• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL - WAŻNE !!!

Pierwotny wpis Apelu:
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że Koledze Sławomirowi Siwemu, Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy PL, nie uznano 5 lat, tzw. "zadań policyjnych", mimo iż znacznie ponad 5 lat pełnił służbę z Oddziałach Celnych.
PRZYBIJ PIĄTKĘ SŁAWKOWI! NR KONTA 40 1600 1462 0006 1807 1607 7041

EDYCJA po przyznaniu emerytury:
Emerytura po długim czasie walki została w końcu przyznana. Dyrektor wydał stosowne zaświadczenie potwierdzające 5 lat zadań policyjnych.
Apel, tak jak w załączniku, pozostaje nadal aktualny. Chcemy bowiem zbudować fundusz emerytalny dla Przewodniczącego z uwagi na dyskryminację za walkę o nasze emerytury i sensu largo działalność związkową, jaka spotykała go z tego powodu w większości okresu służby. Powyższe miało wpływ na pomijanie w awansach i kształtowało niskie uposażenie, a to powoduje, że wskaźnik WWPW % do wyliczenia emerytury wynosi 83,07 i nie ulegnie zmianie po powrocie do służby, gdyż Przewodniczący z uwagi na dwukrotne zwolnienia ze służby z powodu działalności związkowej, nie będzie mógł wybrać innego okresu 10 lat do wyliczenia emerytury.
Był zwalniany za walkę o nasze prawa w latach 2013-2014 i 08.2017-13.12.2021.
Emerytura określona została w decyzji ZER MSWiA z dnia 27.05.20 r. na kwotę 2377,69 zł brutto i aktualnie została wstrzymana, gdyż jak wiemy Przewodniczący wygrał batalię o powrót do służby.
Gdyby nie szykany za działalność związkową i walka o nasze emki, miałby zdecydowanie lepsze warunki emerytalne.
Możemy, wbrew wieloletnim szykanom jakie dotykały Przewodniczącego i wpływają na wysokość Jego emerytury, poprawić przyszłą sytuację bytową Przewodniczącego i Jego Rodziny.
Prosimy o wsparcie i deklarowanie dowolnych kwot.
Intencją Apelu jest cykliczne, comiesięczne zasilanie funduszu kwotą 5 zł np. poprzez złożenie zlecenia stałego.
Stąd nazwa akcji "PRZYBIJ PIĄTKĘ".
Pozdrawiamy i dziękujemy za wszelką pomoc.
Więcej w załączniku
 

Attachments

  • Apel do Funkcjonariuszy.pdf
    134 KB · Wyświetleń: 4 186
OK., ale czy dalej nie widzisz różnicy pomiędzy wychowawczym a bezpłatnym?
Piszemy trochę nie na temat. Admin powinien przenieść te wpisy do innego wątku, np dotyczącego emerytur.
Zagadnienie jest ciekawe, ale kończę pisanie o tym w tym wątku bo to nie na temat

Otóż tak jak już pisałem, pod względem emerytalnym (finansowym) pomiędzy tymi urlopami nie ma żadnej różnicy. Oba podmioty są zatrudnione, nie świadczą pracy, nie pobierają płacy, nie są odprowadzane składki.
Pod względem moralnym trudno się wypowiedzieć, który jest ważniejszy: czy jak osoba na wychowawczym jedzie na wspomniane wcześniej szparagi, czy kiedy osoba bierze bezpłatny aby np: opiekować się chorym członkiem rodziny, na którego nie przysługuje opieka. Wtedy wychowawczy zalicza się do wysługi a bezpłatny nie. Trochę tak jak w słynnej piosence: "mój urlop jest lepszy niż twój".
Racja, kończymy pisać bo nie ten wątek a poza tym piwko się grzeje.
Mam nadzieję, że po weekendzie admin nas przeniesie tak jak wcześniej wnioskowałem do innego wątku.
Pozdrawiam wszystkich.
 
Wiesz, czasami nie jest to wybór tylko przymus, tak jak w przypadku wychowawczego. Jeśli chodzi o uczciwość, to nikt nie chce za te okresy pieniędzy, nie pracowałem - nie dostaje! Ale do wysługi powinno się wliczać, będąc na urlopie bezpłatnym czas nie staje w miejscu, jest się coraz starszym i takie "odrabianie" urlopu może nastręczać problemu.
To tak jakby w systemie powszechnym gość miał już 65 lat ale (czysto teoretycznie) przebywał 5 lat na bezpłatnym i musiałby pracować do 70 aby uzyskać emkę! A tak nie jest, poprostu dostaje ja pomniejszoną o lata przebywania na bezpłatnym.
mówimy o wychowawczym czy bezpłatnym bo to pewna różnica
nie wiem jak ta sprawa jest w kodeksie pracy ale osobiście przychylał bym się by wychowawczy był wliczany w staż
w końcu mamy dwie sprawy po pierwsze opieka nad nowym człowiekiem ( ni nie zawsze jest to właśnie wybór ale konieczność) po drugie w dobie wspierania rodzin było by to jak najbardziej zrozumiałe.
Co inne go po prostu urlop bezpłatny związany z innymi okolicznościami. Inne nie przychodzą mi do głowy które można było by zaliczać.
 
Otwórz o żadnym zwolnieniu z pracy nie ma mowy. Jesteś ciągle zatrudniony, tylko nie swiadczysz pracy/służby.
Nie piszę tu o polityce prorodzinnej, bo jakby taka była to nie liczyli by wychowawczego do emki jako 0. Piszę o polityce emerytalnej. Powinni płacić za tyle lat ile przepracowałem.
no jakby właśnie urlop bezpłatny ci tę pracę zawiesza, i wszystko się zgadza
 
Back
Do góry