30.09. o godz.10.00 spotkanie ostatniej szansy w MF

Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że w reakcji na nasze pismo skierowane do Ministra Finansów, które jest dostępne pod linkiem,
sekretariat Pana Ministra Tadeusza Kościńskiego poinformował nas w dniu 23.09.2021 r., że "w związku z nadesłaną prośbą o spotkanie z Panem Ministrem Tadeuszem Kościński w celu przedstawienia przez resort propozycji ustawy modernizacyjnej dla Krajowej Administracji Skarbowej na najbliższe lata, z wyszczególnieniem konkretnych kwot na motywacyjny system wynagrodzeń i inwestycje, uprzejmie informuję, że ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki służbowe, Pana Ministra na spotkaniu reprezentować będzie Pani Magdalena Rzeczkowska – Szef Krajowej Administracji Skarbowej"

ZZ Celnicy PL wysłał także do Pani Minister Magdaleny Rzeczkowskiej e-mail z konkretną propozycją zawarcia porozumienia(wzorem MSWiA), które zagwarantuje podwyżki w KAS na zbliżonym poziomie co w innych formacjach i zagwarantuje także przyjęcie kolejnej modernizacji dla KAS oraz wyrównanie zamrożonych kwot z obecnej Uchwały modernizacyjnej.
Pani Minister już 22.09. w odpowiedzi poinformowała ZZ Celnicy PL, że zostanie do nas wysłane zaproszenie na spotkanie 30.09.2021 r.

Dzisiaj otrzymaliśmy zaproszenie na 30.09. na godz. 10:00, na które zostały zaproszone także inne związki zawodowe z KAS.

Oczekujemy na tym spotkaniu przedstawienia konkretnych propozycji podwyżek z upoważnienia Ministra Finansów w celu zawarcia porozumienia ze stroną społeczną w zakresie gwarancji wyżej opisanych regulacji.
Brak konkretów i woli podpisania porozumienia uznamy za brak inicjatywy MF do zagwarantowania równego traktowania i pogłębianie dyskryminacji w stosunku do innych formacji.
 
Delikatne i dostępne wsparcie.?
Pewnie tródno w takich terminach dotrzeć juz do wszystkich ale o godz 9e 30ego wszyscy clnicyj wyłączamy komputery na 15 min. Metoda prosta do pokazania jedności i wsparcia.

Jeżeli brać się na to nie zdobędzie to KASzel Covidowy może być tylko sennym mażeniem. Ja wyłączę.
Ortografia koszmarna, teraz już widzę różnicę między skarbowcami i a celnikami. Sorry
 
Od roku obserwuje Twoje "docinki"
Nic nie wnosisz, a wiele masz do powiedzenia i wiecznie jatrzysz
Jezeli nie podoba Ci sie pomysl, lub go nieakceptujesz...napisz to wprost i przedstaw Swòj - może bedzie lepszy
A wam brakuje trochę pokory. Wywyższacie się na każdym kroku a wychodzi na to, że nie potraficie zdania poprawnie napisać. No ale może w waszej pracy taka umiejętność nie jest potrzebna. Nie wiem o jakim pomyśle piszesz, bo z tamtej wypowiedzi nic nie da się zrozumieć.
 
Do wszystkich celnikow:
  • Ci, ktorzy pracują przy biurkach - o 9.30 zróbcie sobie przerwę śniadaniową;
  • Ci, na granicach - możecie jeszcze dokładniej skontrolować, a wiadomo że szczegółowa kontrola trwa...☺
Taki luźny pomysł, ale może "wypali" - chodzi o wsparcie Sławka w rozmowach na NASZ temat
 
służb mundurowych, a nie pracowników cywilnych, trzeba przypomnieć, że jesteśmy wyodrębnioną służbą w ramach KAS, protestujący policjanci nie domagali się podwyżek dla kadry wspomagającej czyli cywilów.
Skarbowcy w US i UCS nie są żadną kadrą wspomagającą funkcjonariuszy. Każdy ma swoją robotę do zrobienia. I niech tej roboty pilnuje, ale nie dyskredytuje pracy innych. Pozdrowienia szczególne dla Stefan123
 
Ostatnia edycja:
Ludzie co z wami, nie potraficie sobie choć raz odpuścić. Przecież o to chodziło ''wielkiemu'' Banasiowi i reszcie jego następców, żebyśmy się żarli miedzy sobą i kolejny raz pokazujemy, że ten plan wypalił.
Zadajcie sobie pytanie retoryczne, kto na tym zyskuje, a kto traci.
 
@Gigard nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę kadrą wspomagającą funkcjonariuszy. Bije z Ciebie przerost formy nad treścią, potrafisz tylko poniżać. Aż ciśnie się na usta to co Premier Miller powiedział do Zbigniewa Ziobro. Poszukaj w Google, jeśli potrafisz funkcjonariuszu.
 
Cóż. Jeśli nie teraz znowu to kiedy?.
Mało nas dobrego spotkało i nic czego byśmy nie wyrwali. Jeśli teraz znów nie staniemy to nie staniemy już nigdy. Zaś do młodych. Jeśli uważacie że jest jeszcze czas by stanąć, to zawsze on będzie a wy zawsze będziecie leżeć.
 
Wszystkim zależy na podwyżkach. Nie ma znaczenie, kto co robi, kto kim był przed 1 marca 2017 r. i kto robi lub nie, błędy ortograficzne, specjalnie lub z braku wiedzy. Jedno jest ważne, że jedynym argumentem ZA jest dyskryminacja SCS wobec służb, które mają podpisane porozumienie i mają po 500 zł. Proponuję dokładnie w godzinie rozpoczęcia spotkania 30 września br. raz jeszcze wyłączyć WSZYSTKIE komputery na 15 min. Zróbmy godzinę W. Oni nie wierzą w protest, bo go nigdy nie przeżyli, tylko M. Banaś lub J. Kapica znają ten stan z autopsji.
 
Odnosząc się do całej dyskusji, jako funkcjonariusz powiem tak, naprawdę szanuje pracę skarbowców i nie uważam że ktoś jest lepszy albo gorszy, po prostu wykonujemy inne zadania, ale powiem szczerze że nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę tekst że "siedzą przy jednym biurku" czy funkcjonariusz różni sie tym że ma więcej dni urlopu, tak naprawdę większość z nas stoi na granicy albo jest w terenie, ok DŚ siedzi ale jak poczytacie forum to zobaczycie jaki to kawałek chleba.
Myślę że rozmowy zz o podwyżkach które należą się zarówno SCS jak i skarbowcom to temat wspólny i wszyscy powinni je wspierać.
 
Do góry