• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

APEL Zarządu Głównego ZZ CELNICY PL - WAŻNE !!!

Pierwotny wpis Apelu:
Zarząd Główny ZZ Celnicy PL informuje, że Koledze Sławomirowi Siwemu, Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy PL, nie uznano 5 lat, tzw. "zadań policyjnych", mimo iż znacznie ponad 5 lat pełnił służbę z Oddziałach Celnych.
PRZYBIJ PIĄTKĘ SŁAWKOWI! NR KONTA 40 1600 1462 0006 1807 1607 7041

EDYCJA po przyznaniu emerytury:
Emerytura po długim czasie walki została w końcu przyznana. Dyrektor wydał stosowne zaświadczenie potwierdzające 5 lat zadań policyjnych.
Apel, tak jak w załączniku, pozostaje nadal aktualny. Chcemy bowiem zbudować fundusz emerytalny dla Przewodniczącego z uwagi na dyskryminację za walkę o nasze emerytury i sensu largo działalność związkową, jaka spotykała go z tego powodu w większości okresu służby. Powyższe miało wpływ na pomijanie w awansach i kształtowało niskie uposażenie, a to powoduje, że wskaźnik WWPW % do wyliczenia emerytury wynosi 83,07 i nie ulegnie zmianie po powrocie do służby, gdyż Przewodniczący z uwagi na dwukrotne zwolnienia ze służby z powodu działalności związkowej, nie będzie mógł wybrać innego okresu 10 lat do wyliczenia emerytury.
Był zwalniany za walkę o nasze prawa w latach 2013-2014 i 08.2017-13.12.2021.
Emerytura określona została w decyzji ZER MSWiA z dnia 27.05.20 r. na kwotę 2377,69 zł brutto i aktualnie została wstrzymana, gdyż jak wiemy Przewodniczący wygrał batalię o powrót do służby.
Gdyby nie szykany za działalność związkową i walka o nasze emki, miałby zdecydowanie lepsze warunki emerytalne.
Możemy, wbrew wieloletnim szykanom jakie dotykały Przewodniczącego i wpływają na wysokość Jego emerytury, poprawić przyszłą sytuację bytową Przewodniczącego i Jego Rodziny.
Prosimy o wsparcie i deklarowanie dowolnych kwot.
Intencją Apelu jest cykliczne, comiesięczne zasilanie funduszu kwotą 5 zł np. poprzez złożenie zlecenia stałego.
Stąd nazwa akcji "PRZYBIJ PIĄTKĘ".
Pozdrawiamy i dziękujemy za wszelką pomoc.
Więcej w załączniku
 

Attachments

  • Apel do Funkcjonariuszy.pdf
    134 KB · Wyświetleń: 4 186
obawiam się że z kodeksu pracy urlpy bezpłatne poprostu nigdy nie były wliczane do stażu.
I nie do stażu a do wysługi z mnożnikiem 0. Po prostu powinna być niższa emka jak ktoś był w tym czasie na urlopie bezpłatnym, tak jak jest teraz z wychowawczym. Zarówno na wychowawczym jak i na bezpłatnym praca nie była świadczona i nie odprowadzano składek ale wychowawczy liczy się do wysługi.
 
raczej powiedzmy nie przemyślana przez władzę dziura w systemie
bo faktycznie rodzi to pewne problemy
jeżeli zaliczają rok ale obniżają kwotę odniesienia to jest to mniej więcej to samo co piszesz (emka delikatnie mniejsza) ale jeżeli nie uznają roku wogóle to bardzo poważny problem. Z resztą może innej natury ale mam podobny. Coć ostateczne szczęśliwym trafem nie tak obciążający ale w pewnych okolicznościach pozbawiający mnie prawa wyboru, a wyboru zawsze się liczy.
 
raczej powiedzmy nie przemyślana przez władzę dziura w systemie
bo faktycznie rodzi to pewne problemy
jeżeli zaliczają rok ale obniżają kwotę odniesienia to jest to mniej więcej to samo co piszesz (emka delikatnie mniejsza) ale jeżeli nie uznają roku wogóle to bardzo poważny problem. Z resztą może innej natury ale mam podobny. Coć ostateczne szczęśliwym trafem nie tak obciążający ale w pewnych okolicznościach pozbawiający mnie prawa wyboru, a wyboru zawsze się liczy.
A ja mam właśnie taki problem. Służby mam już grubo ponad 15 ale prawa do emki jeszcze nie, ponieważ nie zaliczono służby cywilnej oraz urlopu bezpłatnego. Wolał bym jednak zaliczenie tych okresów kosztem niższej emki niż odwrotnie.
 
A ja mam właśnie taki problem. Służby mam już grubo ponad 15 ale prawa do emki jeszcze nie, ponieważ nie zaliczono służby cywilnej oraz urlopu bezpłatnego. Wolał bym jednak zaliczenie tych okresów kosztem niższej emki niż odwrotnie.
co do okresów przed 99 to już się niedawno wypowiedziałem, że dwie wcześinejsze ustawy o SC zalizyły nam ten czas jako czas służby a druga z nich literalnie uznała, iż uznanie to również dotyczy wszelkich benefitów płynących z jego stażu. Zatem nie są respektowane nasze prawa nabyte a tym prawem jest właśnie staż służby. Podkreślam SŁUŻBY. więc nie służby cywilnej lecz SŁUŻBY. więc jeśli byłeś przed 99 w SC to tak jak mnie i tysiące innych jesteś ..... przez władzę. Niepierwszy raz i zapewne nie ostatni. Ale związek walczy i o tę sprawę więc jak zarząda wsparcia to nalezy je dać. Co do urlopu bezpłatnego. hmmm. Żeby być uczciwym o wybór tego co go bierze ten czas moim zdanie nie powinien się liczyć do jakiegokolwiek stażu oczywiście uważam też że albo dany rok nie powinien być brany w wyliczaniu 10 kolejnych lat służby ale kolejnym powinien być rok pełny go poprzedzający lub brany jako pełen rok lecz ze zmniejszoną kwotą. Osobiście skłaniał bym się do wersji pierwszej lub do swobodnego wyboru na wniosek z obydwu wersji. To również by rozwiązywało kilka problemów ucywilnionych a następnie w ciągu tych trzech i więcej lat "przywróconych" do służby. W cudzysłowie bo art. 150 ustawy o KAS niestety takiej formuły nie przewiduje.
 
Mam już decyzję ZER. Moja emerytura wynosi lekko poniżej 2 tys. zł netto.
Nie jest tak źle jak się spodziewałem, :) choć ta kwota nie pozwala nadto optymistycznie patrzeć w przyszłość.
Tym bardziej bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie i zadeklarowane comiesięczne cykliczne wpłaty.
Na koncie jest 27 tys. zł. To wpłaty z 10 miesięcy jego istnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim.
Dziękuję za PRZYBICIE PIĄTKI i inne wpłaty.
Sławku ja również przyłączam się do gratulacji✌:)(y)
 
Co do urlopu bezpłatnego. hmmm. Żeby być uczciwym o wybór tego co go bierze ten czas moim zdanie nie powinien się liczyć do jakiegokolwiek stażu
Wiesz, czasami nie jest to wybór tylko przymus, tak jak w przypadku wychowawczego. Jeśli chodzi o uczciwość, to nikt nie chce za te okresy pieniędzy, nie pracowałem - nie dostaje! Ale do wysługi powinno się wliczać, będąc na urlopie bezpłatnym czas nie staje w miejscu, jest się coraz starszym i takie "odrabianie" urlopu może nastręczać problemu.
To tak jakby w systemie powszechnym gość miał już 65 lat ale (czysto teoretycznie) przebywał 5 lat na bezpłatnym i musiałby pracować do 70 aby uzyskać emkę! A tak nie jest, poprostu dostaje ja pomniejszoną o lata przebywania na bezpłatnym.
 
Niezaliczenie urlopu bezpłatnego do stażu i do wysługi emerytalnej jest dla mnie oczywiste. Problemem są tylko dziury powstające w stażu uniemożliwiające uzbieranie 10 lat ciągiem.
Zmiana jest portzebna, ale nie jak ktoś wyżej proponował w ustawie o kas, ale w ustawie emerytalnej.
Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wybrania 10 dowolnych lat a nie tak jak teraz kolejnych, lub żeby było kolejnych pełnych lat (żeby można było pomijać dziury powstające przez przerwy w służbie (liczone teraz za zero))
 
Niezaliczenie urlopu bezpłatnego do stażu i do wysługi emerytalnej jest dla mnie oczywiste. Problemem są tylko dziury powstające w stażu uniemożliwiające uzbieranie 10 lat ciągiem.
Zmiana jest portzebna, ale nie jak ktoś wyżej proponował w ustawie o kas, ale w ustawie emerytalnej.
Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wybrania 10 dowolnych lat a nie tak jak teraz kolejnych, lub żeby było kolejnych pełnych lat (żeby można było pomijać dziury powstające przez przerwy w służbie (liczone teraz za zero))
A powiedz jaka jest Twoim zdaniem różnica pod względem "emerytalnym" pomiędzy urlopem bezpłatnym a urlopem wychowawczym? Wychowawczy wlicza się do wysługi a ten drugi to już nie?
 
Moim zdaniem zasadnicza,
osoba na wychowawczym, jak sama nazwa wskazuje wychowuje następne pokolenie i to przyszłe pokolenie będzie płacić składki emerytalne, z których nam będą na starość wypłacać nasze emki,
a osoby na bezpłatnym realizują swoje partykularne cele, z których korzyść płynie tylko dla nich, często wręcz na szkodę pracodawcy i współpracowników,
oczywiście są to często trudne decyzje, ale korzyść jest zawsze po stronie biorącej taki urlop bezpłatny bo w innej sytuacji by się takiej osobie on nie opłacał
 
A powiedz jaka jest Twoim zdaniem różnica pod względem "emerytalnym" pomiędzy urlopem bezpłatnym a urlopem wychowawczym? Wychowawczy wlicza się do wysługi a ten drugi to już nie?
W samym założeniu. Kobiety nie powinny być "karane" za fakt urodzenia i chęci bycia z dzieckiem w pierwszych jego latach. Natomiast urlop bezpłatny może być wykorzystany np. na zbiór szparagów, winobranie, czy zajęcia dydaktyczne...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Moim zdaniem zasadnicza,
osoba na wychowawczym, jak sama nazwa wskazuje wychowuje następne pokolenie i to przyszłe pokolenie będzie płacić składki emerytalne, z których nam będą na starość wypłacać nasze emki,
a osoby na bezpłatnym realizują swoje partykularne cele, z których korzyść płynie tylko dla nich, często wręcz na szkodę pracodawcy i współpracowników,
oczywiście są to często trudne decyzje, ale korzyść jest zawsze po stronie biorącej taki urlop bezpłatny bo w innej sytuacji by się takiej osobie on nie opłacał
O widzę, że solidarności jajników się włączyła. Moje Panie, dlatego napisałem, że pod względem "emerytalnym" czyli pełnienia służby i opłacania składek!
Względy moralne są trudne do porównania. Oczywiście urlop wychowawczy z założenia ma na celu wychować przyszłe pokolenia ale nie oszukujmy się, też można na nim pojechać na szparagi i czesto tak jest😉.
A urlop bezpłatny może mieć różne cele. Można jechać na szparagi ale można również pomagać żonie w wychowywaniu trójki dzieci bo sobie nie daje rady a dziadków nie ma! Lub inne losowe sytuacje. Nikt nie bierze bezpłatnego bez ważnego celu.
 
Urlop bezpłatny to nic innego jak dobrowolne zwolnienie się z pracy na określony czas z zagwarantowanym powrotem na tych samych warunkach.
Do emerytury z ZUS też się nie liczy do niczego. Możnaby pół życia zawodowego spędzić na urlopie bezpłatnym i miałoby to się liczyć do stażu itp.?
Urlop wychowawczy to zupełnie inna bajka. Jest elementem polityki prorodzinnej
 
Urlop bezpłatny to nic innego jak dobrowolne zwolnienie się z pracy na określony czas z zagwarantowanym powrotem na tych samych warunkach.
Do emerytury z ZUS też się nie liczy do niczego. Możnaby pół życia zawodowego spędzić na urlopie bezpłatnym i miałoby to się liczyć do stażu itp.?
Urlop wychowawczy to zupełnie inna bajka. Jest elementem polityki prorodzinnej
Otwórz o żadnym zwolnieniu z pracy nie ma mowy. Jesteś ciągle zatrudniony, tylko nie swiadczysz pracy/służby.
Nie piszę tu o polityce prorodzinnej, bo jakby taka była to nie liczyli by wychowawczego do emki jako 0. Piszę o polityce emerytalnej. Powinni płacić za tyle lat ile przepracowałem.
 
Solidarności jajników bo nagle dość gwałtownie zareagowały 2 panie...
OK., ale czy dalej nie widzisz różnicy pomiędzy wychowawczym a bezpłatnym?
Piszemy trochę nie na temat. Admin powinien przenieść te wpisy do innego wątku, np dotyczącego emerytur.
Zagadnienie jest ciekawe, ale kończę pisanie o tym w tym wątku bo to nie na temat
 
Otwórz o żadnym zwolnieniu z pracy nie ma mowy. Jesteś ciągle zatrudniony, tylko nie swiadczysz pracy/służby.
Nie piszę tu o polityce prorodzinnej, bo jakby taka była to nie liczyli by wychowawczego do emki jako 0. Piszę o polityce emerytalnej. Powinni płacić za tyle lat ile przepracowałem.
No właśnie w tym problem, że w znowelizowanej ustawie emerytalnej dodano zapis, że wysokość emerytury nie może być pomniejszana o urlop wychowawczy, podobnie jak urlop rodzicielski czy macierzyński. Tylko ZER nie chce tego uznać!(nawet na swojej stronie internetowej powołując się na artykuł bezczelnie pominął urlop wychowawczy wprowadzając tym samym zainteresowanych w błąd). Urlop wychowawczy został dodany przez ustawodawcę po to właśnie, aby m.in. zlikwidować nierówne traktowanie nas względem innych służb mundurowych. ZER powołuje się na ustawę o KAS i ani słowem nie wspomina o ustawie emerytalnej!!! Pytanie, gdzie był, jak wprowadzano poprawki do tej ustawy? Poza tym, bulwersujące jest to, że w ŻADNEJ grupie zawodowej nie pomniejsza się już emerytury za urlop wychowawczy.
 
Back
Do góry