• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL - WAŻNE !!!

Pierwotny wpis Apelu:
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że Koledze Sławomirowi Siwemu, Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy PL, nie uznano 5 lat, tzw. "zadań policyjnych", mimo iż znacznie ponad 5 lat pełnił służbę z Oddziałach Celnych.
PRZYBIJ PIĄTKĘ SŁAWKOWI! NR KONTA 40 1600 1462 0006 1807 1607 7041

EDYCJA po przyznaniu emerytury:
Emerytura po długim czasie walki została w końcu przyznana. Dyrektor wydał stosowne zaświadczenie potwierdzające 5 lat zadań policyjnych.
Apel, tak jak w załączniku, pozostaje nadal aktualny. Chcemy bowiem zbudować fundusz emerytalny dla Przewodniczącego z uwagi na dyskryminację za walkę o nasze emerytury i sensu largo działalność związkową, jaka spotykała go z tego powodu w większości okresu służby. Powyższe miało wpływ na pomijanie w awansach i kształtowało niskie uposażenie, a to powoduje, że wskaźnik WWPW % do wyliczenia emerytury wynosi 83,07 i nie ulegnie zmianie po powrocie do służby, gdyż Przewodniczący z uwagi na dwukrotne zwolnienia ze służby z powodu działalności związkowej, nie będzie mógł wybrać innego okresu 10 lat do wyliczenia emerytury.
Był zwalniany za walkę o nasze prawa w latach 2013-2014 i 08.2017-13.12.2021.
Emerytura określona została w decyzji ZER MSWiA z dnia 27.05.20 r. na kwotę 2377,69 zł brutto i aktualnie została wstrzymana, gdyż jak wiemy Przewodniczący wygrał batalię o powrót do służby.
Gdyby nie szykany za działalność związkową i walka o nasze emki, miałby zdecydowanie lepsze warunki emerytalne.
Możemy, wbrew wieloletnim szykanom jakie dotykały Przewodniczącego i wpływają na wysokość Jego emerytury, poprawić przyszłą sytuację bytową Przewodniczącego i Jego Rodziny.
Prosimy o wsparcie i deklarowanie dowolnych kwot.
Intencją Apelu jest cykliczne, comiesięczne zasilanie funduszu kwotą 5 zł np. poprzez złożenie zlecenia stałego.
Stąd nazwa akcji "PRZYBIJ PIĄTKĘ".
Pozdrawiamy i dziękujemy za wszelką pomoc.
Więcej w załączniku
 

Attachments

  • Apel do Funkcjonariuszy.pdf
    134 KB · Wyświetleń: 4 186
Innym rozwiązaniem byłoby liczenie tak jak w innych służbach z ostatniej pensji, ale u nas jest to bardzo niebezpieczne (i nie dla wszystkich opłacalne). Znając naszych szefów, zamiast jak w innych służbach podwyższyć nieco pensję przed odejściem, u nas moglibyśmy sie spodziewać zabranie wszelkich nieobligatoryjnych dodatków.

ZUS w swojej opinii przedstawił propozycję obliczania emerytury z ostatniej pensji . Doprowadziłoby to do drastycznego obniżenia przyszłych emerytur dla większości funków. Wyjątkiem byłyby nieliczne osoby , którym średnia z 10 lat wychodzi poniżej 100% . Większości by uwalili emkę i to o parę stówek . Więc nie tykajcie sprawy lepiej w swoich rozważaniach .
 
ZUS w swojej opinii przedstawił propozycję obliczania emerytury z ostatniej pensji . Doprowadziłoby to do drastycznego obniżenia przyszłych emerytur dla większości funków. Wyjątkiem byłyby nieliczne osoby , którym średnia z 10 lat wychodzi poniżej 100% . Większości by uwalili emkę i to o parę stówek . Więc nie tykajcie sprawy lepiej w swoich rozważaniach .
A co powiesz funkcjonariuszce (sytuacja hipotetyczna ale możliwa) która po 7 latach służby urodziła dziecko i 3 lata była na wychowawczym, po kolejnych 7 następne dziecko i znowu 3 lata wychowawczego. W międzyczasie mógł się trafić bezpłatny urlop czy dwóletnie ucywilnienie. Taka osoba nazbiera najwyżej 7 kolejnych lat w których miała dochód, reszta policzona będzie za 0, przez co emerytura wyliczona w ten sposób jest zaniżona o jakieś 30% Osobiście jestem za zmianą polegającą na wykreśleniu słowa "kolejnych" i zastąpienia go słowem "wybranych".
Ostatnia pensja, tak jak piszesz, dla wielu nie jest najkorzystniejsza, poza tym dochodzi ryzyko o którym wspomniałem wyżej.
 
Witaj w klubie😎
Mimo wszystko.
Mając na uwadze Twoje zaangażowanie w sprawy zz i realia życia nadal będę wpłacać i przybijać piątkę. Wiem że ta kasa nie pójdzie na marne.
Jeszcze raz dzięki.
Bardzo Tobie dziękuję. Ta emerytura nie jest za wysoka(zaniżona z uwagi na pomijanie w awansach i brak możliwości wybrania najlepszych lat z uwagi na zwolnienie ze służby) i wszelkie dalsze wsparcie będzie dla mnie i mojej Rodziny bardzo pomocne, gdyż mam nadzieję zrekompensuje szykany jakie mnie spotykały i trwają za walkę w interesie środowiska zawodowego.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie i moją Rodzinę wsparli, wspierają lub zamierzają zadeklarować rekompensatę.
 
@PJS Ja miałem ciągłość 10 lat. Natomiast nie mogłem wybrać najlepszych lat z uwagi na zwolnienie. Byłem też nisko wynagradzany, bo omijały mnie wszelkie awanse. Nie byłem awansowany, bo od stycznia 2008 "podpadłem" już na dobre i szykany tylko się nasilały.
MÓJ WSKAŹNIK WWPW wynosi 83,07%.
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
Podobnie fatalną sytuację mają osoby zwalniane. Są sytuacje, że nie są w stanie uzbierać ciągłości 10 lat.
Słuszny postulat zmiany prawa.
To, że nie zaliczają urlopu wychowawczego mnie szokuje, bo ZZ Celnicy PL walczył o to i na nasze interwencje w procesie legislacyjnym ustawa została znowelizowana, więc ja nie rozumiem całej tej sytuacji i tego orzeczenia Sadu sprzed niewielu dni wstecz.
Trzeba włączyć RPO i kogo się da, aby to uległo wreszcie normalizacji.
 
Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty.

Nareszcie twoja ciężka praca pełna poświęceń, upór i wytrwałość zostały chociaż częściowo nagrodzone. Wielkie gratulacje.
 
@PJS Ja miałem ciągłość 10 lat. Natomiast nie mogłem wybrać najlepszych lat z uwagi na zwolnienie. Byłem też nisko wynagradzany, bo omijały mnie wszelkie awanse. Nie byłem awansowany, bo od stycznia 2008 "podpadłem" już na dobre i szykany tylko się nasilały.
MÓJ WSKAŹNIK WWPW wynosi 83,07%.
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
Podobnie fatalną sytuację mają osoby zwalniane. Są sytuacje, że nie są w stanie uzbierać ciągłości 10 lat.
Słuszny postulat zmiany prawa.
To, że nie zaliczają urlopu wychowawczego mnie szokuje, bo ZZ Celnicy PL walczył o to i na nasze interwencje w procesie legislacyjnym ustawa została znowelizowana, więc ja nie rozumiem całej tej sytuacji i tego orzeczenia Sadu sprzed niewielu dni wstecz.
Trzeba włączyć RPO i kogo się da, aby to uległo wreszcie normalizacji.
Ile masz lat służby bo za 21 cos się nie zgadza.
 
Koniu nie niektórzy a wszyscy przyjęci do służby przed 15.09.1999. Bo lata naszej służby przed tą datą poszły psu w dupę. I jeszcze jedno niech mi nikt nie mówi, że pis dał mi emkę, bo gdyby tak było to już od roku powinienem miec fula a nie dalej siedzieć w tym syfie.
 
Ostatnia edycja:
@PJS Ja miałem ciągłość 10 lat. Natomiast nie mogłem wybrać najlepszych lat z uwagi na zwolnienie. Byłem też nisko wynagradzany, bo omijały mnie wszelkie awanse. Nie byłem awansowany, bo od stycznia 2008 "podpadłem" już na dobre i szykany tylko się nasilały.
MÓJ WSKAŹNIK WWPW wynosi 83,07%.
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
Podobnie fatalną sytuację mają osoby zwalniane. Są sytuacje, że nie są w stanie uzbierać ciągłości 10 lat.
Słuszny postulat zmiany prawa.
To, że nie zaliczają urlopu wychowawczego mnie szokuje, bo ZZ Celnicy PL walczył o to i na nasze interwencje w procesie legislacyjnym ustawa została znowelizowana, więc ja nie rozumiem całej tej sytuacji i tego orzeczenia Sadu sprzed niewielu dni wstecz.
Trzeba włączyć RPO i kogo się da, aby to uległo wreszcie normalizacji.
Dołóż sobie lekarza i będzie pod trzy,z pięć lat rewaloryzacji i będzie ponad trzy i tak dalej.
 
Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty.
Sławku cieszę się bardzo, że (oczywiście pomimo kwoty) dopiąłeś swego i masz decyzję.
Apeluję jednak do wszystkich członków o dalsze wsparcie dla naszego Przewodniczącego. Zlecenie stałego przelewu jest niezwykle proste. Kwota np. 10 zł miesięcznie Was nie zrujnuje (1 kawa na stacji mniej) a w razem powinna dać niezłą sumę!
Ponadto apeluję do Zarządu aby uchwalić dla Sławka jakieś porządne uposażenie (adekwatne do poborów w dużym mieście) aby mógł godnie utrzymać rodzinę. Nie róbcie tego dla niego, zróbcie to dla nas - wyobraźcie sobie jakby Sławek zapragną zmienić " branżę"? Gdzie my znajdziemy równie mądrego, uczciwego i pracowitego Przewodniczącego?
 
(...)
To, że za urlop wychowawczy liczą "ZERO" to jest rzecz niepojęta. Tak podchodzi ZER i Sąd już też niedawno tak orzekł.
Mam nadzieję, że Sędzia nie przyłożył się do sprawy. Będziemy apelować.
Trzeba w tej sprawie mocno zadziałać, bo to wstyd jest, że tak państwo traktuje osoby korzystające z urlopu wychowawczego.
(...)
Trzeba spróbować przy nowelizacji ustawy o KAS wprowadzić odpowiednie zmiany.
 
Trzeba spróbować przy nowelizacji ustawy o KAS wprowadzić odpowiednie zmiany.
Nowelizacja może zmienić sytuację przyszłą i nie będzie miała zastosowania do przebytych już urlopów niestety.
Tak nawiasem mówiąc to i tak dobrze, że nasi łaskawy zaliczają jako "0". Bo np. urlopu bezpłatnego nie wliczają do wysługi wcale. Oczywiście w ustawie o KAS jest taki zapis ale w ustawach o SC nie było nic takiego. Zer nie zalicza do stażu służby urlopu bezpłatnego np.: z 2007 roku (nawet jako zero) powołując się na ustawę o KAS (uchwaloną 10lat później). Komedia...
 
Nowelizacja może zmienić sytuację przyszłą i nie będzie miała zastosowania do przebytych już urlopów niestety.
Tak nawiasem mówiąc to i tak dobrze, że nasi łaskawy zaliczają jako "0". Bo np. urlopu bezpłatnego nie wliczają do wysługi wcale. Oczywiście w ustawie o KAS jest taki zapis ale w ustawach o SC nie było nic takiego. Zer nie zalicza do stażu służby urlopu bezpłatnego np.: z 2007 roku (nawet jako zero) powołując się na ustawę o KAS (uchwaloną 10lat później). Komedia...
Tylko wątek chyba nie ten, można by gdzieś przenieść żeby nie zaśmiecało.
 
Nowelizacja może zmienić sytuację przyszłą i nie będzie miała zastosowania do przebytych już urlopów niestety.
Tak nawiasem mówiąc to i tak dobrze, że nasi łaskawy zaliczają jako "0". Bo np. urlopu bezpłatnego nie wliczają do wysługi wcale. Oczywiście w ustawie o KAS jest taki zapis ale w ustawach o SC nie było nic takiego. Zer nie zalicza do stażu służby urlopu bezpłatnego np.: z 2007 roku (nawet jako zero) powołując się na ustawę o KAS (uchwaloną 10lat później). Komedia...
obawiam się że z kodeksu pracy urlpy bezpłatne poprostu nigdy nie były wliczane do stażu.
 
obawiam się że z kodeksu pracy urlpy bezpłatne poprostu nigdy nie były wliczane do stażu.
My nie byliśmy zatrudnieni na podstawie kodeksu pracy. W KP na pewno są odpowiednie zapisy, w ustawie o KAS również, stare ustawy o SC tego nie regulowały. Dlaczego więc urlop wychowawczy się zalicza do wysługi a urlop bezpłatny otrzymany np.: na opiekę nad chorym członkiem rodziny już nie?
Oddzielną kwestią jest uzasadnienie ZER, który odmawia zaliczenia urlopu udzielonego na podstawie ustawy o SC, powołując się na ustawę o KAS?
 
Back
Do góry