• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

21.02. spotkanie z Ministrem Finansów i Szefem KAS

W dniu 21.02. br. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Ministrem Finansów.
W zaproszeniu jest mowa o chęci wysłuchania zagadnień z jakimi boryka się nasza formacja i KAS, stąd proszę o przesyłanie takich zgłoszeń na mój e-mail.
Na spotkaniu zaprezentowana zostanie także propozycja podziału środków z modernizacji.
Pod linkiem można zapoznać się ze stanowiskiem ZZ Celnicy PL w sprawie podziału środków z modernizacji, które po konsultacjach z Wami zostało przesłane do MF, gdy poprzednie kierownictwo zaproponowało ostatnią wersję siatki płac ze zmianami.
Tutaj link do konsultacji https://celnicy.pl/threads/zaktualizowana-instrukcja-awansowania.18615/
Tutaj stanowisko https://celnicy.pl/threads/odpowiedz-zz-celnicy-pl-na-propozycje-zmian-do-siatki-plac.18648/
Czekamy obecnie na stanowisko MF, do którego po prezentacji w dniu 21.02. będziemy się wspólnie odnosić.

Pozdrawiam
Przewodniczący
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pismo Pana Min. A. Domańskiego do związków zawodowych - zaproszenie na spotkanie.pdf
    134,5 KB · Wyświetleń: 508
przecież, kto jakie ma stanowisko to żadna tajemnica. Wystarczy być w pracy, wejść na stronę sykap.mf.gov.pl/kontakty i... wpisać dowolne nazwisko. Stopnia nie widać a co za tym idzie trudno też w jakiś miarodajny sposób określić staż pracy funkcjonariusza. Cały KAS można przejrzeć włącznie z US, nie można podejrzeć tajniaków oraz mf-u. Swoją drogą dla związku analiza zapisów, które tam są może być bardzo ciekawa. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu ale można to zrobić samemu, bez pisania pism i otrzymywania ogólników. Z ciekawości popatrzyłem sobie na moją izbę (Lublin) i sąsiednią (Rzeszów). Wnioski same się nasuwają, przejrzałem w mojej izbie kilka komórek wewnętrznych, porównując do OC granicznych oraz OC graniczne u sąsiadów:
1) OCD w Terespolu: większość specjalistów, są też mł. eksperci, brak ekspertów i wyżej
2) OCD w Dorohusku: większość specjalistów, są też mł. eksperci, 3 ekspertów, brak st. eksperta
3) OC w Hrebennem: większość specjalistów, są też mł. eksperci, 1 ekspert, brak st. eksperta
4) OC w Budomierzu: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej
5) OC w Korczowej: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej
6) OC w Medyce: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej

Działy/referaty dochodzeniowo-śledcze w IAS w Lublinie - znikoma ilość specjalistów, większość to (pełni) eksperci, młodszych ekspertów i starszych ekspertów ilość porównywalna
Działy/referaty postępowania celnego w IAS w Lublinie - sytuacja analogiczna jak DŚ

Jak znajdę chwilę w robocie to jestem w stanie uzyskać dane nawet procentowe z podziałem na komórki i stanowiska jakie mają. To proste tylko trzeba chcieć i mieć czas na zabawę.

Już nawet z przytoczonych przeze mnie danych wynika rozbieżność pomiędzy IAS w Lublinie i IAS w Rzeszowie oraz pomiędzy komórkami wewnętrznymi i zewnętrznymi w IAS w Lublinie. Proszę z tyłu głowy mieć także "dążenie do siatki płac".
Akurat wysoka ilość ekspertów w DŚ to norma, nieco bardziej dziwi to w COC-u u mnie ta komórka jest mieszana po części cywile po części f-sze
 
przecież, kto jakie ma stanowisko to żadna tajemnica. Wystarczy być w pracy, wejść na stronę sykap.mf.gov.pl/kontakty i... wpisać dowolne nazwisko. Stopnia nie widać a co za tym idzie trudno też w jakiś miarodajny sposób określić staż pracy funkcjonariusza. Cały KAS można przejrzeć włącznie z US, nie można podejrzeć tajniaków oraz mf-u. Swoją drogą dla związku analiza zapisów, które tam są może być bardzo ciekawa. Trzeba tylko poświęcić trochę czasu ale można to zrobić samemu, bez pisania pism i otrzymywania ogólników. Z ciekawości popatrzyłem sobie na moją izbę (Lublin) i sąsiednią (Rzeszów). Wnioski same się nasuwają, przejrzałem w mojej izbie kilka komórek wewnętrznych, porównując do OC granicznych oraz OC graniczne u sąsiadów:
1) OCD w Terespolu: większość specjalistów, są też mł. eksperci, brak ekspertów i wyżej
2) OCD w Dorohusku: większość specjalistów, są też mł. eksperci, 3 ekspertów, brak st. eksperta
3) OC w Hrebennem: większość specjalistów, są też mł. eksperci, 1 ekspert, brak st. eksperta
4) OC w Budomierzu: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej
5) OC w Korczowej: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej
6) OC w Medyce: zdecydowana większość specjalistów, są mł. eksperci - znikoma ilość, brak ekspertów i wyżej

Działy/referaty dochodzeniowo-śledcze w IAS w Lublinie - znikoma ilość specjalistów, większość to (pełni) eksperci, młodszych ekspertów i starszych ekspertów ilość porównywalna
Działy/referaty postępowania celnego w IAS w Lublinie - sytuacja analogiczna jak DŚ

Jak znajdę chwilę w robocie to jestem w stanie uzyskać dane nawet procentowe z podziałem na komórki i stanowiska jakie mają. To proste tylko trzeba chcieć i mieć czas na zabawę.

Już nawet z przytoczonych przeze mnie danych wynika rozbieżność pomiędzy IAS w Lublinie i IAS w Rzeszowie oraz pomiędzy komórkami wewnętrznymi i zewnętrznymi w IAS w Lublinie. Proszę z tyłu głowy mieć także "dążenie do siatki płac".
czy z Sykapu mogę otrzymać dane dot. ilości funkcjonariuszy w stopniu np. starszego aspiranta czy pozostałych stopniu, jeśli tak, podaj proszę ścieżkę
 
Okropne jest blokowanie awansów na stanowisku na OC, niby przepisy pozwalają, ale przełożeni mają inne zdanie. Tak jest w MUCS w Warszawie!
 
Tak wygląda propozycja dla FSCS
IMG_8733.jpeg
 
Miejmy nadzieję że takie rozwiązanie jedynie na propozycji się zakończy. Myślę, że związki podziałają tyle ile mogą...
Poczekajmy na oficjalny komunikat naszego przewodniczącego :)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry