• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

AKCJA SEJM!

Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

WSZYSCY!

NIE ODPUSZCZAMY!

W związku z informacją o złożeniu poprawek w Senacie do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw

z uwagi na brak czasu, jednak mając nadzieję na przyjęcie poprawek przez Senat,

rozpoczynamy już dzisiaj ŚRODA) akcję skierowaną do Parlamentarzystów Sejmu RP.


Czasu na działanie jest bardzo mało, gdyż Sejm już rano w piątek będzie się tym zajmował i głosował.

Maile wysyłamy dzisiaj - ŚRODA(12.08), CZWARTEK(13.08), a kto nie zdąży to jeszcze w PIĄTEK(14.08) do godziny 12:00.

Prosimy by każdy funkcjonariusz, niezależnie od stażu(w piśmie jest także o funkcjonariuszach z krótkim stażem) wysłał maile do Sejmu i załączył pismo Związku, które udostępniamy.

Koniecznie wyślijcie na adres Klubu Parlamentarnego PiS e-mail kp-pis@kluby.sejm.pl i innych Klubów, ale także maile do możliwie jak największej liczby wszystkich Parlamentarzystów.

Rano będzie się tym zajmować Komisja AiSW. Adresy Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl np. e-mail do Jana Kowalskiego to jan.kowalski@sejm.pl, itd oczywiście bez polskich znaków, gdy Poseł ma takie w imieniu lub nazwisku.

Tutaj pod linkiem są dostępne dane wszystkich Posłów i także ich e-maile(niektórzy dodatkowo podają też inne maile)

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/poslowie.xsp?type=A

tutaj dane Posłów KP PiS i Prezydium Klubu

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/klubposlowie.xsp?klub=PiS

tutaj wszystkie Kluby

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/kluby.xsp


Zwracam się z prośbą, aby rozesłać niniejszą informację do jak największej liczby funkcjonariuszy z apelem o to, aby każdy funkcjonariusz przesłał maila do Posłów, Klubów o dowolnej treści wg własnego uznania. Podajemy przykładową treść maila:

Szanowny Pan Marszałek Ryszard Terlecki

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS

Szanowny Panie Marszałku

Jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie przez Sejm RP poprawek zgłoszonych w Senacie RP do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166 i 166A, druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A).

Chodzi o dopisanie Służby Celno-Skarbowej. Skrótowe uzasadnienie zawarte jest w załączonym piśmie.


Od siebie dodam, że czuję się odrzucony i tak jakby moje doświadczenie było gorzej traktowane przez rząd i koalicję rządową, na niższym poziomie niż Kolegów z innych formacji, z którymi ramię w ramię pełnię często/codziennie służbę.


Proszę o odpowiedź dlaczego Państwo nie wspiera mnie w walce z przestępczością, dając taką samą ochronę prawną, jak funkcjonariusze innych służb?

Dlaczego Państwo nie uznaje mojego doświadczenia?



Z Poważaniem
..."


Proszę, by każdy wysłał co najmniej kilka maili, do kilku Posłów, jednak możliwie każdy jak najwięcej. Proszę wybierać Posłów ze swojego regionu, ale także szerzej, wg. własnego uznania i z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Członkowie tej Komisji są dostępni tutaj

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=9&KodKom=ASW

Powodzenia!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy79-2-20-wniosek do Klubów Parlamentarnych SEJM.pdf
    242,6 KB · Wyświetleń: 589
No i co funkcjonariusze i funkcjonariuszki??
Mają nas dokładnie w d...
jasna dyskryminacja mundurowych w tej strukturze jaką jest KAS!!!
Wyjeb.... Nas bez mydła...
Czy nadal będziemy bierni czy w końcu granicą i oddziały celne staną żeby pokazać tym ignorantom z Sejmu i senatu że należy nas docenić szanować albo będzie krach!!
Swoją drogą darmozjady bez mrugnięcia okiem dali sobie podwyżki 100%!!!
To skandal... Wzywam do bojkotu i strajku włoskiego. Ignorować polityków jak oni robią to z funkcjonariuszami Służby Celnej!!! Bo dla mnie nazwa funkcjonariusz służby Celno -Skarbowej to wstyd... Nic ze skarbówka wspólnego mieć nie chce.?!! Miejmy swoją godność!!

Nie jestem pewien czy Wszyscy popierają protest na zasadzie strajku włoskiego . Jesteśmy skutecznie podzieleni , do tego wciągnięci w machinę cywilno-pseudoSolidarnościową . Na samej górze w naszej obecności zawierają się klany i układy do DŁUGIEGO rządzenia . Deprecjonowana jest rola naszej formacji (celowo nie oddzielam Służby od Cywili) . Nigdy nie mieliśmy narzędzia w postaci dobrych Rzeczników . Nie nauczyliśmy się przez lata tej umiejętności od Straży Granicznej . Przecież wydawało się , że ich już może być potrzebna garstka , bo dzisiaj o tym świadczą krańcowo istniejące granice . I co , Oni uzyskali Wszystko co chcieli . Dodatki , podwyżki itp.
I teraz tłustym drukiem :))

Dlaczego do części z Was nie dociera , że rola CelnicyPL poprzez połączenie z kilkutysięczną liczbą pracowników cywilnych tzw. KAS skutecznie jest marginalizowana . Solidarności udało się niestety u Nas , lecz nie udało się w pozostałych Służbach mundurowych . To jest przykład , który każdy z nas powinien przemyśleć .

Tylko mocny i poparty strukturalnie i liczebnie ZZ jest w stanie ugrać dla nas należne przywileje . Nie trzeba dużej odwagi aby to zrozumieć i przeznaczyć stosowny głos jak w wyborach . Inaczej będziemy bezradni jak dzieci we mgle i ostry cień mgły nas do końca ubezwłasnowolni . Pędzimy jak stado baranów popędzani przez Żółte Związki idące ręka w rękę z zarządzającymi w MF .

Ugrać można tylko w grze i przy stole z mocną kartą przetargową , liczącym się partnerem do rozmów mającym przełożenie w poparciu większości .
 
Ugrać można tylko w grze i przy stole z mocną kartą przetargową , liczącym się partnerem do rozmów mającym przełożenie w poparciu większości .
Nie rozumie i chyba nigdy tego nie zrozumie do Celników.pl należy około 40% funkcjonariuszy i wg Ciebie to jest mało, ten związek nie jest siłą? Nie mieszajmy się ze skarbowcami i mamy silny związek. Nie mieszajmy dwóch różnych systemów. Celnicy.pl niech się zajmie tylko mundurowymi i będzie miał argument w rękach 40% stanu osobowego. Jak się łapie wszystkie sroki za ogon to potem tak jest, że dajemy argument do ręki naszym wrogom.
 
...
Nigdy nie mieliśmy narzędzia w postaci dobrych Rzeczników
...
Zgadzam się z tym, co napisałeś ale za szczególnie istotne uważam powyższe zdanie.
(y)

Sławku!
Proponowałem kiedyś zatrudnienie dla nas Rzecznika - zawodowca. Nic nie ujmując
Twojej wiedzy, rozumowi, zaangażowaniu czy chęciom, to choć naprawdę Ty jesteś
Wielkim Człowiekiem, to jednak ... tylko człowiekiem ...

Chodziło mi między innymi o to, że Przewodniczący, to nie jest w tym samym czasie:
- kapitan, I - IV oficer, radio oficer (I, II), asystent pokładowy, asystent radiooficera,
lekarz, bosman, cieśla okrętowy, magazynier pokładowy - a wymieniłem tylko tzw.
"załogę pokładową".

Wiesz, że zawsze byłem gotów na poparcie Ciebie i popierałem, jak tylko umiałem
najlepiej, ale też parokrotnie zdarzało się być na Ciebie niepohamowanie wściekłym*
(*delikatnie) tyle tylko, że tak naprawdę - zawsze z jednego, absolutnie jedynego
powodu - Twojej akceptacji i "pokornego" przyjęcia roli "kombajnu" od wszystkiego!
Nigdy nie potrafiłem, nie umiałem milczeć czując przekonanie. Czuję, że nie jest to
nawet wymuszone koniecznością samobójstwo. Dla mnie, to świadome zabójstwo!

Rezultat - ostatnimi czasy - "zamknąłem pysk", będąc aż dotąd wręcz przekonanym,
że póki Związek ani myśli o jakichś korektach w sposobach działania, a zwłaszcza
o pewnego rodzaju "nowoczesności", to ja - "z czym do ludu" - zwykły, przeciętny,
do tego jeszcze zmanierowany szaraczek, ani nie "zbawię" paru tysięcy ludzi, ani też
stan mojej gotowości (tym bardziej obecności) nie ma wpływu i znaczenia dla dobra
ogółu ... chociaż ... na pewno spory stres ominie osoby, które irytuję.


W tym kontekście uważam, że absolutnie niewiele zdziałasz (także Zarząd), jeśli nie
podejmiesz współpracy z - co najmniej - paroma "myślącymi" w kilku dziedzinach.
Niech będą to chociaż nieetatowi, ale związani jakąś umową doradcy, ale najlepiej
zawodowi. Podkreślam: o ile w Zarządzie nie są aktywni specjaliści, to nie myślę o
powierzaniu im tej roli. Jeśli są, należy poszerzyć Zarząd, bo to też nie "kombajny".


I to by było na tyle ...
 
Zawsze powtarzałem, że dobry szef to nie ten, który wszystkiego chce dopilnować sam, steruje ręcznie podwładnymi jakby miał do czynienia ze stadem małpów, ale ten, który potrafi cedować zakresy spraw podwładnym, właściwym podwładnym, a sam służy im wiedzą, podejmuje decyzje w sprawach przekraczających ich kompetencje, oraz rozlicza ich z jakości wyników
 
Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

WSZYSCY!

NIE ODPUSZCZAMY!

W związku z informacją o złożeniu poprawek w Senacie do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw

z uwagi na brak czasu, jednak mając nadzieję na przyjęcie poprawek przez Senat,

rozpoczynamy już dzisiaj ŚRODA) akcję skierowaną do Parlamentarzystów Sejmu RP.


Czasu na działanie jest bardzo mało, gdyż Sejm już rano w piątek będzie się tym zajmował i głosował.

Maile wysyłamy dzisiaj - ŚRODA(12.08), CZWARTEK(13.08), a kto nie zdąży to jeszcze w PIĄTEK(14.08) do godziny 12:00.

Prosimy by każdy funkcjonariusz, niezależnie od stażu(w piśmie jest także o funkcjonariuszach z krótkim stażem) wysłał maile do Sejmu i załączył pismo Związku, które udostępniamy.

Koniecznie wyślijcie na adres Klubu Parlamentarnego PiS e-mail kp-pis@kluby.sejm.pl i innych Klubów, ale także maile do możliwie jak największej liczby wszystkich Parlamentarzystów.

Rano będzie się tym zajmować Komisja AiSW. Adresy Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl np. e-mail do Jana Kowalskiego to jan.kowalski@sejm.pl, itd oczywiście bez polskich znaków, gdy Poseł ma takie w imieniu lub nazwisku.

Tutaj pod linkiem są dostępne dane wszystkich Posłów i także ich e-maile(niektórzy dodatkowo podają też inne maile)

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/poslowie.xsp?type=A

tutaj dane Posłów KP PiS i Prezydium Klubu

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/klubposlowie.xsp?klub=PiS

tutaj wszystkie Kluby

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/kluby.xsp


Zwracam się z prośbą, aby rozesłać niniejszą informację do jak największej liczby funkcjonariuszy z apelem o to, aby każdy funkcjonariusz przesłał maila do Posłów, Klubów o dowolnej treści wg własnego uznania. Podajemy przykładową treść maila:

Szanowny Pan Marszałek Ryszard Terlecki

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS

Szanowny Panie Marszałku

Jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie przez Sejm RP poprawek zgłoszonych w Senacie RP do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166 i 166A, druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A).

Chodzi o dopisanie Służby Celno-Skarbowej. Skrótowe uzasadnienie zawarte jest w załączonym piśmie.


Od siebie dodam, że czuję się odrzucony i tak jakby moje doświadczenie było gorzej traktowane przez rząd i koalicję rządową, na niższym poziomie niż Kolegów z innych formacji, z którymi ramię w ramię pełnię często/codziennie służbę.


Proszę o odpowiedź dlaczego Państwo nie wspiera mnie w walce z przestępczością, dając taką samą ochronę prawną, jak funkcjonariusze innych służb?

Dlaczego Państwo nie uznaje mojego doświadczenia?



Z Poważaniem
..."


Proszę, by każdy wysłał co najmniej kilka maili, do kilku Posłów, jednak możliwie każdy jak najwięcej. Proszę wybierać Posłów ze swojego regionu, ale także szerzej, wg. własnego uznania i z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Członkowie tej Komisji są dostępni tutaj

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=9&KodKom=ASW

Powodzenia!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

WSZYSCY!

NIE ODPUSZCZAMY!

W związku z informacją o złożeniu poprawek w Senacie do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw

z uwagi na brak czasu, jednak mając nadzieję na przyjęcie poprawek przez Senat,

rozpoczynamy już dzisiaj ŚRODA) akcję skierowaną do Parlamentarzystów Sejmu RP.


Czasu na działanie jest bardzo mało, gdyż Sejm już rano w piątek będzie się tym zajmował i głosował.

Maile wysyłamy dzisiaj - ŚRODA(12.08), CZWARTEK(13.08), a kto nie zdąży to jeszcze w PIĄTEK(14.08) do godziny 12:00.

Prosimy by każdy funkcjonariusz, niezależnie od stażu(w piśmie jest także o funkcjonariuszach z krótkim stażem) wysłał maile do Sejmu i załączył pismo Związku, które udostępniamy.

Koniecznie wyślijcie na adres Klubu Parlamentarnego PiS e-mail kp-pis@kluby.sejm.pl i innych Klubów, ale także maile do możliwie jak największej liczby wszystkich Parlamentarzystów.

Rano będzie się tym zajmować Komisja AiSW. Adresy Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl np. e-mail do Jana Kowalskiego to jan.kowalski@sejm.pl, itd oczywiście bez polskich znaków, gdy Poseł ma takie w imieniu lub nazwisku.

Tutaj pod linkiem są dostępne dane wszystkich Posłów i także ich e-maile(niektórzy dodatkowo podają też inne maile)

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/poslowie.xsp?type=A

tutaj dane Posłów KP PiS i Prezydium Klubu

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/klubposlowie.xsp?klub=PiS

tutaj wszystkie Kluby

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/kluby.xsp


Zwracam się z prośbą, aby rozesłać niniejszą informację do jak największej liczby funkcjonariuszy z apelem o to, aby każdy funkcjonariusz przesłał maila do Posłów, Klubów o dowolnej treści wg własnego uznania. Podajemy przykładową treść maila:

Szanowny Pan Marszałek Ryszard Terlecki

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS

Szanowny Panie Marszałku

Jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie przez Sejm RP poprawek zgłoszonych w Senacie RP do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166 i 166A, druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A).

Chodzi o dopisanie Służby Celno-Skarbowej. Skrótowe uzasadnienie zawarte jest w załączonym piśmie.


Od siebie dodam, że czuję się odrzucony i tak jakby moje doświadczenie było gorzej traktowane przez rząd i koalicję rządową, na niższym poziomie niż Kolegów z innych formacji, z którymi ramię w ramię pełnię często/codziennie służbę.


Proszę o odpowiedź dlaczego Państwo nie wspiera mnie w walce z przestępczością, dając taką samą ochronę prawną, jak funkcjonariusze innych służb?

Dlaczego Państwo nie uznaje mojego doświadczenia?



Z Poważaniem
..."


Proszę, by każdy wysłał co najmniej kilka maili, do kilku Posłów, jednak możliwie każdy jak najwięcej. Proszę wybierać Posłów ze swojego regionu, ale także szerzej, wg. własnego uznania i z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Członkowie tej Komisji są dostępni tutaj

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=9&KodKom=ASW

Powodzenia!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Ta ustawa jest istną głupotą, bo dodatku dla Służby-Celno-Skarbiwej wprowadzić nie chcieli, ale czas służby w Służbie-Celno-Skarbowej uprawiania do wliczenia w staż służby, która uprawnia do otrzymania w/w dodatku. To jest przecież niezgodne z Konstytucją w zakresie dyskryminacji tej samej grupy zawodowej tj. Funkcjonariuszy Publicznych. Ciekawe czy będzie Skarga Konstytucyjna.
 
Nie rozumie i chyba nigdy tego nie zrozumie do Celników.pl należy około 40% funkcjonariuszy i wg Ciebie to jest mało, ten związek nie jest siłą? Nie mieszajmy się ze skarbowcami i mamy silny związek. Nie mieszajmy dwóch różnych systemów. Celnicy.pl niech się zajmie tylko mundurowymi i będzie miał argument w rękach 40% stanu osobowego. Jak się łapie wszystkie sroki za ogon to potem tak jest, że dajemy argument do ręki naszym wrogom.

Obecnie mamy taką sytuację , że jest jeden pracodawca (DIAS) i my musimy zrozumieć "cywili" a oni muszą zrozumieć nas "funkcjonariuszy . Nie odczarujemy połączenia jakie zgotował nam Banaś i to nie jest stanowczo ten moment aby o tym rozmawiać . @stefan 123 musisz to przyjąć bo takie są fakty i nikt nie powinien tutaj temu zaprzeczać . DIAS nie będzie rozmawiał w sprawach funkcjonariuszy tylko ze Sławkiem , bo tego nie musi robić . Do tego dotyczy to DIAS-ów a nie jednego dyrektora , dlatego dostosujmy się do gry , której reguły podrzucił dla naszej formacji "kryształowy Banaś" .

Pytanie jakie powinniśmy zadać sobie to , czy mamy zaufanie dla Sławka . Jak tak , to Trzeba mu pomóc a nie oceniać przez pryzmat oszukańczych , brudnych zagrań inicjatorów w MF .
Przecież wiemy , że niektórzy z funkcyjnych ZZ przeszli na apanaże i pensje dyrektorskie w MF . Doskonale odczytują nasze nastroje i nas skutecznie skłócają .

Odrobinę refleksji nam Wszystkim się przyda . Przegrupujmy siły i spróbujmy przekuć to w jakiś sukces .
Ja osobiście w sukces wierzę .
 
Przykro mi ale nie mogę zgodzić się z kolegą. Np w policji też jest jeden pracodawca a jednak sprawy cywili i mundurowych są załatwiane oddzielnie. I każda z grup ma swoje związki.
TAK, prawda, tylko, że te różne związki, jak trzeba to stoją za sobą murem i raczej się nie podgryzają,
ich wspólnym przeciwnikiem jest MSW, no i skutecznie dążą do wytyczonego celu....
 
TAK, prawda, tylko, że te różne związki, jak trzeba to stoją za sobą murem i raczej się nie podgryzają,
ich wspólnym przeciwnikiem jest MSW, no i skutecznie dążą do wytyczonego celu....
Ja bym tego tak nie określił ... dla nich MSW jest partnerem - nie wrogiem. U nas MF to najchętniej w ogóle by pozbył się mundurowych tylko nikt nie chce nas wziąć ...

Ta ustawa jest istną głupotą, bo dodatku dla Służby-Celno-Skarbiwej wprowadzić nie chcieli, ale czas służby w Służbie-Celno-Skarbowej uprawiania do wliczenia w staż służby, która uprawnia do otrzymania w/w dodatku. To jest przecież niezgodne z Konstytucją w zakresie dyskryminacji tej samej grupy zawodowej tj. Funkcjonariuszy Publicznych. Ciekawe czy będzie Skarga Konstytucyjna.
Dziwi Cię to ? Był czas przywyknąć przecież.

Nie rozumie i chyba nigdy tego nie zrozumie do Celników.pl należy około 40% funkcjonariuszy i wg Ciebie to jest mało, ten związek nie jest siłą? Nie mieszajmy się ze skarbowcami i mamy silny związek.
Moim zdaniem jeżeli jest taka potrzeba, powinna powstać sekcja Celnicy PL, która nazywałaby się Skarbowcy PL do której zapisywaliby się pracownicy cywilni. Sekcja mundurowa udzielała by się w sprawy mundurowych a sekcja pracownicza w sprawy cywili nawzajem się popierając.
 
Przykro mi ale nie mogę zgodzić się z kolegą. Np w policji też jest jeden pracodawca a jednak sprawy cywili i mundurowych są załatwiane oddzielnie. I każda z grup ma swoje związki.

Skąd Ty masz takie informacje . Sam to wymyśliłeś .
Ja mam z goła inne przykłady , że jedno nie wyklucza drugiego . Słusznie wskazał powyżej @piracius można i trzeba razem funkcjonować .
Przykład z brzegu wzięty dot. inicjatywy wspólnej w tym NSZZ Policjantów .

Funkcjonariuszom policji i Straży Granicznej, którzy pełnią służbę w laboratoriach kryminalistycznych, przysługuje coroczny płatny urlop dodatkowy. Pracownicy służby cywilnej, którzy mają często te same obowiązki, są pozbawieni tego uprawnienia. Nowelizacja rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej, której projekt trafił właśnie do konsultacji publicznych, ma to zmienić. Osoby pracujące w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia w laboratoriach zyskają dodatkowe wolne.
Zresztą można się z całością zapoznać na na stronie NSZZP .

Nikt tam twardo nie twierdzi , że jak najdalej od cywili , cywilnych spraw .
Takie mamy klimaty i trzeba się dostosować do rzeczywistości , a nie ją zaklinać na wszelkie sposoby .
 
Ja bym tego tak nie określił ... dla nich MSW jest partnerem - nie wrogiem. U nas MF to najchętniej w ogóle by pozbył się mundurowych tylko nikt nie chce nas wziąć ...


Dziwi Cię to ? Był czas przywyknąć przecież.


Moim zdaniem jeżeli jest taka potrzeba, powinna powstać sekcja Celnicy PL, która nazywałaby się Skarbowcy PL do której zapisywaliby się pracownicy cywilni. Sekcja mundurowa udzielała by się w sprawy mundurowych a sekcja pracownicza w sprawy cywili nawzajem się popierając.
Z tym partnerstwem to chyba lekka przesada...po prostu MSW czuje respekt przed ZZ,
i oczywiście też medialnie i wizerunkowo korzysta, na przyjmowaniu propozycji ZZ.
I DYSKUSJA w pełni merytoryczna, skoro planuje się sekcję emerytów,
to może i utworzyć sekcję dla "nie celników", pomysł jest wart rozważenia,
no i wg mnie byłby trudny orzech do zgryzienia dla DIASów...(y),
 
@cat Korzystaliśmy już z profesjonalnej pomocy w sprawach wizerunku i przekazu informacji. Było to w najważniejszych momentach bo przed czerwcem 2016 i w trakcie też. Zawiedliśmy się. Sporo to kosztuje, a ja sam też zauważyłem, że zainteresowanie mediów wynikało z działań środowiska i ani trochę tej agencji.
Profesjonalnego rzecznika bardzo bym chciał dla Związku. Z cedowaniem zadań też jest podobnie, tzn. nie jest to takie proste, ale mamy tutaj postęp i wierzę, że będzie tylko lepiej, musi być :), ale to nie ode mnie tylko zależy. Potrzebujemy więcej ludzi zaangażowanych.
 
W związku z odrzuceniem poprawek Senatu przez większość parlamentarną powinniśmy odpowiedzieć jako środowisko.
Wstępnie pojawiły się propozycje wyżej. Są też już i inne wysłane do mnie na maila.
Bardzo proszę o pomysły. Jeśli nie są właściwe do przedstawienia na forum z różnych względów, to piszcie proszę na maila.
 
@cat Korzystaliśmy już z profesjonalnej pomocy w sprawach wizerunku i przekazu informacji. Było to w najważniejszych momentach bo przed czerwcem 2016 i w trakcie też. Zawiedliśmy się. Sporo to kosztuje, a ja sam też zauważyłem, że zainteresowanie mediów wynikało z działań środowiska i ani trochę tej agencji.
Profesjonalnego rzecznika bardzo bym chciał dla Związku. Z cedowaniem zadań też jest podobnie, tzn. nie jest to takie proste, ale mamy tutaj postęp i wierzę, że będzie tylko lepiej, musi być :), ale to nie ode mnie tylko zależy. Potrzebujemy więcej ludzi zaangażowanych.

OK - Sławku ... pisałem o "PR'owcu" czy "rzeczniku", jako przykładach sporo większych
potrzeb ale - mimo wszystko - te też uważam za niezwykle istotne, a wręcz niezbędne.

Rozumiem, że ów zawód na profesjonalistach mógł spowodować wykluczenie choćby
myśli podjęcia czegoś podobnego. Pozostaję jednak w wyrażonym przekonaniu, gdyż
zakładając poważny powód wstrzemięźliwości Związku do "nowinek", byłem świadomy
możliwego już wcześniej negatywnego doświadczenia Zarządu. Dlatego sprecyzowałem
powyżej pewien element, pisząc
*
... współpracy z - co najmniej - paroma "myślącymi"
w kilku dziedzinach.
Niech będą to nieetatowi, ale związani jakąś umową doradcy ...*
Orientując się nieco w smutnych realiach dzisiejszego świata, raczej mało kto pomyśli,
że "dumny" fachowiec dorwawszy fuchę na umowę-zlecenie, wykona ją równie idealnie
z inną - np. ubezpieczoną, uwiarygodnioną poważniejszym "węzłem".

Gdybyś uznał ten argument za zbyt "cienki", to proszę; dopuść może podobieństwo
przeżytych dawniej "zawiedzeń". Pomimo np. zawodu sprawionego przez pewnego
"zawodowego doradcę" od kwestii prawnych, nie wahałeś się wyszukać obecnego
i zapewniać o jego niezawodności w jednej z odpowiedzi, czym udzieliłeś jego osobie
swojego poręczenia.

Nikt nie twierdził, że właściwe zarządzanie działaniami wielu ludzi (kierowanie) jest
proste!
Jednakże, to właśnie ta kwestia - "nie zależenia" powodzenia we wszystkim od
Ciebie tylko, Zarządu czy "instytucji" Związku - stanowi meritum mojej wypowiedzi.
Dziękuję za autoryzację tej świadomości, natomiast chyba muszę dodać, iż swoim
postem, o taką świadomość ubiegałem się u wszystkich; zwłaszcza żądaniowych
wobec ZZ obiboków, wg których nawet nie wpłata 15 zł za członkostwo uprawnia
do niepohamowanej krytyki - ludzi bezinteresownego poświęcenia i trudu - ale już
samo istnienie ich samych: "bo ZZ mają dbać nie tylko o członków ale o wszystkich
pracowników"
, więc też tych destabilizujących, burzących i mącących dla rozrywki ...
 
OK - Sławku ... pisałem o "PR'owcu" czy "rzeczniku", jako przykładach sporo większych
potrzeb ale - mimo wszystko - te też uważam za niezwykle istotne, a wręcz niezbędne.

Rozumiem, że ów zawód na profesjonalistach mógł spowodować wykluczenie choćby
myśli podjęcia czegoś podobnego. Pozostaję jednak w wyrażonym przekonaniu, gdyż
zakładając poważny powód wstrzemięźliwości Związku do "nowinek", byłem świadomy
możliwego już wcześniej negatywnego doświadczenia Zarządu. Dlatego sprecyzowałem
powyżej pewien element, pisząc
*
... współpracy z - co najmniej - paroma "myślącymi"
w kilku dziedzinach.
Niech będą to nieetatowi, ale związani jakąś umową doradcy ...*
Orientując się nieco w smutnych realiach dzisiejszego świata, raczej mało kto pomyśli,
że "dumny" fachowiec dorwawszy fuchę na umowę-zlecenie, wykona ją równie idealnie
z inną - np. ubezpieczoną, uwiarygodnioną poważniejszym "węzłem".

Gdybyś uznał ten argument za zbyt "cienki", to proszę; dopuść może podobieństwo
przeżytych dawniej "zawiedzeń". Pomimo np. zawodu sprawionego przez pewnego
"zawodowego doradcę" od kwestii prawnych, nie wahałeś się wyszukać obecnego
i zapewniać o jego niezawodności w jednej z odpowiedzi, czym udzieliłeś jego osobie
swojego poręczenia.

Nikt nie twierdził, że właściwe zarządzanie działaniami wielu ludzi (kierowanie) jest
proste!
Jednakże, to właśnie ta kwestia - "nie zależenia" powodzenia we wszystkim od
Ciebie tylko, Zarządu czy "instytucji" Związku - stanowi meritum mojej wypowiedzi.
Dziękuję za autoryzację tej świadomości, natomiast chyba muszę dodać, iż swoim
postem, o taką świadomość ubiegałem się u wszystkich; zwłaszcza żądaniowych
wobec ZZ obiboków, wg których nawet nie wpłata 15 zł za członkostwo uprawnia
do niepohamowanej krytyki - ludzi bezinteresownego poświęcenia i trudu - ale już
samo istnienie ich samych: "bo ZZ mają dbać nie tylko o członków ale o wszystkich
pracowników"
, więc też tych destabilizujących, burzących i mącących dla rozrywki ...
Niestety, wszystkich się nie zadowoli, każdemu wg potrzeb...już było,
każdemu wg możliwości...strach pada na "zasiedziałych",
konia z rzędem temu kto to ogarnie, MF raczej nie...bo MU nie po drodze...:unsure:
może zamiast rzecznika, do rozmów "zatrudnić" mediatora, oczywiście społecznego???
 
Back
Do góry