Służba celna

Rozprawa karna dot. procesu mianowań na stopnie służbowe

 • 3 743
 • 8
temida.jpgW dniu 23.02.2011r. o godz. 12:10 w sali nr 382 w SR dla W-wy Śródmieścia odbędzie się rozprawa w sprawie karnej dot. mianowań funkcjonariuszy na stopnie służbowe w związku ze złożonym wnioskiem na podstawie art.17 par.1 pkt9 Kodeksu Postępowania Karnego.
Otrzymujemy informacje o składaniu oświadczeń przez pokrzywdzonych funkcjonariuszy o przyłączeniu się do procesu. Oświadczenie można złożyć jedynie do czasu otwarcia przewodu sądowego.

Odpowiedzialność majątkowa funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa

 • 3 263
 • 0
GP.jpgUstawa uchwalona 20 stycznia 2011 r. wprowadza odpowiedzialność majątkową funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Dziennik Gazeta Prawna opisuje temat nieco szerzej
http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...fiskusa_za_bledy_zaplaca_swoimi_pensjami.html

Interpelacja Posła Sławomira Zawiślaka w sprawie wartościowania i odpowiedź MF

 • 3 232
 • 0
sejm.jpgPoseł Sławomir Zawiślak złożył interpelację w sprawie wartościowania.
Odpowiedzi udzielił Szef Służby Celnej.
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/0e...881131215669b0e8c12578060047cec4?OpenDocument

Co odpowie Minister Michał Boni?

 • 4 065
 • 3
Temat zrównania praw funkcjonariuszy SC z funkcjonariuszami innych służb mundurowych jest w chwili obecnej, obok skandalicznego procesu wdrożenia "modernizacji" Służby Celnej tematem podstawowym w środowisku Służby Celnej.
Reforma systemu zaopatrzeniowego powinna uporządkować wszelkie kwestie z tym związane, a więc powinna doprowadzić wreszcie także do przestrzegania Konstytucji RP i równego traktowania wobec prawa.
Wobec informacji otrzymanej z MSWiA wyjaśniającej, że o włączeniu funkcjonariuszy celnych do prac Zespołu opracowującego zmiany w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym decyduje kierujący tym Zespołem, związkowcy zwrócili się do Ministra Michała Boniego, przypominając w piśmie o złożonych pisemnych gwarancjach, obietnicach i podpisanych porozumieniach z Rządem RP.
Ile jest warta gwarancja złożona na piśmie i ustne zapewnienia złożone przez Ministra KPRM działającego z upoważnienia i w imieniu Premiera Rządu RP?
Funkcjonariusze celni oczekują w chwili obecnej na odpowiedź...

TRWA AKCJA PAGON

 • 2 369
 • 0
DSCF3094.jpg
Funkcjonariusze celni wysyłają pagony i patki do instytucji UE http://celnicy.pl/content.php?197-W-Służbie-Celnej-rozpoczęła-się-AKCJA-PAGON

Notatka ze spotkania Federacji ZZSC z SSC w dniu 19.01.2011r.

 • 4 408
 • 5
Ukazała się notatka ze spotkania SSC z Federacją ZZSC
1.jpg
3.jpg2.jpg

Kolejna odpowiedź z MSWiA dot. prac nad emeryturami mundurowymi

Związkowcy pytają o kilka spraw związanych z wartościowaniem

 • 4 290
 • 2
W trybie dostępu do informacji publicznej zadaliśmy kilka pytań DIC i SSC dot. procesu wartościowania. Odpowiedzi będziemy publikować na stronie zz.celnicy.pl w zakładce pisma otrzymane.
Związek Zawodowy Celnicy PL jest informowany nieustannie o niesprawiedliwościach procesu wartościowania i jego szkodliwości dla Służby i Kraju. Pragnę zapewnić, że nigdy nie zaakceptujemy tego, jak postąpiono z tysiącami doświadczonych funkcjonariuszy i nie spoczniemy dopóki nie zmienimy takiego stanu rzeczy.
Warto zacytować reakcję jednego z funkcjonariuszy, która dobitnie pokazuje na czym polega "motywacyjna działalność" kierownictwa MF
"............(tutaj nazwisko) należy się proces o mobbing organizacyjny za rugowanie i prześladowanie pracowników ze znacznym stażem pracy i wykształceniem!!!"
Ja bym to ujął trochę inaczej, odnosząc się przede wszystkim do doświadczenia, które MF obiecywał uwzględniać w procesie wartościowania.
Upokorzono także wielu doświadczonych funkcjonariuszy ze średnim...

Szef SC odpowiada na wezwanie do złożenia rezygnacji i odwołanie Dyrektorów Izb Celnych

 • 3 632
 • 4
W dniu 10.11.2010r. ZZ Celnicy PL wezwał do złożenia rezygnacji Szefa Służby Celnej i odwołanie dyrektorów Izb Celnych http://zz.celnicy.pl/tekst-493.html. Po ok. siedemdziesięciu dniach wpłynęła odpowiedź Szefa SC, którą zamieszczamy do pobrania.
Pokaż załącznik: File0001 (1).PDF

I OGÓLNOPOLSKI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2010 - kilka zdjęć

 • 6 042
 • 0
znaczek wybrany CMYK.JPG W październiku 2010r. odbył się I Ogólnopolski Zlot Służby Celnej. Oto kilka fotografii ze Zlotu. Zakwaterowanie Zlotu było w pensjonacie "U Słodyczków" http://uslodyczkow.w.interia.pl/ Kościelisko, ul. Rysulówka 20, z którego rozlega się przepiękny widok na góry. Już dzisiaj zapraszamy w Tatry na II Zlot. Ze względu na niezwykłe piękno i mnogość atrakcji w naszych najwyższych górach, zapadła już decyzja o cyklicznym, corocznym organizowaniu Zlotu Służby Celnej właśnie w Tatrach.
ZAPRASZAMY
http://zz.celnicy.pl/galeria.html

PODZIĘKOWANIE

 • 3 079
 • 0
Uprzejmie informuję, że w ostatnich tygodniach wzrosła wyraźnie liczebność ZZ Celnicy PL. Deklarację członkowską złożyło ok. 20% nowych członków Związku.

Związek Zawodowy Celnicy PL zrzesza już funkcjonariuszy z każdej Izby Celnej.
ZZ Celnicy PL jest jednolitym ogólnopolskim Związkiem Zawodowym reprezentującym funkcjonariuszy ze wszystkich Izb Celnych. W SC funkcjonują wciąż federacje i zrzeszenia wielu Związków Zawodowych, m.in. Federacja ZZSC, która zrzesza funkcjonariuszy z 6 izb celnych oraz Zrzeszenie ZZSC, skupiające funkcjonariuszy z ok. 9 izb.

Do Związku Zawodowego Celnicy PL coraz chętniej zapisują się także funkcjonariusze z przejść granicznych. Mamy już członków na co najmniej 10-u przejściach granicznych na granicy wschodniej, oraz ponadto w dwóch portach morskich i trzech lotniczych.

Cieszy nas również niezmiernie, że w szeregi Związku wstępują także pracownicy cywilni i byli członkowie Korpusu Służby Cywilnej, obecnie funkcjonariusze.

Dziękujemy za zaufanie i...

Szef SC nieświadomy, czy celowo wprowadzający w błąd funkcjonariuszy celnych?

 • 3 331
 • 2
Przypominamy, że związkowcy wysłali pisma do kilku Ministrów Rządu RP, którzy obiecywali poparcie w sprawie włączenia funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego http://celnicy.pl/content.php?179-P...prac-nad-zaopatrzeniowym-systemem-emerytalnym

SSC odpowiadał, że dotąd nie został powołany międzyresortowy Zespół
http://zz.celnicy.pl/tekst-540.html

"Zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego intensywnie pracuje nad modyfikacją systemu zaopatrzeniowego, tak aby w zdecydowany sposób wydłużyć aktywność zawodową funkcjonariuszy i żołnierzy.
Proponuje się, aby pierwsze ograniczone co do wysokości prawa do emerytury przysługiwały dopiero po 25 latach służby, zamiast dzisiejszych 15"
Informował już na początku stycznia Minister A. Rapacki...

Szef Służby Celnej odpowiada za Ministra Finansów w sprawie emerytur

 • 3 520
 • 0
Szef SC udzielił odpowiedzi w sprawie podejmowanych działań o włączenie funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego
http://zz.celnicy.pl/tekst-540.html

MPiPS odpowiada na pismo w sprawie emerytur

 • 1 764
 • 0
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało odpowiedź na nasz wniosek o podjęcie działań polegających na włączeniu funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego
http://zz.celnicy.pl/tekst-539.html

Odpowiedź SSC przekazana do Posła Mieczysława M.Łuczaka - dot. wezwania do złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska

 • 2 650
 • 2
Funkcjonariusze celni przekazują do Parlamentarzystów wezwanie SSC do złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska http://zz.celnicy.pl/tekst-493.html Posłowie zwracają się do Ministra o wyjaśnienia. SSC odpowiada w sposób następujący:
http://zz.celnicy.pl/tekst-541.html

Życzenia z okazji Światowego Dnia Celnictwa

 • 2 487
 • 0
Kochani!!!

Z okazji Naszego święta przyjmijcie proszę życzenia wszelkiej pomyślności od Związku Zawodowego Celnicy PL.

Życzę wszystkim dużo cierpliwości i wytrwałości. Te cechy są nam teraz szczególnie potrzebne w oczekiwaniu i działaniach podejmowanych wspólnie na rzecz przyszłej i jestem przekonany szybkiej prawdziwej modernizacji naszej Służby.

Życzę wszystkim jaknajwięcej wiary, która potrafi wyeliminować wszelkie oznaki strachu i obawy.

Bądźmy razem, bo to jest nam bardzo potrzebne aby osiągnąć cel - zmienioną i silną Służbę Celną, traktującą wszystkich jak podmiot swoich praw i swojej kariery zawodowej, Służbę Celną, której organy działają w pełni z poszanowaniem prawa.

Wpłynęły także życzenia od Posła Janusza Dzięcioła, które załączam:
Pokaż załącznik: File0001.PDF

W Służbie Celnej rozpoczęła się AKCJA PAGON. Celnicy wysyłają dystynkcje służbowe i petycje do UE

 • 6 225
 • 6
Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Celnej!!!

Na forum internetowym celnicy.pl pojawił się oddolny pomysł zademonstrowania niezadowolenia środowiska wobec całokształtu działań Ministerstwa Finansów w związku z jednostronnym wdrożeniem "modernizacji" Służby Celnej, brakiem realizacji postulatów funkcjonariuszy i składanych funkcjonariuszom obietnic.
Pomysł został dobrze przyjęty i funkcjonariusze oczekiwali jedynie na wskazanie adresata.
Sądzę, że najbardziej zaskoczy naszych włodarzy z MF, jak również przyniesie największy skutek, jeżeli wyślemy pagony do UE - do Komisji Petycji i Komisji Europejskiej.
Tak się składa, że jedna z naszych Petycji jest rozpatrywana w Komisji Petycji, a w piśmie do nich sygnalizowaliśmy wyraźnie problemy związane z wdrażanym wartościowaniem i innymi procesami "modernizacyjnymi". Jest więc okazja, aby zwrócić uwagę instytucji UE na inne nasze problemy.
Do Premiera już wysyłaliśmy listy. DO MF także były kierowane podobne akcje. Wszelkie inne...

Funkcjonariusze celni. Uwaga na nowe przepisy.

 • 5 696
 • 1
Ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, która od niedawna obowiązuje także funkcjonariuszy celnych w art. 2. stwierdza, że funkcjonariusz, który wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków służbowych ze swej winy wyrządził szkodę w mieniu, o którym mowa w art. 1 ust. 1, ponosi odpowiedzialność majątkową w granicach rzeczywistej straty i tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego wynikła szkoda.

Niedawno MF wdrożył także rozporządzenie w sprawie zasad i trybu powierzania mienia funkcjonariuszom celnym.

Sejm RP przyjął nadto na 80 posiedzeniu ustawę o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

Wszystkie te przepisy nakładają na...

Funkcjonariusze celni mogą przyłączać się do zaczynającego się niebawem procesu sądowego w sprawie nieprawidłowości przy mianowaniach na stopnie

 • 2 387
 • 3
Niebawem rozpocznie się proces sądowy w sprawie nieprawidłowości przy mianowaniach funkcjonariuszy celnych na stopnie służbowe na podstawie art.223 ustawy o Służbie Celnej.

Każdy pokrzywdzony funkcjonariusz celny może do czasu rozpoczęcia pierwszej rozprawy złożyć w sądzie oświadczenie o przyłączeniu się do procesu.

Sprawa pilna, gdyż oświadczenia można składać tylko do dnia otwarcia przewodu sądowego.
Oświadczenia, zgodnie z pouczeniem prokuratury, składać należy na podstawie art.55 par.3 ustawy KPK.

Oświadczenia o przyłączeniu się do procesu należy kierować do

Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia Warszawa
V Wydział Karny
ul. Marszałkowska 82
00-517 Warszawa

We wniosku należy przywołać sygnaturę U K5/11

Dlaczego władza w większości spraw wprowadza nas w błąd?

 • 2 585
 • 1
liar.jpg"Strona rządowa uznaje, że analiza i ocena możliwości wprowadzania dla funkcjonariuszy celnych uprawnień z systemu zaopatrzenia emerytalnego powinna być elementem prac nad ustawą "modernizacyjną""

Jak myślicie, kto podpisał się pod tym zdaniem w dniu 30 stycznia 2008r? Co to za dokument?

Załączamy także pismo SSC z 07.07.2008r., w którym SSC J.Kapica pisze, "że prace nad przygotowaniem rozwiązań prawnych w kwestii przyznania funkcjonariuszom celnym uprawnień emertytalnych odpowiadających innym służbom mundurowym zostaną podjęte w 2009 roku"
Pokaż załącznik: ssc emerytury.pdf
Do góry