• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Do 30 września 2024 r. Ministerstwo Finansów przedstawi rządowy projekt ustawy dotyczący zaliczenia okresu pauzowania do służby.

Witajcie,

Wczoraj odbyło się posiedzeniu Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…), Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (druk nr 232).

Na spotkaniu obecne były : Jolanta Haron oraz Joanna Kuś.

Celem naszym jest wprowadzenie przepisów prawa, które pozwolą wszystkim funkcjonariuszom zwolnionym w maju 2017 r. , którzy następnie powrócili do służby, na ZALICZYĆ OKRES PAUZOWANIA DO SŁUŻBY. Jest to bardzo istotne ze względu na wiele uprawnień, w tym dotyczących emerytury mundurowej. Przedstawiłyśmy również stanowisko sądów w tym zakresie oraz ocenę przeprowadzonej reformy.

I udało się zrobić duży krok w tym kierunku, bowiem przedstawiciele Ministerstwa Finansów zobowiązali się do przygotowania do końca września br. rządowego projektu zmian do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym oraz ustawy o KAS i przedstawienia go na kolejnym posiedzeniu Podkomisji.

Podkomisja, do tego czasu zawiesiła pracę.


Zatem czekamy na projekt rządowy, który uwzględni przede wszystkim kwestie: ucywilnionych z pauzą oraz pracowników SZNP.

Planowane działania, o których pisaliśmy kilka dni wcześniej wstrzymujemy do 30 września 2024 r.

Panie Ministrze, trzymamy za słowo.

Pacta sunt servanda

https://infosecurity24.pl/sluzby-mu...rojekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej

Pozdrawiamy
Za Zarząd Główny
Jolanta Haron
Joanna Kuś
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry, proszę o poradę dotyczącą otrzymania dodatku motywacyjnego, który po zasięgnięciu informacji w kadrach mi się nie należy. Do służby przyjąłem się w 1995r. W 2007 zostałem zwolniony, a następnie w 2009 r. prawomocnym wyrokiem przywrócony do służby. Z uzyskanych informacji w kadrach nie zaliczono mi ciągłości służby ponieważ w okresie uniewinnienia obowiązywała Ustawa o Służbie Celnej, która to zaliczała do ciągłości tyko sześć miesięcy i nie mogę zastosować art.184 ust 4 Ustawy o KAS. Wiem, że w innych Izbach jest zaliczana ciągłość dla funkcjonariuszy uniewinnionych z tamtego okresu.
Czy miał ktoś taki problem proszę o pomoc.
 
Witam, chodzi mi o świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby Art.226b., który będzie się należał we wrzrśniu w kwocie 1500 brutto. W moim przypadku według DIAS mi się nie należy ponieważ nie mam zaliczone do służby 1,5 roku. Dla mnie to dziwne nagrodę jubileuszowa wypłacili zaliczając okres pozostawania poza służbą dodatek stażowy też mam przyznawany w ciągłości. Chyba pozostaje mi ciąganie się po sądach.
 
Nie pracowałem i nie przedstawiłem żadnych dokumentów świadczących o legalnym zatrudnieniu. Do służby przyjąłem się w 1995 roku. Tak jak każdemu, o ile się orientuję, kto np. nie był w wojsku lub innych służbach ten dodatek należy się od września 2024 roku liczony od 1999 roku, w kwocie 1500 pln brutto, a mi służbę liczą minus 1,5 roku czyli we wrześniu 2024 będę miał 23,5 roku służby. Nie chcą zaliczyć okresu zwolnienia i zastosować art.184 ust 4 Ustawy o KAS gdzie w innych Izbach w stosunku do funkcjonariuszy w identycznej sytuacji zaliczyli ciągłość i będą mieli już przyznany we wrześniu ten dodatek.
 
to kicha, kopanie się z koniem. uważam, że powinieneś poprosić Związek o pomoc i druga kwestia jest to dodatkowy argument o dopisanie lat przed 99 jako równoważne ze służbą. Szkoda, że nadal nie ma info od związkowców czy w tej kwestii coś działają.
 
Dzień dobry, Szanowni Państwo Pan Minister Jurand Drop zobowiązał się do przedstawienia projektu zmian do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym do 30 września br. Umowy mają to do siebie, że należy ich dotrzymywać, i ani nie poganiać, ani nie naciskać przed terminem, który został określony. Mamy opracowaną strategię działania na wypadek, gdyby okazało się, że MF umowy nie dotrzymał. Pozdrawiam
 
Back
Do góry