kimś "jeszcze bardziej forumowym" niż wszyscy inni, ty należysz do liderów w tych zawodach, ale to nie powoduje przyzwolenia dla agresji i chamstwa wobec innych, którzy nie podziwiają twojego najwyższego stopnia "forumowości" i chcą mieć własne zdanie.

PS. Moja relacja ze Sławkiem ciebie nie dotyczy, nie masz pojęcia, jaka jest naprawdę i z czego wynika.
To nie twoja sprawa, a Sławek, ani ja, nie potrzebujemy w rozmowie z kimkolwiek twojego pośrednictwa.
 
A ty chciałbyś być w komisji, która będzie decydować kto zasługuje a kto nie?

Komu podać dłoń a kogo do pieca?

Odarcie z munduru było barbarzyństwem, i dlatego wszystkim należy się rehabilitacja i przywrócenie

A dla tych, co mają coś za uszami są postępowania dyscyplinarne i sądowe, w których trzeba to udowodnić

To, że uważasz że ktoś nie zasługuje na przywrócenie, to za mało, nawet gdybyś miał rację

Domniemanie niewinności, mówi to tobie coś?


Tak, wiem, co masz na myśli.
Zgadzam się nawet - co do zasady.
Po głębszym zastanowieniu nawet bardzo się zgadzam, ale podtrzymuję swoje zdanie, że nie wszyscy powinni zostać przywróceni.
Mam nawet dziwnie mocne wrażenie, że ty podzielasz tę opinię w części, ale z powodu "poprawności forumowej" nie możesz publicznie tego przyznać.

PS. Nie mówię o przypadkach, w których ma zastosowanie domniemanie niewinności, bo to oznaczałoby niewiedzę co do stanu faktycznego...
 

Wydaje się, jakoby Szanowny Kolega próbował naśladować kogoś mi znanego.

Posiadam opinię forumowego "smerfa-marudy", muszę jednak przyznać, że wywody
Szanownego Kolegi, nawet mnie przyprawiają o mdłości ...

pewnikiem to odruch wymiotny?
pociesz się, że nie tylko Ty tak masz.

jeszcze "(...) a Sławek, ani ja, nie potrzebujemy (...)" .

ja to bym najpierw rozdeptał, później podpalił to co zostanie.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry