• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

92,50% KAS i SCS za protestem

W ankiecie głosowało dotąd 11781 osób.
92,50% opowiada się za protestem.

53,92% głosujących deklaruje, że jest z UCS
25,02% z US
12,85% IAS

54,47% funkcjonariuszy
32,54% pracownik KAS - Korpus Służby Cywilnej

48,63% należy do ZZ
50,72% nie należy
0,65% brak odpowiedzi
 
Niby nikt nic nie wie o ankiecie, zero przekazu informacji ale dziwi mnie tylko jedna rzecz a mianowicie jak jest jakaś informacja że można przysłowiowe parę groszy wyrwać to wtedy każdy wszystko słyszy i się nie wstydzi zapytać. Tak to wszystko działa. Uważam że jeżeli my celnicy coś wywalczymy to wtedy najlepiej będzie podpiąć się do nas i coś urwać bo przecież jesteśmy jedną grupą. Niestety ale prawda skarbowców boli, oczywiście nie wszystkich ale zdecydowaną większość.
 
Słuchajcie to chyba nie jest dobry czas na takie rozmowy, dziś trzeba skupić energię na proteście i wspieraniu w tym związku (Oczywiście SCS powinna zapamiętać te liczby i procenty i we właściwym czasie wrócić do tematu, ale nie w czasie trwania akcji protestacyjnej. Kochani nie ma czegoś takiego jak środowisko KAS, natomiast jest SCS i jest KAS i to powinniśmy powtarzać zdecydowanie i wyraźnie, w kontrze do fałszywej propagandy ciągle nam serwowanej o ,,funkcjonariuszach kas").
Warto namawiać w swoich komórkach tych którzy jeszcze nie głosowali, a w wolnej chwili napisać maila do mediów o akcji.
Może naszemu związkowi udało by się pozyskać opinie i wsparcie ekspertów, (jak np. prof. W. Czyżowicza czy A. Halickiego) dotyczące niektórych naszych postulatów dotyczących powołania komendy głównej, ścieżki kariery, wyszkolenia funkcjonariuszy, zmian w strukturze organizacyjnej itp., tak aby jeszcze bardziej wykazać społeczeństwu, iż zagadnienia te to nie tylko sprawa komfortu pełnienia służby przez funkcjonariusza SCS ale też istotny element w zabezpieczaniu interesów ekonomicznych RP.
 
Nie ma takiej potrzeby. Jak pisałem wyżej, ważny news opublikowany na celnicy.pl wyświetla co drugi pracownik KAS. Ale jak ktoś by zechciał przeprowadzić taki test, czy posty znikają, to warto sprawdzić, aby już pełną jasność miał @Mrówka
Co do braku potrzeby ogłaszania tam i świadomości o ankiecie osób odwiedzających tamto forum, absolutnie się nie mylisz, a nawet uważam, iż ich wiedza w tym zakresie proporcjonalnie przewyższa naszą - zwłaszcza w szczegółach są znacznie uważniejsi i dociekliwi (nie odnoszę się do tego przyczyn).

Odnośnie wartości wspomnianego "testu", powyższy Twój post zlikwidował właśnie jego pragmatyczne przesłanki, natomiast już (wybacz @Basic) za dokumentnie bezsensowne uważam liczenie na wzrost frekwencji dzięki pojawieniu się tam szerszej informacji o ankiecie. Sedno w tym, że wszystkie osoby czytające tamto forum wiedzą już o niej, a - wbrew pozorom - jest ich niezwykle mało i więcej nie będzie!
Pokuszę się nawet o twierdzenie, że to forum czyta znacznie więcej skarbowców niż tamto ...
 
Co do braku potrzeby ogłaszania tam i świadomości o ankiecie osób odwiedzających tamto forum, absolutnie się nie mylisz, a nawet uważam, iż ich wiedza w tym zakresie proporcjonalnie przewyższa naszą - zwłaszcza w szczegółach są znacznie uważniejsi i dociekliwi (nie odnoszę się do tego przyczyn).

Odnośnie wartości wspomnianego "testu", powyższy Twój post zlikwidował właśnie jego pragmatyczne przesłanki, natomiast już (wybacz @Basic) za dokumentnie bezsensowne uważam liczenie na wzrost frekwencji dzięki pojawieniu się tam szerszej informacji o ankiecie. Sedno w tym, że wszystkie osoby czytające tamto forum wiedzą już o niej, a - wbrew pozorom - jest ich niezwykle mało i więcej nie będzie!
Pokuszę się nawet o twierdzenie, że to forum czyta znacznie więcej skarbowców niż tamto ...
Hmmmm :unsure: może i masz rację, ale ja wychodzę z założenia że jeżeli nam to nie szkodzi to dlaczego nie spróbować??????
 
Prawdą jest , że Urzędy skarbowe nie wchodzą na strony Celnicy.pl .
Z drugiej strony , to o co oni mają walczyć i protestować .
Praca sympatyczna, ciepelko, zapach kawy rozlega się po urzędzie ,
pieniadze bardzo duże jak za wykonywane zadania . O co kaman.
Nikt nikogo nie zwolni , przecież mają swoje związki Skarbowcy.
KAS jednak nie połączył ludzi tylko podzielił .
Ile czasu pracowałaś w US i czym się zajmowałaś?
 
Dokładnie, i jeszcze się dziwią, że nie ma poparcia.
Zatem zachęcaj, weź ze sobą zuziacoll, tylko jej powiedz, żeby się ciepło ubrała.
Nie potrzebne jest nam poparcie skarbowców.
Już kiedyś to pisałem, zróbmy to dla siebie, dla funkcjonariuszy. Zawalczmy o to co jest dla nas ważne i o to co można zmienić na lepsze.
Jeśli Pan Sławomir podaje nam dane dotyczące wejść na dany post i te dane pokazują, że odsłon jest bardzo dużo to chyba proste i logiczne jest to, że skarbowcy totalnie olewają temat.
Jako funkcjonariusze mamy wystarczająco dużo możliwości i argumentów aby zrobić to po swojemu.
 
Nie potrzebne jest nam poparcie skarbowców.
Już kiedyś to pisałem, zróbmy to dla siebie, dla funkcjonariuszy. Zawalczmy o to co jest dla nas ważne i o to co można zmienić na lepsze.
Jeśli Pan Sławomir podaje nam dane dotyczące wejść na dany post i te dane pokazują, że odsłon jest bardzo dużo to chyba proste i logiczne jest to, że skarbowcy totalnie olewają temat.
Jako funkcjonariusze mamy wystarczająco dużo możliwości i argumentów aby zrobić to po swojemu.
Sami jesteście sobie winni, że nie macie poparcia. Nie szanujecie skarbowców, na każdym kroku pokazujecie, że uważacie się za lepszych. Chcecie protestować sami, proszę bardzo.
 
@gburek1234 Żaden mój wpis powyżej nie dzieli, a jeśli tak został odebrany, to został źle zrozumiany. Nie zgadzam się z wpisami atakującymi skarbowców, bo jest to bez sensu zupełnie i wstyd mi za niektóre wpisy. Stawianie siebie jako lepszego, co w niektórych wpisach występuje, to oznaka małości człowieka. Silny, uznający siebie za dobrego i szanujący siebie człowiek, nigdy tak bowiem nie postępuje. Nie popieram jak ktoś pisze, że w US to jest łatwa i luźna praca. Pracę w US poznałem, obserwuję, bo odwiedziłem już przez parę lat sporo US i wiem jak duże jest obciążenie pracą, jak ciężka jest to praca. Jest to wina nieprzemyślanej twórczości MF, które co chwilę komplikuje i nie daje możliwości poukładać sobie wykonywania obowiązków.

Ps. @gburek1234 ja nie dzielę, a wstępnie zaczynam wyciągać logiczne wnioski z ankiety. To, że widać pomału(bo na końcowe wnioski jeszcze jest za wcześnie), że pracownicy KAS nie chcą upomnieć się o swoje prawa(wstępny wynik ankiety), nie chcą zawalczyć o poprawę swojej sytuacji materialnej i socjalnej, nie oznacza, że dzielę. To jest odniesienie do faktów wynikających z wstępnych wyników ankiety, ale poczekajmy jeszcze na zakończenie. Nie wolno udawać. To oczywiście nie oznacza, że porzucimy pracowników, ich prawa i interesy, bo mamy wielu członków wśród pracowników w US i IAS i od zawsze ZZ Celnicy PL zajmuje się sprawami ze stosunku pracy, sprawami pracowników i nadal będziemy zajmować. Widzę jednak po wstępnych wynikach ankiety, że nie mogę liczyć na US jeżeli chodzi o protest. A szkoda, bo naprawdę mam wizję wielkiego protestu całego KAS. To byłoby coś. Podkreślam raz jeszcze, że to nie jest dzielenie i to nie jest jeszcze podsumowanie ankiety, bo do tego prawo ma Zarząd Główny, a nie ja i na to przyjdzie czas po 14.02.
 
Ostatnia edycja:
Sami jesteście sobie winni, że nie macie poparcia. Nie szanujecie skarbowców, na każdym kroku pokazujecie, że uważacie się za lepszych. Chcecie protestować sami, proszę bardzo.
I tak będzie, z Waszym udziałem lub bez. Nie ma co bić piany.
Jesteście niestety bardzo podzieleni i przez to ciężko z Wami współpracować. Szkoda.
 
Pan Przew. wyciąga logiczne wnioski, chociaż tylko wstępne😉 Mrówka nie masz wrażenia, że trochę mącisz? Najpierw twierdzisz, że skarbowcy nie mieli wiedzy, teraz z kolei, że nimi gardzimy. To wolne forum i różne poglądy się tu ścierają. A ja uważam po prostu, iż ta ankieta jest swoistym papierkiem lakmusowym. Przyjaźnie są bowiem ulotne, interesy natomiast wieczne. Nie musimy się lubić...
 
Męczące jest to Wasze pier.....nie. Po co? Rozumiem, że niektórym jakoś lżej na sercu i żyje się lepiej jak dopier....lą komuś do pieca. Może i własne EGO rośnie. Ale, ale są dwa "ale".
Po pierwsze nie jest to niczyja prywatna sprawa, żeby pokazywać, kto jest gorszy a kto lepszy - tylko WSPÓLNA. Dlatego własne niesnaski w kąt w imię wyższej sprawy i do tematu podejść na chłodno - kalkulacja jest jasna - wróg mojego wroga jest moim PRZYJACIELEM. Dla chętnych do kłótni zawsze będzie jeszcze czas. A tymczasem raczej starajcie się pomóc sprawie zamiast jej szkodzić przez takie sąsiedzkie przepychanki.
A po drugie brakuje nam w Polsce ogólnie kultury dyskusji, dlatego żeby w Naszej Ojczyźnie żyło się lepiej zacznijmy może od teraz od siebie, bo różnić to też się trzeba godnie.
 
Sami jesteście sobie winni, że nie macie poparcia. Nie szanujecie skarbowców, na każdym kroku pokazujecie, że uważacie się za lepszych. Chcecie protestować sami, proszę bardzo.
Poparcie w postaci wyłączenia komputera na 15 minut w czasie przerwy nie jest nam potrzebne. Ciężko jest mi wyobrazić sobie, że US zdecyduje się na coś więcej.
Nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że ktoś uważa siebie za kogoś lepszego.
Nie można jednak pod względem przywilejów i wielu innych kwestii postawić na równi funkcjonariusza razem z urzędnikiem, są to zupełnie inne światy.
Kwestia ankiety pokazuje komu bardziej zależy na poprawieniu sytuacji, a kto chciałby czyimś kosztem wywalczyć coś dla siebie.
 
I znowu to samo, mów do słupa a słup d....pa. Ręce opadają....
Mam propozycję.
Niech Sławek (Admin) powoła moderatora (może dwóch), który bezdyskusyjnie będzie usuwał posty dowolnie kontestujące zarówno użytkowników Forum, jak i całe środowisko KAS (nie dotyczy udokumentowanej, konstruktywnej krytyki decydentów), zaś upartych userów - czasowo banował ...
 
O co ta "wojna" ? Przekonamy się kto wiedział, weźmie udział jak już do czegoś dojdzie. Na razie to pierdolety bez sensu. I w US i UCS są nygusy oraz ludzie odpowiedzialni traktujący swoją pracę poważnie.
 
Mam propozycję.
Niech Sławek (Admin) powoła moderatora (może dwóch), który bezdyskusyjnie będzie usuwał posty dowolnie kontestujące zarówno użytkowników Forum, jak i całe środowisko KAS (nie dotyczy udokumentowanej, konstruktywnej krytyki decydentów), zaś upartych userów - czasowo banował ...
popieram, proponuję bolo1999 i cat.
 
Back
Do góry