• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

AKCJA SEJM!

Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej

WSZYSCY!

NIE ODPUSZCZAMY!

W związku z informacją o złożeniu poprawek w Senacie do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw

z uwagi na brak czasu, jednak mając nadzieję na przyjęcie poprawek przez Senat,

rozpoczynamy już dzisiaj ŚRODA) akcję skierowaną do Parlamentarzystów Sejmu RP.


Czasu na działanie jest bardzo mało, gdyż Sejm już rano w piątek będzie się tym zajmował i głosował.

Maile wysyłamy dzisiaj - ŚRODA(12.08), CZWARTEK(13.08), a kto nie zdąży to jeszcze w PIĄTEK(14.08) do godziny 12:00.

Prosimy by każdy funkcjonariusz, niezależnie od stażu(w piśmie jest także o funkcjonariuszach z krótkim stażem) wysłał maile do Sejmu i załączył pismo Związku, które udostępniamy.

Koniecznie wyślijcie na adres Klubu Parlamentarnego PiS e-mail kp-pis@kluby.sejm.pl i innych Klubów, ale także maile do możliwie jak największej liczby wszystkich Parlamentarzystów.

Rano będzie się tym zajmować Komisja AiSW. Adresy Posłów to imię.nazwisko@sejm.pl np. e-mail do Jana Kowalskiego to jan.kowalski@sejm.pl, itd oczywiście bez polskich znaków, gdy Poseł ma takie w imieniu lub nazwisku.

Tutaj pod linkiem są dostępne dane wszystkich Posłów i także ich e-maile(niektórzy dodatkowo podają też inne maile)

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/poslowie.xsp?type=A

tutaj dane Posłów KP PiS i Prezydium Klubu

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/klubposlowie.xsp?klub=PiS

tutaj wszystkie Kluby

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/kluby.xsp


Zwracam się z prośbą, aby rozesłać niniejszą informację do jak największej liczby funkcjonariuszy z apelem o to, aby każdy funkcjonariusz przesłał maila do Posłów, Klubów o dowolnej treści wg własnego uznania. Podajemy przykładową treść maila:

Szanowny Pan Marszałek Ryszard Terlecki

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS

Szanowny Panie Marszałku

Jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie przez Sejm RP poprawek zgłoszonych w Senacie RP do ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 166 i 166A, druki sejmowe nr 432, 493 i 493-A).

Chodzi o dopisanie Służby Celno-Skarbowej. Skrótowe uzasadnienie zawarte jest w załączonym piśmie.


Od siebie dodam, że czuję się odrzucony i tak jakby moje doświadczenie było gorzej traktowane przez rząd i koalicję rządową, na niższym poziomie niż Kolegów z innych formacji, z którymi ramię w ramię pełnię często/codziennie służbę.


Proszę o odpowiedź dlaczego Państwo nie wspiera mnie w walce z przestępczością, dając taką samą ochronę prawną, jak funkcjonariusze innych służb?

Dlaczego Państwo nie uznaje mojego doświadczenia?



Z Poważaniem
..."


Proszę, by każdy wysłał co najmniej kilka maili, do kilku Posłów, jednak możliwie każdy jak najwięcej. Proszę wybierać Posłów ze swojego regionu, ale także szerzej, wg. własnego uznania i z Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Członkowie tej Komisji są dostępni tutaj

http://sejm.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=9&KodKom=ASW

Powodzenia!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy79-2-20-wniosek do Klubów Parlamentarnych SEJM.pdf
    242,6 KB · Wyświetleń: 589
Na forach np. Policji i SW piszą iż ta ustawa dedykowana jest Naczelnikom. Chyba tu tkwi klucz do jej zrozumienia. Tam jest procentowo bardzo mało funkcjonariuszy z wymaganych ustawą lat służby i są to właśnie naczelnicy czy dyrektorzy. U nas w SCS jest cała masa funkcjonariuszy których wspomniana ustawa objęłaby swoją mocą. Poza tym nie mamy żadnego wsparcia. Natomiast zgodnie w parlamencie przyznają sobie podwyżki-w tym temacie jest zgoda ponad podziałami. Wiecie co? Brak mi słów. Jestem BARDZO ZAWIEDZIONY i PISem i MF które nie ma NIC DO GADANIA.
 
Przyjacielu :)

Dla mnie najważniejsza jest wiara...

Wiara że dasz radę, że ci się uda...

Pierwszy List św. Pawła do Koryntian rozdz. 13
1 Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
2 I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak, żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
3 I choćbym rozdał na żywność dla ubogich cały swój majątek, i choćbym wydał swoje ciało na spalenie, a miłości bym nie miał, nic nie zyskam.
4 Miłość jest cierpliwa, jest życzliwa. Miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie unosi się pychą;
5 Nie postępuje nieprzyzwoicie, nie szuka swego, nie jest porywcza, nie myśli nic złego;
6 Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale raduje się z prawdy;
7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje. Bo choć są proroctwa, przeminą; choć języki, ustaną; choć wiedza, obróci się wniwecz.
9 Po części bowiem poznajemy i po części prorokujemy.
10 Ale gdy przyjdzie to, co doskonałe, wtedy przeminie to, co jest cząstkowe.
11 Dopóki byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, rozumiałem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Lecz gdy stałem się mężczyzną, zaniechałem tego, co dziecięce.
12 Teraz bowiem widzimy w zwierciadle, niewyraźnie, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznaję cząstkowo, ale wtedy poznam tak, jak jestem poznany.
13 A teraz trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy. Z nich zaś największa jest miłość ...
 
Swoją drogą podziwiam SG. Nic nie robią a wszystko dostają na tacy. Tam mają kumate ministerstwo a my mamy mf (celowo małymi literami) . To wszystko wyjaśnia. I jeszcze ten pos...y kas. Jtotalna biurokracja skarbowców. Najprostsza z najprostszych rzeczy-na moim przykładzie upoważnienie do prowadzenia pojazdu służbowego- zajęła 9 dni roboczych. U nas takie upoważnienie otrzymywałem do ręki następnego dnia. Co to za instytucją ????
 
Ostatnia edycja:
Pierwszy List św. Pawła do Koryntian rozdz. 13
1 Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
2 I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak, żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
3 I choćbym rozdał na żywność dla ubogich cały swój majątek, i choćbym wydał swoje ciało na spalenie, a miłości bym nie miał, nic nie zyskam.
4 Miłość jest cierpliwa, jest życzliwa. Miłość nie zazdrości, nie przechwala się, nie unosi się pychą;
5 Nie postępuje nieprzyzwoicie, nie szuka swego, nie jest porywcza, nie myśli nic złego;
6 Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale raduje się z prawdy;
7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje. Bo choć są proroctwa, przeminą; choć języki, ustaną; choć wiedza, obróci się wniwecz.
9 Po części bowiem poznajemy i po części prorokujemy.
10 Ale gdy przyjdzie to, co doskonałe, wtedy przeminie to, co jest cząstkowe.
11 Dopóki byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, rozumiałem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Lecz gdy stałem się mężczyzną, zaniechałem tego, co dziecięce.
12 Teraz bowiem widzimy w zwierciadle, niewyraźnie, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznaję cząstkowo, ale wtedy poznam tak, jak jestem poznany.
13 A teraz trwają wiara, nadzieja, miłość, te trzy. Z nich zaś największa jest miłość ...

Fotka z mojego salonu z innym cytatem odnośnie miłości...

:)

20200814_174713.jpg
 
Stanowisko Senatu
Uchwała Senatu druk nr 544

Wniósł poprawki

Skierowano do: Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych dnia 14-08-2020

Praca w komisjach nad stanowiskiem Senatu
14 sierpnia 2020 Sprawozdanie komisji druk nr 556
Sprawozdawca: Zdzisław Sipiera

Wniosek komisji: przyjąć część poprawek
Niestety "nasza" poprawka nie przeszła.
 

Pisałem o tym scenariuszu 1 czerwca .....
Zwykły brak szacunku!
 
Na forach np. Policji i SW piszą iż ta ustawa dedykowana jest Naczelnikom. Chyba tu tkwi klucz do jej zrozumienia. Tam jest procentowo bardzo mało funkcjonariuszy z wymaganych ustawą lat służby i są to właśnie naczelnicy czy dyrektorzy. U nas w SCS jest cała masa funkcjonariuszy których wspomniana ustawa objęłaby swoją mocą. Poza tym nie mamy żadnego wsparcia. Natomiast zgodnie w parlamencie przyznają sobie podwyżki-w tym temacie jest zgoda ponad podziałami. Wiecie co? Brak mi słów. Jestem BARDZO ZAWIEDZIONY i PISem i MF które nie ma NIC DO GADANIA.
Szkoda, że dopiero teraz, ale mimo wszystko lepiej późno niż wcale.
MF ma wyliczać, jak to coś zwane budżetem ogarnąć, szkoda tylko, że naszym kosztem.
OD DZIELENIA I DAWANIA są mądrzejsi, bez znaczenia PIS, PO czy inna PO PIS owa partia,
uroki demokracji- wg byłego P. PREZYDENTA L. WAŁĘSY.
Przecież nie można jawnie pokazać ile zarabiają, co innego w ustawie,
narodu to nie interesuje, musi martwić się "maseczkami".
Taaaki mamy klimat(n)
 
Wiara, Nadzieja, Miłość trzy największe cnoty. Ja ZAWSZE nią żyję i wierzę. W paru dziedzinach dzięki temu osiągam cele. To głosowanie, jeśli będzie negatywne, nic nie kończy, a wręcz zaczyna. Środowisko na pewno odpowie. Trzeba mieć zawsze Nadzieję.
TAK, środowisko PANÓW posłów już odpowiedziało, co do NADZIEI, na tym etapie
pozostaje wiara w nadzieję.
 
- Z przykrością stwierdzam, to było do przewidzenia.

- Nie zaklinajmy rzeczywistości, od samego początku

- waadza nie chciała dać naszej służbie tych dodatków.
Pozwól Kolego @wolny, że swój komentarz oprę na Twoim poście, odnosząc się do rzeczywistości, a nie do niego samego.

- Jest to przykre. Tym bardziej, że to nie było tylko "do przewidzenia" - ktoś to przewidywał lecz ... został "uciszony".

- Zaklinanie rzeczywistości zaczyna się od samego siebie, przyjmując "na klatę" cudze "zaklinanie".
Dlatego protestuję przeciwko twierdzeniu, że to MY mamy nie zaklinać - bo ani ja jej nie zaklinałem, ani nie zauważyłem byś Ty Kolego @wolny to robił, jak i parę innych osób.

- To nieprawda, że "waadza" nie chciała dać SC-S tych dodatków!
Rzeczywistość jest jedna - "waadza" NIC nie chce dawać naszej służbie - i to jest FUNDAMENT - ZAŁOŻENIE, od którego dopiero można rozpoczynać jakąkolwiek dyskusję, odniesienia bądź rozważania.

@wolny, @Arkadio, @anastazja, @helena, @heisenberg, @Agata Flis, @czwschód, @Francis, @raifeisen, @Sedzia, @Falcon, @piracius, @bolo1999, @stefan 123, @Skarbowiec Nieetosowy i może jeszcze paru innych - porozumcie się ze sobą, najlepiej na privie, bo macie ze sobą duuużo więcej wspólnego, niż Wam się wydaje i możecie wszystko - uzupełniając jeden drugiego! Nie patrzcie na odmienne natury, mentalności i priorytety, bo każdy MUSI być inny - to jest właśnie Wasza (nasza) największa siła ...
 
Ostatnia edycja:
@koń, moją intencją było wskazanie że od samego początku a obserwowałem prace parlamentarne na projektem ustawy którą wniósł rząd do Sejmu, rząd nie chciał SCS w tej ustawie.. Każde wystąpienie, czy to ministra Kamińskiego czy Ministra Wąsika wskazywało na to jednoznacznie.
 
@koń, moją intencją było wskazanie że od samego początku a obserwowałem prace parlamentarne na projektem ustawy którą wniósł rząd do Sejmu, rząd nie chciał SCS w tej ustawie.. Każde wystąpienie, czy to ministra Kamińskiego czy Ministra Wąsika wskazywało na to jednoznacznie.
Ależ zapewniam Cię, że nie tylko doskonale zrozumiałem Twoją intencję ale też ją dobitniej poparłem ...
 
No i co funkcjonariusze i funkcjonariuszki??
Mają nas dokładnie w d...
jasna dyskryminacja mundurowych w tej strukturze jaką jest KAS!!!
Wyjeb.... Nas bez mydła...
Czy nadal będziemy bierni czy w końcu granicą i oddziały celne staną żeby pokazać tym ignorantom z Sejmu i senatu że należy nas docenić szanować albo będzie krach!!
Swoją drogą darmozjady bez mrugnięcia okiem dali sobie podwyżki 100%!!!
To skandal... Wzywam do bojkotu i strajku włoskiego. Ignorować polityków jak oni robią to z funkcjonariuszami Służby Celnej!!! Bo dla mnie nazwa funkcjonariusz służby Celno -Skarbowej to wstyd... Nic ze skarbówka wspólnego mieć nie chce.?!! Miejmy swoją godność!!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry