• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

21.02. spotkanie z Ministrem Finansów i Szefem KAS

W dniu 21.02. br. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Ministrem Finansów.
W zaproszeniu jest mowa o chęci wysłuchania zagadnień z jakimi boryka się nasza formacja i KAS, stąd proszę o przesyłanie takich zgłoszeń na mój e-mail.
Na spotkaniu zaprezentowana zostanie także propozycja podziału środków z modernizacji.
Pod linkiem można zapoznać się ze stanowiskiem ZZ Celnicy PL w sprawie podziału środków z modernizacji, które po konsultacjach z Wami zostało przesłane do MF, gdy poprzednie kierownictwo zaproponowało ostatnią wersję siatki płac ze zmianami.
Tutaj link do konsultacji https://celnicy.pl/threads/zaktualizowana-instrukcja-awansowania.18615/
Tutaj stanowisko https://celnicy.pl/threads/odpowiedz-zz-celnicy-pl-na-propozycje-zmian-do-siatki-plac.18648/
Czekamy obecnie na stanowisko MF, do którego po prezentacji w dniu 21.02. będziemy się wspólnie odnosić.

Pozdrawiam
Przewodniczący
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pismo Pana Min. A. Domańskiego do związków zawodowych - zaproszenie na spotkanie.pdf
    134,5 KB · Wyświetleń: 501
W dniu 21.02. br. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Ministrem Finansów.
W zaproszeniu jest mowa o chęci wysłuchania zagadnień z jakimi boryka się nasza formacja i KAS, stąd proszę o przesyłanie takich zgłoszeń na mój e-mail.
Na spotkaniu zaprezentowana zostanie także propozycja podziału środków z modernizacji.
Pod linkiem można zapoznać się ze stanowiskiem ZZ Celnicy PL w sprawie podziału środków z modernizacji, które po konsultacjach z Wami zostało przesłane do MF, gdy poprzednie kierownictwo zaproponowało ostatnią wersję siatki płac ze zmianami.
Tutaj link do konsultacji https://celnicy.pl/threads/zaktualizowana-instrukcja-awansowania.18615/
Tutaj stanowisko https://celnicy.pl/threads/odpowiedz-zz-celnicy-pl-na-propozycje-zmian-do-siatki-plac.18648/
Czekamy obecnie na stanowisko MF, do którego po prezentacji w dniu 21.02. będziemy się wspólnie odnosić.

Pozdrawiam
Przewodniczący
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PTo trzeba koniecznie
No to trzeba koniecznie poruszyć kwestię zaliczenia pauzowania do służby ucywilnionymi w 2017 roku.Odprawa nie każdemu pasuje.Ja wolałabym zaliczenie pauzowania
 
Siatka płac i podział modernizacji to sprawy częściowo powiązane, ale nie tożsame.
Czy jest propozycja podziału podobna do tej ubiegłorocznej?
Np 60-70% po równo, reszta na wyrównywanie zaległości, dążenie do progów z siatki płac itp.
Grzebanie przy siatce płac w tym momencie może tylko opóźnić podział środków.
Siatka płac nie jest doskonała, ale jest próbą ogólnopolskiej standaryzacji uposażeń i wynagrodzeń, czego nigdy nie mieliśmy.
Zajmijmy się teraz podziałem modernizacji a poprawianie siatki płac zostawmy na później.
Chyba, że chcemy czekać na pieniądze do jesieni. Szybki podział jest też w interesie tegorocznych emerytów bo zmiana WKB zacznie być procedowana tradycyjnie dopiero po podziale modernizacji.
 
Siatka płac i podział modernizacji to sprawy częściowo powiązane, ale nie tożsame.
Czy jest propozycja podziału podobna do tej ubiegłorocznej?
Np 60-70% po równo, reszta na wyrównywanie zaległości, dążenie do progów z siatki płac itp.
Grzebanie przy siatce płac w tym momencie może tylko opóźnić podział środków.
Siatka płac nie jest doskonała, ale jest próbą ogólnopolskiej standaryzacji uposażeń i wynagrodzeń, czego nigdy nie mieliśmy.
Zajmijmy się teraz podziałem modernizacji a poprawianie siatki płac zostawmy na później.
Chyba, że chcemy czekać na pieniądze do jesieni. Szybki podział jest też w interesie tegorocznych emerytów bo zmiana WKB zacznie być procedowana tradycyjnie dopiero po podziale modernizacji.
Oczywiście wszyscy cieszymy się z otrzymanych podwyżek w wys. 20% ale pamiętajmy że ta podwyżka zwiększyła kominy i dysproporcje płacowe, co przeczy założeniom związkowym i założeniom siatki płac. Trzeba o tym pamiętać przy kwestiach modernizacyjnych.
 
Ostatnia edycja:
Siatka płac i podział modernizacji to sprawy częściowo powiązane, ale nie tożsame.
Czy jest propozycja podziału podobna do tej ubiegłorocznej?
Np 60-70% po równo, reszta na wyrównywanie zaległości, dążenie do progów z siatki płac itp.
Grzebanie przy siatce płac w tym momencie może tylko opóźnić podział środków.
Siatka płac nie jest doskonała, ale jest próbą ogólnopolskiej standaryzacji uposażeń i wynagrodzeń, czego nigdy nie mieliśmy.
Zajmijmy się teraz podziałem modernizacji a poprawianie siatki płac zostawmy na później.
Chyba, że chcemy czekać na pieniądze do jesieni. Szybki podział jest też w interesie tegorocznych emerytów bo zmiana WKB zacznie być procedowana tradycyjnie dopiero po podziale modernizacji.


Całkowicie się z tobą nie zgadzam PJS. Jeśli teraz dostaniemy wszyscy po równo tą podwyżkę 20% wynikającą z podniesienia kwoty bazowej. To znaczy, że wszyscy dostaną pi razy drzwi około 1000 zł brutto podwyżki pensji. Wychodzi, na to że im więcej zarabiasz tym większa podwyżka, tj. wyższy mnożnik, mnożnik za stopień i wysługa lat. To będzie ta podwyżka zadowalająca wszystkich. Od wielu lat mówimy jako ZZ. Celnicy.PL, że trzeba wyrównać uposażenia, muszą być pieniądze na awanse, itp. Dyrektorzy nie mają dużej puli do dyspozycji. Od lat to odkładamy na później i później, a ja się pytam jeśli nie teraz to kiedy. Moim zdaniem to jest ostatnia szansa na poprawienie siatki płac i dążenie do jej realizacji. Całość z tegorocznej Modernizacji powinna być przeznaczona na ten cel, czyli awanse w stopniach, stanowiskach i w widełkach. Bo jak tak będziemy dalej odkładać to DIAS-y zawsze będą mieli argument, że cyt.:... przecież nie mamy na to funduszy!".

Pozdrawiam Seba.
Napiszcie co o tym myślicie.
 
Moja propozycja jest taka Modernizacja tegoroczna w całości na zakopywanie zaległości awansowych tj. w stopniach, stanowiskach i widełkach (dla cywili też oczywiście), bo jeśli nie teraz to kiedy?????
 
Jeśli chodzi o ilość awansów w stopniu to jak ci mogę w mojej Izbie i w pozostałych tj .( wychodzi około 30 zł miesięcznie na funka), ale w stanowiskach to jest DRAMAT!!! a we wschodnich Izbach to już KATASTROFA!!!.. Dyrektorzy ciągle się tłumaczą, że nie mają na ten cel środków z MF. Modernizacja tegoroczna i przyszłoroczna to jest ostatnia taka szansa na długie lata (moim zdaniem). Wypowiedzcie się.
 
Kiedy mamy dojść do tych średnich mnożników ze Siatki Płac jak nie będzie dodatkowej kasy na to??? Za STO LAT???? Najwyżej poczekamy te kilka miesięcy. Jak się nasz Związek i inne dogadają w tej materii. Dostaniemy przecież teraz dość wysokie podwyżki z kwoty bazowej. Modernizacja w całości na wszelkiej maści AWANSE!!!
 
Stawiam Dolary przeciwko Orzechom, że ta Uchwała modernizacyjna obowiązująca jeszcze przez niby ten i przyszły rok to ostatnia dodatkowa KASA dla naszej Służby na następne 10 lat!!!
 
Siatka płac i podział modernizacji to sprawy częściowo powiązane, ale nie tożsame.
Czy jest propozycja podziału podobna do tej ubiegłorocznej?
Np 60-70% po równo, reszta na wyrównywanie zaległości, dążenie do progów z siatki płac itp.
Grzebanie przy siatce płac w tym momencie może tylko opóźnić podział środków.
Siatka płac nie jest doskonała, ale jest próbą ogólnopolskiej standaryzacji uposażeń i wynagrodzeń, czego nigdy nie mieliśmy.
Zajmijmy się teraz podziałem modernizacji a poprawianie siatki płac zostawmy na później.
Chyba, że chcemy czekać na pieniądze do jesieni. Szybki podział jest też w interesie tegorocznych emerytów bo zmiana WKB zacznie być procedowana tradycyjnie dopiero po podziale modernizacji.


Całkowicie się z tobą nie zgadzam PJS. Jeśli teraz dostaniemy wszyscy po równo tą podwyżkę 20% wynikającą z podniesienia kwoty bazowej. To znaczy, że wszyscy dostaną pi razy drzwi około 1000 zł brutto podwyżki pensji. Wychodzi, na to że im więcej zarabiasz tym większa podwyżka, tj. wyższy mnożnik, mnożnik za stopień i wysługa lat. To będzie ta podwyżka zadowalająca wszystkich. Od wielu lat mówimy jako ZZ. Celnicy.PL, że trzeba wyrównać uposażenia, muszą być pieniądze na awanse, itp. Dyrektorzy nie mają dużej puli do dyspozycji. Od lat to odkładamy na później i później, a ja się pytam jeśli nie teraz to kiedy. Moim zdaniem to jest ostatnia szansa na poprawienie siatki płac i dążenie do jej realizacji. Całość z tegorocznej Modernizacji powinna być przeznaczona na ten cel, czyli awanse w stopniach, stanowiskach i w widełkach. Bo jak tak będziemy dalej odkładać to DIAS-y zawsze będą mieli argument, że cyt.:... przecież nie mamy na to funduszy!".

Pozdrawiam Seba.
Napiszcie co o tym myślicie.
Popieram masz rację. Jeżeli teraz np młodszy ekspert o stażu 14 lat i mnożnikiem 2,7 i ssscs o stażu 14 lat z mnożnikiem 2,5 i specjalista z tym samym stażem i mnożnikiem 2,3 dostali podwyżkę 20% to dalej ten specjalista jest kopany i dostaje najmniej. Dlatego trzeba dążyć do zmiany stanowisk i mnożników dla tych pomijanych. W innym przypadku tylko przepaść będzie się zwiększać
 
Uważam, że powinny zostać zachowane zeszłoroczne zasady podziału środków z modernizacji. Część kwoty dla wszystkich powiedzmy około 200 zł brutto z 499. A pozostała część wg wzoru, komu najwięcej brakuje do docelowego mnożnika ten dostanie najwięcej. W pewnym stopniu wyrówna to zaległości awansowe, a nie będzie też sytuacji, że ktoś nie dostał nic.
 
ale ta kasa co dali wygląda śmiesznie w porównaniu z liczbą i skalą podwyżek energii, paliwa, podatków, opłat jakie nam ten rząd serwuje i będzie serwował - nie zrozumcie mnie źle, nie to że się nie cieszę - ale wynagrodzenie powinno automatycznie co roku być dopasowane albo do wskaźnika inflacji w danym roku albo wynagrodzenia średniego w gospodarce a nie powinno być tak, że błagasz i prosisz jakiegoś populistę o ochłapy - i może da a może i nie da i nie wiadomo od czego to zależy
 
Ostatnia edycja:
Uważam, że tym razem podział z modernizacji powinien być po równo. Chyba już dość równania kominów. Zeszłoroczna modernizacja niby wyrównała kominy a jednak je nadal robiła. 5% w gestii Dyrektora spowodowało w większości przypadków zrobienie kolejnych kominów - dla wybranych dawał po jakieś 150zł. Z drugiej strony (piszę oczywiście o funkcjonariuszach) jest możliwość awansu nie tylko w stopniu, stanowisku ale również w mnożniku. Załóżmy, że ktoś dostał ten awans w mnożniku bo zasłużył, czyli ma więcej niż większość na tym stanowisku i tak w przypadku podziału z modernizacji która miała miejsce w zeszłym roku funkcjonariusz ten dostał mniej bo reszta musiała go gonić. Więc został ukarany za to, że wcześniej awansował. Ja się na to nie godzę .Kolejnym problemem o jakim warto wspomnieć to ten jak działają dyrektorzy a mianowicie awansując kogoś na wyższe stanowisko dają najmniej jak się da, w regulaminie min jest na poziomie 150 zł. Oczywiście awans ten znacząco odbiega od tych co są dłużej na tym stanowisku, później taki Dyrektor z pieniędzy z modernizacji wyrównuje tą różnicę. Dlaczego nie da z funduszu awansowego a z modernizacji? W takiej sytuacji zawsze będzie że ktoś do kogoś ma równać. Uważam, że podział powinien być po równo.
 
Popieram masz rację. Jeżeli teraz np młodszy ekspert o stażu 14 lat i mnożnikiem 2,7 i ssscs o stażu 14 lat z mnożnikiem 2,5 i specjalista z tym samym stażem i mnożnikiem 2,3 dostali podwyżkę 20% to dalej ten specjalista jest kopany i dostaje najmniej. Dlatego trzeba dążyć do zmiany stanowisk i mnożników dla tych pomijanych. W innym przypadku tylko przepaść będzie się zwiększać
Cieszę, że tylko Maniek111 się ze mną zgadza powyżej cała reszta po równo i po równo!!! No nie. Ja jestem st. spec. czyli nic wielkiego także, uważam że musimy dążyć do realizacji mnożników z Siatki Płac. celnik_2023 napisał, powyżej że DIASY kombinują, owszem kombinują, ale jak będą mieli wytyczne z MF-u i pieniądze na awanse, to będą musieli podwyższać mnożniki. DIAS-a co kombinuje zawsze można zmienić....
 
A tak swoją drogą to po co Szef SCS uchwalił siatkę płac jak co roku wszystkim będziemy dawać po równo? A gdzie motywacja do pracy? Jak nie będzie Uchwały Modernizacyjnej to skąd DIASY mają wsiąść na to kasę? Z oszczędności proszę was.
 
Back
Do góry