• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do 30 września 2024 r. Ministerstwo Finansów przedstawi rządowy projekt ustawy dotyczący zaliczenia okresu pauzowania do służby.

Witajcie,

Wczoraj odbyło się posiedzeniu Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia senackiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…), Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (druk nr 232).

Na spotkaniu obecne były : Jolanta Haron oraz Joanna Kuś.

Celem naszym jest wprowadzenie przepisów prawa, które pozwolą wszystkim funkcjonariuszom zwolnionym w maju 2017 r. , którzy następnie powrócili do służby, na ZALICZYĆ OKRES PAUZOWANIA DO SŁUŻBY. Jest to bardzo istotne ze względu na wiele uprawnień, w tym dotyczących emerytury mundurowej. Przedstawiłyśmy również stanowisko sądów w tym zakresie oraz ocenę przeprowadzonej reformy.

I udało się zrobić duży krok w tym kierunku, bowiem przedstawiciele Ministerstwa Finansów zobowiązali się do przygotowania do końca września br. rządowego projektu zmian do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym oraz ustawy o KAS i przedstawienia go na kolejnym posiedzeniu Podkomisji.

Podkomisja, do tego czasu zawiesiła pracę.


Zatem czekamy na projekt rządowy, który uwzględni przede wszystkim kwestie: ucywilnionych z pauzą oraz pracowników SZNP.

Planowane działania, o których pisaliśmy kilka dni wcześniej wstrzymujemy do 30 września 2024 r.

Panie Ministrze, trzymamy za słowo.

Pacta sunt servanda

https://infosecurity24.pl/sluzby-mu...rojekt-zmian-w-mundurowej-ustawie-emerytalnej

Pozdrawiamy
Za Zarząd Główny
Jolanta Haron
Joanna Kuś
 
Ostatnia edycja:
No dobrze. Długo milczałem w tym temacie. Czytałem też przepisy oraz uzasadnienie. Ktoś wykonał KAWAŁ DOBREJ ROBOTY !!!! Moje wnioski : nie wyobrażam sobie aby MF uznał pracę obecnych funkcjonuszy których nowelizacja ma objąć aby nie uwzględnili nas celników z granic oraz lat przed 1998 .Stąd moim zdaniem jest deklaracja Rządowego projektu ustawy. Moim zdaniem obejmie ten projekt wszystkich funkcjonariuszy którzy są na dzisiaj w Służbie i nie zadziała wstecz. A ilu jest nas w Służbie ? Garstka dosłownie. W skali kraju to moooooże 300-stu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. MF też zdaje sobie z tego sprawę. Bądźmy dobrej myśli Czołem 👍
A mógłbyś wyjaśnić o jakich przepisach i uzasadnieniu piszesz bo też bym chętnie poczytał?
 
A mógłbyś wyjaśnić o jakich przepisach i uzasadnieniu piszesz bo też bym chętnie poczytał?
Art. 22 b ustawy o SłużbiecCelnej. Należy to powiązać z Senackim projektem ustawy MF nie ma innego wyjścia. Albo zaliczą albo nie zaliczą. W mojej ocenie : obecni emeryci nie dostaną a teraz czynni funkcjonariszę ich nowelizacja obejmie. Wydaje się że MF chce podejść do problemu całościowo i kompleksowo i w końcu zakończyć ten chocholi taniec To jedynie moje obserwacje i spostrzeżenia. Nie wyobrażam sobie a pewnie u MF tego sobie nie wyobraża aby lata wcześniejsze jednym zaliczyli a nam nie zaliczylii. To tak jaskrawie niesprawiedliwe że aż boli. Taki wpis mój jeszcze . Chyba w końcu w MF są właściwi ludzie na właściwych stanowiskach mający ogarnięcie i zrozumieniie Służby. Obym się nie mylił. Czołem !!!
 
Ostatnia edycja:
Art. 22 b ustawy o SłużbiecCelnej. Należy to powiązać z Senackim projektem ustawy MF nie ma innego wyjścia. Albo zaliczą albo nie zaliczą. W mojej ocenie : obecni emeryci nie dostaną a teraz czynni funkcjonariszę ich nowelizacja obejmie. Wydaje się że MF chce podejść do problemu całościowo i kompleksowo i w końcu zakończyć ten chocholi taniec To jedynie moje obserwacje i spostrzeżenia. Nie wyobrażam sobie a pewnie u MF tego sobie nie wyobraża aby lata wcześniejsze jednym zaliczyli a nam nie zaliczylii. To tak jaskrawie niesprawiedliwe że aż boli. Taki wpis mój jeszcze . Chyba w końcu w MF są właściwi ludzie na właściwych stanowiskach mający ogarnięcie i zrozumieniie Służby. Obym się nie mylił. Czołem !!!
Pogratulować wiary w obecnie rządzących. Mnie tej wiary brak ale oczywiście życzę abyś to Ty miał rację.
 
Art. 22 b ustawy o SłużbiecCelnej. Należy to powiązać z Senackim projektem ustawy MF nie ma innego wyjścia. Albo zaliczą albo nie zaliczą. W mojej ocenie : obecni emeryci nie dostaną a teraz czynni funkcjonariszę ich nowelizacja obejmie. Wydaje się że MF chce podejść do problemu całościowo i kompleksowo i w końcu zakończyć ten chocholi taniec To jedynie moje obserwacje i spostrzeżenia. Nie wyobrażam sobie a pewnie u MF tego sobie nie wyobraża aby lata wcześniejsze jednym zaliczyli a nam nie zaliczylii. To tak jaskrawie niesprawiedliwe że aż boli. Taki wpis mój jeszcze . Chyba w końcu w MF są właściwi ludzie na właściwych stanowiskach mający ogarnięcie i zrozumieniie Służby. Obym się nie mylił. Czołem !!!
Gratuluję dobrej wiary, niemniej jednak pomysł, aby zmiany dotyczyły jedynie tych w służbie jest za..bistym s...wysynstwem i kolejną niesprawiedliwością dziejową!
 
Gratuluję dobrej wiary, niemniej jednak pomysł, aby zmiany dotyczyły jedynie tych w służbie jest za..bistym s...wysynstwem i kolejną niesprawiedliwością dziejową!
Wszak na podstawie tegoż artykułu zdecydowana większość zatrudnionych w PAC stała się funkcjonariuszami celnymi podlegającymi Ustawie o Służbie Celnej!
 
Napisałem zdecydowana większość, bo niektóre stanowiska nie otrzymały propozycji wynikającej z tego art. Np. kierowcy, niektórzy pracownicy obsługi administracyjnej itp.
 
Osobiście wolałbym teraz otrzymać pełną emeryturę za swoje 30 lat służby i cieszyć się z tego dodatku JUŻ, niż za kilka lat dostać z ZUSu więcej, lecz te kilka lat robi różnicę!
 
Napisałem zdecydowana większość, bo niektóre stanowiska nie otrzymały propozycji wynikającej z tego art. Np. kierowcy, niektórzy pracownicy obsługi administracyjnej itp.
Tu muszę uderzyć się w pierś. Pamięć ludzka jest zawodna, a przecież znam dwóch kierowców, którzy zostali funkcjonariuszami. Tylko nie potrafię powiedzieć, czy było to związane z wejściem Ustawy o SC w 1999r. Jeden ś.p. z UC Wrocław, a drugi z UC Terespol.
 
Jednak zdecydowana większość przed i po wykonywała te same zadania związane z obrotem towarowym z zagranicą, wymiarem i poborem danin publicznych, zwalczaniem przestępczości celnej, granicznej i dewizowej! Zwalczanie nielegalnego pobytu i pracy to tylko hasło, w przypadku SC (wiem coś o tym). I my, i SG, i tak posiłkowaliśmy się PIPem, bo bez niego to wszystko było bez sensu!
 
Ostatnia edycja:
https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=29155
Dziwnym trafem ten wywiad w ogóle przeszedł bez echa na naszym forum, ale skoro u nas w większości emeryci to i tematy emerytalne budzą większe zainteresowanie, a tu z kontekstu wynika że ta przyszłość jest bliżej niż dalej i może jeszcze obejmie niektórych przyszłych emerytów, może podczas tych spotkań cyklicznych w MF warto się podpytać co to za nowa planowana służba w miejsce UCS-ów
 
w takim razie co może zrobić Związek, żeby projekt był po myśli funków?
Nie wiem, co jeszcze te kilka osób funkcyjnych może zrobić poza przekonywaniem posłów, ludzi w MF. Zaraz moja ulubiona osoba na forum napisze napisać pismo - co pozostawię bez komentarza. Żeby związek miał jakikolwiek środek nacisku to środowisko musiałoby ruszyć dupsko ..... widzisz to bo ja nie bardzo. Może się mylę ale ja tam nie mam do towarzystwa na stołkach za grosz zaufania.
 
Nie wiem, co jeszcze te kilka osób funkcyjnych może zrobić poza przekonywaniem posłów, ludzi w MF. Zaraz moja ulubiona osoba na forum napisze napisać pismo - co pozostawię bez komentarza. Żeby związek miał jakikolwiek środek nacisku to środowisko musiałoby ruszyć dupsko ..... widzisz to bo ja nie bardzo. Może się mylę ale ja tam nie mam do towarzystwa na stołkach za grosz zaufania.
Uwierz mi, że wielu jest takich, którzy chętnie "ruszą dupsko".
Problemem jest tylko rzucenie właściwego hasła z właściwej strony.
Właściwy odzew z właściwej strony, to kwestia wtórna, z którą paru znanych mi, doświadczonych forumowiczów spokojnie by sobie poradziło. Jeszcze lepiej by poszło, gdyby tak zdjąć "bany" kilku wyrzuconych z tego forum ...
 
Uwierz mi, że wielu jest takich, którzy chętnie "ruszą dupsko".
Problemem jest tylko rzucenie właściwego hasła z właściwej strony.
Właściwy odzew z właściwej strony, to kwestia wtórna, z którą paru znanych mi, doświadczonych forumowiczów spokojnie by sobie poradziło. Jeszcze lepiej by poszło, gdyby tak zdjąć "bany" kilku wyrzuconych z tego forum ...
Ok, widać wokół Ciebie są ludzie z większymi ..... niż w moim środowisku. Zostanę przy swoim zdaniu ale zdecydowanie wolałbym żebyś to Ty miał rację.
 
Back
Do góry