APEL Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL - WAŻNE !!!

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że Koledze Sławomirowi Siwemu, Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy Pl, nie uznano 5 lat, tzw. "zadań policyjnych", mimo iż znacznie ponad 5 lat pełnił służbę z Oddziałach Celnych...
PRZYBIJ PIĄTKĘ SŁAWKOWI! NR KONTA 40 1600 1462 0006 1807 1607 7041

Więcej w załączniku

Attachments

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Komentarze

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie Kaszubka i Zuziacoll. Ukłony dla Was.
Ukłony są dla Ciebie. Temat emerytur był bardzo trudny, długi i wymagający dużo poświęceń.
Przyznam, że poruszyła mnie historia Twojego przejścia na emeryturę.
Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Niestety, ale w każdym przepisie jest mnóstwo niejasności i do tego, te cholerne nadinterpretacje przepisów i złośliwość ludzka.

Podobno byli dyrektorzy ic mają zamiar się skrzyknąć w sierpniu i pójść na pielgrzymkę do Częstochowy w intencji konsekwencji z jaką Sławek i 200 tys. ludzi "załatwili" im emerytury mundurowe. Od Białegostoku poprzez Białą Podlaskę, Wrocław i oczywiście Katowice.

Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych, że DIAS Opole wysłał zaświadczenie, w którym wyszczególnił prawie 6 lat wykonywania przeze mnie zadań policyjnych. To oznacza, że uznali mi wreszcie dokonywanie odpraw w OC jako zadania policyjne, tak jak wszystkim funkcjonariuszom w Polsce.
Czekam obecnie na decyzję ZER MSWiA, względnie rozstrzygnięcie przez Sąd. Zaświadczenie skierowałem do obu instytucji.
Jednak, tak jak napisał Zarząd w Apelu, na skutek szykan jakim byłem poddawany od lat z powodu prowadzonej działalności społecznej, moja emerytura będzie na bardzo znikomym poziomie.
Dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali już wsparcie lub zamierzają to uczynić i wesprzeć mnie i moją Rodzinę w przyszłości.
Dziękuję serdecznie i Pozdrawiam Was.

Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty.

Witaj w klubie😎
Mimo wszystko.
Mając na uwadze Twoje zaangażowanie w sprawy zz i realia życia nadal będę wpłacać i przybijać piątkę. Wiem że ta kasa nie pójdzie na marne.
Jeszcze raz dzięki.

Sławku, gratuluję, że osiągnołeś cel.
Z góry przepraszam za wśibskość, ale skoro sam podałeś kwotę to nie bedzie chyba tajemnicą jakie lata policzyłeś i czy nie miałeś problemu z uzbieraniem 10 kolejnych. Wszyscy wiemy, że miałeś przerwy w służbie. Jak to zostało potraktowane?
Czy miałeś lata liczone za 0%?
Uważam, że jest to bardzo ważny temat dla wielu, którzy mieli jakąkolwiek przerwę w służbie, a nawet jak sie okazuje funkcjonariuszy korzystających z urlopów macieżyńskich czy bezpłatnych.
Uzbiera sie spora grupa ludzi, którym trudno bedzie uzbierać 10 lat ciągiem, a będą przypadki, ze nie będzie to możliwe.
MÓJ POSTULAT
Musimy wnioskować o zmianę ustawy "emerytalnej". Na razie dotyczy to tylko celników, bo w innych służbach dotyczy to f-szy przyjętych po 2012 roku, więc maja jeszcze sporo czasu i na razie nie będą drążyć tematu.
U nas dzieje się to teraz.
Proponuję, żeby wnioskować o skrócenie tego okresu, np. do 5 lat, lub żeby pozostalo 10 lat, ale dowolnie wybranych (niekoniecznie kolejnych). Rozwiązałoby to problem mających dziury w służbie, chociazby osób przywróconych po ucywilnieniu. Policzenie 1 roku jako ZERO, znacznie obniża świadczenie emerytalne i jest to bardzo krzywdzące dla tych osób.
Innym rozwiązaniem byłoby liczenie tak jak w innych służbach z ostatniej pensji, ale u nas jest to bardzo niebezpieczne (i nie dla wszystkich opłacalne). Znając naszych szefów, zamiast jak w innych służbach podwyższyć nieco pensję przed odejściem, u nas moglibyśmy sie spodziewać zabranie wszelkich nieobligatoryjnych dodatków.

Innym rozwiązaniem byłoby liczenie tak jak w innych służbach z ostatniej pensji, ale u nas jest to bardzo niebezpieczne (i nie dla wszystkich opłacalne). Znając naszych szefów, zamiast jak w innych służbach podwyższyć nieco pensję przed odejściem, u nas moglibyśmy sie spodziewać zabranie wszelkich nieobligatoryjnych dodatków.
ZUS w swojej opinii przedstawił propozycję obliczania emerytury z ostatniej pensji . Doprowadziłoby to do drastycznego obniżenia przyszłych emerytur dla większości funków. Wyjątkiem byłyby nieliczne osoby , którym średnia z 10 lat wychodzi poniżej 100% . Większości by uwalili emkę i to o parę stówek . Więc nie tykajcie sprawy lepiej w swoich rozważaniach .

ZUS w swojej opinii przedstawił propozycję obliczania emerytury z ostatniej pensji . Doprowadziłoby to do drastycznego obniżenia przyszłych emerytur dla większości funków. Wyjątkiem byłyby nieliczne osoby , którym średnia z 10 lat wychodzi poniżej 100% . Większości by uwalili emkę i to o parę stówek . Więc nie tykajcie sprawy lepiej w swoich rozważaniach .
A co powiesz funkcjonariuszce (sytuacja hipotetyczna ale możliwa) która po 7 latach służby urodziła dziecko i 3 lata była na wychowawczym, po kolejnych 7 następne dziecko i znowu 3 lata wychowawczego. W międzyczasie mógł się trafić bezpłatny urlop czy dwóletnie ucywilnienie. Taka osoba nazbiera najwyżej 7 kolejnych lat w których miała dochód, reszta policzona będzie za 0, przez co emerytura wyliczona w ten sposób jest zaniżona o jakieś 30% Osobiście jestem za zmianą polegającą na wykreśleniu słowa "kolejnych" i zastąpienia go słowem "wybranych".
Ostatnia pensja, tak jak piszesz, dla wielu nie jest najkorzystniejsza, poza tym dochodzi ryzyko o którym wspomniałem wyżej.

Witaj w klubie😎
Mimo wszystko.
Mając na uwadze Twoje zaangażowanie w sprawy zz i realia życia nadal będę wpłacać i przybijać piątkę. Wiem że ta kasa nie pójdzie na marne.
Jeszcze raz dzięki.
Bardzo Tobie dziękuję. Ta emerytura nie jest za wysoka(zaniżona z uwagi na pomijanie w awansach i brak możliwości wybrania najlepszych lat z uwagi na zwolnienie ze służby) i wszelkie dalsze wsparcie będzie dla mnie i mojej Rodziny bardzo pomocne, gdyż mam nadzieję zrekompensuje szykany jakie mnie spotykały i trwają za walkę w interesie środowiska zawodowego.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie i moją Rodzinę wsparli, wspierają lub zamierzają zadeklarować rekompensatę.

@PJS Ja miałem ciągłość 10 lat. Natomiast nie mogłem wybrać najlepszych lat z uwagi na zwolnienie. Byłem też nisko wynagradzany, bo omijały mnie wszelkie awanse. Nie byłem awansowany, bo od stycznia 2008 "podpadłem" już na dobre i szykany tylko się nasilały.
MÓJ WSKAŹNIK WWPW wynosi 83,07%.
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
Podobnie fatalną sytuację mają osoby zwalniane. Są sytuacje, że nie są w stanie uzbierać ciągłości 10 lat.
Słuszny postulat zmiany prawa.
To, że nie zaliczają urlopu wychowawczego mnie szokuje, bo ZZ Celnicy PL walczył o to i na nasze interwencje w procesie legislacyjnym ustawa została znowelizowana, więc ja nie rozumiem całej tej sytuacji i tego orzeczenia Sadu sprzed niewielu dni wstecz.
Trzeba włączyć RPO i kogo się da, aby to uległo wreszcie normalizacji.

Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty.
Nareszcie twoja ciężka praca pełna poświęceń, upór i wytrwałość zostały chociaż częściowo nagrodzone. Wielkie gratulacje.

@PJS Ja miałem ciągłość 10 lat. Natomiast nie mogłem wybrać najlepszych lat z uwagi na zwolnienie. Byłem też nisko wynagradzany, bo omijały mnie wszelkie awanse. Nie byłem awansowany, bo od stycznia 2008 "podpadłem" już na dobre i szykany tylko się nasilały.
MÓJ WSKAŹNIK WWPW wynosi 83,07%.
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
Podobnie fatalną sytuację mają osoby zwalniane. Są sytuacje, że nie są w stanie uzbierać ciągłości 10 lat.
Słuszny postulat zmiany prawa.
To, że nie zaliczają urlopu wychowawczego mnie szokuje, bo ZZ Celnicy PL walczył o to i na nasze interwencje w procesie legislacyjnym ustawa została znowelizowana, więc ja nie rozumiem całej tej sytuacji i tego orzeczenia Sadu sprzed niewielu dni wstecz.
Trzeba włączyć RPO i kogo się da, aby to uległo wreszcie normalizacji.
Ile masz lat służby bo za 21 cos się nie zgadza.

Ile masz lat służby bo za 21 cos się nie zgadza.
Gdybyś nie wiedział, to Pan Przewodniczący "wyleciał" ze służby w 2017 roku.
Wszystko się zgadza, chociaż nie jest zgodne.

Przy okazji - we wrześniu, niektórzy osiągną staż w służbie - właśnie "aż" ... 21 lat.

Koniu nie niektórzy a wszyscy przyjęci do służby przed 15.09.1999. Bo lata naszej służby przed tą datą poszły psu w dupę. I jeszcze jedno niech mi nikt nie mówi, że pis dał mi emkę, bo gdyby tak było to już od roku powinienem miec fula a nie dalej siedzieć w tym syfie.

Ostatnia edycja:
Do góry