• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

4 sierpnia - Spotkanie z SKAS

W dniu 4 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie z SKAS w sprawie modernizacji.

Na spotkaniu lub jeszcze przed jeśli zdążymy, przedstawimy stanowisko ZZ do propozycji MF.

Wasze uwagi spływały do 25.07.

Do dzisiaj spływają do mnie z ZOI i teraz potrzebujemy kilku dni, aby je przeanalizować, zestawić, sprawdzić, które podejście dominuje i przedstawić w jednym stanowisku.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył zabrać głosu, a chciałby bardzo i merytorycznie, to bardzo proszę.



Pozdrawiam

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Zaproszenie na spotkanie z Szefem KAS..pdf
    87,3 KB · Wyświetleń: 429
A że tak spytam. Ile osób z wyższym wykształceniem prawniczym, administracyjnym, ekonomicznym pracuje w DS?
Ile ma ukończone specjalistyczne studia podyplomowe?
A ile nie posiada nawet wyższego wykształcenia?
O jakiej więc specjalistycznej wiedzy mowa?
Jeżeli ktoś w swojej karierze zawodowej nie przeszedł przez co najmniej kilka merytorycznych referatów (akcyza, hazard, kontrola podmiotów, postępowania podatkowe i celne itd) bez przygotowania merytorycznego, to każda komórka organizacyjna będzie dla niego kulą u nogi.
Myślisz, że uzyskasz tutaj odpowiedź na pierwsze pytanie?
Może zadaj następne.
Kto z takim wykształceniem przyjdzie pracować za te pieniądze?
Czy w komórkach, które wymieniłaś nie ma czasem dodatków kontrolerskich? Jak wyglądałoby Twoje uposażenie/wynagrodzenie bez nich?
Oczekujesz fachowców, którzy za 3600-3800 zł brutto na umowie przyjdą i całą swoją zdobytą wiedzę i doświadczenie wycenią na ww. kwotę. HIPOKRYZJA.
Dziwne, że fachowcy, o których piszesz, jak słyszą DŚ, to wolą iść na emeryturę. Nie słyszałem, żeby ktoś pracujący/pełniący służbę zgodził się na przeniesienie.

Błędne koło?
 
Ludzie... za chwilę zaczniemy dywagować nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia na Wielkanocą albo odwrotnie. Nie sprzeczajmy się.To forum, niech każdy pisze o problemach w swoich komórkach i ma też zrozumienie dla problemów innych. Czasami to trudne, ale świadczy o tym, że jesteśmy jedną niepodzieloną Służbą.
 
Ludzie... za chwilę zaczniemy dywagować nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia na Wielkanocą albo odwrotnie. Nie sprzeczajmy się.To forum, niech każdy pisze o problemach w swoich komórkach i ma też zrozumienie dla problemów innych. Czasami to trudne, ale świadczy o tym, że jesteśmy jedną niepodzieloną Służbą.
Niestety ból du** niektórych jest nie do przejścia. Byle komuś się czasem nie polepszyło i nie daj Boże miał lepiej "ode mnie".
 
Myślisz, że uzyskasz tutaj odpowiedź na pierwsze pytanie?
Może zadaj następne.
Kto z takim wykształceniem przyjdzie pracować za te pieniądze?
Czy w komórkach, które wymieniłaś nie ma czasem dodatków kontrolerskich? Jak wyglądałoby Twoje uposażenie/wynagrodzenie bez nich?
Oczekujesz fachowców, którzy za 3600-3800 zł brutto na umowie przyjdą i całą swoją zdobytą wiedzę i doświadczenie wycenią na ww. kwotę. HIPOKRYZJA.
Dziwne, że fachowcy, o których piszesz, jak słyszą DŚ, to wolą iść na emeryturę. Nie słyszałem, żeby ktoś pracujący/służacy zgodził się na przeniesienie.
Błędne koło?
No, a jak ktoś np. służy w komórce kontroli i postępowania, to może powinien 2 dodatki mieć?
 
No i towarzycho zajęło się dzieleniem skóry na ... pluszowym misiu od świętego Mikołaja ...

A może by, k*rwa tak się w końcu przygotować na serwowane sztuczki z %, jakie w końcu nam dadzą z tytułu inflacji i trzymać jednego tematu - chyba najistotniejszej, godziwej podwyżki, bez tych wszystkich "średnich na etat", lecz konkretów dla wszystkich - czyli każdego z osobna!

Na początek zażądałbym formalnego określenia indywidualnie w % od wypłaty zasadniczej (bez trzynastki) każdemu zatrudnionemu w KAS. Zbiór TYLKO takich danych, wystarczy nie tylko do kontroli ale w dużej mierze i samokontroli ...
 
Kto z takim wykształceniem przyjdzie pracować za te pieniądze?
Są tacy. Ucywilnieni w oczekiwaniu na wyroki i przed emką
Czy w komórkach, które wymieniłaś nie ma czasem dodatków kontrolerskich? Jak wyglądałoby Twoje uposażenie/wynagrodzenie bez nich?
W komórkach kontroli dodatki są. W postępowaniu podatkowym i celnym dodatków brak.
Oczekujesz fachowców, którzy za 3600-3800 zł brutto na umowie przyjdą i całą swoją zdobytą wiedzę i doświadczenie wycenią na ww. kwotę. HIPOKRYZJA.
A są takie rodzinne kwiatki, byle się załapać do służby. Ze średnim wykształceniem to alternatywa na rynku pracy. Potem zmiana komórki.
Dziwne, że fachowcy, o których piszesz, jak słyszą DŚ, to wolą iść na emeryturę. Nie słyszałem, żeby ktoś pracujący/pełniący służbę zgodził się na przeniesienie.
To prawda.
Błędne koło?
Owszem.
 
Ostatnia edycja:
Powiem tak: zapytałem o przeniesienie z DŚ. Odpowiedź mnie zaskoczyła, bo była pozytywna. Tylko pod jednym warunkiem: znajdę kogoś na swoje miejsce. Po chyba 2 albo 3 latach wybrałem emkę :).Zdanie wypowiedziane przez mojego byłego szefa bezcenne: tyle lat w tym siedzisz i myślałeś, że znajdziesz ( tu sobie każdy może wstawić ) na swoje miejsce?
 
Być może wsadzę kij w mrowisko... ale już mnie zaczyna męczyć to ciągłe utyskiwanie dochodzeniowców, jak to źle... Ciągle to piszecie, zarówno tu jak i na fb. Zwłaszcza że mało zarabiacie i jak nic trzeba dać dodatek, najlepiej z góry od razu min. 1000 zł. Szkoda tylko, że jak patrzę na pieczątki spraw, które obrabia dochodzeniówka w mojej IAS to tam właściwie nie ma specjalistów... mają ich tylko ci, którzy tam poszli od razu z naboru, nie wąchając granicy albo właśnie ci co z niej przeszli. Zasiedziałe towarzystwo ma nie mniej niż mł.ekspert, a i tak większość ma pełnego eksperta i wyżej. Naprawdę zazdrościcie tym z pasów, z przejść dodatku granicznego w wysokości 250 zł i dodatku za nocki w wysokości 100 zł na rękę? Dlaczego jak jest grk to nigdy was nie ma? Ostatnio odnoszę nieodparte wrażenie, że w SCS pracuje tylko wybitna i wybitnie zarobiona dochodzeniówka, reszta to nic nie warty i durny plankton, który nic nie potrafi.
Zapraszam do Katowic większość ludzi to młodzież, kto mógł ze starej służby poszedł na emeryturę, zostali podatkowcy z uks, a o sprawy akcyzowe nie ma kogo pytać. A większość młodych młodsi specjaliści i specjaliści z najniższymi mnożnikami.
 
Zapraszam do Katowic większość ludzi to młodzież, kto mógł ze starej służby poszedł na emeryturę, zostali podatkowcy z uks, a o sprawy akcyzowe nie ma kogo pytać. A większość młodych młodsi specjaliści i specjaliści z najniższymi mnożnikami.
No to akcyzę nie zabiorą spowrotem że skarbówki do ucs. Głąby ze ja zabrały przez to tym bardziej lezy i kwiczy....
 
"Dzięki" Marianowi nie mam lat do wyliczenia emerytury mundurowej, mam przerwę w służbie, z którą nie wiadomo co zrobić, nie mam żadnego odszkodowania. Jestem od 2 lat spowrotem w mundurze i pewnie jedynie emeryturę zusowską dostanę. Jak ją wyliczą? Panie w ZUS za głowę się złapały, jak przedstawiłem swoja historię. Wszystko to spotkało mnie ze strony mojego pracodawcy z błogosławieństwem Mariana.
Niestety, większość - także wśród nas - nie ma bladego pojęcia o ogromie tragedii poszczególnych, indywidualnych TRAGEDII osób brutalnie wykopanych ze swojego miejsca na ziemi, wykopanych bez litości i jakichkolwiek racjonalnych powodów!
Taaak ... wiem ...
Ale nie stała się KAS "super-profitowym przedsiębiorstwem" lecz Molochem stojącym u stóp pustego Skarbca. Skarbca, z którego mamy sięgać po resztki i zapakowane w nieaktualne broszury o "prostym języku", natychmiast przerzucać na bliżej nieokreślone cele.

Niebawem "ktoś" ogłosi Bankructwo Państwa, a kto z nas potrafi skupić się na czymś więcej, niż sobie samym ??
Może jednak lepiej wykorzystać siły (te same!) na wspólne "konto" ?!

Zastanówmy się; ile waży Twoje "my" i ile waży MY ...
 
Popieram. Kwestia zaliczenia okresu pauzowania, to dla mnie osobiście priorytet nr 1, bo na żadne wielkie pieniądze z MF już nie liczę. Chcę "tylko" odzyskać to, co mi zabrał Marian...
W pełni popieram.
Naprawić błędy popełnione przy ucywilnieniu funkcjonariuszy celnych.
Zaliczenie okresu pauzowania ująć w ustawie, albo ustawie o Kas albo ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym, musi to mieć range ustawową, żeby była jasność i jednolita interpretacja przepisów prawa.
 
Ostatnia edycja:
Bardzo sensowny rzeczowy wpis. Kłaniam się jego autorowi. I zgadzam się z wszystkimi tego wpisu tezami. Służby podległe pod MSWiA robią burzę medialną z powodu zatrzymania kilku sztang fajek a u nas ??? Aż szkoda klawiatury....I powinniśmy podlegać pod MSWiA. Szacunek Kolego. Pozdrawiam.
Miło, tylko niestety co z tego?!?
Minęły prawie 3 tygodnie od tegoż wpisu i NIC się nie zmienia.
Dalej jako formacja chwalimy się pierdołami i głupotkami..
Gdyby to było korpo czy nawet państwowy zakład ,,dobrozmianowy'', zielone/czerwone słupki z Excela krzyczałyby w różnorakich mediach o kwotach, którymi spinamy i ratujemy budżet, polskie firmy.
A My tak sobie tutaj raczej jęczymy i gadamy o jakichś w sumie drugo i trzeciorzędnych tematach, skomląc co najwyżej o ,,pińć złotych'' z pańskich stołów.
I tak to się kręci..
 
Oczywiście wiadomo, że priorytetem dla Naszych przełożonych jest IMPORT bo to kasa budżetowa tu i teraz. Ale wszędzie, zwłaszcza w mediach rządowych, słychać peany jak to kwitnie polski eksport.
Tutaj ujęcie fachowe, dane z 3 dekad: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Po...-9-wykresow-ktore-warto-zobaczyc-8376594.html
Czemu o tym piszę?
Bo MY jako formacja W OGÓLE się tym nie chwalimy.
Cała energia idzie w pompowanie prewencji, efektownych(a czasem śmiesznych w sensie fiskalnym) zatrzymań, ujawnień i mandatów. To oczywiście ważne i istotny aspekt mundurowości.
Ale skoro tak bardzo wbijają Nas w finanse, nie chcąc oddać MSW, to chwalMY się bezwzględnymi cyframi i kasą, którą generujemy!
Nikt nie podejmuje tego tematu, DLACZEGO?!?
Przez lata utarło się, że największym polskim portem jest Hamburg/Bremerhaven. To już dawno nieprawda, porty w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie/Świnoujściu generują gigantyczne i strategiczne(choćby z ropy, gazu czy węgla/tysięcy kontenerów) wpływy budżetowe.
LEGALIZUJEMY UCZCIWY OBRÓT, który jest potężny i bardzo ważny w skali kraju, dzięki temu wiele firm jeszcze w ogóle działa, w tych niełatwych czasach i warunkach.
To się ,,samo nie robi i nie klika'', mimo, że dla wielu ,,misiów'' stołecznych tak to wygląda; tymczasem ,,dzięki'' rozmaitym uproszczeniom, które Oni tworzą, w sumie niewielka ilość ludzi, miewa raczej często.. podwójną robotę..
Miło, że przyjeżdżają tu na wycieczki, tzn. gospodarskie wizyty, lub jak do zoo, tyle, że dla Nas NIC Z TEGO NIE WYNIKA.
Tym ludziom bowiem z pierwszej linii frontu odpraw, przeważnie pluje się w twarz, rzucając w 2022 roku, przy 15-20% inflacji, dodatki kontrolerskie w postaci +- 200pln brutto miesięcznie.
To są realne problemy na tu i teraz, nie jakieś mityczne prezentacje i obietnice.
NIE POJMUJĘ TYLKO, DLACZEGO MY SIĘ TYM W OGÓLE NIE CHWALIMY, DLACZEGO NIE PRZEBIJAMY SIĘ DO MEDIÓW, PRZY TAK SPRZYJAJĄCEJ KONIUNKTURZE?!?
JAKAKOLWIEK SŁUŻBA PODLEGŁA MSW TRĄBIŁABY O TYM AŻ DO PRZESADY, DO SKUTKU, WSZĘDZIE.
I m.in. dlatego właśnie tamci ,,majo i im dajo'', a My czekamy jak kundelki na ochłapy z pańskiego/ich stołu/ów.
Errata: wczoraj Port Gdańsk ogłosił pobicie ilościowe w przeładunkach Primorska: https://biznes.trojmiasto.pl/Port-G...zeladunkow-ogolem-w-I-pol-2022-r-n170111.html
,,Samo'' się zrobiło, ,,samo'' odprawiło (w obu kierunkach), jesteśmy jako formacja, UPRASZCZAJĄC JĘZYK - GŁĄBAMI, że nie korzystamy z twardych danych, które mamy podane na tacy.
Najśmieszniejsze, że TO robi(obsługuje na pierwszej linii), wcale nie taka duża grupa ludzi, a w miarę sensowni ludzie uciekają z tej ,,firmy'' hurtowo.
Jest ,,dobrze''-deliberujmy dalej..
 
Back
Do góry